Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

status dana

Bani jawi
antiscammerbodoh
Fahmi93
Saya
MH
Farkimie85
metabox99
kuciwagila
demonDean
abdulrazakbudin
OpenMinded
miracle_maya
malim pelita
merirobot
zaria734
L
yehdoo
khairul azman
Wak Kang
endon palir
Jejaka Misteri
mohdruhaizatrahim
Cirit Sembelit
mohdmoden
ejoii
masyarina
lanasara
jiwa74
mamatpositif
Prince cheetah
bayang kelam
Boboysentap
xafee87
Salam 1 Dana
dossthedot
YTM
thebeatles
Tiradina
samdol
azderman
matsb181169
roy arman
wak rae
kembangkusut
kangkungkiut
Kamarozaman
hatawonbin
zaibo
dragonvire
Cat man
murad
JJ3535
Bazooka Penaka
roderickpy
pokai_sudah
Dakwan
yusufjebon
h4mba_allah
jebattuah
zulsuhana
ayoyoo
Bola Lisut
Washo78
zimmawe
freshmeet
źaen
kedana
Musty
irwandi
ngangajer
Promuslim
Insan Yang Lemah
wak jamri
77 posters

Page 7 of 40 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Next

Go down

status dana - Page 7 Empty Status dana

Post by Ak_eight8 3/7/2017, 23:43

Info ROP

Sebelum raya..startup dah berlaku.
-crediting baru berlaku kebank penerima Khamis dan Jumaat
-fund dah sampai minggu lepas tapi start buat bayaran next week sebab minggu ni dah end of month
-owner terima call lawyer,pihak bank nak selesaikan PO secepat mungkin
-So owner kena allocated fund ke bank KITA utk bayar ke bank penerima.
-Owner tak nak urusan token dan PO berlaga or clash.Risau kelam kabut jadinya
-So token akan clear next week,bermula SELASA,RABU KHAMIS mcm ..INSYAALLAH.
-Pengaktifan fund pon dah berlaku,owner dapat surat.Dah selesai.
-pihak lawyer dah bantu bayar fee RM17800 dari institusi kewangan ke bank KITA..charges tu
-daripada bank KITA ke bank penerima tiada charges dikenakan kpd owner sebab deducted daripada akaun owner.KES SETTLED.
-SO jumaat lepas dan Isnin esok allocated fund utk PO penuh.
-lets say RABU KHAMIS JUMAAT clear token,dalam masa sama pembayaran PO akan dihantar ke bank penerima juga.
-so minggu kedua raya Token dapat,minggu ke3 raya PO pun berjalan....
>

Ak_eight8
Guest

Back to top Go down

status dana - Page 7 Empty Status dana

Post by Ak_eight8 1/7/2017, 22:34

Assalamualaikum...salam aidil fitri.
Sape yg ade info terbaru pasl dana jasman,boleh kongsi2.dh lame senyap sunyi nii...

Ak_eight8
Guest

Back to top Go down

status dana - Page 7 Empty Re: status dana

Post by demonDean 30/6/2017, 17:45

mana ada status.. status berpinda2 mcm dulu2 setakat nie..
buat tak tahu aja la utk masa nie..
demonDean
demonDean
Orang Kaya
Orang Kaya

Back to top Go down

status dana - Page 7 Empty K

Post by ZORO 30/6/2017, 10:51

HABUK PON XDA

ZORO
Guest

Back to top Go down

status dana - Page 7 Empty status terkini Dana Emas Raja2 Melayu(waw)

Post by abangnik@291j12 25/6/2017, 19:49

Siapa ada status terkini dana..pls update

abangnik@291j12
Guest

Back to top Go down

status dana - Page 7 Empty Saliza

Post by mamakbenar 25/5/2017, 21:57

sedap dapat main saliza. pancut dalam lagi. tapi kena topup tu yg tak tahan tu

mamakbenar
Guest

Back to top Go down

Post by harap 25/5/2017, 09:02

Betul ke rop keluar dulu dari dana? Beruntung la yg join rop.

harap
Guest

Back to top Go down

Post by mohdruhaizatrahim 9/5/2017, 15:24

Alhamdulillah...

mohdruhaizatrahim
Warga Baru

Back to top Go down

Post by Tiradina 23/4/2017, 12:26

Dana ***** *****...

Tiradina
Warga Baru

Back to top Go down

Post by kuciwagila 10/4/2017, 12:47

Hateman wrote:Ini adalah info rasmi dari Informer King Mr Hitman pada penghujung tahun lepas:

DHJ, dana haji jasman ini adalah satu dana yg dinamakan atas nama Hj Jasman tetapi bukanlah hj jasman yg meninggal dunia pd mlm 5hb baru ini. Hj Jasman yg sebenarnya berada di UK ,dan segala pengurusan di Malaysia adalah dibwh Tuan Adnan dan saya tahu ramai yg tidak mengenali siapa Tuan Adnan ini kerana nama beliau memang disorokkan dr DHJ atas faktor2 kerahsiaan,keselamatan dan faktor2 yg hanya arwah hj jasman shj yg mengetahuinya ,manakala ‘funder’ utk dana ini adalah diuruskan oleh Hj Jasman Md Salleh yg telah meninggal baru2 ini. Utk pengetahuan semua, apabila Hj Jasman meninggal dunia, memang benar ada seseorang yg perlu mengambilalih yg selepas ini saya panggil sbg penerima amanah. Penerima amanah ini adalah seseorang yg amat dipercayai dan dipandang tinggi oleh arwah kerana itu arwah mewasiatkan beliau sbg penerima amanah utk memastikan segala perjanjian dan janji yg telah dibuat akan ditunaikan oleh penerima amanah ini. Individu yg dilantik sbg penerima amanah itu bukanlah org2 yg sekarang sedang mengviralkan ke seluruh tanah melayu bahawa mereka telah dilantik sbg penerima amanah oleh arwah hj jasman.
Jika saya sebut sekalipun nama org yg sebenarnya dilantik sbg penerima amanah arwah hj jasman,saya rasa seorang pun tidak mengenali beliau. Saya sendiri pun tidak mengenali beliau hanya sekadar mengetahui nama beliau dr Tuan Adnan sendiri.
Utk makluman semua DHJ ini sebenarnya bermula dgn 3,4 org penyumbang utama dan arwah hj jasman diperkenalkan kpd DHJ oleh anak saudara beliau sendiri iaitu Kamaruddin. Bermula dr situlah arwah hj Jasman mula menjadi funder utama kpd DHJ ini manakala 3,4 org penyumbang mula2 itu diletakkan di bwh arwah hj jasman,tujuannya supaya penyaluran sumbangan tidak akan melalui banyak sumber tetapi hanya 1 sumber shj iaitu melalui arwah hj jasman. Keadaan begini berterusan selama berbelas tahun sehinggalah ianya terhenti mengejut apabila arwah meninggal dunia. Semasa hidupnya,penyumbang utama kpd arwah Hj Jasman adalah Hairi dr Johor selepas itu Nazli dr sepang dan akhirnya kpd Sarip dr KL. Tidak dinafikan Sarip menyumbang kpd arwah sehingga ke akhir hayat Hj Jasman,dan saya ingin nyatakan di sini secara ikhlas dan jujur,sarip bukanlah org yg diamanahkan sbg Penerima Amanah yg diamanahkan oleh arwah. Bukan juga nazli, hairi,nizam atau dato megat tetapi seperti yg saya beritahu tadi ianya seseorang yg saya tahu namanya tetapi saya tidak mengenali org nya. Ini diberitau sendiri oleh Tuan Adnan kpd saya. Samada sahabat2 percaya atau tidak apa yg saya beritahu ini ,ianya tidaklah menjadi masalah kpd saya. Saya hanya memberitahu apa yg benar dan Demi ALLAH saya ucapkan ianya adalah sememangnya BENAR. Saya nyatakan sekali lagi, penerima amanah itu bukanlah Sarip atau Nazli atau Hairi atau Nizam atau Dato Megat. Terpulang kpd sahabat2 semua ,mahu mempercayai atau tidak apa yg saya nyatakan.

Utk cerita selanjutnya,saya berharap dapat menemui sahabat2 semua kerana cerita yg saya ingin sampaikan ini amat2 penting dan perlu kerjasama dr semua sahabat2 kerana ianya penentuan samada kita akan menerima apa yg kita tunggu dan harap selama ini atau kita langsung tidak akan menerimanya terus.Harus difahami,maklumat ini saya terima personally dr Tuan Adnan dan faktor masa amat2 singakat sekali. Selesai masalah ini, saya berani beritahu sahabat2 semua,apa yg kita tunggu dan harapkan itu in sya ALLAH akan kita terima ,ianya100% PASTI dan 100% CONFIRM. Ianya spt yg diberitahu oleh Tuan Adnan kpd saya.

Utk pengetahua semua sahabat2, 1 copy rekod semua peyumbang DHJ ada pada saya dan hanya akan saya dedahkan kpd individu itu sendiri shj apabila tiba masa yg sesuai. In sya ALLAH.

Rekod nama2 penyumbang dan amaun yg diterima oleh penyumbang tersebut saya terima dr arwah hj jasman sendiri pd bulan 3 iaitu lebihkurang 6 bulan sebelum arwah meninggal dunia. Kenapa arwah memberinya kpd saya,tidaklah saya ketahui cuma apa yg arwah beritahu saya ialah, ” ko simpan shj rekod ni,ini adalah amanah dr aku kpd ko”.

Urusan yg perlu diselesaikan amat2 sedikit tetapi kalau tak diselesaikan urusan yg amat2 sedikit itu ianya akan menyebabkan kita langsung tidak akan mendapat apa2 pun. Bukanlah saya nak menakutkan sahabat2 semua tapi ianya adalah realiti ,bukan fantasi.

Tarikh pengagihan yg sebenarnya adalah bergantung kpd penyelesaian masalah yg sedikit itu. Dr sini kita boleh nampak impak yg berlaku jika kita boleh selesaikan masalah yg sedikit tersebut. Pengagihan akan berlaku bergantung kpd penyelesaian masalah yg sedikit tersebut. Harap maklum.

So what is the point...Ni dah 1st quarter of 2017...
kuciwagila
kuciwagila
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by Hateman 7/4/2017, 12:56

Ini adalah info rasmi dari Informer King Mr Hitman pada penghujung tahun lepas:

DHJ, dana haji jasman ini adalah satu dana yg dinamakan atas nama Hj Jasman tetapi bukanlah hj jasman yg meninggal dunia pd mlm 5hb baru ini. Hj Jasman yg sebenarnya berada di UK ,dan segala pengurusan di Malaysia adalah dibwh Tuan Adnan dan saya tahu ramai yg tidak mengenali siapa Tuan Adnan ini kerana nama beliau memang disorokkan dr DHJ atas faktor2 kerahsiaan,keselamatan dan faktor2 yg hanya arwah hj jasman shj yg mengetahuinya ,manakala ‘funder’ utk dana ini adalah diuruskan oleh Hj Jasman Md Salleh yg telah meninggal baru2 ini. Utk pengetahuan semua, apabila Hj Jasman meninggal dunia, memang benar ada seseorang yg perlu mengambilalih yg selepas ini saya panggil sbg penerima amanah. Penerima amanah ini adalah seseorang yg amat dipercayai dan dipandang tinggi oleh arwah kerana itu arwah mewasiatkan beliau sbg penerima amanah utk memastikan segala perjanjian dan janji yg telah dibuat akan ditunaikan oleh penerima amanah ini. Individu yg dilantik sbg penerima amanah itu bukanlah org2 yg sekarang sedang mengviralkan ke seluruh tanah melayu bahawa mereka telah dilantik sbg penerima amanah oleh arwah hj jasman.
Jika saya sebut sekalipun nama org yg sebenarnya dilantik sbg penerima amanah arwah hj jasman,saya rasa seorang pun tidak mengenali beliau. Saya sendiri pun tidak mengenali beliau hanya sekadar mengetahui nama beliau dr Tuan Adnan sendiri.
Utk makluman semua DHJ ini sebenarnya bermula dgn 3,4 org penyumbang utama dan arwah hj jasman diperkenalkan kpd DHJ oleh anak saudara beliau sendiri iaitu Kamaruddin. Bermula dr situlah arwah hj Jasman mula menjadi funder utama kpd DHJ ini manakala 3,4 org penyumbang mula2 itu diletakkan di bwh arwah hj jasman,tujuannya supaya penyaluran sumbangan tidak akan melalui banyak sumber tetapi hanya 1 sumber shj iaitu melalui arwah hj jasman. Keadaan begini berterusan selama berbelas tahun sehinggalah ianya terhenti mengejut apabila arwah meninggal dunia. Semasa hidupnya,penyumbang utama kpd arwah Hj Jasman adalah Hairi dr Johor selepas itu Nazli dr sepang dan akhirnya kpd Sarip dr KL. Tidak dinafikan Sarip menyumbang kpd arwah sehingga ke akhir hayat Hj Jasman,dan saya ingin nyatakan di sini secara ikhlas dan jujur,sarip bukanlah org yg diamanahkan sbg Penerima Amanah yg diamanahkan oleh arwah. Bukan juga nazli, hairi,nizam atau dato megat tetapi seperti yg saya beritahu tadi ianya seseorang yg saya tahu namanya tetapi saya tidak mengenali org nya. Ini diberitau sendiri oleh Tuan Adnan kpd saya. Samada sahabat2 percaya atau tidak apa yg saya beritahu ini ,ianya tidaklah menjadi masalah kpd saya. Saya hanya memberitahu apa yg benar dan Demi ALLAH saya ucapkan ianya adalah sememangnya BENAR. Saya nyatakan sekali lagi, penerima amanah itu bukanlah Sarip atau Nazli atau Hairi atau Nizam atau Dato Megat. Terpulang kpd sahabat2 semua ,mahu mempercayai atau tidak apa yg saya nyatakan.

Utk cerita selanjutnya,saya berharap dapat menemui sahabat2 semua kerana cerita yg saya ingin sampaikan ini amat2 penting dan perlu kerjasama dr semua sahabat2 kerana ianya penentuan samada kita akan menerima apa yg kita tunggu dan harap selama ini atau kita langsung tidak akan menerimanya terus.Harus difahami,maklumat ini saya terima personally dr Tuan Adnan dan faktor masa amat2 singakat sekali. Selesai masalah ini, saya berani beritahu sahabat2 semua,apa yg kita tunggu dan harapkan itu in sya ALLAH akan kita terima ,ianya100% PASTI dan 100% CONFIRM. Ianya spt yg diberitahu oleh Tuan Adnan kpd saya.

Utk pengetahua semua sahabat2, 1 copy rekod semua peyumbang DHJ ada pada saya dan hanya akan saya dedahkan kpd individu itu sendiri shj apabila tiba masa yg sesuai. In sya ALLAH.

Rekod nama2 penyumbang dan amaun yg diterima oleh penyumbang tersebut saya terima dr arwah hj jasman sendiri pd bulan 3 iaitu lebihkurang 6 bulan sebelum arwah meninggal dunia. Kenapa arwah memberinya kpd saya,tidaklah saya ketahui cuma apa yg arwah beritahu saya ialah, ” ko simpan shj rekod ni,ini adalah amanah dr aku kpd ko”.

Urusan yg perlu diselesaikan amat2 sedikit tetapi kalau tak diselesaikan urusan yg amat2 sedikit itu ianya akan menyebabkan kita langsung tidak akan mendapat apa2 pun. Bukanlah saya nak menakutkan sahabat2 semua tapi ianya adalah realiti ,bukan fantasi.

Tarikh pengagihan yg sebenarnya adalah bergantung kpd penyelesaian masalah yg sedikit itu. Dr sini kita boleh nampak impak yg berlaku jika kita boleh selesaikan masalah yg sedikit tersebut. Pengagihan akan berlaku bergantung kpd penyelesaian masalah yg sedikit tersebut. Harap maklum.

Hateman
Guest

Back to top Go down

status dana - Page 7 Empty betul kah rop ini wujud

Post by akukisah 5/4/2017, 12:18

aku dgr baru2 nie info yg program rop ini adalah sumbangan dana dari dana wawi. btl ke

akukisah
Guest

Back to top Go down

Post by bond 007 27/2/2017, 10:50

Ssssyyyyy.... belum lagi.....sila rujuk kalendar parlimen.... ssssyyyy.....

bond 007
Guest

Back to top Go down

Post by Bola Lisut 25/2/2017, 21:58

bond 007 wrote:.... sssssyyyyyy.... semasa dewan rakyat bersidang ...... ssssyyyyyyyyyy...... jangan bising-bising.....
Dewan dah bersidang, apa keputusannya bos? bila dapatnya? bounce

Bola Lisut
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by jiwa74 25/2/2017, 19:28

Nama aku tak kisah tapi bila melanggar privasi, I'm coming with police report .

jiwa74
Dato' Wira
Dato' Wira

Back to top Go down

Post by jiwa74 25/2/2017, 19:21

I'm coming with police report . TQ

jiwa74
Dato' Wira
Dato' Wira

Back to top Go down

Post by secret agent 23/2/2017, 08:12

B.U.M.P
Bring Up My Post

Untuk perhatian semua pengurusan dana (Sepang, Johor, Wangsa Maju, KB, KGUB etc). Tolong sampaikan kepada pengurusan dana dan ambil tindakan sewajarnya terhadap sh ini.
Nama: Muhammad Sani Bin Abu Bakar
Contact no: 012-3720840
Alamat rumah: Bakal didedahkan bounce
No kad pengenalan: Bakal didedahkan bounce
Nama samaran: jiwa74, jebon, joey, adolf hitler, halatuju

jiwa74 wrote:Cantik lah .
Aku nak minta duit semula dari Khairitee dan Saliza serta Sharip Dol

jiwa74 wrote:Apa yea!!!!

Sarip Dol WmKL minta duit nak bayar kereta kot ?

Macam mana nak pegang amanah jika PA mcm itu

Makan dan minum atas kesusahan orang

Offer pun sudah mengarut

Cakap bunyi nya kosong saja

jiwa74 wrote:Jangan di layan permintaan PA tu, dulu dapat banyak masuk pocket sendiri
sudah poket nipis mengemis dgn SH

jiwa74 wrote:SHARIF DOL DARI WANGSA MAJU 5% JE BOLEH DI PERCAYAI INFO NYA

jiwa74 wrote:11. Saliza Yaakoob@shanie cafe@bontot Besar@muka minta top up .

jiwa74 wrote:Untung PA2 semua sbb dapat makan dari hasil top up sh .
Sh di beri info lemak manis di janji top up 100 dapat 100k oleh melaun Sharif Dol .
Info di kutip dari kerani BNM bukan dari pengurusan tertinggi .

jiwa74 wrote:Alahai Sarip WmKL sampai bila mahu menipu dgn info manis berkrim sampai bila mahu dari awal 2015 sehingga September lepas .
Lepas info di ikut dgn offer yg mengarut sehingga seorg PA yg bangang dan bodoh tak boleh di bawa berbincang yakin 1000% dengan info anda berikan sehingga PA ini out of control .

jiwa74 wrote:Tak perlu bising2 !! Contact seramai mungkin cari kepala nya seperti Sharif(SPA WmKL) dapat je kita ramai2 semut merah kan kepala butoh nya .

jiwa74 wrote:Dari dulu lagi aku cakap cari si sarip WmKL, bagi pelangkung je atau tangkap si sarip letak semut merah kat telur atau btg puns I dia .
Kerja tak ada tapi pakai kereta mewah pula tu .

jiwa74 wrote:Info sekadar info je dari Sarip, bukan betul pun hanya sekadar minta duit ada lah . Tak payah lah post lagi Tn Hasrul, buat orang lain marah je dan lain kali minta direct dari PC je sbb sarip and the gang/saliza yakoob nak cari duit je .

jiwa74 wrote:Dana Haji Jasman !!! Hampas belaka bro .

jiwa74 wrote:Hardcash untuk group Wangsa Maju/WmKL di buka, RM1k dapat RM1j . Cepat2 untuk buat belanja cuti2 Malaysia buat Saliza Yakoob and gangs .

jiwa74 wrote:Terima kasih pada org kuat negara Malaysia atas pembebasan Datuk Lokman dan lain2 sebelum hari raya tempoh hari..
Maaf zahir batin

jiwa74 wrote:FRB tu ialah Federal reserve Bond iaitu berbentuk Mother Box dan di dalam ada 12 biji yg di panggil black box

jiwa74 wrote:Saya tak nak cash, saya nak black box setiap satu nya US250billion

jiwa74 wrote:General Bobosky@General Bob..
Acting Chairman FRB di bawah pentadbiran baru yg akan mengantikan Obama...

jiwa74 wrote:Jika ada yg tak faham, type di Google Chicago reserve bond dan klik pada imej .
Dalam imej tu ada sebuah kotak Hitam dan ada 12 keping plat .
Kotak hitam besar di panggil mother box dan keping di panggil black box
Sejarah mother box tu ada untold story dan segelintir je tahu .
Tapi sini saya cerita juga pasal mother box dan black box tu, pernah dgr tak kisah 2 kapal British yg di tenggelam oleh Jepun di luar perairan Timur tanah Melayu dan di dalam nya puluhan mother box...
Mother box berada di atas salah satu kapal yg di tenggelam oleh Jepun di perairan Tanah Melayu pada world war ke 2 .

secret agent
Guest

Back to top Go down

Post by bond 007 20/2/2017, 09:51

.... sssssyyyyyy.... semasa dewan rakyat bersidang ...... ssssyyyyyyyyyy...... jangan bising-bising.....

bond 007
Guest

Back to top Go down

Post by demonDean 19/2/2017, 21:50

mcm besa.. makan bulan bawa ke tahun sudah tentu..
demonDean
demonDean
Orang Kaya
Orang Kaya

Back to top Go down

Post by Bola Lisut 19/2/2017, 21:44

bond 007 wrote:Tak sabor-sabor! Tunggu ler dah dekat benor....
Dekat camner tu bos? lagi beberapa hari?, minggu, bulan, tahun??? mengharap sangat ni....

Bola Lisut
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by bond 007 19/2/2017, 19:14

Tak sabor-sabor! Tunggu ler dah dekat benor....

bond 007
Guest

Back to top Go down

Post by demonDean 19/2/2017, 14:17

bond 007 wrote:Dah jangan gaduh-gaduh lagi. Tunggu rohaizat punya dah nak game. Rugi siapa yang tak masuk dengan dia dulu. Yang lain-lain belakang sikit huhuhu...

amacam? dah game ke otw nak game?
demonDean
demonDean
Orang Kaya
Orang Kaya

Back to top Go down

Post by ngangajer 18/2/2017, 18:04

dh nk game yer... kata nk tlg... tp nk 5k jgk.
bertuah ler sapa yg dia tlg tu

ngangajer
Warga Baru

Back to top Go down

Post by jiwa74 13/2/2017, 22:06

Aku ingatkan secret agent dah jadi billionaire pandu ferari, rupa2 nya masih tunggang motor kapcai... puii....

jiwa74
Dato' Wira
Dato' Wira

Back to top Go down

Post by bond 007 13/2/2017, 10:03

Dah jangan gaduh-gaduh lagi. Tunggu rohaizat punya dah nak game. Rugi siapa yang tak masuk dengan dia dulu. Yang lain-lain belakang sikit huhuhu...

bond 007
Guest

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 7 of 40 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Next

Back to top

- Similar topics