Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI)

Hantu Raya
Bossanova
Shaz Eskay
Princess Enya
trillionaire_zuhud
golddust
Brekmoks
penunggu_gua
Yotaro nakazawa
inaumesejupit
metabox99
The arrival
Tortious
SepupuLeader
Silverscreen
semutarhitam
Hamsan
CJteam
Ramli Abdullah
The mask of zorro
Yerlertu
hambamalam
26 posters

Page 22 of 40 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Next

Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 22 Empty Re: DANA SMMG/ROP (DANA ROMI)

Post by Banana 22/8/2020, 19:05

Kepala Bana cakap berbelit belit! Dah lama aku dok baca pasai dia! Baru hari ni Tingin nak komen..

Banana
Guest

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 22 Empty Princess Enya

Post by Princess Enya 22/8/2020, 18:40

Anonymous wrote: Bana! Camna nak top up Yakuza! No wasap berapa?
Baru nk minta... Berani suruh whatsapp no tk bagi, hero tamil punya pukulan hahahahaha... Aduh sakit perut aku gelak
Princess Enya
Princess Enya
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by Princess Enya 22/8/2020, 18:38

trillionaire_zuhud wrote:up plan kamu di sini jika kamu berkata benar
sembang mengalahkan cerita action tamil
menipu sahaja kamu ni
Oooo dia tamil ya... Kah kah kah... Ptt lh berbelit belit... Hero tamil je... Ptt dia g kt forum bpip... Situ lokman **LING blh lh dgn dia wakakakaka
Princess Enya
Princess Enya
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by Princess Enya 22/8/2020, 18:36

Anonymous wrote:Salam
Lebat sangat ke bulu ketiak kamu si sy bukan dana (sewel)??? Tak habis2 kamu bercukur bulu ketiak kamu memanjang 😂😂😂😂😂
Yang ini win... Hahahaha... Kah kah kah... Wakakaka... 😂😂😂😂😀😀😀😄😄😄😃😃😃😆😆😆😆
Princess Enya
Princess Enya
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 22 Empty Nakazawa

Post by Nakazawa 22/8/2020, 16:37

Salam
Banana, tunggu hari isnin baru dia bagi no wacap. Hari ni dgn esok dia sibuk sikit sbb ada majlis minum todi, tarian bogel sambil tepuk tangan & sujud cukur bon-tot tuan2 dia, maklum la weekend kan.

Nakazawa
Guest

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 22 Empty Yakuza

Post by Banana 22/8/2020, 14:46

Bana! Camna nak top up Yakuza! No wasap berapa?

Banana
Guest

Back to top Go down

Post by trillionaire_zuhud 22/8/2020, 12:42

up plan kamu di sini jika kamu berkata benar
sembang mengalahkan cerita action tamil
menipu sahaja kamu ni
trillionaire_zuhud
trillionaire_zuhud
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by Nakazawa 22/8/2020, 12:02

Salam
Lebat sangat ke bulu ketiak kamu si sy bukan dana (sewel)??? Tak habis2 kamu bercukur bulu ketiak kamu memanjang 😂😂😂😂😂

Nakazawa
Guest

Back to top Go down

Post by golddust 22/8/2020, 11:44

by saya bukan dana on 19/08/2020 at 11:27 am wrote:
PO coming soon, 1 minggu lagi COI dan LOI akan diedarkan, Ini berita langsung dari Tan Sri Romi. Saja nak bagitahu hehe
Nak Topup PM saya. Plan Yakuza masih ada .

by saya bukan dana on 19/08/2020 at 11:31 am wrote:
Lepas Dapat PO saya bagi ahli negative ni duit untuk pergi ke Haji. Dekat situ korang boleh Taubat atas kesalahan korang memfitnah selamani. Hehe
PO Coming Soon #1MingguLagi

kalau ikut istilah minggu depan.. esok dah minggu depan.. jadi esok kita boleh tgk penipu bersiri kepala bana beraksi..

by golddust 14/07/2020 at 4:43 pm wrote:
kepala bana ni takde modal tak habis2 bawak fitnah lama.. wallahi wabillahi watallahi dengan nama Allah aku bersumpah tak pernah masuk sesen pun skim SMMG, WSB, BPIP dan lain2 skim yg ada di forum ni.. Skrg kau jgn lari lagi kepala bana sila bersumpah yg kau tak pernah menipu ahli2 yg kau bawak masuk seperti yg kau cakap dulu.. jangan cuba mengelak lagi.. jangan pandai fitnah jer..

aku dah berkali2 bersumpah.. kepala bana yg sampai skrg tak berani bersumpah.. sapa yg kaki fitnah kat sini.. nampak jelas kan...
golddust
golddust
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by Saya bukan dana 22/8/2020, 11:36

Ye ke golddust. So far ahli saya tiada yg minta refund, sebaliknya masih ada yg nak tambah portion lagi memandangkan banyak lagi leader yg buka plan, tapi silent saja... pm aja leader masing2 dan masih boleh lagi. Ada sesiapa yang nak tambah portion boleh pm saya ya. Jgn khuatir, ia tidak mengganggu urusan persiapan masterlist 😊. Ahli x perlu.khuatir dgn copy paste golddust ni sbb dia dah direfundkan rasanya dan suka menimbulkan provokasi sahaja utk ahli. Yg penting, syukurlah urusan sudah selesai

Saya bukan dana
Guest

Back to top Go down

Post by Nakazawa 22/8/2020, 10:29

Salam
Aunty ni baru sedar kot org perli dato nenek dan ayah-pun-dek. Siap ugut nak saman pulak tu 😂😂😂😂😂😂😂. Nak samun duit org tak dpt jadi ni taktik baru dia nak saman. Mungkin aunty ni baru pencen dr polis traffic @ bandaraya. Tu yg terbawa bawa mind set dia ke forum ni. Saman je aunty jgn cakap je ya lepas tu boleh buat rundingan sama ada bayar kompoun @ jolok tepi 😂😂😂😂😂 maaf, memang tak lalu aku jolok tepi 😂😂😂😂😂😂😂

Nakazawa
Guest

Back to top Go down

Post by Nakazawa 22/8/2020, 10:08

Salam Sahabat2 semua
Si bingai abe ngeh ngoh dah arwah la. Lepas raya itu hari telur dia sumbat sbb dpt azab menipu dan curi duit org 😂😂😂😂😂.
Ohhh......rupa2 nya dah kena 5 hari ya? Patut la melompat sana sini mcm kena jentik di biskut tat 😂😂😂😂😂😂😂. Tak habis2 duk backing tuan2 dia.....ok ok i understand 😃😃😃😃😃

Nakazawa
Guest

Back to top Go down

Post by Kepala abe ngoh 22/8/2020, 10:00

Tak lama dah nak abis tahun ni...ingat tau abe ngoh suruh pancung kepala dia 1/1/2021 kalau masih tak dapat duit romi...hahahahha tak sabar nak tengok kepala abe ngoh nanti

Kepala abe ngoh
Guest

Back to top Go down

Post by Princess Enya 22/8/2020, 09:45

Patut lah ada org tu up tentang info royal rupanya dh tidur 5 ha ha ha 3 hari... So seronok ke kena romen oooppppssss sorry best tk b'fast kat 5 ha ha ha ha... 

Sekrg merai simpati sampai buka group...
Yang paling best nya lembu lembu dia sendiri sumbat dia ke 5 ha ha ha ha mcm romi othman kena... Huhuhu bestnya
Princess Enya
Princess Enya
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by Princess Enya 22/8/2020, 05:55

golddust wrote:memandangkan leader smmg obsess sgt pasal refund, tak habis2 fitnah aku dah dapat refund walaupun aku tak pernah join, seolah-olah mereka suka sgt bagi refund walhal ahli merungut leader bagi byk alasan bila mintak refund.
so disini aku nak kongsi sikit beberapa tips ketika menuntut refund dari leader semoga dapat membantu ahli2 yg telah sedar ditipu selama ni.

Antara alasan yg common leader akan cakap:
1) Dia tak pernah paksa korang masuk skim ni tapi atas kerelaan sendiri.
Jawaban: Walaupun tiada paksaan tetapi menipu dan memujuk hingga mendorong ahli menyertai skim ni juga merupakan satu kesalahan. ada akta yg boleh diguna pakai. sila rujuk cara buat report yg aku share dulu. Masa leader memujuk korang join dulu dia akan tipu yg kononnya duit dah hampir nak dapat, contoh dalam 2-3 bulan. Takde leader yg beritau bakal ahli yg ada ahli lama yg dah tunggu sampai 10 tahun habuk pun tarak cuma topup jer yg silih berganti mcm2 plan tiap tahun. Pakcik aku dulu pun masa pujuk aku join skim ni cakap duit akan dapat lagi 3 bulan.

BAGAIMANA CARA MERANGKA LAPORAN POLIS YANG BAIK?

Dalam report gunakan perkataan “MEMPERDAYA” dan “MENDORONG” dan baharu diikuti perkataan lain seperti tipu, ditipu dan sebagainya.
Menurut Saudara Kamal Affandi Hisham, Penganalisis Jenayah yang dikenali di Malaysia.

Apabila membuat laporan, disarankan tidak hanya melaporkan perkataan DITIPU sahaja. Ini kerana tiada elemen ugutan , paksaan, ancaman keselamatan untuk membuat transaksi terbabit. Jadi dengan keywords “MEMPERDAYA” dan “MENDORONG” pihak polis jelas yang kerja/siasatan akan dirujuk kepada Seksyen 420 Kanun Keseksaan.
So yang paling penting sekarang adalah pengunaan ayat yang betul dalam membuat laporan Polis. Ingat keyword yang penting ya, “MEMPERDAYA” dan “MENDORONG”.

Secara amnya,PENIPUAN BOLEH DIDAKWA MENGIKUT Seksyen 415, 416, 419, 420 Kanun Keseksaan:

Seksyen 415 iaitu:Barang siapa yang memperdayakan (deceived) mana-mana orang, sama ada perdayaan itu adalah dorongan yang utama atau tidak;

(a) Secara frod (fraudulently) atau tidak amanah (dishonestly) mendorong orang yang terpedaya itu untuk menghantar sebarang harta kepada mana-mana orang atau memberi kerelaan kepada orang tersebut menyimpan harta itu; atau

(b) Dengan secara berniat mendorong (intentionally induces) orang yang telah terpedaya itu untuk melakukan atau tidak melakukan apa-apa yang dia sepatutnya melakukan atau tidak melakukan jika dia tidak diperdayakan sedemikian dan perbuatan atau ketinggalan itu telah menyebabkan kerosakan atau kecederaan kepada mana-mana orang pada tubuh, minda, reputasi atau harta.

2) Untuk nak dapat pulangan PO yg besar sampai ratusan juta malahan billion bukan senang. Perlukan kesabaran yg tinggi.
Jawapan: Takde masalah utk tunggu jika benar cuma masalahnya selama ni ahli bukan sabar menunggu tapi sabar ditipu dgn info2 yg tak pernah betul bila sampai masa. Info hanyalah utk memujuk ahli menambah pelaburan dan topup. Tunjukkan pada leader info2 lama dari 2018 hingga skrg.. semua info menipu yg kelaut kesudahannya.. termasuk video popular romi yg dah bertahun dulu.. yg konon dah selesai dan ajak ahli bertepuk dan berbogel beramai-ramai. Plan baru je yg bercambah mcm cendawan tiap2 tahun sampai skrg.
Jadi ini ada antara 2 alasan leader yg paling common.

Cara terbaik utk tuntut refund adalah dgn pergi ke balai dan buat laporan polis terlebih dahulu. Umum sedia maklum leader2 telah melakukan kesalahan pengambilan deposit dari org ramai tanpa lesen yg sah. Boleh rujuk panduan membuat report. Selepas buat report bawa salinan report polis kepada leader semasa membuat tuntutan penuh refund. Beritau leader yg kamu akan tarik balik report setelah leader buat refund penuh kepada kamu. Sekiranya leader berdolak dalih biarkan dia tanggung risiko utk berdepan dgn pihak berkuasa. Jika didapati bersalah sesungguhnya denda sudah pasti jauh lebih tinggi dari jumlah yg dia patut refund kepada kamu dan di tambah lagi dgn mereput menjadi penghuni tirai besi utk masa yg sgt lama..

Selamat tuntut refund!!
Terima kasih goldust dn rakan rakan yg lain kerana masih di sini dn sabar memperjuangkan kebenaran... in Shaa Allah semuanya akan selesai jua...
Princess Enya
Princess Enya
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by trillionaire_zuhud 22/8/2020, 01:47

terbaik tuan goldust
terima kasih kerana sudi berkongsi
trillionaire_zuhud
trillionaire_zuhud
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by golddust 22/8/2020, 01:11

memandangkan leader smmg obsess sgt pasal refund, tak habis2 fitnah aku dah dapat refund walaupun aku tak pernah join, seolah-olah mereka suka sgt bagi refund walhal ahli merungut leader bagi byk alasan bila mintak refund.
so disini aku nak kongsi sikit beberapa tips ketika menuntut refund dari leader semoga dapat membantu ahli2 yg telah sedar ditipu selama ni.

Antara alasan yg common leader akan cakap:
1) Dia tak pernah paksa korang masuk skim ni tapi atas kerelaan sendiri.
Jawaban: Walaupun tiada paksaan tetapi menipu dan memujuk hingga mendorong ahli menyertai skim ni juga merupakan satu kesalahan. ada akta yg boleh diguna pakai. sila rujuk cara buat report yg aku share dulu. Masa leader memujuk korang join dulu dia akan tipu yg kononnya duit dah hampir nak dapat, contoh dalam 2-3 bulan. Takde leader yg beritau bakal ahli yg ada ahli lama yg dah tunggu sampai 10 tahun habuk pun tarak cuma topup jer yg silih berganti mcm2 plan tiap tahun. Pakcik aku dulu pun masa pujuk aku join skim ni cakap duit akan dapat lagi 3 bulan.

BAGAIMANA CARA MERANGKA LAPORAN POLIS YANG BAIK?

Dalam report gunakan perkataan “MEMPERDAYA” dan “MENDORONG” dan baharu diikuti perkataan lain seperti tipu, ditipu dan sebagainya.
Menurut Saudara Kamal Affandi Hisham, Penganalisis Jenayah yang dikenali di Malaysia.

Apabila membuat laporan, disarankan tidak hanya melaporkan perkataan DITIPU sahaja. Ini kerana tiada elemen ugutan , paksaan, ancaman keselamatan untuk membuat transaksi terbabit. Jadi dengan keywords “MEMPERDAYA” dan “MENDORONG” pihak polis jelas yang kerja/siasatan akan dirujuk kepada Seksyen 420 Kanun Keseksaan.
So yang paling penting sekarang adalah pengunaan ayat yang betul dalam membuat laporan Polis. Ingat keyword yang penting ya, “MEMPERDAYA” dan “MENDORONG”.

Secara amnya,PENIPUAN BOLEH DIDAKWA MENGIKUT Seksyen 415, 416, 419, 420 Kanun Keseksaan:

Seksyen 415 iaitu:Barang siapa yang memperdayakan (deceived) mana-mana orang, sama ada perdayaan itu adalah dorongan yang utama atau tidak;

(a) Secara frod (fraudulently) atau tidak amanah (dishonestly) mendorong orang yang terpedaya itu untuk menghantar sebarang harta kepada mana-mana orang atau memberi kerelaan kepada orang tersebut menyimpan harta itu; atau

(b) Dengan secara berniat mendorong (intentionally induces) orang yang telah terpedaya itu untuk melakukan atau tidak melakukan apa-apa yang dia sepatutnya melakukan atau tidak melakukan jika dia tidak diperdayakan sedemikian dan perbuatan atau ketinggalan itu telah menyebabkan kerosakan atau kecederaan kepada mana-mana orang pada tubuh, minda, reputasi atau harta.

2) Untuk nak dapat pulangan PO yg besar sampai ratusan juta malahan billion bukan senang. Perlukan kesabaran yg tinggi.
Jawapan: Takde masalah utk tunggu jika benar cuma masalahnya selama ni ahli bukan sabar menunggu tapi sabar ditipu dgn info2 yg tak pernah betul bila sampai masa. Info hanyalah utk memujuk ahli menambah pelaburan dan topup. Tunjukkan pada leader info2 lama dari 2018 hingga skrg.. semua info menipu yg kelaut kesudahannya.. termasuk video popular romi yg dah bertahun dulu.. yg konon dah selesai dan ajak ahli bertepuk dan berbogel beramai-ramai. Plan baru je yg bercambah mcm cendawan tiap2 tahun sampai skrg.
Jadi ini ada antara 2 alasan leader yg paling common.

Cara terbaik utk tuntut refund adalah dgn pergi ke balai dan buat laporan polis terlebih dahulu. Umum sedia maklum leader2 telah melakukan kesalahan pengambilan deposit dari org ramai tanpa lesen yg sah. Boleh rujuk panduan membuat report. Selepas buat report bawa salinan report polis kepada leader semasa membuat tuntutan penuh refund. Beritau leader yg kamu akan tarik balik report setelah leader buat refund penuh kepada kamu. Sekiranya leader berdolak dalih biarkan dia tanggung risiko utk berdepan dgn pihak berkuasa. Jika didapati bersalah sesungguhnya denda sudah pasti jauh lebih tinggi dari jumlah yg dia patut refund kepada kamu dan di tambah lagi dgn mereput menjadi penghuni tirai besi utk masa yg sgt lama..

Selamat tuntut refund!!
golddust
golddust
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by hambamalam 22/8/2020, 00:42

Bapak golddust wrote:Dah la tu nate berok nak.. kamu kan dah direfund modal ari tuh. Sudah sudah la nak khianat kat ahli lain. Rezeki masing masing.. nanti bapak hibahkan sikit la kat kamu tu
kotey lu.
hambamalam
hambamalam
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by Bapak golddust 22/8/2020, 00:35

Dah la tu nate berok nak.. kamu kan dah direfund modal ari tuh. Sudah sudah la nak khianat kat ahli lain. Rezeki masing masing.. nanti bapak hibahkan sikit la kat kamu tu

Bapak golddust
Guest

Back to top Go down

Post by golddust 21/8/2020, 23:29

bukan saja collection di tahap kritikal, tapi jangka hayat penipuan pun semakin hampir ke penghujung.. leader2 dah takde modal nak menipu skrg semua terpaksa guna byk fake id utk menipu.. dan mereka obsess sgt pasal refund skrg ni.. bila jangka hayat penipuan semakin ke penghujung semakin byk lah tuntutan refund nanti..
golddust
golddust
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by trillionaire_zuhud 21/8/2020, 23:13

collection kini di tahap kritikal untuk kelangsungan hidup
kamu ni pergi kerja lah
sampai bila kamu nak jadi biawak jadian?
buat malu sahaja kamu ni
trillionaire_zuhud
trillionaire_zuhud
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by Princess Enya 21/8/2020, 22:32

[size=48]Puji lah romi... Kesian dia kena katok...siap tukar no fon lagi... Takut lah tu hahahaha[/size]
Princess Enya
Princess Enya
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by Princess Enya 21/8/2020, 22:30

Anonymous wrote:Enya tu mmg muka tebal muka tembok. Asyik berlakon anti scam bagai. Padahal, dulu bukan main lagi join smmg bagai nak rak. Pastu, bila refund, jadi khianat kat orang... dasar goblok punya betina jalang! Pegi jilat dsy kau tu!#
Hai marah nampaknya dgn enya tu... Dia jilat dsy kau yg susah hati, dah kenapa ? Dia nk jilat kot mana itu dia punya pasal lah,  yg penting smmg pasti terkubur... Bukan kah itu yang korang nak tengok, sbb tu korang berada di sini dgn id fake anti scam.... Ya ke dia dh dapat refund... Ooo dia lh yg mmbuat kn romi di reman atas report refund tu ya... Mcm mn ya dh refund report boleh laku kena reman lagi.... His his his... Mcm mana bnm blh list kn 4 skim sekali pada 28.05.2019... Di ikuti dgn brunei... Hebat hebat enya tu ya... Sampai masuk metro, cool fm,  tv lg besar dua muka surat tulis smmg scam... Nak princess enya upkan metro punya surat khabar... Mana tau blh bt korang terkenang semula detik bersejarah, selama ini seronok je kutip duit tanpa sesiapa kisahkan... hahahaha
Princess Enya
Princess Enya
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 22 Empty dana-smmg-rop-dana-romi

Post by Farouk 21/8/2020, 21:40

Harapan smmg ni ke laut je. Teruslah menunggu 10 tahun gi. Beratus ratus INFO SMMG keluar tapi kelaut je.

Farouk
Guest

Back to top Go down

Post by trillionaire_zuhud 21/8/2020, 17:41

INFO SMMG wrote:🔆 *INFO*🔆

Perlu diingat, penerima hibah adalah tertakluk kepada cukai pendapatan sebanyak 28% daripada jumlah penerimaan kerana mereka tidak mempunyai COI atau dokumen sokongan daripada sumbangan RBO.

*PENGURUSAN SMTG@TEAM YB*
20/8/2020, 8:30AM – siri1
DANA PAIMAN wrote:...
2. SPLIT PORTION ( PECAHAN KAD )
NAMA2 PECAHAN AKAN DIKENAKAN CUKAI SEBANYAK 28%.
TIADA PENGECUALIAN DISEBABKAN BUKAN PENAMA KAD.
....

FOKUS KPD NO 2 UTK SPLIT/POOL PORTION - 28% INCOME TAX - Yang beli plan pool melalui group saya, in sya allah tiada masalah sbb bayaran  tax (28%) akn diuruskan oleh Group.
sindiket penyamun malas yang gian nak mengemis kamu ni
kamu kopipes jer kan apa ada hal, pasti ada ahli yang terpedaya
sila meninggal saya ucapkan kepada kamu
trillionaire_zuhud
trillionaire_zuhud
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 22 of 40 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Next

Back to top

- Similar topics