Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROP SAHAJA

NanaNanot
Gigit
King Kong
Katak Puru
antarakasih
Fabregas
Aku tak kisah
Mak Su
Betul ke?
Saya
ZynnHarris
rxz
haira
bakal jenazah
WaitNsee
ropeah
Rezeki milik Allah
eastern_diamondback
Atenwan
Shazenko
Hero melaya
RAHIM BENZEMA
Pak jodi
27 posters

Page 23 of 40 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Next

Go down

ROP SAHAJA - Page 23 Empty Penipu Scammer

Post by Lisaahmad 30/3/2018, 00:51

Hahaha mana puak2 positif ni. Nape diam jek?? Kata akhir bulan dh nk dpt.

Lisaahmad
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 23 Empty Re: ROP SAHAJA

Post by emy 29/3/2018, 23:43

stakat bru msuk dana ni smlm xyah la ckp,,
wei jutawan bru da hjung mnggu hmpir
tiba,,jgn lupa jilat ludah kau blik ,,
malu weii,,,yakin sgt ,,pdahal kna tipu
xsudah hahahah

emy
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 23 Empty Adoi

Post by AimranHakim 29/3/2018, 22:59

Haiza sendiri pun tk judge dana ni palsu lg, yg korg lebih2 letak hukum ni pehal. Tgk org jenis educated mcmana? Nk jatuh hukum perlukan bukti kukuh, bukan mcm korg, lebih sudu dari kuah.

AimranHakim
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 23 Empty jutawan segera

Post by Ainarazak 29/3/2018, 22:58

Dah panggil secara molek still pengecut. Itu tk rasa tertipu lg ke. Sorg pun wakil tknk terima lg, romi plak wat2 sakit. At least anta wakil leader, tkde la nmpak mcm scam sgt. Betul2 nmpak sgt2 pengecut tahap dewa, dasar penipu makan duit haram

Ainarazak
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 23 Empty Wallahu a’lam..

Post by Guest 29/3/2018, 22:37

Ada macam2 dana kat sini, antaranya:

1) Ahli fikir AF

2) BPIP Barclay's

3) Raja Rampos

4) ROP

5) Haji Jasman

Tak pasti, dana2 nie saling berkait rapat atau langsung takde kena-mengena antara satu sama lain.

Kesemua dana, ada beberapa persamaan, antaranya:

1) Ahli dgn rela hati memberi bantuan kewangan utk menampung kos proses pencairan

2) Ahli akan mendapat pulangan yg sgt lumayan sekiranya dana berjaya dicairkan

3) Jumlah keseluruhan dana +/- RM trillion

4) Ahli merasa tertipu dgn info2 manis serta plan2 top up yg takde kesudahan

5) Majoriti ahli adalah dari kalangan org Melayu yg beragama Islam

Yang pasti, hanya ada dua kemungkinan di sini:

1) Dana ini adalah scam, satu bentuk penipuan, semata2 mengaut keuntungan dari kutipan wang ahli

atau

2) Dana ini benar2 wujud, memerlukan kelulusan yg ketat, masa yg panjang serta kos yg agak tinggi utk dicairkan di dlm Negara

Sekiranya dana ini adalah scam, eloklah anda semua laporkan segera kpd pihak berkuasa..

Setelah itu, teruskanlah kehidupan, jgn kecewa, jgn putus asa, jgn libatkan diri dgn skim2 yg seumpama..

Belajar dari kesilapan, jadikan pengalaman.. percayalah, Allah maha mengetahui, maha adil & saksama..

Sekiranya dana ini benar2 wujud & berjaya dicairkan

1) Jgn lupa diri, jgn terlalu bermewah-mewah, perbanyakkan sedekah pada fakir miskin, anak yatim, golongan asnaf

2) Dunia dah dpt, kejarlah akhirat

3) Bangunkan ekonomi org2 Islam, bantulah masyarakat di sekeliling anda, jalinkan kerjasama dgn badan2 Kerajaan seperti MARA, JAKIM, TERAJU, KEMAS dll. dlm menganjurkan program2 keusahawanan, pertanian, perladangan, penternakan, IKS, pengeluaran & pembuatan, penyelidikan & pembangunan, mengikut keupayaan & kepakaran masing2..

Wallahu a’lam..

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Gigit 29/3/2018, 21:25

Biorkan deme. Fitnah org pastu selit nama Allah. Ha ha

Gigit
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 23 Empty +/-=x

Post by 1 + 1 = ? 29/3/2018, 20:59

apalar korang ni...berdosa tau fitnah fitnah org....

1 + 1 = ?
Guest

Back to top Go down

Post by ROPi 29/3/2018, 20:48

korang ada bukti ke duk tuduh2 romi mkn duit korang..ada bkti ada saksi..tuduh2 cm tu xpikir plk dosa ke x..jatuh2 hukum lg...rop pn blum dputuskan benar atau x..kalau btl rop ni korang rasa xbrdosa ke duk kata cm tu...

ROPi
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 23 Empty kebenaran

Post by Makcikbawang 29/3/2018, 20:34

Bole betul hidup ngn duit org lain? Tak rasa nk muntah ke makan hasil tgn kudrat org susah? Bg anak bini pakai makan dgn duit haram.

Makcikbawang
Guest

Back to top Go down

Post by emy 29/3/2018, 20:20

romi sakit??sblm ni sihat je kalau
kutip duit org,,mcm mna x jatuh sakit,,
besar beban pikul duit org byk2
tp janji tidak ditepati,,itu Allah baru
nk tnjuk sdikit demi sdikit,,,
tapi cakap sakit tu boleh jd jugk
sbgai alasan untk larikan diri ,,
jutawan baru tlong jilat skit bg baik.

emy
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 23 Empty kebenaran

Post by Salimrizal 29/3/2018, 20:07

Tk sabar aku nk turun mid 1/4 ni..fuhh bedebar kot. Mcmana romi tk sakit jantung?? Apa alasan lg nk bg kt penyumbang dh nk masuk bulan 4 dh ni

Salimrizal
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 23 Empty Adoi

Post by Johanna. 29/3/2018, 20:05

Betul ke romi tk sihat?? Kecoh gak dlm wassap ni. Kebetulan plak tiba2 sakit..

Johanna.
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 23 Empty +/-=x

Post by 1 + 1 = ? 29/3/2018, 19:04

eh esok dah 30hb..alamak..dah nak abis bulan 3 dah...cepat betul masa berlalu...

1 + 1 = ?
Guest

Back to top Go down

Post by emy 29/3/2018, 18:54

jutawan baru,,jgn lupa esok da jumaat,,
mnggu ni dah nak habis,,
xsabar nk tngk kau jilat ludah kau balik
kikiki !

emy
Guest

Back to top Go down

Post by Alo 29/3/2018, 18:45

Dengar cerita owner romi xsihat 2-3 hari ni..demam katanya..ke ade agenda lain???hahaha

Alo
Guest

Back to top Go down

Post by Benci 29/3/2018, 17:52

Ala Tak Susah pun Nak join Rop Ni. Dulu Aku duduk kat bandar baru ampang kerja kat sana tahun 2016.
Bukan aku tak ramai kenalan dekat semenanjung ni. Aku pun brpendidikan mcm korang semua. Aku balik sabah pun sebb ibu aku sakit. Ada peluang aku turun k.l juga cari kerja kat sne.. Ikut suka aku la nak santau ke apa ke. Dah bg peluang bertahun-tahun. Duit tu bro bukan sikit. Walau rm 100 kita melabur tetap melabur namanya. Aku sakit hati dgn janji2 manis je. Last2 sama je. Korang nak bawa muka pengadilan silakan. Grenti aku kata org mcm ni akan lepas mcm tu sahaja. Ada duit semua blh. Itu la undang2 malaysia sapa tak kenal. Yg miskin di pijak2 yg kaya d sanjung2.. Kenyataan.

Benci
Guest

Back to top Go down

Post by Johanna. 29/3/2018, 17:43

Sy tk penah dgr lagi ada agent rop sampai ke kinabatangan, sabah sarawak pun agak rare dengar.

Johanna.
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 23 Empty Betul tu

Post by mamakcupcake 29/3/2018, 17:41

Betoi2, aku makin pelik ngn statement benci ni. Lepas mamatsengkek tu ajak jmpa, terus ckp duduk sabah, bukan kk, tp kinabatangan. Bapak pendalamannya bro hang amek rop. Aku ingat hang ni org johor ke ganu ke.

mamakcupcake
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 23 Empty Benci

Post by Cicitpokdi 29/3/2018, 17:38

Benci, aku confius sikit ngn hang ni. Mcmana hang bole masuk rop? Mmg ada agent kt kinabatangan ke collect duit? Byk duit hang masuk smpai mengamok nk santau semua.

Cicitpokdi
Guest

Back to top Go down

Post by eastern_diamondback 29/3/2018, 17:13

29.03.2018

eastern_diamondback
Warga Baru

Back to top Go down

Post by Benci 29/3/2018, 17:06

khalid.fendi aku org susah bro. Ni kerja kampung je. Nak turun k.k duit juga. Apa kata ko turun kinabatangan. Blh jumpa sini. Kamu kan beria sgt nak jumpa aku.

Benci
Guest

Back to top Go down

Post by Cencalok 29/3/2018, 17:00

Lepak restoran maimunah ja.. Hahahaha

Cencalok
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 23 Empty Benci

Post by khalid.fendi 29/3/2018, 16:50

Benci, ok bro aku kat kk, mana port sesuai nk lepak?

khalid.fendi
Guest

Back to top Go down

Post by Katak Puru 29/3/2018, 16:45

haiza wrote:Assalamualaikum,

Alhamdulillah sy sudah kumpulkan 98org wakil mangsa utk bersama dengan sy di perbincangan yg telah dijadualkan kelak.

Sehingga ke hari ini sy mohon wakil dari pihak pengurusan untuk bersama dengan sy bagi memudahkan proses pencerahan tentang dana ini. Sy tegaskan disini, sy hanya ingin menolong mangsa2 yg telah membuat report polis untuk menangkap leader yg menipu menggunakan nama dana rop atau dana ini sememangnya scam. Sy akan bantu dari segi operasi dan mendapat valid report utk mebantu anda semua untuk mendapat jawapan yg telah sekian lama anda tunggu

Kalian semua tidak perlu bimbang sekiranya anda dipihak yang betul. Yg menjadi kesalahan adalah  melindungi info mengenai pengutip2 top pup ini yg semakin hari semakin galak membuat urusniaga

Yg mana telah dijemput, sy harap anda berdiam sahaja. Apa yg sy kongsikan didalam whatapps group tersebut, merupakan PNC. Sy bangga kerana tiada siapa yg bocorkan maklumat disini. Alhamdulillah.

Selepas perjumpaan tersebut, pihak auditor perlukan masa seminggu untuk keluarkan report dan akan disahkan oleh Bank Negara Malaysia. Tp jgn risau, selepas je 1/4, sy akan sebarkan alamat website yg sy telah buat, utk memberi info mengenai kes ini dgn secara telus. Sy tkkn berkomunikasi didalam ini disebabkan fitnah yg berleluasa.

Kepada org yg bersama dgn sy, tkperlu lg melenting or bergaduh didalam ni. Sy melihat, aura negatif didalam ini telah menjadi lebih buruk dengan adanya penggunaan nama dari insan yg tidak bertanggungjawab. Kepada Benci, anda bole message sy di number sy, dan katakan ia dari anda. Sbb sy sudah tknk melayan scammer2 yg menganggu urusan sy. Beritahu nama anda, dan kita berbicara secara elok dan telus.

Ohya, selepas mendapat pengesahan report, barulah pihak sy akan membuat sidang akhbar. Report itu penting untuk kita lihat sekiranya ada salahlaku didalam dana ROP ini. Mereka mengatakan sudah mendapat kelulusan BNM. Tp seriously tiada hitam putih yg menguatkan kenyataan tersebut. Dan pihak BNM sendiri mengesahkan tiada nama dana ROP yg mendapat apa2 kelulusan kemasukan duit. Sbb itu sy perlu wakil dari pengurusan dana utk menjelaskan perkara ini dan kemukakan bukti. Jadi, jgnlah ada yg berharap dana ini akan berakhir dgn kejayaan akhir bulan 3 ini. Mustahil, dan amat mustahil sekali.

Akhir kata, ini mesej sy utk hari ni smpailah perbincangan itu nnti. Sekiranya ada nama sy lg, itu adalah scammer.

Salam
Haiza

Terbaiklah Haiza..peace yoo

Katak Puru
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by Benci 29/3/2018, 16:15

khalid.fendi Kinabatangan Mari la kalau nak jumpa.

Benci
Guest

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 23 of 40 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Next

Back to top

- Similar topics