Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH

josan85
metabox99
Insan lemah
rosha
kembara
gatantaan
Ahmad_Bank
Hamna Allah
jiwa74
apexi30
shadow7
Turtle
saddam
Mak Su
farizaanis264
penggodam
popi
Insan Insani
Redha Allah
Resoses
Boncit8
Gemilang
Orang Kecil
Unazilu
KikikihNiLawak
murad
Alqanaah
Senah
ewanstarz07
33 posters

Page 4 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 4 Empty Re: PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH

Post by ulatulat 11/1/2019, 00:49

setahu ak db msia xdek bukak utk acc kat msia..dorg ade cawangan pun sbb utk fdi jer
...and mcm jaga company overseas..cmtu laa ak dgr..

ulatulat
Warga Baru

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 4 Empty Re: PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH

Post by Aku banker 10/1/2019, 23:37

Apa lah bangang sngt youngman ni? Hahaha haduh, aku syak youngman ni leader la. Nak bukak account pergi je bank bro, try tny mcmne saya nak bukak account ye? Duit 2k tu kau pgg bro bukan kau bg orang lain pgg. Kan nak bank in dlam accout kau. Alahai bengap! Ibarat kau nak kawin dgn org ni, duit pelamin kau bayar, hantaran kau bayar, baju pengantin catering kau semua bayar bro, tp hari wedding tu org lain yg pergi bernikah dgn awek kau bro. Fikir2 kan, guna la akal fikiran.

Aku banker
Guest

Back to top Go down

Post by Nak join 10/1/2019, 23:25

Mcmne nak join? Saya nak tgk cara dorg tipu

Nak join
Guest

Back to top Go down

Post by Brotherhood 10/1/2019, 22:27

Youngman oii, tuh baca info bpip tuh. Baru up Kahkahkah aku rasa kau kena main teruk dengan lukman nih. Jangan lupa standby duit yer bro. Tuan kau takde duit nak makan tuh. Aku takde hamak lah nak tau info2 sekarang nih, aku cuma nak refund aku balik. Punya susah nak bagi refund pun macam2 alasan di bagi.

Youngman, nissan gtr nanti 5-6 bulan muncul balik ok? Jangan sekarang, lukman banyak menipu. Kesian korang nak cover dia. Mesti berpeluh ketiak

Brotherhood
Guest

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 4 Empty palat

Post by alit 10/1/2019, 19:51

yang aku kelakar bole sembang tun m,menteri2,org kaya sabah dan bukan calang2 org lah dato tan sri terlibat same...mengikut cerita leaderlah aku xtau sejauh mane kebenaran..diaorg ni bg sumbangan pd dana berjuta2 ratusan ribu...tp sembang jerlah suruh tunjuk bukti transaction menggelupor jgk..takat sembang aku bole ckp akupun ade bg dana 5 juta dkt dlm ni...aku xpaham manusia yg terlibat bole bg duit mcm ni dengan mudah...haiii apelah tongong sgt rakyat malaysia ni...ramai sgt yg bongok sbb tu malaysia ni maju dari segi pembangunan je tp dari segi kebijaksanaan rakyat mcm taik...aku nk ckp bukanlah aku ni bagus sgt tp bila dah jmpa dgn manusia yg menipu mcm ni xbole blaaa...

alit
Guest

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 4 Empty Bpip scam

Post by Anti scammer 10/1/2019, 18:45

Sampai bila la melayu nak kena tipu dgn penyangak. Terang2 dana ni tak masuk dek akal. Pelik orang melayu kita ni nak senang cara macam ni. Sanggup bergolok bergadai masuk dana haram jadah ni. Kesian kepada pentaksub lukman ni. Jadilah penunggu sampai mati.

Anti scammer
Guest

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 4 Empty Bengong

Post by Rasanya? 10/1/2019, 18:13

Buat program scam je terus jd Dato la, Tan Sri la... untung berganda2

Rasanya?
Guest

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 4 Empty gampang

Post by alit 10/1/2019, 17:40

woiiii angan2 taik ayam jerlah nak ade duit berjuta2 berbilion2 simpang jerlah angan2 tu...usaha sndiri berniaga ke buat ape yg patot xpayahlah pikir duit dari langit tu nk bergolek dkt korang semua...pulangan diapun xmasuk akal...bg 1k dpt 10-20-30 juta sape nk bg buta sebnyak tu...bnda ni tak bole report polis sbb ramai jgk aku tgk polis2 yg terlibat..tu yg aku rase kelakar ni...area gombak ni berape ramai polis terlibat...xsemua polis tu cerdik...mcm mane nk benteras bnda mcm ni yg duk jaga undang2 pun bangang same

alit
Guest

Back to top Go down

Post by Topapian 10/1/2019, 17:26

by INFO BPIP Today at 5:03 pm
*Assalamualaikum warahmatullah. Semoga semua ahli berada dlm situasi sehat afiat selalu. Amin.*

*Sedikit makluman untuk semua ahli yg baru saya terima dari PO. Ada sedikit masaalah yg timbul berkenaan dgn Dato Owner sebelum pembukaan akaun dpt dilakukan. Buat masa ini Dato Owner bersama beberapa org PO dn peguam Dato Owner masih berusaha untuk membuat penyelesaian yg terbaik dgn pihak berkenaan untuk kita teruskn perancangan yg telah kita aturkn smlm.*

*Buat masa ini kita masih menunggu info dari Dato Owner. In shaa Allah semua ahli akn dimaklumkn sebaik saja info diterima.*

*Harap semua akn dpt bersabar dan berdoa semoga Allah swt permudahkn semua urusan. Bi iznillah.*

*Sekian. Jazakumullah khairan kathira.*

nanti adalah minta topap utk bantu kesulitan... topap plak dibayangi ng hibah khayalan..

Aku dok perati je post 3 palats ni, bukan main nak perdaya... pusing2 bagi kaldai2 topap inzal..hujung2 minta topap.

Lps kutip topap nnt post semua dah setel sbb Dato Owner bersama beberapa org PO dn peguam Dato Owner dah buat yang terbaik........... masuk plak 3 palats pusing2... hujung2 Dato Owner bersama beberapa org PO dn peguam Dato Owner menghadapi kesulitan, kena minta topap lg.

itu je la dari dulu sampai sekarang... nama pun penipuan.

Topapian
Guest

Back to top Go down

Post by INFO BPIP 10/1/2019, 17:03

*Assalamualaikum warahmatullah. Semoga semua ahli berada dlm situasi sehat afiat selalu. Amin.*

*Sedikit makluman untuk semua ahli yg baru saya terima dari PO. Ada sedikit masaalah yg timbul berkenaan dgn Dato Owner sebelum pembukaan akaun dpt dilakukan. Buat masa ini Dato Owner bersama beberapa org PO dn peguam Dato Owner masih berusaha untuk membuat penyelesaian yg terbaik dgn pihak berkenaan untuk kita teruskn perancangan yg telah kita aturkn smlm.*

*Buat masa ini kita masih menunggu info dari Dato Owner. In shaa Allah semua ahli akn dimaklumkn sebaik saja info diterima.*

*Harap semua akn dpt bersabar dan berdoa  semoga Allah swt permudahkn semua urusan. Bi iznillah.*

*Sekian. Jazakumullah khairan kathira.*

INFO BPIP
Guest

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 4 Empty palat

Post by alit 10/1/2019, 16:57

cerita dia tgh memalat lah nk pusing cerita untk mggu depan punya mcm mane...lori ape mane wujud topapian

alit
Guest

Back to top Go down

Post by alit 10/1/2019, 16:56

cerita dia tgh memalat lah nk pusing cerita untk mggu depan punya mcm mane...lori ape mane wujud topapian

alit
Guest

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 4 Empty Mana p lori?

Post by Topapian 10/1/2019, 16:45

by youngman on 21st July 2018, 1:24 pm
Sedari awal lagi diberitahu kalau rasanya tak nak kena tipu, kena kencing, kena top up selalu atau imbuhan yang ditawarkan tak logik, tak masuk akal lebih baik jauhkan diri dari dana ini. Itu adalah risiko yg perlu diambil bila rebut peluang begini.

Bila dah masuk dana ni bersedia le untuk terima corak permainannya. Tak sanggup boleh tinggalkan aje. Tak ada mana2 pihak pun yang paksa. Tapi ye le hakikatnya ramai jgk yg teringin nak jadi jutawankan... walaupun duit bukan segala2nya tetapi di zaman Malaysia Baru mahupun Malaysia Lama dulu pun segala2nya perlukan duit....ha...ha...ha..

Mungkin minggu depan atau minggu satu lagi atau minggu dua lagi lori HC akan sampai. Info ni hanya utk SH sebenar yang masih setia menunggu aje dan kekal bersabar dan bertabah....kah...kah...kah...

wahai palat... apa ceta cash dlm lori kat gudang?

Topapian
Guest

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 4 Empty lg mau pusing cerita

Post by alit 10/1/2019, 16:42

lg mau pusing cerita kaaa youngman adoiiii

alit
Guest

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 4 Empty Cerita buka akaun lagi minggu ni????

Post by youngman 10/1/2019, 15:05

Dari minggu lepas lagi Youngman dah habaq pi yang minggu ni tak ada urusan buka akaun kat mana2 bank pun. PO Brotherhood ni hanya nak bagi info yang ahli suka dengar aje. Lagi pun ahli pula nak dengar info yang sedap2 aje kan...kan...kan... Bro pun sama le agaknya....he...he...he...

Youngman dan yang sewaktu dengannya tak lari masuk gua mana2 pun. Bukan selamat pun nak lepak kat dalam gua zaman ni dengan segala gempa bumi gunung api yang aktif sekarang ni. Menyorok dalam gua nanti tak dapat info dah boleh buka akaun ke...dah boleh dapat duit ke...atau nak kena top up lagi ke....ha...ha...ha...

Ok le tu, buka akaun confirm bukan dalam minggu ni. Bila tu kena tunggu le. Baru ada thrill. Macam entry Aku Bankers tu bukan mudah nak buka akaun nak masuk Trillion2 duit dalam akaun. Dah betul le tu bukan mudah. Sebab bukan mudah le amik masa tu dengan segala urusan perbankan yang Aku Bankers pasti lebih mahir dari Youngman yang bukan bankers ni.

Cerita pasal guna agama, rosak akidah ni tak tahu le youngman nak kata samada ada kaitan atau tak. Sepengetahuan yang ada sejak dari mula masuk dana bpip ni tak le pulak PO atau Leader yang guna Islam sebagai alat untuk tarik perhatian. Youngman masuk hanya untuk rebut peluang sahaja. Bukan sebab agama pun.

youngman
Guest

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 4 Empty pembohong laknatul

Post by pembohong besaq 10/1/2019, 14:30

pig

pembohong besaq
Guest

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 4 Empty pigidah

Post by alit 10/1/2019, 14:15

duit yg aku bg tu belom tentu leader2 ni bole campak dkt aku balik...apaaaadaaa baik aku beli susu pampers anak aku dari aku sara korang makan...kesian nak makan bg anak bini pun terpaksa telan duit haram...pastu guna agama harta akhir zamanlah,rezeki dah tertulislah kepala bana guna agama...manusia mcm ni yg merosakkan akifah org islam skrg

alit
Guest

Back to top Go down

Post by Brotherhood 10/1/2019, 14:08

Benda yang tak ada jangan di ada2 kan. Jangan tabur janji, jangan "kikis" duit pemohon. Memang tak paksa, kalau dah janji "hari nih settle minggu depan keluar duit". Sapa yang tak nak tolong? Aku kesian tengok melayu sekarang nih terlalu banyak sangat yang taksub. Tak nak selidik, ikut membabi buta, bila tunjuk macam2 bukti yg mengatakan dana2 nih menipu masih jugak pekak kan telinga, bisukan mulut, butakan mata. Tolong lah melayu, kita sendiri yang buat diri kita di pijak2. Jangan salahkan bangsa lain kalau benda2 nih atas kebodohan sendiri.

Youngman, nissan gtr semua nih bila dah benda samar2 diorang akan lari masuk gua. Macam kes bulan 8 tahun lepas, dalam forum bergegar dunia kalau diorang sembang pertahankan lukman. Tiba2 senyap. Ini pun masuk balik, ni kata nak blah konon nak kaya (recycle ayat taun lepas). 4-5 bulan diam, paling2 bulan puasa nanti muncul balik guna ayat recycle.

Yupp baru dapat tahu semalam dari PO yang pembukaan akaun yang sepatutnya berlaku pagi semalam di tangguhkan sehingga isnin depan, atas sebab lukman kena pergi mahkamah Putrajaya untuk angkat sumpah. Aku tak tahu lah berapa banyak diorang kena spin untuk tutup penipuan diorang. Sebab tuh aku nak refund aku balik. Makin lama makin mengarut. Dah lah menipu, buat fitnah pula dekat BNM dgn MKN kata 2 badan nih minta duit kopi. Silap aku tak screenshot dan buat report polis. Punya nak makan duit pemohon sampai buat fitnah.

Brotherhood
Guest

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 4 Empty cabar

Post by alit 10/1/2019, 13:23

aku berani cabar pd 12 org leader ni...aku bg sorang sebijik rumah dan kereta ferrari tuntut dkt aku bila dpt duit ni...amacm beranu?kalau tak dapat korang sediakan aku sebiji ferrari pun jdlah kutip sorang sikit duit kate dah dapat duit berjuta2 xkan ferrari 1 biji xbole belikan

alit
Guest

Back to top Go down

Post by Gelihati 10/1/2019, 12:55

Bukan tangguh. Dah mmg dana ni penipu, nak buka akaun apanya. Satu sen pun depa tak ada.

Gelihati
Guest

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 4 Empty Tangguh???

Post by Din Tunggu 10/1/2019, 12:51

'Dgr cite tangguh lg xjd buka akuan bank...hai laa...ble nak kaya nie...pnt tgu wit ...'

Kan ke si youngman tu dah siap bagitau minggu ni tak ada bukak akaun hanya stamping. Jadi apa yg terkejut sangat pulak ni. Haru betul le.

Din Tunggu
Guest

Back to top Go down

Post by Tangguh lagi 10/1/2019, 12:34

Dgr cite tangguh lg xjd buka akuan bank...hai laa...ble nak kaya nie...pnt tgu wit ...

Tangguh lagi
Guest

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 4 Empty kita dah hampir ke garisan penamat

Post by hemmalek 10/1/2019, 10:19

Nissan Gtr wrote:Pesanan akhir saya...kepada ahli yg bakal jadi jutawan melayu islam di malaysia ni tak kira lah dari Po mana,Leader mana,group mana..please jaga keselamatan diri anda kerana security berada di atas diri anda selepas ni..jangan suka suka kongsi info kepada org yg kita tidak kena dan siapa beliau biarpun duduk di satu bumbung Bpip ni...hati hati ya..jangan suka suka post duit dan kemewahan hidup selepas ni kerana org memerhati gaya hidup kita dan akan ambil kesempatan...jika anda ahli yg terpilih untuk buka akaun,please jgn share apa apa info jika mahu semua berjalan dengan lancar...dengar arahan dari pihak atasan..ingat,kita diperhatikan oleh Kdn dan SB...Assalamualaikum
Welcome everyone to the ship of Trillionaires ????..dalam masa yg sama kita berdoa kepada maha pencipta kita agar semua ahli yg terlibat sama ada atasan dan bawahan dilindungi oleh allah...ujian sentiasa akan ada bagi kita sebagai manusia...gunakanlah duit ini ke jalan allah dan sebaik mungkin sebagai org islam...biarlah apa org nak cakap kerana niat kita dan jalan kita allah yg tahu...akhir kata dari saya Nissan Gtr,selamat maju jaya dan kita jumpa Di singapore DB....saya memohon maaf andai selama saya berada dalam forum ini menyakitkan hati sesiapa..sama ada kenal atau tidak dan secara langsung atau tidak langsung,jika ada terkasar bahasa dan kata secara sedar atau tidak..saya memohon maaf dan saya doakan kita semua berjaya dan akan berjumpa lagi di masa akan datang dengan izin allah...terima kasih kepada owner Bpip serta Po leader dan rakan seperjuangan yg berjuang selama 12 tahun ini..allah sahaja mampu membalas nya...kepada rakan seperjuangan saya yg dalam forum ni...kita jumpa di garisan penamat international and back to malaysia...# Welcome Bpip real and jutawan 2019 dari Nissan Gtr...saya undur diri dahulu..asalamualaikum,kita akan merindui forum ini nanti...

hemmalek
Warga Baru

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 4 Empty Dana bpip

Post by Velfire 10/1/2019, 09:57

Aku pn setuju..bpip ni menipu..dari raya tahun 2015 aku join...leader bgi ayat2 powee setiap minggu sambil mngutip duit topup..topup lori topup insuran topup amla san memberi cabutah bertuah dengan harga duit yg lumayan..sambil tu kutip duit ahli..tpi smpai tahun 2019 aku tak dapat satu sen pun dari dana bpip ni..

Velfire
Guest

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 4 Empty mmm yer yer je penamat gilang gemilang

Post by alit 10/1/2019, 07:04

aku bole jamin jawapan kpd mggu ni akan dibawa ke minggu depan..dan duit yg dikatakan dapat mggu depan aku dah bole bg jawapan siap2..dan untk minggu seterusnyapun aku bole bg jawapan dia skrg..mengarut,kenapelah nak angan2 mat jenin oiiiii...jgn gunakan nama allah kalau bnda ni tak wujud abg2 oiiiii

alit
Guest

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 4 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Back to top

- Similar topics