Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI)

golddust
Husin
metabox99
Silverscreen
Budak Mel
Yerlertu
topkapi palace
mamakbenar
12 posters

Page 11 of 40 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Next

Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 11 Empty Re: DANA SMMG/ROP (DANA ROMI)

Post by Saya bukan dana 31/5/2020, 20:20

Hahaahahahahahahahaha, apa lagi tepok la👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

Saya bukan dana
Guest

Back to top Go down

Post by trillionaire_zuhud 31/5/2020, 20:13

Saya bukan dana wrote:Laaa, x habes lagi ke celoteh encik Zuhud?... sabar je la kan... jgn kempunan dan jangan menghina leader leader ni. Kami bekerja dan buat semua untuk ahli juga.. benda baik mmg ambik masa. Teruskan dengan celoteh anda yg sudah basi dan x masuk akal tu... tapi, sy rasa bagus masuk forum kat sini sbb bole bagi pencerahan pada ahli yg negatif kemaruk yg meroyan sbb tak tahu hala tuju projek yg boss sudah selesaikan ni😉
Saya bukan dana wrote:Sorry bro zuhud. Setiap leader ada cara memasing buay kerja dan kami sedaya upaya selesaikan secepat mungkin untuk kebaikan semua pihak. Suka dijelaskan di sini, bahawa kami tidak akan tunduk pada mana mana pihak meroyan sbb benda semua dah selesai, buat apa kami nak senaraikan semuanya untuk tatapan umum. Kerahsiaan amat dititikberatkan di sini. Itulah amanah yg leader pegang. Encik... tau tak makna zuhud tu apa? Sblom nak meroyan, minta tukar nama id ke nama lain. Macam stardust ke/ encik bangang ke? Haha😘
aiiii baru tadi puan aji kata nak beri pencerahan
takpe biar saya rumuskan tugas puan aji sebagai seorang leader untuk tatapan ahli-ahli di sini
untuk mendapatkan komisen dari duit ahli ahli yang melabur (mangsa), tugas puan aji adalah memutar belit sampai mangsa terbelit seperti yang puan aji baru sahaja lakukan (rujuk kenyataan di atas)
bangga lah tu buat duit senang, makan duit har@m macam tu yer puan aji
siapa sangka jadi tin kosong pun boleh buat duit kan puan aji
trillionaire_zuhud
trillionaire_zuhud
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by golddust 31/5/2020, 20:04

ek eleh nak cakap org kempunan pulak meroyan lah.. siapa yg meroyan.. dari hujah2 kat sini kita dh boleh tgk dgn jelas mentality leader2 dan ahli positif.. kata masuk forum ni bagi pencerahan pada yg negatif?? haha lawak pencerahan apa yg kau bawak setakat merapu cerita kosong tak berfakta lepas tu semua rahsia konon.. bekerja untuk ahli konon.. keje kutip duit ahli je.. cuba tunjuk berapa ramai ahli yg dah dapat duit? dah bertahun-tahun kosong.. telor.. ahli keluar duit je.. pastu dah bertahun2 asyik cakap boss dah selesai urusan.. tapi korang tak kaya2 jugak.. kaya dgn info jer
golddust
golddust
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by Saya bukan dana 31/5/2020, 20:03

Sorry bro zuhud. Setiap leader ada cara memasing buay kerja dan kami sedaya upaya selesaikan secepat mungkin untuk kebaikan semua pihak. Suka dijelaskan di sini, bahawa kami tidak akan tunduk pada mana mana pihak meroyan sbb benda semua dah selesai, buat apa kami nak senaraikan semuanya untuk tatapan umum. Kerahsiaan amat dititikberatkan di sini. Itulah amanah yg leader pegang. Encik... tau tak makna zuhud tu apa? Sblom nak meroyan, minta tukar nama id ke nama lain. Macam stardust ke/ encik bangang ke? Haha😘

Saya bukan dana
Guest

Back to top Go down

Post by trillionaire_zuhud 31/5/2020, 19:55

Saya bukan dana wrote:Laaa, x habes lagi ke celoteh encik Zuhud?... sabar je la kan... jgn kempunan dan jangan menghina leader leader ni. Kami bekerja dan buat semua untuk ahli juga.. benda baik mmg ambik masa. Teruskan dengan celoteh anda yg sudah basi dan x masuk akal tu... tapi, sy rasa bagus masuk forum kat sini sbb bole bagi pencerahan pada ahli yg negatif kemaruk yg meroyan sbb tak tahu hala tuju projek yg boss sudah selesaikan ni😉
apa kerja kamu untuk ahli-ahli selain mengutip komisen? sila senaraikan tugas dan aktiviti kamu yang dibuat untuk ahli jika benar kamu hendak beri pencerahan kepada ahli ahli di sini
trillionaire_zuhud
trillionaire_zuhud
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by Saya bukan dana 31/5/2020, 19:50

Laaa, x habes lagi ke celoteh encik Zuhud?... sabar je la kan... jgn kempunan dan jangan menghina leader leader ni. Kami bekerja dan buat semua untuk ahli juga.. benda baik mmg ambik masa. Teruskan dengan celoteh anda yg sudah basi dan x masuk akal tu... tapi, sy rasa bagus masuk forum kat sini sbb bole bagi pencerahan pada ahli yg negatif kemaruk yg meroyan sbb tak tahu hala tuju projek yg boss sudah selesaikan ni😉

Saya bukan dana
Guest

Back to top Go down

Post by trillionaire_zuhud 31/5/2020, 19:36

Forex senior wrote:Kesian jugak sebahagian org yg cepat melatah dan mengatakan yg bukan bukan berkaitan isu smmg,wsb dan bpip.Bagi hemat beta, modal kecik.dgn jumlah 50 ringgit.dpt imbuhan jutaan ringgit.. xkisalh ia.modal hilang atau kena scam.. xkisalh asalkan xkeluarkn perkataan yg mensetankn org..sbb ia berdosa besar memfitnah org lain tanpa bukti bukti yg nyata..Halalkan la jika duit anda hilang 50 ringgit..xbyk pun.. bukannya puluhan ribu ringgit..Jika kita xtahu urusan sulit baik kita berdiam dpd menambah dosa mengata org yg bukan bukan.. Bersikap la zuhud bukan bersifat wahabi..Minda selalu berfikiran positif.. Allah maha melihat apa yg berlaku..Kita mati pun ke tanah juga harta tak boleh bawa hanya amal yg di bawah..
kasihan kamu ni tuan aji
betulkan jika saya silap tuan aji?
"jika lebur (tiada) halalkan sahaja, jika ada syukurrrrr" prinsip hidup seperti ini yang tuan aji pertahankan?
bukankah mentaliti seorang tahi judi jika ada prinsip hidup "mencuba nasib" sebegini?
dan bagaimana tuan aji yakin semua ahli melabur RM50 sahaja?
ahli ahli yang dah pm saya ni berpuluh ribu dan beratus ribu modalnya
trillionaire_zuhud
trillionaire_zuhud
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by trillionaire_zuhud 31/5/2020, 19:24

leader leader dia tahu semua ni scam dan mereka pun ragu ragu
tapi disebabkan dah sebati dengan darah daging mereka hasil makan duit h@ram (komisen) selama ini
seronok dan hanyut kerana senang buat duit, mereka teruskan juga aktiviti tak berperikemanusiaan ini
lepas tu bangga jadi leader = pemimpin
kamu tu penyangak sebenarnya

kepada ahli ahli saya sangat berharap kamu sudah memulakan proses untuk ambil balik hak kamu (refund) daripada penzalim penzalim ini

WALLAHI TAKKAN ADANYA IMBUHAN JENIN YANG DIJUAL ITU

SMMG adalah PENIPUAN semata mata dan satu lagi skim cepat kaya yang dianjurkan oleh pengkhianat agama dan negara
trillionaire_zuhud
trillionaire_zuhud
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 11 Empty Tawaduk

Post by Forex senior 31/5/2020, 19:16

Kesian jugak sebahagian org yg cepat melatah dan mengatakan yg bukan bukan berkaitan isu smmg,wsb dan bpip.Bagi hemat beta, modal kecik.dgn jumlah 50 ringgit.dpt imbuhan jutaan ringgit.. xkisalh ia.modal hilang atau kena scam.. xkisalh asalkan xkeluarkn perkataan yg mensetankn org..sbb ia berdosa besar memfitnah org lain tanpa bukti bukti yg nyata..Halalkan la jika duit anda hilang 50 ringgit..xbyk pun.. bukannya puluhan ribu ringgit..Jika kita xtahu urusan sulit baik kita berdiam dpd menambah dosa mengata org yg bukan bukan.. Bersikap la zuhud bukan bersifat wahabi..Minda selalu berfikiran positif.. Allah maha melihat apa yg berlaku..Kita mati pun ke tanah juga harta tak boleh bawa hanya amal yg di bawah..

Forex senior
Guest

Back to top Go down

Post by golddust 31/5/2020, 18:55

Update dari Bos Romi :

Urusan act 42 smua dh selesai pd ptg selasa .
Smlm Hnya urusan byran charges selesai.
Hari ini agihan semula baki dri 42 charges tu kpd 10act kembali.
Urusan byran ke act leader akan sya mklmkn arini . Tq
Urus susun doc dan surat kuasa dan yg perlu shj sdg di buat utk diserah kan pd pemangku.
Masa serahan akn sya mklm kn arini
Setlah smua lengkap .
Smua info diterima atas pergrkan di pihak bank kpd pihak peguam.
Wc ..sya menyampai kan apa yg di mklm kan oleh mereka pd sya smlm .
Arini sya akn hubungi pemangku bg laluan seterusnya.

masa tu ahli2 semua nangis sujud syukur berjemaah dah nak jadi kaya raya...

cer teka bila info ni dikeluarkan haha..
golddust
golddust
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by trillionaire_zuhud 31/5/2020, 18:23

kamu melakukan perbuatan jenayah dan kamu harapkan pujian?
tak sesat ker mentaliti kamu yang begitu wahai leader?
trillionaire_zuhud
trillionaire_zuhud
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by Saya bukan dana 31/5/2020, 18:20

Tulah kan, nama zuhud, tapi mempersetankan org lain. Nampak tak sapa yg bangang kat sini kan. Haha, pastu, logo dp I love boss... nampak gayanya, sudah terang lagi bersuluh, sapa yg terlalu NEGATIF ni, dia asyik meroyan tak tentu hala kan... jangan mudah melabel leader sbg penjenayah bagai. Kami niat utk kepentingan ahli di kemudian hari juga. Benda baik, sampai nya lambat sikit... janji, hak ahli tetap dijaga. Itu yg boss pesan dulu. So, jgn anggap leader tu penjenayah ya.. dalam bahasa Melayu, leader=pemimpin. Harap encik tolong hadam lumat yer.😘. Kalo bole, munajat lebih sikit sbb kita ni di akhir zaman. Semuanya dah nak menjadi kenyataan dah. Bagi yg zuhud. Sepatutnya lebih bijak kan😉

Saya bukan dana
Guest

Back to top Go down

Post by trillionaire_zuhud 31/5/2020, 18:17

Saya bukan dana wrote:Oh, yg ni ke. Hahahaha. Dah hadam da wey....terima kasih sbb up kan balik. Sbb tu boss nak settle semua dulu sbb AMLA ni... untuk nelindungi semua leader ngan ahli....jadi, tunggu jer😘
apa yang kamu hadam tu?
AMLA tu boleh dikaitkan dengan kerja h@ram kutip duit kamu tu
seksyen 137 akta perkhidmatan kewangan 2013 berkenaan kutip duit tanpa lesen tu apa yang kamu hadam wahai leader?
trillionaire_zuhud
trillionaire_zuhud
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by trillionaire_zuhud 31/5/2020, 18:12

Saya bukan dana wrote:Saya x malas la, saya rajin untuk pastikan semuanya berjalan lancar seperti yg di sarankan boss. Mana akta tu, encik triliniore zuhud? Cepat share saya nak baca. Takkan kecut kot ?😉
yer kamu tak malas makan komisen hasil dari menzalimi orang ramai kan?
saya suka melayan leader-leader setan yang bangga jadi setan macam kamu ni..
kamu ni manusia yang sesat lagi menyesatkan
trillionaire_zuhud
trillionaire_zuhud
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by Saya bukan dana 31/5/2020, 18:12

Oh, yg ni ke. Hahahaha. Dah hadam da wey....terima kasih sbb up kan balik. Sbb tu boss nak settle semua dulu sbb AMLA ni... untuk nelindungi semua leader ngan ahli....jadi, tunggu jer😘

Saya bukan dana
Guest

Back to top Go down

Post by SepupuLeader 31/5/2020, 18:10

Asal bodoh je mesti positif, asal positif je bodoh. Malas nak cari info, tggu semua nak suap..
Tu senang kena tipu.

SepupuLeader
Guest

Back to top Go down

Post by trillionaire_zuhud 31/5/2020, 18:07

Di bawah Seksyen 137(1) FSA, adalah menjadi suatu kesalahan bagi mana-mana individu untuk menerima deposit tanpa lesen. Siasatan berhubung pengubahan wang h@ram juga akan dijalankan di bawah AMLA.

Sekiranya sabit kesalahan, seseorang individu itu boleh didenda tidak kurang daripada lima kali jumlah atau nilai hasil daripada kegiatan har@m atau peralatan kesalahan itu atau RM5 juta, yang mana lebih tinggi, serta dikenakan hukuman penjara tidak melebihi 15 tahun.

137. (1) Tiada seorang pun boleh menyetuju terima deposit kecuali di bawah lesen yang diberikan di bawah seksyen 10 tidak kira sama ada transaksi itu diperihalkan sebagai suatu pinjaman, suatu pendahuluan, suatu pelaburan, suatu simpanan, suatu jualan atau suatu jualan dan belian semula atau oleh apa jua namanya disebut.

(2) Mana-mana orang yang melanggar subseksyen (1) melakukan suatu kesalahan dan boleh, apabila disabitkan, dipenjarakan selama tempoh tidak melebihi sepuluh tahun atau didenda tidak melebihi lima puluh juta ringgit atau kedua-duanya.
trillionaire_zuhud
trillionaire_zuhud
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by Saya bukan dana 31/5/2020, 18:07

Saya x malas la, saya rajin untuk pastikan semuanya berjalan lancar seperti yg di sarankan boss. Mana akta tu, encik triliniore zuhud? Cepat share saya nak baca. Takkan kecut kot ?😉

Saya bukan dana
Guest

Back to top Go down

Post by trillionaire_zuhud 31/5/2020, 17:57

dasar pemalas kamu ni
trillionaire_zuhud
trillionaire_zuhud
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by Saya bukan dana 31/5/2020, 17:56

Bole, sila share di sini akta tersebut. Pastikan bukan AUTA yer😉

Saya bukan dana
Guest

Back to top Go down

Post by trillionaire_zuhud 31/5/2020, 17:53

sebagai seorang penjenayah sudah tentu kamu mempertahankan perbuatan jenayah kamu

nak saya kongsikan akta yang berkenaan ker?

atau kamu terlalu malas untuk belajar undang undang negara sendiri sebab dah terlalu kenyang makan duit h@ram?

yang nak duit berjuta yang takkan ada tu adalah penipuan kamu semata-mata untuk memperdayakan ahli sebagai mangsa kamu
trillionaire_zuhud
trillionaire_zuhud
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by Saya bukan dana 31/5/2020, 17:46

Kan dah cakap, bila masa kitorang aniaya ahli. Hak ahli tetap diutamakan walau bagai mana selakipun. Encik yg zuhud ni. Apa yg dibuat oleh boss utk ahli juga nanti. Ko x payah nak cerita pasal agama ke. Jenayah ke bagai... buat lawak sungguh... kalo x tahu apa apa, baik diam je..... duduk, baca dan hadam semua info kat dalam indo negatif ni. Tu yg ko semua ni negatif....SMMG mmg tiada dalam list bank negra malaysia kerana ia adalan entiti sahaja, dan kami bukan scam menipu ahli yer... dah beberapa kali dijelaskan, masih ada yg bebal x fahm. Duit berjuta nak, benda simple camni x bole hadam... 😷

Saya bukan dana
Guest

Back to top Go down

Post by trillionaire_zuhud 31/5/2020, 17:38

yang nyata smmg adalah salah satu lagi scam skim cepat kaya yang membinasakan
yang nyata juga adalah kamu melakukan perbuatan jenayah ini dengan menjadikan ahli ahli sebagai mangsa kamu
dan yang paling nyata adalah kamu mempertahankan kerja har@m perbuatan jenayah kamu ini
trillionaire_zuhud
trillionaire_zuhud
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by Saya bukan dana 31/5/2020, 17:33

Leader ramai bro... x kan nak bagitau berapa kitorang punya komisen. Buat keje mesti ada komisen yg boss bayar. Tapi, untuk hak ahli tetap diutamakan. Jadi, kepada korang yg sentiasa negatif ni, sila teruskan kerana apa yg bole dicakapkan di sini, benda dah jadi nyata da. Sila sedia menangis di bucu katil bila tgk sesuatu yg x dijangka dalam sedikit masa lagi hihihi😘.. kitorang tahu bila akan kejadiannya, tapi x best kalo bagitau kat public sbb nanti takut jadi huru hara... habis semua berkampung depan rumah nak tuntut hehehe. Jgn risau ahli semua... dah tiba masanya...

Saya bukan dana
Guest

Back to top Go down

Post by trillionaire_zuhud 31/5/2020, 17:31

kamu ada lesen ker untuk kutip duit dari orang ramai wahai leader?
kamu tahu tak mengutip duit dari orang ramai tanpa lesen adalah suatu perbuatan jenayah wahai leader?
kalau aktiviti kutip duit dari orang ramai tanpa lesen ini adalah suatu kelakuan jenayah, bukankah har@m duit komisen yang kamu ambil dan gunakan untuk keluarga kamu itu wahai leader?
trillionaire_zuhud
trillionaire_zuhud
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 11 of 40 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Next

Back to top

- Similar topics