Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Episod 02] - cadangan aku pada Geng

Go down

[Episod 02] - cadangan aku pada Geng  Empty Re: [Episod 02] - cadangan aku pada Geng

Post by Topapian 15/3/2019, 10:03

bebuat bermacam2 rintangan demi nak kutip topap. tu je la permainan dorg2 nie.

Topapian
Guest

Back to top Go down

[Episod 02] - cadangan aku pada Geng  Empty Re: [Episod 02] - cadangan aku pada Geng

Post by cekodok 15/3/2019, 09:32

PA, PM kau tak pernah beritahu ke duit kutipan tu nak bayar loyer?

cekodok
Guest

Back to top Go down

[Episod 02] - cadangan aku pada Geng  Empty Kesiannnnn

Post by Kelaaautttt 15/3/2019, 00:42

Bnyak Beno...rintangan nya..Aku rase la deme ni tipuuu Blake,tunda saje kehari Hari,ke minggu minggu..tap tap udah stahun...klu btoi DPT X pe la juge..klu X DPT..eeeeee dpt habuk le....saborrrr la.... Rase nyeee kelaut la...oiiiiiiiii

Kelaaautttt
Guest

Back to top Go down

[Episod 02] - cadangan aku pada Geng  Empty Ceritakan

Post by Budak hingusan 15/3/2019, 00:10

Kepada senatron, mintak la sambung cerita lagi. Ceritakan kepada kami sebenarnya apabende yang OwNeR buat dgn duit top up. Kenapa ahli/leader kene pam duit kepada OwNeR untuk dia releasekan duit? Kenapa nak keluarkan duit kena masukkan duit? Begitu hairan dan ajaib cara penceritaan kisah dana ni. Sepatutnya bila nak proses duit yang besar, dia just deduct je lah kos operasi dia dari jumpah duit yang masuk ada dalam akaun tu. Tak begitu encik senatron?

Budak hingusan
Guest

Back to top Go down

Post by Lantern 15/3/2019, 00:07

Lahhhh ye ke tunda lg…

Lantern
Warga Baru

Back to top Go down

[Episod 02] - cadangan aku pada Geng  Empty Entahla

Post by Ahyam 14/3/2019, 23:00

Haraplah sgt duit trilion2 tu.. LGE mesti dah tapau dulu klu ada duit ni masuk dlm tabung DAP..
4acc utama & 51 acc vip leader dah settle.. tiba2 muncul problem acc ke 2 owner pulak.. wth man...
So target date postpone dr 15/3 ke slps 25/3?

Ahyam
Guest

Back to top Go down

Post by adakatarakkkk 14/3/2019, 20:59

Kalau ada katakan ada taklah selalu kelaut

adakatarakkkk
Guest

Back to top Go down

Post by toksiput 14/3/2019, 18:33

Mana episod 5?
pop corn dah sedia bab kata orang dana 'dah tak lama'

toksiput
Guest

Back to top Go down

Post by Lantern 14/3/2019, 18:17

Bak kata senetron, insyallah ada jgk yg jadi jutawan atau billionair… 'ada sinar jgk la'

And I agree wz senetron too… securnity reasons, Rampos and ahli² yg tak faham bila dah kaya… too expose yg dia kaya kaya kaya… 'nak kaya' and maybe tak lama

Lantern
Warga Baru

Back to top Go down

Post by Lantern 14/3/2019, 18:11

Nak tggu jgk episode seterusnya ni…

Apa yg aku dgr, pasal benda ni dah lama, ada yg topup tapi lama sangat sampai dah aruah…

Ada plk yg cakap dah selesai, lepas tu zainal ckp kata tak terima imbuhannya pula. Padahal update dri org penting.

Di sarankan cuma dengar update atau info dri admin, siapakah admin?

VN Kata sebelum zainal balik dri umrah, dah balik umrah, zainal pula cakap dia dengar jgk tpi tak terima imbuhannya lg.

Plan dah tutup rapat bagi sy ada 2 maksud
1. Memang tutup n selamat tingal, u wait forever

2. Memang betul tutup sebab prepare data and pengurusan

Lg 1 persoalan
Kata 7hb hari tu dah nak tsfr ke leader, pas tu 15hb pula… sekarang zainal plk ckp lain.

Belit mcm simpulan mystic kena baca mantra nak buka.

I kesian kat org tua ni yg dah mengharap… I follow je detail untuk inform.

Lantern
Warga Baru

Back to top Go down

Post by marangkerapu 14/3/2019, 15:26

dah lebih 10 tahun habuk pun takde

marangkerapu
Guest

Back to top Go down

Post by Lantern 14/3/2019, 15:23

Kesian sgt kat org² tua (terutamanya)

Lantern
Warga Baru

Back to top Go down

Post by senatron 14/3/2019, 14:23

aku pun pelik ngan korang sibuk nak tahu jumlah.. lepas itu dok bandingkan dengan org terkaya di dunia... mereng otak lagu ning... orang nak kaya hampa nak kaya.. tapi ilmu kaya x da.. yang ada kayap.. pastu x abis-abis dok pecaya bulat2.. abis modal guna la ayat TAKDIR!...hahaha... oh melayu ku.....tp aku yakin lama kelamaan melayu akan cerdik kerana sering tertipu.. Cuma janganla menipu orang balik sebagai balas dendam.. yang terpangpang di majalah ataupun dimana manalah yang kononnya terkaya di dunia mereka itu “istihar” dan ada “disiplin” tertentu untuk mendapat “award” terkaya di muka bumi ini.. hangpa x tau ka ramai lagi yang kaya simpan duit dalam umah..tokey dadah di maxico, taiko di Indonesia jauh lebih kaya dari Malaysia….hatta scandal tergempaq wang imdeybibi di Malaysia ini merupakan sejarah dunia.. terkezuttt dunia.. orang Malaysia ni stakat billion ja.. kalu trillion ni mmg gagap nak sebut apatah lagi lebih dari itu.. jika Indonesia jauh kehadapan.. sebutan juta hari2.. milya celah gigi ja.. hahahahha..

Berbalik cerita jumlah tadi… InshaAllah ramai yang akan jutawan di Malaysia nanti… billionare adalah juga.. bagi aku apa yang nak herankan pasal depa2 ni pun menggunakan syarikat bukannya direct pump duit kepada akaun peribadi..jika ada pun x lama, hehehe.. keselamatan bosskur… bio cerdik skit kan hari2 si rampos tu dok wirid kaya oh kaya.. hahahaha…. Tp die sendiri dapat pn tak tau brape die dapat.. wakakaka.. pelik2 betul.. x abis2 cite yg angka sejengkal bagai… mai aku nak tanya.. yang panjang sejengkal tu duk kat mana, habaq aku.. nk tgk ROMI, IJAT gagap x jawab..hahaha….

Asal terkejut tidoq ja nak masuk jamban.. to be continue

senatron
Guest

Back to top Go down

Post by tuantanahkedaung 14/3/2019, 13:06

berapa jumlah yang ada tuan senatron?

Bertrillionkah ?

Sambunglah episod ke 4

tuantanahkedaung
Guest

Back to top Go down

Post by senatron 14/3/2019, 12:56

korang tak perlu nak paham pun... kalu paham nanti susah meroyan... last-last bila dapat duit gak..hahhahaha... cuma aku rasa mcm nak muntah baca info korang forward.. di anjing-anjingkan... bukan menafikan dana ini, tapi lanun2, jembalang ini yang bikin cerita sampai itik pun boleh jadi bewak...hebat derang ni... mcm biasala setiap rumah sukan mesti ada tukang sorak.. yang ni dok sorak sampai terlondeh pn takpa.. bagi RM2k skali sorak... hahahahaha... apa punye maruah ini macam...

sampai la aku tergelak cite bank tu.. memang betul2 depa ni letak parang di tekak laa....dieorg ingat bank ni bapak derang yang punya kaa....cerita sebenarnya begini

Siapa yang kononnya mengaku owner/principle/tuan/tokeh/dato/tan sri bagai,semua ni setiap kutipan depa akan catit (kalu depa ni rajin catit la.. biasanya mula2 catit, lama2 bila dah kaya sebelum kaya, main hentam ja, dia tau org bawah ni bodoh ape info pn mesti top up...hahahaha), yang canggih si ijat laa.. siap upah programmer oracle Database..fuhhh..hebat.. tp kalu kutip 30j bagi kat atas2 tu x smpai 10j (ini contoh laa) x payah laa nk canggih sangat.... so di pendekkan cerita, dengan sistem depa2 ni bangunkan ada yang guna ms word, ms execel, ada yg tulis buku 5 pn ada, ada yang nampak mutu gaya keunggulan siap buka cek tulis terus tunggu nak sign ja..hahaha..ini gempaq... cara masing2 laa.. itu aku x kisah... cuma die punya cerita tu fuhhh.....mula2 beli kereta, pastu kawan dengan lawyer nak belajar camna kalu duit2 besar ni dan cara nak agih.. tapi cerita kat machai2 bawah ni " LOWYAAAAAR KITA HEBAT DAN SEDANG BERURUSAN DENGAN PEMIMPIN NEGARA 3 BUTIR..." puihhh.... wal hal kawan2 gak.. pastu msg sana sini.. habaq la kat machai ni cerita begini dan begitu.. hahaha.. so sapa atas tu.. hahaha... ini semua x perlu tahu.. hang letak C4 kat ROMI or Ijat pn depa ni gagap nk ckp.. msti kejap AD**** kejap JA*** kejap BU*** kejap ****** hahahaha.... x tau kerana hal ni di letak di bawah akta rahsia negara dan urusan ini di buat secara terperinci dan bukannya mcm oleh puak2 ni...

Cerita die semua berkisar pada wang.. dah terlajak mengaku owner mmg susah nak patah balik.. 10 tahun dulu nama2 besar seperti wak ali, hairy, sarip and the geng skrg senyap.. senyap kerana depa tau penangan pegang duit mcm mana... tp inshaAllah yang benar tetap benar.....

Hampa skrng ni sekurang2nya bersyukur laa... dulu info2 lagi dasyat.. siap kapal bawa duit tenggelam di lautan pasific.. hahaha.. mmg lawak.. tp semua itu dah x da dah.. peringkat sekrang pun semua gatal tangan nak guna duit.. itu shj.. cuma aku x leh nak ckp lebih2 gak yg generasi baru top up skrg.. kerana kepala banaq derang bagi info camtu.. hadap ja laa....

errkkkkkkkk..kenyang... ok nak tidoq dulu....

senatron
Guest

Back to top Go down

Post by what?? 14/3/2019, 12:28

setuju ngan farouk gamat

what??
Guest

Back to top Go down

Post by Farouck gamat 14/3/2019, 12:08

Tq... tq so much... en senatron...

Ini barulah dikatakan info yg benar....

Bermanfaat utk pengetahuan...

Tp...

Sy nakkan sambungannya...

Epsd 3...

Tak puas lg... hati ini...

Gambaran yg sebenar baru 1/4....

Jd sy mohon pd encik senatron epsd - 03...

BOLEHKAN...

Sapa setuju boleh tulis setuju disini...

Farouck gamat
Guest

Back to top Go down

Post by what?? 14/3/2019, 11:44

tapi..romi/ijat/rampos/zainal/hamid etc follow siape lak? sapa jadi mastermind?

what??
Guest

Back to top Go down

Post by what?? 14/3/2019, 11:38

good info, boleh aku pass pada leader aku...semestinya leader aku meroyan hantuk dinding

what??
Guest

Back to top Go down

[Episod 02] - cadangan aku pada Geng  Empty [Episod 02] - cadangan aku pada Geng

Post by senatron 14/3/2019, 11:28

Arakian, ribut berceritakan tentang “Nak dapt”, “sikit lagi”, “dah selesai”… nak tanye nak dapat apa dan ape yang dah selesai? ROMI, IJat, Rampos udah lah.. begitau ja pada semua bagaimana keadaan sebenar.. x payah lagi nak bawa ubat kuat nak cari info.. sudah2 laa.. terang kepada meraka yang hampa pun semua dok menunggu dan dapat info pun dari seseorang.. hampa pun sama maca derang ni.. tak payah lah nak gebang owner bagai, nanti parang terbang terpacak depan muka.. orang melayu memang mudah tertipu, tp bila skali kena memang berkali-kali kena, Cuma skali mengamuk tang tu mmg x leh kata apa.. ni cadangan aku kat Romi, Ijat dan rampos (ini org x da apa pun, apa org suruh, dia ni buat ja, lani trending selang seli ngan ijat dok bagi info, hang ingat ni badminton ka service info bertukar tangan.. podaah)

Kepada ROMI & IJAT (nama dana penuh rekaan)
1. sudah2 la membohong pasal ROP/PPP hang tu.. yang memang sumber kewangan yang akan di perolehi ada tp tidak sebesar itu dan sumber berkenaan adalah pelbagai-bagai salah 1 punca terbesarnya adalah tebusan dari nilai emas. Yang bawah x tau jgn dok merepek..senyap2 sudah.. meh aku ja sound depa ni.
2. Jadi hangpa cerita kat yang bawah ni adalah RANCANGAN SELEPAS DUIT DAPAT.. AKU ULANG, RENCANA SETELAH DUIT DAPAT, hang nak pusing sana sini, 5 hari program la, 10 hari program la 100 hari program laa.. itu lantak pi laa.. tp telus la habaq kat org bawah. 1 lagi, amount yang hang dapat pun tak pasti tak usah lah dok janji dengan bawah ni macam anjing..hang igt ini apa? Baduk sarkas ka apa…
3. ROMI jangan terkejut/buat2 terkejut/bakal terkejut dengan amount yang hampa dapat… jadi aku syorkan x perlulah nk buka plan sapa dapat dulu.. hang pusing la duit tu dulu dan kotakan janji berapa yang pernah ko janjikan
4. Jangan pulak nanti kona begita macam-mcm dan habuan yang dijanjikan keluar asap… igt…anjing kenal tuan, tp kadang2 dia buat gila gigit tangan tuan gak.. hang jangan main2…
5. Soal cite bank.. memang aku tau hang temberang pun..macam mana hang nak dapat duit sedangkan Consolidate akaun masih x da lagi dan agihan tertinggi adalah peringkat trustee masih belum selesai.. lawyer2 meraka sedang berurusan, hang taw cite lawyer berurusan, trus bikin 1 info nak collect duit.. ini olang aaa…puihhh.. setelah selesai mereka ini barulah hang akan dapat…time tu pn dapat serentak dah..dan time tu lah gerak kerja hang bermula.. nak cerita 20 akaun la, 100 akaun la baru la cerita.. ini duit x da nak cita dalam seluar buat apa.. malu sungguh.. dah la kecing berdiri, berak pn berdiri.. puiih…
6. Berkenaan nama2 dana sekarang.. yang ni tergelak.. mcm Ahli politik buat sukan rakyat, pastu ada nama rumah, kuning, hijau, kuning, pink.. yang ahli rumah ni bersorak beruk dok kata depa ni menang, kuat bagai, sedangkan YB atasan tu mcm mat yeh tersengeh2 tgk gelagat hampa.. last2 1 ja piala nak bagi.. tp cerita piala tu mcm nak pecah bumi.. hahahaha… sudah la ROMI n Ijat.. share la duit kutipan sama rata, emak dah sihat ke belum?

Banyak lagi nak taip.. tp tetiba terkentut panjang tadi.. hilang stim nak menaip…to be continue laa…..

senatron
Guest

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics