Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROP SAHAJA

GenLord
Orang Kampung
steadfast
kembara
miho2483
Hamna Allah
Akupuakpositip
pertapa gatal
thebeatles
Bongakman
ulatulat
15 posters

Page 30 of 40 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Next

Go down

ROP SAHAJA - Page 30 Empty mustahil

Post by Hamna Allah 20/11/2018, 08:31

takkan ada pun..takyah lah tunggu lagi...buat penat je...kalau betul ada..dah lama du settle..takan ada dia bukak plain terakhir..

Hamna Allah
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 30 Empty Re: ROP SAHAJA

Post by Hiphiphore 20/11/2018, 02:29

Kato yg tambah duit pokek akan dapek sebelum PO landing, dapat ko? Itu pun sonyap jo. Den poning mikir. Ni bonar ko atau den pun kona tipu. Apo nak di kato? Asyik monong, konang nasib dirundumg malang. Kosian den.

Hiphiphore
Guest

Back to top Go down

Post by Kebodohan 19/11/2018, 20:15

Dlm telegram pun diam.. Bila tnye,jwpn dia dlm hati ada taman..

Kebodohan
Guest

Back to top Go down

Post by Hamna Allah 19/11/2018, 19:53

tulah..diam je..ntah2..dlm proses nak larikan diri..✌️✌️✌️

Hamna Allah
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by Susun kata 19/11/2018, 17:05

Diam je nii?? Xde kepastian pun..

Susun kata
Guest

Back to top Go down

Post by hancing 19/11/2018, 11:32

Romi oh Romi
Mana duit juta2
Mana ada juta2
Tak caya tanya TZ....
Tak caya tanya TZ.....

Tz oh Tz....
Mana duit juta2
Mana ada juta2
Tak caya tanya rampos...
Tak caya tanya rampos....

Rampos oh Rampos...
Mana duit juta2
Mana ada juta2
Tak caya tanya hamid....
Tak caya tanya hamid....

Hamid oh Hamid
Mana duit juta2
Mana ada juta2
Smua kena KENCING...
Smua kena KENCING...

hancing
Guest

Back to top Go down

Post by kewak 18/11/2018, 10:10

dana asal dan topap2 sebelum ni belum tunaikan.. dah buka topap baru lg? wak tullll

kewak
Guest

Back to top Go down

Post by TOPUP LAGI 18/11/2018, 06:27

BANTUAN PENGURUSAN URGENT

????RM50 GET RM50J

LAST TT 18/11/2018 @ 11 PM

==========================

1.MOHD NOOR              RM50
2.SHARIZAL                   RM50
3.NORAZAH@AIMMUS     RM50
✅4.FADZILAH ZAM          RM50
5.FAROUK ALZAKAP     RM50
6.IZZAT                           RM50
7.NORAMIN                   RM50
8.ILAH@FERRY              RM50
✅9.JALIL                           RM50
✅10.ADRIANA                  RM50

*TOTAL : RM500*

11.RAMLAH                   RM50
12.ATOK@SHAMSUL ANUAR   RM100
13.AMRI@SHAMSUL ANUAR   RM50
14.SITI ROHAYA@HMT   RM50
15.ROSZMAN                  RM50
16.HAZLI@MIDIE          RM100
17.CKG CT                      RM50
18.AISHAH SAID           RM50

*TOTAL :RM500*

*TOTAL BESAR : RM1,000*

*TOTAL BAKI:RM1,000*

*✅TOTAL PAID:RM150*

TOPUP LAGI
Guest

Back to top Go down

Post by Hamna Allah 17/11/2018, 21:12

semua sibuk layan dana terakhir...

Hamna Allah
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 30 Empty Si pengembara dan penjaga harta

Post by wak lu 16/11/2018, 17:24

Seorang pengembara terjumpa sepeti wang emas. Alangkah gembiranya dia. Ketika perjalanan pulang dia terlihat sepohon pokok tinggi melangit. ingin sekali dihatinya melihat apakah yang ada di atas sana. Setiba di pokok tersebut ada penjaga. si pengembara berjumpa dan minta izin si penjaga pokok

Pengembara : Maaf tuan aku ingin sekali cuba memanjat pokok ini. Apa mungkin ada sesuatu yang boleh aku perolehi.
penjaga : boleh sahaja sahabat tetapi tuan kena bayar kepada saya kerana di atas sana tuan akan jumpa kekayaan berlipat kali ganda
Pengembara : Benarkah begitu? baiklah ini yang ku pertaruhkan

pengembara itu memanjat pokok tersebut. di separuh jalan terjumpa penjaga ke dua sebelum boleh memanjat selanjutnya

penjaga 2 : en hendak kemana?
pengembara : saya dikhabarkan ada habuan kekayaan di atas sana
penjaga 2 : ya benar, cukup lumayan sungguh lumayan
pengembara : klu begitu maafkan saya, saya perlu segera kesana
penjaga 2 : klu en ingin meneruskan perjalanan en perlu membayar kepada saya dahulu. kerana saya penjaga laluan kedua
pengembara : oh begitu baikklah.

Pengembara serahkan sejumlah wang lagi kepada penjaga kedua. Dipanjatnya lagi pokok tersebut sehinggalah sampai ke perhentian ketiga dan bertemu penjaga ke tiga

Penjaga 3 : en mahu ke atas....ye teruskan tidak lama lagi...sudah tidak jauh...en sudah hampir sampai
pengembara : benarkah begitu
penjaga 3 : ye benar...en sudah berjaya
pengembara : baiklah saya aka teruskan memanjat
Penjaga 3 : sebelum en memanjat en perlu bayar kepada saya dahulu kerana saya penjaga harta kekayaan di atas sana
pengembara : baiklah

pengembara memeberi wangnya yang terakhir kepada penjaga 3. dia terus memanjat sambil berangan akan mengecapi kekayaan luar jangka seperti yang dikatakan. panjat dan terus menjat namun tidak juga jumpa penghujung pokok tersebut. dia terasa bagaikan ditipu. sampaila dia bertemu penjaga ke 4

Penjaga ke 4 : syabas en sdh hampir sampai dan kekayaan hampir menjadi kepunyaan en. Jangan lupa bersyukur dan membantu orang yang memerlukan. Sebelum en hendak meneruskan memanjat, en perlu membayar kepada saya. Harta di atas sungguh lumayan
pengembara : ingin aku bertanya kepada tuan penjaga
penjaga 4 : ye silakan
pengembara : jauh lagikah dan bila saya boleh sampai penghujungnya. Bilakah boleh saya dapat harta2 tersebut. Berilah kepastian kepada saya. Jangan hanya berkata sudah hampir, tahniah anda sudah berjaya tetapi saya tidak nampak penghujungnya. Aku sekarang sudah tidak ada wang untuk berikan kepada kamu.

Apabila di desak dengan pelbagai pertanyaan dan persoalan dari si pengembara dan si pengembara sudah tidak ada lagi wang lalu si penjaga 4 telah kick si pengembara sehingga jatuh tersungkur ke bumi.

Pengajaranya : Janganlah tamak mengejar kekayaan yang belum pasti takut-takut ianya akan merosakkan diri sendiri. Pepatah melayu ada berkata" Orang tamak selalunya rugi, macam anjing dengan bayang-bayang".

wak lu
Guest

Back to top Go down

Post by Qlate 15/11/2018, 23:47

X pernah nak caci maki owg???jgn tipu lerrr bitel hang baco balik semua komen hang di sini dan disinun hehehe.hang la yg susah sngat nk ambil iktibar org tegur terus kecam org kata pemahaman agama xde..nak nmpak baik tpi org dah kenal dia mcm mana,jd dia kata lh dia tak pernah hentam,tak melenting dsb.hang la penunggang agama dri dulu lg tahu?sibok nak tunjuk faham agama tp hampeh.kalau hang mmg tahu agama dri dulu lgi hang tak akan join dana ni sbb nya was2x sumber dana ni dri mana.jgn kata hang tak join ye sbb dulu hang kata hang penopupp tegar tp skrg x lg kihkihkih

Qlate
Guest

Back to top Go down

Post by HAMBA MISKIN 15/11/2018, 23:40

Beatle ni lidah bercabang..dia putaq belit dri dulu lg noh..siapa tak kenal nama beatle, muhaimin..ampa semua boleh semak balik benda lama dia mmg lagutu..tak habes dgn hujah agama dia tanya soal rezeki dri dulu smpai skrg tak dpt jwpn ke?..jgn hairan naaa kesian dia..sikit lagi nak jd mufti tapi tak dpt..yg lain jgn layan si mereng ni..dia kerjanya nak mengafirkan org je&merendahkan pemahaman agama org..makin dilayan makin jadikk..tak ada siapa yg hairan dgn dia sbb dia mmg taknak kalah dgn hujah pelik nye..sabo je laa..biarkan luncai dgn labunya..dana topuuuuuppp!!!!

HAMBA MISKIN
Guest

Back to top Go down

Post by thebeatles 15/11/2018, 23:03

NAMA PN LAHABAU, MENGGAMBARKAN DIRI SNDIRI MCM LAHABAU. ORG TGUR TU BACA, FAHAM, AMBIL IKITBAR, BUKAN NK HENTAM ORG X TNTU PASAL. AKU X PERNAH NK CACI2 ORG BODOH BAHALAOL BANGANG. TAHNIAH KAU ORG PERTAMA DN SEMEMANGNYA LAYAK. JAHIL X BOLEH DIAJAR. SEBAB BADIGOL. ISLAM BUKAN DIWARISI. ISLAM TU DICARI. BODOH. DOA PADA ALLAH BNYAK2. MNTA HIDAYAH. HANYA ALLAH SAJA YG DOT MEMBIMBING KITA NI KEJALAN YG BENAR. BUKAN MANUSIA.
thebeatles
thebeatles
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by thebeatles 15/11/2018, 22:58

LAHABAU wrote:muncul pulak bodoh ni...Ada org kata nama dia muhaimin tp tak kenal dia.. kesian si bodoh ni masih tak faham..tu la mengaji sekerat jalan..lain kali berguru la jgn ikut kepala je...ustaz habak rezeki ni bukan bentuk duit je,kesihatan kekayaan kawan-kawan baik juga rezeki..rezeki tu ada 2 pecahan...satu tu rezeki yg baik (halal),satu lg rezeki yg haram...yg baik@ halal ni dari sumber yg baik2, yg diizinkan oleh Allah, yg diberkahi, yg tidak menyalahi syarak&yg bersih..yg haram pula tak kiralah dari sumber yg haram atau bahannya yg haram yg pasti diperoleh dgn cara yg menyalahi syarak..yg kau sebut tu rezeki yg haram lah bodoh! Rezeki yg baik kalau dimanfaatkan ke syurga...rezeki yg haram ke neraka walaupun namanya rezeki..lain kali fahamkan dulu maksud rezeki..jgn hanya tahu merendahkan fahaman agama org lain padahal diri sendiri yg bodoh..rasuah tu antara contoh je...kau ni melalak pertikai rezeki rezeki rezeki tapi masih bodoh tak dpt terima teguran org lain...Hang pi jumpa ustaz sana tanya jenis2 rezeki kalau malu hang buka youtube la bodoh cari ceramah ustaz yg bertauliah..Buat yg tak kenal sapa beatle ni,dia ahli juga tp selalu meroyan pasal agama..dia selalu merendahkan pemahaman agama org lain sampai satu tahap dia kata org lain punya fahaman agama tak sama mcm rasul ajar,dia je betol padahal dia yg salah..dia ni dri forum lama smpailah ke forum ni sama je perangai kondem agama org..boleh scroll kalau nak tahu lebih...

mmg aku ckp pemahaman korg ni tetpesong. mmg rezeki dr dulu ak dh ckp rezeki ada halal ada yg x halal. tpi korg2 ni ckp rezeki semua ALLAH dh tntukan. persoalan ak mucah saja. adakah rezeki x halal drpada kerja mencuri tu rezeki yg ALLAH dh tntukan untuk hamba2nya? ibarat ALLAH bg hambanya rezeku x halal, lepas tu bg dosa, lepas tu kalau x sempat taubat masuk neraka. itu ke yg ALLAH mahu? skrg ni ak nk tanya kau. kau faham ke x faham drbdulu apa yg cuba ak cakap? BODOH. BAHALOL. baca faham btul2 dulu. jahil x blh diajar. x blh ditegur. persoalan ak nk ckp dpt rezeki dgn main judi tu rezeki yg ALLAH dh tuliskan untuk hamba2nya yg kaki main judi? skrg ni ak nk tanya kau. faham ke x faham? BODOH.. BAHALOL. kau faham ke x faham? BODOH X BOLEH DI AJAR. cuba faham betul2 maksud org lain sblm nk hentam x tbtu pasal???. BODOH BANGANG. ? . faham btul2 dulu maksud org lain. BODIH BAHALOL. JAHIL X BOLEH DIAJAR. BODOH. baca btul2 dulu maksud aku nk sampai. BODOH. pihak pencurusan amik duit org, ckp gitu gini, lepas tu duit tu diorg makan bermewah2. tipu org. duit tu ibarat rezeki yg halal ke x halal? MENCARI YG HALAL TU FARDHU BG KITA YG ISLAM. BODOH BAHALOL BANGANG. kalau mencari yg halal tu fardhu, kenapa prgi cr yg haram, yg x halal. tu maksud ak. BODOH BAHALOL BABGANG. JAHIL X BOLEH DIAJAR. KALAU MAKAN REZEKI X HALAL TU REZEKI TU AALLAH TULISKAN UNTUK ORG TU KE ATAU DIA YG PILIH TAKDIR DIA SNDIRI NK MAKAN REZEKI X HALAL? BODOH BANGANG JAHILIAH KAU.

BACA DAN FAHAMKAN MAKSUD YG CUBA AK SAMPAIKAN . BUKAN MAIN TGKAP MUAT. BODIH BANGANG X BOLEH DI AJAR . BODOH. BERLAGAK OANDAI, TO MAKSUD YG CUBA ORG SAMPAUKAN X FAHAM. BODOH.
thebeatles
thebeatles
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by Ayah Rampos 15/11/2018, 19:24

Rajarampos, [14.11.18 11:26]

As...salam,
Buat semua Ahli & Barisan Pengurusan Rajarampos & Group.

Untuk makluman,pagi ada gerak kerja antara Owner & Panel lawyer untuk present kan doc akhir yang bank perlukan pagi ini, sebelum proses crdt ke act berlaku . Oleh yang demikian Ayahanda minta, sama sama kita berdoa' Insyallah semoga semua nya lancar .

Owner akan up date lagi nanti dari masa sesemasa,dan Ayahanda akan memaklum kepada Anda semua.
Sememtara itu bebanyak lah bersabar dan jangan bersangka sangka.

Yakin lah SMMG IS REAL & ROMI adalah BENAR.

Sekian Terimakasih,

Daripada,

Ayahanda
Rajarampos.

Ayah Rampos
Guest

Back to top Go down

Post by Hamna Allah 15/11/2018, 18:30

sudah2lah tu .....Alahai..

Hamna Allah
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by TOPUP LAGI 15/11/2018, 18:28

*SLOT ROP TAWARAN FGH 2.0 DI BUKA SEHINGGA AHAD 18.11.2018*

*TIADA PAKSAAN, TERBUKA KPD SEMUA YG MASIH MAHU MENAMBAH PORTION MASING2*

RM 50 = RM 25j
RM 100 = RM 50j
RM 200 = RM 100j
RM 500 = RM 250j
RM 1000 = RM 500 j

????MAYBANK????
SITI SYAZWANI BINTI OSMAN
516015407488

*⏰DATELINE AHAD 18.11.18*
*????AHLI BARU DI TERIMA*
-------------------------------------

1.
2.
3.
4.
5.

TOPUP LAGI
Guest

Back to top Go down

Post by Kau lah topup 14/11/2018, 20:57

Kau ngn romi sama je . Xde pun top up

Kau lah topup
Guest

Back to top Go down

Post by HAMBA MISKIN 14/11/2018, 19:51

Info terbaru, topup!! Kos penyediaan dokumen hehehe

HAMBA MISKIN
Guest

Back to top Go down

Post by LAHABAU 14/11/2018, 16:13

sudah la ye beatle..aku pun tak kenal hang yg pasti kita seagama..tak elok hang asyik merendahkan agama org lain..aku mtk maaf le dgn hang sbb tegur kasaq..yg lain pun same jgn maki caci sesiapa..kita beli plan bkan org paksa..lgipun kita idok ada bukti nak mengata dana ni tipu belaka..tuduh tanpa bukti pun berdose..tp kita tau le yg pengurusan suka putar belit sbb kita ada info..harapnya masa terdekat kita dpt lh jwpn sebenar kesahihan dana ni dari pihak berkuasa sebabnya dikhabo ada yg dh buat lapuran..tunggu je la hasilnye..kalau sahih maka rezki kita di sini..kalau sebaliknya,maka itu pengajaran buat kita..

LAHABAU
Guest

Back to top Go down

Post by LAHABAU 14/11/2018, 16:05

muncul pulak bodoh ni...Ada org kata nama dia muhaimin tp tak kenal dia.. kesian si bodoh ni masih tak faham..tu la mengaji sekerat jalan..lain kali berguru la jgn ikut kepala je...ustaz habak rezeki ni bukan bentuk duit je,kesihatan kekayaan kawan-kawan baik juga rezeki..rezeki tu ada 2 pecahan...satu tu rezeki yg baik (halal),satu lg rezeki yg haram...yg baik@ halal ni dari sumber yg baik2, yg diizinkan oleh Allah, yg diberkahi, yg tidak menyalahi syarak&yg bersih..yg haram pula tak kiralah dari sumber yg haram atau bahannya yg haram yg pasti diperoleh dgn cara yg menyalahi syarak..yg kau sebut tu rezeki yg haram lah bodoh! Rezeki yg baik kalau dimanfaatkan ke syurga...rezeki yg haram ke neraka walaupun namanya rezeki..lain kali fahamkan dulu maksud rezeki..jgn hanya tahu merendahkan fahaman agama org lain padahal diri sendiri yg bodoh..rasuah tu antara contoh je...kau ni melalak pertikai rezeki rezeki rezeki tapi masih bodoh tak dpt terima teguran org lain...Hang pi jumpa ustaz sana tanya jenis2 rezeki kalau malu hang buka youtube la bodoh cari ceramah ustaz yg bertauliah..Buat yg tak kenal sapa beatle ni,dia ahli juga tp selalu meroyan pasal agama..dia selalu merendahkan pemahaman agama org lain sampai satu tahap dia kata org lain punya fahaman agama tak sama mcm rasul ajar,dia je betol padahal dia yg salah..dia ni dri forum lama smpailah ke forum ni sama je perangai kondem agama org..boleh scroll kalau nak tahu lebih...

LAHABAU
Guest

Back to top Go down

Post by thebeatles 14/11/2018, 13:59

Diri sendiri wrote:Betul tu, kalau rezeki dah tertilis utk kita dpt cara mcm ni, kita teeima dan bersyukur! Klau bkn rezeki kita , terima jelah! Jgn salahkan org .  Dosa tu sumpah org. Pelik lah manusia ni, salah sendiri tak ckp, tahu salah kan org! Peringatan utk diri sendiri!

ade org rezeki dia dh tertulis dot dgn mencuri. meragut, menipu, memeras ugut, makan harta anak yatim. berdosa ke x berdosa? kalau berdosa kenapa ALLAH tuliskan rezeki mereka sedemikian rupa? pelik jugak ti.
thebeatles
thebeatles
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by Mobil 14/11/2018, 13:02

Tu le masalahnye. Aku sakit ht dgn manusia yg suka tunding jari sana sini. Maki leader,maki pengurusan bagai. Bkan nak sokong. Cakap rugi beribu lah, gadai tanah emas sume sebab topup. Duit tu kita yg kawal salah sendiri le sbb tamak. Sekali harung topup berpuluh ribu sape suruh? Kalau aku buka plan cakap manis2x pun ada jgak yg bagi modal segedabak gamaknye.
Ada lg satu jenis manusia yg bengong juga. Mana si beatle tu yg slalu petik ayat agama tu. Derr lain kali nak berceramah bkan dkat sini. Bila kena kecam meroyan mcm *****. Aku nak pesan kalau rasa tertipu bertindak sendiri la. Report ke buat kumpulan ke demonstrasi ke terpulang. Aku nak report pun tak ada bukti banyak,jd aku biar je la. Duit aku sukahti aku. Dpt nnti dpt ler, kalau tak aku okay je sbb salah sendiri tapi aku tak tamak sbb tu aku okay. Yg tamak memang garu kepala la sbb melabur byk. Salah sape?
Aku percaya satu je kalau dah tertulis rezeki aku,aku dapat.kalau tak dpt,itu ujian utk aku sendiri supaye aku lebih bijak lain masa. Lgipun aku sendiri tak pasti dana ni betul ke idok. Yg aku tahu kalau Tuhan nak bg rezeki dia boleh je bagi dri sumber yg tak disangka.
Sendiri buat sendiri tanggung. Jgn bodoh salahkan org lain. Stop maki org. Nak negatif boleh tapi jgn maki buat tmbah dosa kita je

Mobil
Guest

Back to top Go down

Post by Diri sendiri 14/11/2018, 11:59

Betul tu, kalau rezeki dah tertilis utk kita dpt cara mcm ni, kita teeima dan bersyukur! Klau bkn rezeki kita , terima jelah! Jgn salahkan org . Dosa tu sumpah org. Pelik lah manusia ni, salah sendiri tak ckp, tahu salah kan org! Peringatan utk diri sendiri!

Diri sendiri
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 30 Empty Mobil..

Post by Hamna Allah 14/11/2018, 10:44

betul2..

Hamna Allah
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by Sponsored content