Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI)

metalfire87
Roni
Silverscreen
The mask of zorro
KesianAmpa
Duit terpijak nan hado
Kubaguli
Brekmoks
metabox99
Sampah Sarap
kongkalikong
Insan lemah
Ahli Fikiran
Ahmad_Bank
murad
gibsonfender46
apyz666
Sarcasticsme
senatron
Yerlertu
24 posters

Page 20 of 40 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Next

Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 20 Empty Janji maki

Post by Janji maki 24/7/2019, 14:48

KELENTIT MAK DIA SI AMID NI..HANG INGAT ORG XTAU KA CITA PASAI SI ROMI PUNDEK TU!! HANG NAK AKU CITA PAKAI ENGLISH KA??? ONCE UPON A TIME BAGAI!! DA MACAM CITA KATUN AKU TGOK!! AMID OII HANG BUKK LA CITA TU 9JUTA KALI KA ADA AKU NAK KISAH KAA BODO!! LAHANAT SUNGGUH HANGPA NI!! ORANG NAK DUIT BUKAN NAK CITA ZAMAN DULU KALA BAGAI BAHALUL!! HANGPA MMG KIMAK LA SETAN!! VABI HANJING MAK HANG LAA.!! BEGANAK KAT KANDANG KA DULU???CIBAI BETUL!! HANG DGN ROMI MAMPUIH LAGI BAIK LAA!!! AKU MNX KOWANG MATI PUN MATI TECEKIK HANG TAU DAK!!!..PADAN MUKA HANGPA!!! SKG NI HANG X TUNAI JANJI HANGPA XPA..AKU TUNAI KAN JANJI AKU DULU MAKI HANG PUAS2 !!! SETAN LAHANAT PUNYA MANUSIA!!!

Janji maki
Guest

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 20 Empty Wak lu

Post by Wak lu 24/7/2019, 14:11

Laaaa tok pekung gupanya si romi ni..ish2 patut la bebal!! Hahaha skg ni lebai mid da bg info plak daaahh..ada org kisah ka tok lebai oii!! Ni org nak tanya janji seblum 27 hb 7 2019(tau) jgn buat2 lupa plak..klu lupa jugak tu tanda2 awal nak mampossss!!! Hari ni da brp hari bulan ye lebai..hahaha ko bg mcm2 info taik tu ada orang nak amik peduli ka lebai ngang oii!! Orang nak duit skg bukan nak info sampah yaaa!! Lebai oh lebai..hmmm

Wak lu
Guest

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 20 Empty Re: DANA SMMG/ROP (DANA ROMI)

Post by senatron 24/7/2019, 12:39

metalfire87 wrote:[7/23, 11:57 PM] ABDHMD:
Istilah proxy ni mcm sarbodinate kepada owner..ssiapa yg bayaq pd penerima2 dibawah dia tak kira la dia acc utama ka, leader ka..kuasa membayar ka..semua boleh di panggil proxy kepada owner sb membayar penerima dibawah dia bagi pihak owner. Bukan semua owner bayaq pd penerima, ada yg owner bg pd leader atau kuasa mbayar utk bayar pd ahli dibawah mereka, jd mereka2 ni adalah proxy kepada owner.

W'salam, ni real biz yg owner buat sendiri dan bukan dr mana2 dana yg depa dok sebut2..owner guna BG (bank gurantee) 1B usd yg dipinjamkan selama 1 tahun 1 hari bmula pd feb 2012. Dr BG tu owner run plaform selama 4.5 tahun dan profit tu yg owner bawa masuk utk diagihkan kepada penerima mengikut sumbangan..rasa jelas kot nooo

Duit ni bukan dr dana2 yg depa sebut yg tak ketahuan punca nampak cantik atas kertas tp punca dan pegerakan tak nampak hanya modal ayaq lioq saja...

Ni rasa bg mid dah terang panjang lebar dah..semua doc lengkap dr kemasukkan duit ni pd bg mid melalui SAP dan UMBC ref no yg ada di acc bg mid...semua penerima mempunyai acc bank yg sama dgn bg mid..semua surat sumbangan dr bg mid dan menjurus siasatan pd bg mid yg mempunyai doc lengkap dr owner atas duit ni..jd hanya guna surat sumbangan yg bg mid bagi saja

Lps ni kena rujuk leader masing2 sb bila dah clear kat bg mid, bg mid tak toleh belakang dah..bg mid transfer saja...

Cuma jangan sampai duit dpt ada yg dok dlm penjara adik beradik mai melawat sb tak ikut panduan yg dah bg sblm ni

Pastikan loi atau surat sumbangan dr bg mid atau leader2 tu ada sblm duit masuk ke acc. Pastikan buat declaretion ke lhdn bila berlaku kemasukkan ke acc. Declare ni bila duit ni dlm milikan maksudnya dah ada dlm acc baru declare..declare dulu sblm beli aset sb duit ni masuk mengejut dlm 1 masa dgn jumlah yg banyak dan bukan masuk sikit2 secara berperingkat.

AMLA ni undang2 dia keras..silap sikit acc kita kena freeze dan kita boleh kena dibawah amla..doc punca duit ni penting..walaupun sekeping tp ada pemberi yg akan mengesahkan..jd beban semua akan mai pd bg mid bg mengesahkan punca duit ni mai dr mana
[7/23, 11:57 PM] Yg tak faham bg mid bg faham sekali lg..duit ni dpt kebenaran masuk ke dlm negara dlm bulan ogos 2017 selepas setahun lebih siasatan dr BNM dan setiap minggu owner naik turun naik turun bnm utk siasatan sblm diluluskan..dah lulus timbul pula bab muflis dan kena dpt expart perintah mahkamah ..sehingga la transaksi ke acc berlaku dr acc petama dan semua duit berada di acc penerima menunggu masa utk clear...kelewatan atas sb2 dokumentasi yg diminta oleh pihak bank sb keadaan dah berubah dgn nilai yg besaq kaedsh lebih ketat pd bank dgn kes2 yg berlaku skrg ni...

APA LAGI LEBAI NI NK KELENT0NG AHLI...

sebelum romi nak jadi tokpekong dana, die dulu pun masuk dana.. study camna nak belaja buat info dan source info2.. bila dah tau skrang sudah jadi tokpekong... best part is mengaku owner.. hahaha.. woi nak habaq.. dana ni sumber die pelbagai dan termasukla bank instrument.. si romi ni dok pusing cita sana sini last2 sama jgk.. ada ratusan dana(figure sebenar aku rahsia) dan yang terbesar bawah 10 dana dimana pengurusan die hanya 1 shj yang di sahkan oleh kerajaan dan bnm...ada pun yang lain adalah cuba membawa saki baki dari blackbox (blackbox mksd disini lebih kepada "surat" bukan sistem ya...). ingat, x semua diluar sana coba untuk mencairkan berjaya tapi gagal kerana kekangan kewangan kerana process ini ada kos2 tertentu.. balik cite si mamat tokpekong ni entah bejaya ke idak bukan isu.. tp aku dah lihat senarai x da pun.. tp yang aku dpt maklumat menumpang line dan banyak jgk die dok sogok untuk belas ihsan..soal janji bayaran tu.. aku gelak je laa.. ya die akan bagi tapi bukan seperti di janjikan lah...yang pelik awat pengikut die ni bermatian kata ini benar? hahaha... tolong copy and paste pada romi dan sekutu die yang totok ni..

senatron
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 20 Empty Apa nk jadi

Post by Mamposko 24/7/2019, 11:12

Dah mcm2 spekulasi keluar dan dah mcm2 drama timbul lebih hebat dr drama tv3 pukul 7... yg menanti terus menanti sambil memaki... klu maki dlm ni xada dapat apa2... klu buat report dikatkakan mengangu kerja owner klu owner lambat lambat laa duit dapat jadi nk tny org2 dlm ni.. ada x cara yg sesuai dimana kita buleh dpt kepastian dan kesahihan bnd ni ada sapa2 sudi bagi cadangan kepada sy.. xpaa sy volunteer kan diri utk buat.. dan bg tau apa perlu di buat

Mamposko
Guest

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 20 Empty Tora tora datang lagi

Post by metalfire87 24/7/2019, 00:03

[7/23, 11:57 PM] ABDHMD:
Istilah proxy ni mcm sarbodinate kepada owner..ssiapa yg bayaq pd penerima2 dibawah dia tak kira la dia acc utama ka, leader ka..kuasa membayar ka..semua boleh di panggil proxy kepada owner sb membayar penerima dibawah dia bagi pihak owner. Bukan semua owner bayaq pd penerima, ada yg owner bg pd leader atau kuasa mbayar utk bayar pd ahli dibawah mereka, jd mereka2 ni adalah proxy kepada owner.

W'salam, ni real biz yg owner buat sendiri dan bukan dr mana2 dana yg depa dok sebut2..owner guna BG (bank gurantee) 1B usd yg dipinjamkan selama 1 tahun 1 hari bmula pd feb 2012. Dr BG tu owner run plaform selama 4.5 tahun dan profit tu yg owner bawa masuk utk diagihkan kepada penerima mengikut sumbangan..rasa jelas kot nooo

Duit ni bukan dr dana2 yg depa sebut yg tak ketahuan punca nampak cantik atas kertas tp punca dan pegerakan tak nampak hanya modal ayaq lioq saja...

Ni rasa bg mid dah terang panjang lebar dah..semua doc lengkap dr kemasukkan duit ni pd bg mid melalui SAP dan UMBC ref no yg ada di acc bg mid...semua penerima mempunyai acc bank yg sama dgn bg mid..semua surat sumbangan dr bg mid dan menjurus siasatan pd bg mid yg mempunyai doc lengkap dr owner atas duit ni..jd hanya guna surat sumbangan yg bg mid bagi saja

Lps ni kena rujuk leader masing2 sb bila dah clear kat bg mid, bg mid tak toleh belakang dah..bg mid transfer saja...

Cuma jangan sampai duit dpt ada yg dok dlm penjara adik beradik mai melawat sb tak ikut panduan yg dah bg sblm ni

Pastikan loi atau surat sumbangan dr bg mid atau leader2 tu ada sblm duit masuk ke acc. Pastikan buat declaretion ke lhdn bila berlaku kemasukkan ke acc. Declare ni bila duit ni dlm milikan maksudnya dah ada dlm acc baru declare..declare dulu sblm beli aset sb duit ni masuk mengejut dlm 1 masa dgn jumlah yg banyak dan bukan masuk sikit2 secara berperingkat.

AMLA ni undang2 dia keras..silap sikit acc kita kena freeze dan kita boleh kena dibawah amla..doc punca duit ni penting..walaupun sekeping tp ada pemberi yg akan mengesahkan..jd beban semua akan mai pd bg mid bg mengesahkan punca duit ni mai dr mana
[7/23, 11:57 PM] Yg tak faham bg mid bg faham sekali lg..duit ni dpt kebenaran masuk ke dlm negara dlm bulan ogos 2017 selepas setahun lebih siasatan dr BNM dan setiap minggu owner naik turun naik turun bnm utk siasatan sblm diluluskan..dah lulus timbul pula bab muflis dan kena dpt expart perintah mahkamah ..sehingga la transaksi ke acc berlaku dr acc petama dan semua duit berada di acc penerima menunggu masa utk clear...kelewatan atas sb2 dokumentasi yg diminta oleh pihak bank sb keadaan dah berubah dgn nilai yg besaq kaedsh lebih ketat pd bank dgn kes2 yg berlaku skrg ni...

APA LAGI LEBAI NI NK KELENT0NG AHLI...

metalfire87
Warga Baru

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 20 Empty Hang cangkui

Post by Hang cangkui 23/7/2019, 21:17

AAHHH KIMAK LAA..PUNDEK PYA ORANG MANA BOLEH BG AYAT BAIK2 P JAHANAM SAMA DEPA. AKU NAK MAKI HAMUN TU AKU PYA PASAI!!! SAPA NAK JILAT KOTE DEPA ITU HANG PA PYA PASAI..SAPA NAK REPORT ITU HAK MASING2 ..SKG NI AKU PYA SUKA LA NAK ***** KAN DIE ORG..ADE YG SUSAH HATI KAA?? HABAQ MAI KAT AKU..NI AKU NAK TANYA KAT HANGPA SMUA LAA... DLM BEPULUH RIBU ORG XDAK SORANG PUN YG BERANI DGN SETAN NI SMUA KA??? XKAN SMPAI DLM FORUM NI PUN LANGSUNG X BRANI NAK KLUAQ SUARA??? ORANG DA JENTIK TELOQ HANG DA USIK TELOQ HANGPA ..HANGPA MASIH LAGI BOLEH DIAM KA??? BETUI AKU X FAHAM DGN HANGPA SMUA YG JADIK PENGIKUT ROMI BANGSAT NI!!!
HANGPA KLU TAKUT PUN JGN TAKUT DGN MANUSIA LEBIH DR TUHAN HANGPA TAU KA IDAK NI?? HANG PA PIKIAQ LA SENDRI NAA..KLU SAPA NAK JILAT TELUQ ROMI BG SMPAI LINCIN DPERSILAKAN..BIAQ AKU DGN CARA AKU!!! AKU TUNTUT SMPAI LUBANG CACING DAN AKU AKAN MAKI HAMUN SMPAI X CUKUP TANAH..PADAN MUKA DIA!!!! LAHANATT!!

Hang cangkui
Guest

Back to top Go down

Post by Gelihati 23/7/2019, 19:22

Salam semua, elok ditutup sahaja forum ini. Kita banyak buat dosa dok maki hamun kepada benda yg tak wujudpun. Buang masa dan menghabiskan data internet kita sahaja. Percaya lah dana ini memang tak wujud, ianya rekaan semata-mata. Mana yg telah melabur tu eloklah buat laporan polis atau ke Bank Negara segera supaya penipuan ini dihentikan segera dan untuk mengelak lebih ramai lagi yg terjebak.

Gelihati
Guest

Back to top Go down

Post by lahabau 23/7/2019, 19:12

Hamid bebas tuduhan rasuah bkn bermakna dia x ambik rasuah, apa susah duit byk ,dia ambik loyer yg  pandai goreng,lepaslah , buktinya sampai sekrg loyer tu jd penjilat hamid dlm dana smmg ni.

tapi kan bila hamid terlibat dgn smmg ni, dia tukaq watak jd lebai pulak main ayat2 agama , dan dia berjaya menarik ribuan ahli join bawah dia.

ahli2 dia kata , tak kan lebai nak muhong kot , sbb tu depa pakat pakat percaya kat hamid ni..hahaha

lahabau
Guest

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 20 Empty Dana SMMG ? ROP Topap Lagi (23/07/19)

Post by Aku je 23/7/2019, 18:12

Apa kejadah nak mintak topap lagi Lisa ? Roslan woih..?
Paduka Ayahanda Romi kata tak perlu lagi dah topap mapap nehh.
Lusa 25/07 duit masyukk, kan?

Ke korang dua Lisa / Roslan dah takde duit nak makan? Pi kerja la haramjadah!!
Tak pun ko Roslan buat Lisa tu bini ko. Lisa tu janda. Takde kerja.
Yg korang rajin bagi duit topap apakehal?
Yg dah 8 tahun menopap pun masih bodoh ke?
Ini semua penipuan!!

Cakap bodoh, marah.
Cibai.

Aku je
Guest

Back to top Go down

Post by Hohoho 23/7/2019, 17:29

harapan penipu = topap unlimited.

Hohoho
Guest

Back to top Go down

Post by LOW GEAR 23/7/2019, 17:13

Lebai Mid sembang kata sblum 27/7 bank nak nagi notificaton pada dia...kalau denganq sembang Lebai tu mmg la rasa macam esok dah nak dapat saguhati ni dah hari selasa...tak dak pun lagi....tgok pulak hr Rabu..sampai la 27/7 ni...extend lagi la tu...ha..ha...sembang Mid KARISMA mmg hebat smpai ada ahli dia dah rasa nak resign kerja...nak dok goyang kaki...tunggu juta2,billion2 masuk acc...pergghhh!!! dasyat noo hang punya sembang....

kita saksikan drama Astro pd 27/7 ni arahan MID KARISMA......

LOW GEAR
Guest

Back to top Go down

Post by Matamata 23/7/2019, 16:55

Macam nilah pusingannya walau sepuluh tahun lagi. Dana ni tak akan abis minta topup bertahun2 sehinggalah sh mati ( dah ramai pun yg mati)
Leader mati ( lagi cepat lagi cepat abis penipuannya)
Owner mati. ( Endgame)

Matamata
Guest

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 20 Empty Gampang

Post by Gampang 23/7/2019, 16:48

WOI BUTUH HANG AMID!!! MANA DIA DUIT KATA NAK TURUN NI????
X TURUN2 LAGI KA??? AWAT BANK GILA MANA YG LEMBAB SGT X BAGI LAGI NOM REF TU HAH?? PUNDEK HANG LAH AMID!!! HANG DGN ROMI JIBAOK TU SAMA LAA CAM BANGSAT!! ANAK HARAM LA KOWANG NI!! HARIITU KATA 15HB LA NI DA BERAPA HR BULAN??APA HANG X JUMPA BULAN DLM KALENDER KA?? HANG DA BODO KA LOKLAQ HA??? HANG P TANYA ROMI BANGANG TU TANYA DIA..CKP AKU KIMAK2 KAN DIA BAHALUL TU!!! PUNDEK KPALA BUTUH PYA ROMI!!!

Gampang
Guest

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 20 Empty Apundek mak dia

Post by Apindek mak dia 23/7/2019, 16:22

Hmm mcm biasa la asal ade info penyedap rasa klua misti ada yg nak kutip top up.kan cibai namanya tu.suh la betina tu jua kelentit dia kat pasar malam ada gak pekdahnya dr nak tipu duit org ramai.da xde keja lain kaa??
Bukan ke romi pundek da habaq dah plan smua dtutup..awat bukk lagi.nak duit bergerak konon.nampk nau temberang nyaaa. Apa sblm ni da mampus ke smpai xleh nak bergerak?? Dr leader smpai kepala smua cam taik je perangai memasing..pala butuh la nak top up..tp xpa laa hangpa pya keldai sanggup jaa nak wat apa pun. Jadik bangang pun sanggup!! X caya ce tanya keldai tu semua.boleh asalkan dpt top up..yamakahai la hehhh!!!

Apindek mak dia
Guest

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 20 Empty Dana SMMG

Post by Aku je 23/7/2019, 14:03

Start kutip duit lagi pulak dahh..
Bukak Plan Baru Under Lisa (Roslan), Portion Leader (Bantuan Pergerakkan)

Apa ke BODOH la puak2 jahanam nehh..

Aku je
Guest

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 20 Empty Hantu rayau

Post by Hantu rayau 23/7/2019, 12:48

Oii amid!!! Bg la duit skit!! Hang makan sensowang je yeee hahaahaha len kali kongsi kong laaa jgn jadik tamak halobaaa!! Hahaha pundekk

Hantu rayau
Guest

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 20 Empty Jin aprit

Post by Jin aprit 23/7/2019, 12:15

Hmm elok la tuu da la kaki makan suap siap kaki temberang lak tu..pudoi pudoiii..

Jin aprit
Guest

Back to top Go down

Post by metabox99 23/7/2019, 11:05

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 20 Image
MOHD. ROSMAN RAMLI (kanan) bersalaman dengan peguamnya, Ahmad Shahrir Mohd. Salleh sambil diperhatikan Abdul Hamid Ismail (kiri) selepas mereka dibebaskan atas pertuduhan menerima dan memberi rasuah di Mahkamah Butterworth, Pulau Pinang,

BUTTERWORTH 6 Feb. – Seorang bekas pegawai Jabatan Perikanan menarik nafas lega apabila dilepaskan dan dibebaskan oleh Mahkamah Sesyen di sini hari ini daripada dua pertuduhan menerima rasuah bernilai RM246,024.20 daripada seorang pembekal benih ikan, lima tahun lalu.

Abdul Hamid Ismail, 51, yang memakai kemeja putih dan berseluar hitam kelihatan tenang ketika keputusan itu dibacakan Hakim Julie Lack Abdullah.

Julie Lack memutuskan demikian setelah pihak pendakwaan gagal membuktikan kes itu terhadap kedua-dua pertuduhan yang didakwa dilakukan di Maybank Seberang Jaya, di sini pada 8 Februari 2010.

Bagi pertuduhan pertama, Abdul Hamid yang ketika itu bertugas sebagai Ketua Perikanan Daerah Hulu Perak Selatan didakwa me­nerima sekeping cek CIMB bernilai RM220,000 daripada syarikat Justru Cemerlang Enterprise milik Mohd. Rosman Ramli ke dalam akaun bank HA Agrotech miliknya.

Dia juga menghadapi pertuduhan kedua iaitu menerima sekeping cek CIMB bernilai RM26,024.20 ke dalam akaun HA Agrotech daripada Mohd. Rosman yang juga merupakan pembeli ikan.

Kedua-dua pertuduhan itu dikemukakan mengikut Seksyen 165 Kanun Keseksaan yang memperuntukkan hukuman penjara tidak melebihi dua tahun atau denda atau kedua-duanya.

Di mahkamah sama, Mohd. Rosman, 49, turut dilepaskan dan dibebaskan daripada dua pertuduhan memberi rasuah kepada Abdul Hamid melalui dua keping cek masing-masing bernilai RM220,000 dan RM26,024.20 pada tarikh dan tempat yang sama.

Kedua-dua pertuduhan terhadap Mohd. Rosman dikemukakan mengikut Seksyen 28(c) Akta Suruhanjaya Pencegahan Rasuah Malaysia (SPRM) 2009 dibaca bersama Seksyen 165 Kanun Keseksaan yang membawa hukuman yang sama.

Pendakwaan dikendalikan oleh Timbalan Pendakwa Raya daripada SPRM, Ahmad Ghazali Muhamad Nadzri manakala Abdul Hamid diwakili peguam Parmjit Singh dan Ahmad Shahrir Mohd. Salleh mewakili Mohd. Rosman.

-Utusan Malaysia

metabox99
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by metabox99 23/7/2019, 10:49

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 20 Image

MOHD. ROSMAN RAMLI (kanan) bersalaman dengan peguamnya, Ahmad Shahrir Mohd. Salleh sambil diperhatikan Abdul Hamid Ismail (kiri) selepas mereka dibebaskan atas pertuduhan menerima dan memberi rasuah di Mahkamah Butterworth, Pulau Pinang

metabox99
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 20 Empty Hang ketum

Post by Hang ketum 23/7/2019, 10:41

Hang kat dunia boleh la lpaih amid oii.kat akhirat besok mana hang nak lariii

Hang ketum
Guest

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 20 Empty JAUHI FITNAH DAN DOSA

Post by YG BENAR 23/7/2019, 10:19

BERITA HARIAN Jumaat, 6 Februari 2015 | 12:23pm

Bekas pegawai Jabatan Perikanan bebas tuduhan rasuah

BUTTERWORTH: Bekas pegawai Jabatan Perikanan hari ini dilepas dan dibebaskan oleh Mahkamah Sesyen daripada dua pertuduhan menerima rasuah bernilai RM246,024.20 daripada seorang pembekal benih ikan, lima tahun lalu.

Hakim Julie Lack Abdullah memutuskan demikian selepas berpuas hati bahawa pendakwaan gagal membuktikan kes prima facie terhadap Abdul Hamid Ismail, 51, yang ketika itu bertugas sebagai Ketua Perikanan Daerah Hulu Perak Selatan.

Bagi pertuduhan pertama, dia didakwa menerima sekeping cek CIMB bernilai RM220,000 daripada syarikat Justru Cemerlang Enterprise milik Mohd Rosman Ramli yang merupakan pembekal benih dan pembeli ikan yang dimasukkan ke akaun syarikat HA Agrotech milik Abdul Hamid.

Bagi pertuduhan kedua, tertuduh didakwa menerima sekeping cek CIMB bernilai RM26,024.20 daripada Mohd Rosman ke dalam akaun HA Agrotech.

Abdul Hamid didakwa melakukan kedua-dua kesalahan itu di Maybank Seberang Jaya, pada 8 Feb 2010.

Dia didakwa mengikut Seksyen 165 Kanun Keseksaan yang jika sabit kesalahan boleh dipenjara tidak melebihi dua tahun, denda atau kedua-duanya.

Sementara itu, Mohd Rosman, 49, yang didakwa atas dua pertuduhan memberi rasuah kepada Abdul Hamid melalui dua keping cek masing-masing bernilai RM220,000 dan RM26,024.20 pada tarikh dan tempat yang sama, turut dilepas dan dibebaskan.

Mohd Rosman sebelum ini didakwa mengikut Seksyen 28(c) Akta Suruhanjaya Pencegahan Rasuah Malaysia (SPRM) 2009 dibaca bersama Seksyen 165 Kanun Keseksaan yang membawa hukuman sama.

Peguam Parmjit Singh yang mewakili Abdul Hamid berkata enam saksi memberi keterangan dalam perbicaraan itu.

Pendakwaan dikendalikan Timbalan Pendakwa Raya daripada SPRM, Ahmad Ghazali Muhamad Nadzri manakala tertuduh kedua Mohd Rosman diwakili peguam Ahmad Shahrir Mohd Salleh. - BERNAMA

YG BENAR
Guest

Back to top Go down

Post by Tudiaaaa Tudiaaaaa 23/7/2019, 09:46

BUTTERWORTH: Bekas pegawai Jabatan Perikanan hari ini dilepas dan dibebaskan oleh Mahkamah Sesyen daripada dua pertuduhan menerima rasuah bernilai RM246,024.20 daripada seorang pembekal benih ikan, lima tahun lalu.

Hakim Julie Lack Abdullah memutuskan demikian selepas berpuas hati bahawa pendakwaan gagal membuktikan kes prima facie terhadap Abdul Hamid Ismail, 51, yang ketika itu bertugas sebagai Ketua Perikanan Daerah Hulu Perak Selatan.

Bagi pertuduhan pertama, dia didakwa menerima sekeping cek CIMB bernilai RM220,000 daripada syarikat Justru Cemerlang Enterprise milik Mohd Rosman Ramli yang merupakan pembekal benih dan pembeli ikan yang dimasukkan ke akaun syarikat HA Agrotech milik Abdul Hamid.

Bagi pertuduhan kedua, tertuduh didakwa menerima sekeping cek CIMB bernilai RM26,024.20 daripada Mohd Rosman ke dalam akaun HA Agrotech.

Abdul Hamid didakwa melakukan kedua-dua kesalahan itu di Maybank Seberang Jaya, pada 8 Feb 2010.

Dia didakwa mengikut Seksyen 165 Kanun Keseksaan yang jika sabit kesalahan boleh dipenjara tidak melebihi dua tahun, denda atau kedua-duanya.

Sementara itu, Mohd Rosman, 49, yang didakwa atas dua pertuduhan memberi rasuah kepada Abdul Hamid melalui dua keping cek masing-masing bernilai RM220,000 dan RM26,024.20 pada tarikh dan tempat yang sama, turut dilepas dan dibebaskan.

Mohd Rosman sebelum ini didakwa mengikut Seksyen 28(c) Akta Suruhanjaya Pencegahan Rasuah Malaysia (SPRM) 2009 dibaca bersama Seksyen 165 Kanun Keseksaan yang membawa hukuman sama.

Peguam Parmjit Singh yang mewakili Abdul Hamid berkata enam saksi memberi keterangan dalam perbicaraan itu.

Pendakwaan dikendalikan Timbalan Pendakwa Raya daripada SPRM, Ahmad Ghazali Muhamad Nadzri manakala tertuduh kedua Mohd Rosman diwakili peguam Ahmad Shahrir Mohd Salleh. - BERNAMA

Hamid ni mmg ada rekod tak elok rupanya dulu..

Tudiaaaa Tudiaaaaa
Guest

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 20 Empty Hanb cing

Post by Hang cing 23/7/2019, 07:58

Hang ni betui bebai loklaq la bg mid. Bank mana nak tggu ref no smpai betahun tu??? Ref no apa yg hang tggu smpai bejanggut tu?? 6d kaaaa???
Hang klu nak membangang kan ogang pun agak2 laa. Budak2 kelas tabika buleh hang cita camtu xpun dgn budak stim ais naa..nasihat aku la kat hang lebai tua oi!! Hang klu da kna bangang2 dgn bos hang si romi tu jgn la bawak org len skali tauu. Nak jadik bodo pun biaq p ssnsorang la weiii..xtau la aku klu hang mmg da ada pengikut sejati tahap bahalul men ikut ja ckp hang ni..
Adaaa kaaa???

Hang cing
Guest

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 20 Empty Kabali

Post by Kabali 23/7/2019, 05:26

TO BAHALUL MID

BANK BUKAN TGGU REF NO LA BONGOK TP BANK TGGU DUITNYAAA
KLU XDE MASUK NAK BG APAKEBENDANYA!!! ALAHAIII ASYIK NAK BODO2 KAN ORANG AJA LAA..REF NO LA AKTA BANK LA..CUBA TANYA BANK SATU MALAYSIA NI ADA KE DIA NAK TAHAN DUIT ORG?? ADA KE SESAPA DLM MALAYSIA NI YG PIHAK BANK TAHAN DUIT KOME?? CE CITA SKIT KLU ADA.. KLU ADA MMG BANK TU GILA LA..SAPA NAK GUNA BANK BODO MCM TU..
XTAU LA BANK OF SETAN!! MMG PRANGAI MCM TU..KDG2 CITA SMUA YG KLUA MEREPEK MNGARUT JAA DA BETAHUN OII BUKAN SEHARI DUA DA MKN TAHUN DAH..ASYIK INFO KELAUT JAA ..SKG NI SAMADA HANGPA SELESAIKN BENDA BG ENDING ATAU HANGPA SMUA KNA LETAK KEPALA KOTE KOWANG SMUA !!!..AKU DA X PEDULIK DAH!!!..HANGPA BG SETEL MCM MANA PUN ..NAK TEBALIK KA MENUNGGENG KA HAPA KAA KOWANG PYA PASAI!!...PUNDEK LA!!

Kabali
Guest

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 20 Empty Kena jubur

Post by apyz666 23/7/2019, 00:03

Percaya pada diri dengan harapan dan keyakinannnnn

apyz666
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 20 of 40 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Next

Back to top

- Similar topics