Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROP SAHAJA

GenLord
Orang Kampung
steadfast
kembara
miho2483
Hamna Allah
Akupuakpositip
pertapa gatal
thebeatles
Bongakman
ulatulat
15 posters

Page 13 of 40 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Next

Go down

ROP SAHAJA - Page 13 Empty Re: ROP SAHAJA

Post by gibsonfender46 5/12/2018, 07:47

SELAMA IN KATA 4 AKAUN. SEKARANG 2 AKAUN PLAK. YANG LAGI 2 AKAUN MASALAH APA. AHLI AHLI BAWAH AKAUN NI SEMUA NGA NGA SAJA LAH......

SEMUA INFO SMMG NI AUTA SAJA. MU TUNGGU DAN SAKSIKAN PERSEMBAHAN SMMG... SKRG DAH MASOK EPISOB TAHUN KE 9.

KITA SAMA SAMA SAKSIKAN....... HAHAHAHAH

gibsonfender46
Orang Kaya
Orang Kaya

Back to top Go down

Post by INFO SMMG 5/12/2018, 06:28

ROP SAHAJA - Page 13 Romi10

INFO SMMG
Guest

Back to top Go down

Post by Cacamarba 4/12/2018, 23:59

Dr tgu verifikasi, appear bagai...dr thn lepas alasan ni dok keluar...la ni cipta alasan baru iaitu 'tgu call dr loyer'. Loyer firm mana ntah yg ada kuasa mengalahkan menejer bank nk bg duit appear. Pirah.

Cacamarba
Guest

Back to top Go down

Post by gibsonfender46 4/12/2018, 21:12

Raja Rampos RRG:
[12/4, 10:23 AM] +60 19-418 : Kami pun fhm kefudukan TZ..tp yg dijanjikan lowyer bnk nk call tu..apa cite TZ..ada hnya hiburan je ka..maaf TZ.

[12/4, 10:32 AM] SMMG PROXY ZAINAL: Inn Shaa Allah sama2 kita tunggu

ABG.. BETUL TAK JANGKAAN SAYA. RAMPOS BERIA IA, BERKOBAR KOBAR BERPIDATO DI MAJLIS KAT RUMAH DIA HARI INI SETTLE... TIBA TIBA ZAINAL KATA SAMA SAMA TUNGGU... KAN DAH TERSASAR LAGI. BEGININLAH SETERUSNYA SAMPAILAH AHLI AHLI SEMUA MAMPOS. KENQ KENCING LAGI AHLI... LEPAS NI BUKA PLAN LAGI UTK ROMI AND THE GANG TERUS KAN KEHIDUPAN. ???????????????? TU PUN KATA SMMG REAL... REAL KA MCM NIE... KENAPA LAWYER NAK TAHAN LAGI DUIT SMMG... CANNOT BRAIN LAH ABG.

[12/4, 10:24 AM] WAK SMMG: Apakah status skrg benar2 hanya menanti panggilan atau ade proses lain lagi tz?

[12/4, 10:32 AM] SMMG PROXY ZAINAL: Hanya mwnanti panggilan lawyer bank.

HAHAHHAHA DOK TUNGGU SAMPAI KE MAMPOS. UDAH UDAHLAH DOK MENIPU... TAK HABIS DGN SAHIH DIA DARI DULU KINI DAN SELAMANYA... HAHAHAH

[12/4, 10:35 AM] BIBI FARHANA SMMG: Menanti tmpoh pngilan Tu ade timeframe X tz. 3-5 hr bekeje ke.. mcmtu.. atau tgu dia semak satu2 smpai selesai

[12/4, 10:35 AM] BIBI FARHANA SMMG: Kerana da bminggu2 da tz

[12/4, 10:38 AM] SMMG PROXY ZAINAL: Setkt nie saya diminta tunggu aja. Xde time frame. Tunggu sehingga urusan bank saya selesai..

TUNGGU SAMPAI AHLI AHLI MAMPOS. YANG SENANG ROMI AND THE GANG... HAHAHAH

[12/4, 10:39 AM] WAK SMMG: Ramai berpendapat termasuk Wak sendiri bahawasanye status skrg ini nampak stagnant. Ianye bagai alasan terpilih untuk melepaskan diri daripada terus menjawab tuntutan janji2 jangkaan selama ini. Status menanti panggilan dari loyar bank ini bukan created status untuk menghentikan bunyi bising akar umbi kan tz?????

[12/4, 10:40 AM] SMMG PROXY ZAINAL: Tidak wak.

BUDAK BUDAK KECIK PUN BOLEH JAWAB MCM ZAINAL NI. TAK DAK ULASAN YANG KUKOH YANG DI JAWAB OLEH TZ. MMG BENAR, NAK LARI DARI MENJAWWB SBB TZ SENDIRI TAK BOLEH NAK JAWAB. DAH KANTOI... MCM NI MEWAKIKI ROMI. LEBIH HAPRAK DRP HAPRAK HAPRAK SEDUNIA.

[12/4, 10:42 AM] WAK SMMG: TZ ape masih ade peluang utk dapat pd tahun ini? Sejujurnye..

[12/4, 10:44 AM] SMMG PROXY ZAINAL: Masih ada 1 bulan lagi wak, peluang sentiasa ada. Tapi still follow stage yg kita pernah bgtau

INI LAH PELUANG UNTUK TANGGUH LAGI KE BULAN SATU... LPAS TU TANGGUH LAGI BULAN DUA, BULAN 3 DAN SETERUSNYA SAMPAI LAH KIAMAT.... TAK CAYA KITA TUNGGU DAN LIHAT

[12/4, 10:47 AM] RUSHDIE SMMG: Yg penting TZ..pada den la...sekiranya 4 akaun dah sukses pun..kita dah senyum nampak gigi yg tak brp cerah????

[12/4, 10:48 AM] SMMG PROXY ZAINAL: Iya.. Itu yg lita tunggu

ITU SEKIRANYA ADA... TAPI NYATA DUIT TU TAK UJUD. SEBAB TU ROMI AND THE GANG CARI ALASAN UTUK KABUR KAN AHLI AHLI YQNG TAK PAHAM. YANG BACA HANYA 7K AHLI... 33K NGANGA TAK TAU APA PUN. YANG DAH MATI PUN RAMAI DAH. ABANG TAK RASA BERSALAH KAH KEPADA AHLI YANG DI TIPU NIE.

[12/4, 10:47 AM] WAK SMMG: Wak tarak ilmu perbankan. Benarkah hujung2 tahun sebegini adalah closing account kpd semua bank maka peluang utk kita sambung berurusan adalah tahun hadapan? Ramai predictors berkata demikian. Makanye Wak nak tau sendiri dari tz yg berpengetahuan luas dlm industri ini..????

[12/4, 10:49 AM] SMMG PROXY ZAINAL: Tidak wak. Tiada kaitan dgn closing year end

[12/4, 10:48 AM] BIBI FARHANA SMMG: Utk smmg ini, bank ape yg digunakan tz.. yg plg cpt

[12/4, 10:49 AM] SMMG PROXY ZAINAL: Bagi saya bank yg sama dgn leader anda

ITU PENDAPAT BUKAN YANG SAHIH.... SAJA BAGI SEDAP BAHASA SAJA.

[12/4, 10:53 AM] WAK SMMG: Last question drpd Wak. Status skrg adalah menanti panggilan pengesahan drpd pihak loyar bank. Once mereka kata SAH apekah hanya 4 akaun utama yg available/activated atau serentak skali dgn beberapa akaun vip(leaders) terpilih?

[12/4, 10:53 AM] SMMG PROXY ZAINAL: Serentak wak

SOALANNYA.. KENAPA PIHAK LAWYER PERLU BUAT PENGESAHAN DAN BUKAN BANK YG BUAT PENGESAH... DUNIA MANA BANK BANK PERLU IKUT ARAHAN LAWYER. SEMUA DOKUMENTASI KATA DAH SELESAI. APA LAGI PENGESAHAN.. MCM LAH AHLI AHLI SEMUA BENGONG...

[12/4, 10:54 AM] SMMG PROXY ZAINAL: Bila dah berlaku kesahihan nanti, kami akan keluarkan schedule pembayaran kepada leadr

BILA NAK SAHIH...... DAH BERTAHUN DAH UCAPAN DAN ALASAN NIE... SAYA GERENTI SAMPAI DRAG SAMPAI TAHUN 2020. KITA TUNGGU DAN LIHAT.

SEPATUTNYA ROMI YANG BAGI STATEMENT BUKAN TZ ATAU SIAPA SIAPA PUN. WALAUPUN PROXY... TUAN YANG AMPUNYA AMMG ADALAH ROMI. DIA YANG SEPATUTNYA KELUARKAN KENYATAAN... INI KIRA DAH SALAH ETIKA..... SEOLAH TZ PULAK OWNER....

BAGHAL PUNYA PENGURUSAN. TAK ADA PROTOKOL LANGSUNG.... TZ INGAT MAIN MAIN KA BILA KELUARKAN STATEMENT BODOH TU.

SAMALAH RAMPOS PUN... HAMID PULAK BACKUP DGN VM VM YANG DIA SENDIRI RAKAM UTK MENGIAKAN TINDAKAN DIA... SEMUANYA BERBAU KONSPIRASI

gibsonfender46
Orang Kaya
Orang Kaya

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 13 Empty rop sahaja

Post by kucing manja 4/12/2018, 20:25

bagi jawapan pun masih yg x puas hati..

tak bagi jawapan pun tak puas hati gakk...

apa kata yang tak puas hati tu...offer diri g ikut camne urusan smmg tuuuu...bole tau kot tipu kew betul smmg nie...

dorang suh tambah2..terpulang kita laaa...tgk poket sndri....takde duit nk g tambah2 watpe....maki2 xde gunaa....

semoga dapat duittttttt....sebelum tutup mata....

kucing manja grrrrrrrrrrrr

kucing manja
Guest

Back to top Go down

Post by meow 4/12/2018, 18:28

udah2lah nak menipu...bawa bertaubat lah yee

meow
Guest

Back to top Go down

Post by INFO SMMG 4/12/2018, 18:08

[01.12.18 11:09]

SESSI Q N A BERSAMA TUAN ZAINAL.

1.  Nina SMMG/AFWFF/LJ/PMRR,
Tumpang tanya.....SOP bank untuk release 4 akaun utama tu makan masa yg terlalu lama.....berkemungkinankah ada agenda khianat dr pihak bank sendiri atau agenda org dalam untuk sengaja melambatkan process?

Tiada apa2 agenda dari bank dan bank cuma menjalankan amanah yg diberikan utk mengeluarkan duit ini. Bank mesti memastikan semua sop dan checklist dipenuhi bagi mengelakkan bank menanggung risiko yg akhirnya akan merugikan bank. Bank.perlu berhati2 dlm pengekuaran wang ini kerana jumlah yg besar .

2. Blackroseskill, [30.11.18 18:36]
Soalannya:- Untuk activate ke4-4 akaun proxy, masih perlu ke verification dari pemangku, yakni proxy utama...Droy...tq

Iya, perlukan verification dr proxy, tapi bukan Droy. Siapa?..Biarlah rahsia. Owner shj yg tahu

3. Wan_ Zaha77, [30.11.18 18:37]
Assalamualaiku TZ berape ramai leader di bawah smmg group?

Kami tiada angka yg tepat

4. putra trader, [30.11.18 18:38]
Tz .. apa khabar..? sihat ke

Baik alhamdulilah

5. Shahrudin @ TWW-FGH, [30.11.18 18:38]
Boleh tau proses appearing ni skrg d peringkat mana ?
Menunggu panggilan dr lawyer bank

6. Akmal @AZRI GROUP, [30.11.18 18:38]
4 akaun utama tu dah dikredit ke? Punya la lama menunggu.
Belum lagi.

7. DG33050 ~ Razak, [30.11.18 18:38]
Has the rabbit stop dancing to attend to other matters?

????????????????????????

8.wwwkedaifirdaus ( RRG ), [30.11.18 18:38]
Nak tanya bulan 12 nie ada harapan tak dapat

Inn shaa Allah, sama2 lah kita tunggu dan berdoa

9. Pardeep Singh, [30.11.18 18:39]
Selamat Ptg. Selamat Sejahtera TZ. Firasat TZ yg awal Desember ni akan appear/clear/digunapakai masih kuat ke?. Segala proses sudah selesai atau masih ada yg perlu diselesaikan. Tq TZ.

Itu hanya jangkaan saya setelah didesak utk beri jangkaan. Sama2lah kita tunggu dan lihay

10. Mohd Azharruddin, [30.11.18 18:40]
a.Asalam tuan zainal adakah semua akan selesai pada bulan 12 ?
b.ada lagi yang perlu dilakukan selapas ni?
c.bilakah berita sahih akan di umum kan?

Inn shaa Allah. Tunggu duit sahaja. Bila telah berlaku kesahihan.

Azfar, [01.12.18 11:13]
[Forwarded from Koleksi Q n A SMMG]
11. abd rahim TMM/FGH, [30.11.18 18:40]
ada dengar khabar acct utama dah appear dn dlm proses ke vvip......

Belum

12. ASWAD@JULIA@LJ, [30.11.18 18:40]
Soalan saya untk YBhg TZ:

a. Sebelum ni ada statement from TA, "proses ke leader juga akan melalui proses yg sama dgn 4 acc utama.." soalan: Mohon TZ huraikan lebih lanjut? Sbb secara logiknya, klu sama, maka ianya akan memakan masa yg lama sama mcm 4 acc utama nk appear..

b. Boleh x ahli at least dpt cash advance skit dulu dari smmg dlm bulan 12 ni TA? Yela..ahli majoriti bkn org senang.. Dan ianya juga membuktikan kesahihan 100.99% ROP/SMMG ni utk tutup mulut² jahat di luar skrng ni..

A. Itu jangkaan kita tapi harapan kita ia akan jadi lebih mudah bila jalan dah dibuka
b. Inn shaa Allah

13 .GbAm,
Adakah pihak bank telah panggil owner 4 acc utama utk semakan dan pengesahan acc?

Belum

14. SSSHAHIRRR????INTERMISSION
TZ knp info2 dr RR selalu mendahului owner sendiri ?
knp selalu info RR tak pernah tepat..?
Sedangakn dia selalu cakap, dia dapat info dr owner sendiri...

No komen

15. The_nang
Assalamualaikum tuan
Proxy atau big bos rumi  sendiri tt ke RR.

Big boss Romi

16. SITI
Adakah ahli akan dpt bulan Januari 2019 ini?

Inn shaa Allah

17. Shahrudin @ TWW-FGH
Jika proxy telah dipanggil oleh pihak bank ,boleh kah kita mengandaikan yg gerakkerja pembayran kpd ahli sudah boleh ditentukan bila dan tempohnya ?

Iya betul. Once sahih, kita dah boleh bagi schedule pembayaran

18.Blackroseskill, [30.11.18 18:48]
TZ, dah hujung tahun ni dah nk tutup akaun utk fizikal year 2018,utk audit dan x menganggu ke proses pembayaran ke proxy2, leader2 dan ahli2?....tq

Tidak.

19. Ddeey Maldiney, [30.11.18 18:49]
Ada info menyatakan 27hb nov sudah mula start proses appearing ke akaun dan akan mengambil masa sekurang2 sehingga sepuluh hari..betulkh?

Kan date dah lepas tu dan xde berlalu apa2. Jadi x betullah

20. Sweetrich, [30.11.18 18:50]
Apakah step seterusnya apabila ke empat empat proxy sudah di panggil utk sain.? Dan berapa lama pula proses agihan untuk ke leader2 direct proxy?

Tunggu duit masuk dlm acc aje. Annggaran 2 minggu

Azfar, [01.12.18 11:21]
21. Ddeey Maldiney
Sahih kah proses appearing ke akaun dan perlaksanaan pembyran ke leader dan ahli akan selesai dan tamat dalam tahun ini?

Saya hanya tumpukan pada sahih yg akhir dan berkenaan proses yg berlaku saya mmg tak tahu sbb saya tidak terlibat. Kita harapkan agar selesai secepat yg boleh.

22. DG33050 ~ Razak
Token yg telah di janjikn from T Romi, melalui TSR/KASI HABIS/TSRMT, adakah penerimaan token dlm bulan Dec - (dlm masa terdekat ini?)

Saya tak terlibat dlm plan tu.

23 .AbgUjang
Tz..sudah kah pejabat baru smmg bermula operasi?

Ooerasi sudah cuma menanti momentum terakhir.

24. Be The One
What is the next step if bank delay the process to release to the 4 accounts  dan seterusnya ke account vvip. Thank you.

Step dah penghujung, tunggu sahaja

25. M.Ridwan
Tz Setelah 4 acc utama dh sahih adakah ahli akan direct dpt token melalui plan ketualeader sblm ini,atau ada proses lg?

Pihak smmg tidak berikan token. Token atas keputusan leader masing2.

26. Blackroseskill
TZ oragn bank dan tahu peranan legal dept bank. ADAKAH mereka ini akan mencari ruang serta dalih dari kelemahan pengurusan SMMG untuk melewat2 pembayaran?

Tidak, bank melantik panel lawyer dan tidak melibatkan internal legal department.

27. Sweetrich
Tz...sblm ni tuan kata...tunggu bila dah sahih.. Situasi sekarang adakah masih tunggu yg sahih atau sudah berubah menjadi sahih?

Belum sahih

28. kapal kayu
apakah pihak pengurusan smmg sudah menyiapkan surat saman terhadap bank karna mereka melangar sop meteka sendiri

Untuk apa?. Bagi saya kalau kita saman bank, kita tak ada keuntungan dan hasilnya proses akan jadi bertambah lambat.

29. AbgUjang
Adakah Droy masih lagi salah sorg dari 4acc utama?
No komen.

30. Usin Ceroii
kenapa lama tz tak masuk telegram?
Sibuk dgn wassap????????

Azfar, [01.12.18 11:28]
31.
شيخ محمود شاكر,
aslmkm..semoga tz sihat wal "afiat..nak tanya..nnt bila dah dapat PO..ana nak bagi Duit ni dekat Sekolah2 swasta...maahad tahfiz..ngo2 yg duk bantu orang2 susah..nak bagi juta2..bagaimana caranya..adakah dengan cek..atau dengan transfer berperingkat2..25k..or bagaimana..afwan

Kalau organisasi elok dgn cek atau rentas sbb amount mungkin besar. Kalau asnaf, cash lebih baik.

32. Shahrudin @ TWW-FGH, [30.11.18 19:17]
Selain dari masalah sop bank yg berpanjangan ,ada gangguan lain yg mungkin merencatkan progress pergerakan ?

Tidak

32
انا برنم محمد سلمي @ RRG NNA, [30.11.18 19:17]
Assalamualaikum
Semoga TZ sihat sentiasa...

a. Saya nk tanya, apakah kemungkinan berlaku apabila semua ahli menerima keseluruhan PO mereka akan ade terma2 tertentu dr pihak kerajaan @ bank utk penerima2 menggunakan nya...
Contoh, penerima ROP ni akan diberikan syarat @ terma tertentu utk menggunakan duit ini....

b. Klau ahli di bawah ramai leader, setiap leader perlu LOI..
COI pula hanya satu shj utk setiap ahli kan...

A. Tiada dlm pengetahuan saya. Duit anda, terpulang dgn cara apa utk gunakannya
B. Bagi saya kena ada 10 coi. Apa2 pun kita tunggu bila dah sahih.

33. Abdul samad MBH.FGH RRG LJ 212@TM
Sy nak tanya satu jer tuan zainal
Boleh tak ahli ahli dpt dlm RM100K atau RM50K utk advance bulan 12 nh.
Tlonglah harap dptlah bantu kami yang susah nh
Po lmbt pun Takpelah tapi skrang kurangnya dptlah merasa tahun nih advance.. Boleh tuan zainal

Inn shaa Allah.. nanti bincang dgn leader masing2.

34. Azli Sain@KMLJ022
As'salam... Kalau tidak keberatan TZ boleh nyatakan tak jumlah yang terlibat dalam urusan ni?

Jumlah adalah rahsia. Maaf.

35.Azrin @LJ0219
Mohon maaf TZ, sya ingin bertanya minggu ketiga(kalu x silap) pihak bank akan mula utk perkiraan hujung tahun (Year End Closing).. adakah ini akan mggangu perjalanan pengesahan dan pembayaran ke leader dan ahli..? terima kasih.

Tidak

36.Lyzza Aziz (RRG Mem Azie)
Assalam TZ... Aritu TZ ckp dh 100.99%... Blom ckop sahih ke tu?

Soalan pada saya masa itu ialah Berapakah peratus keyakinan TZ atas kewujudan SMMG?. Bukan % kesahihan.

37. Apai,

a)adakah PO atau token yg beli direct dgn owner,proxy2 dan vvip2 akan dpt dahulu,setelah acc disebut td boleh diguna pakai tanpa melalui leader2 seperti yg dimaklumkan semasa open plan?.
b)adakah pembyran PO akan diselaraskan tanpa mengikut level (vvip atau leader) supaya cepat sampai ke ahli?.
c) adakah ahli di bwh pengurusan SMMG akan menandatangani LOI serentak atau mengikut leader masing2?.

A. Apa yg saya tahu, pembayaran ke ahli adalah melalui leader masing2.
B. Sama di atas.
C. Ikut leadrr

38. SITI MAZIDAH SHEIKH MASROM, [30.11.18 19:34]
"Semlm kol abg mid dah..
Dgn berlillahhitaala romi cakap kat dia..semua dah beres..tinggal diappearkan je ke abg mid zainal dan tn amir..sama ada hari ni atau isnin paling lewat selasa..jika tak berlaku juka..loyer pihak romi dah maklumi akn saman pihak loyer panel bank sebab melambat2kan..sebab semua dah lulus.depa nak tunggu apa lagi..kot mana pun sebelum 24hb duit ni kena appear dan boleh digunapakai oleh 4 acc ..

???????????? Assalamualaikum Tuan Zainal nak tanya info ni sahih ke?.. dan ada kemungkinan ke ALASAN INFO2 LEPAS NI  BERTUKAR INFO SAMAN MENYAMAN dari pihak SMMG dgn pihak BANK sbb BANK lewat DAN MENJADI ALASAN BARU USRUSAN SMMG INI AKAN DITANGGUHKAN LAGI ?

Kita tidak akan saman bank. Takkan anda nak saman bapak anda yg lambat bagi duit belanja pada anda.

39. Abdullah
Salam, Tz tolong bagi pencerahan yg jelas dan mntap supaya tiada lagi soal Jawab Dan teka teki masa depan

Pencerahan berkenaan apa tuan.

40. Jangan Kick Aku
Soklan... Apa sebenarnya yang di tunggu lagi nie?
Tunggu yg sahih aje lagi.

Azfar, [01.12.18 11:33]
41. ????Dulang SOGEH
Andaian kami TZ telah melepasi syarat yg ditunggu2 oleh ahli.. iaitu verify akaun tuan...adakah sahih atau kita masih lg dlm mood menunggu...??

Akan jadi Sahih. Sbb bile saya verify bermaksud saya dah tgk dgn mata kepala saya sendiri jumlah dlm acc saya.

42.@r!f
Assalamualaikum tuan zainal n salam maghrib kepada semua..jika tiada bayaran pada tahun ini adakah pihak romi akan dikenakan semula cukai oleh LHDN dan adakah bayaran akan belaku pada tahun ini jugak bagi mengelakkan romi membayar semula tex LHDN??

Tidak. Tidak ada pembayaran cukai berganda.

43. Pardeep Singh,
TZ. Selamat ptg. Apa yg dibincangkan dlm gua kedap network. Boleh kongsi hasil perbincangan bersama PROXY fan VVIP yg lain.

Tak faham tuan.????

44. Djaruleshah, [30.11.18 19:50]
???? is typing....:
Assalamualaikum TZ...soalan sy..
a) apa masalah sebenarnya yg smpi skang ahli msih x dpt lg imbuhan yg di janji kan..bley citer terperinci x????

Tiada masalah. Just sop bank.

45. Abdullah
Boleh tak bagi satu tarikh yang tepat supaya tiada soalan lagitz

Saya sendiri x tahu apa2 tarikh. Saya tunggu yg sahih sahaja.

46 .Ahmad
Assalam.. Nk tny Tn TZ.. Bank mn yg urusan masih stuck pd SOP mereka skrg ni (tggu panggilan)? Adakah nnt ahli yg akan berurusan dgn bank tersebut utk PO akan hadapi situasi 'take time' yg sama?..

Tidak. Pihak en romi sdg membina terowong dan bila dah siap, mudah utk semua melaluinya.

47. SAHIH Ku tunggu kau datang
Assalamualaikum TZ.saya doakan semoga TSR ,TZ dan pengurusan dalam keadaan sihat walafiat dan diberi kemudahan dlm segala urusan.sebelum ni tz kata 100.99 % dan pada ketika ini berapa %.?

Keyakinan saya tetap 》100%.

48. Roselan Bin Rashid
Adakah bila duit masuk ke akaun bank masing masing,setiap ahli menerma satu sms dari smmg?

Tidak

49. Mohd Fadhli Che Ismail
antara 4 proxy, siapa yg belum sahih lg
Proxy lain saya x tahu. Diri saya masih belum

50. MohamadKamal
Assalam TZ, dikatakan tuan adalah pemegang kunci utk release po, apakah kunci itu?

Istilah pemegang kunci hanya kiasan. Siapa yg pegang kunci, itu hak tsr yg menentukan.

Azfar, [01.12.18 11:46]
51. DG 13056 Azizi Razali, [30.11.18 20:00]
Assalamualaikum TZ dan sahabat semua...nak tanya selepas selesai semua ini adakah ukhwah kita akan diteruskan sampai bila bila...tq

Iya tuan.

52.Irma,
As Salam TZ, saya x bekerja dan dlm acc pun ciput jer,tapi bila duit dh boleh guna,boleh kah saya beli kereta atau rumah cash,adakah nnti pihak LHDN x kacau

Boleh tuan dgn syarat tuan kena declare di lhdn dahulu

53. ahmad hakimi,
adakah perkara ini melibatkan keuwangan negara lain Tz?

Tidak

54. AbgUjang,
4acc utama ni adakah bnk yg sama atau berlainan bank?

Berlainan bank

55. Lyzza Aziz (RRG Mem Azie), [30.11.18 20:13]
Dalam plan... imbuhan ada PO, Token dan Bonus Cash. Adakah ia akan dibyr lumpsum atau ahli dpt token dan bonus cash dulu once leader start byr ke ahli?

Nanti puan tanya leadernpuan.

56. Bart Simpson, [30.11.18 20:15]
Soklan saya: menteri kewangan ada kuasa tak untuk menyekat atau melewatkan urusan kita?

Kalau dr segi kuasa mmg ada. Tapi untuk apa?.

57. MOHD FAISAL (Acai), [30.11.18 20:16]
Salam TZ. Saya dengar akaun tsr,tz, ta dah boleh guna pakai hanya tgu akaun tn hamid saja . Betol ker. Mintak penjelasan.

Salah dan palsu.

58. Mr love, [30.11.18 20:17]
Tuan apaka pihak bank x beri S. O. P untuk urusan ini

Tidak. SOP adalah utk bank sahaja.

59. BATIQ,
Dear TZ...Lama tak dengar lawak TZ..Boleh gelek pakmaon dah ke??

Belum lagi. Skrg kena urut dulu sbb nanti nak gelek x lenguh.

Azfar, [01.12.18 11:47]
60. Sharipah Mamapah, [30.11.18 20:17]
Bonus cash dibyr dulu apa telah dikatakan

Tak faham.

61. Sweetrich, [30.11.18 20:18]
Sblm ni dikatakan bahawa apabila 4 akaun utama dh appear begitu juga dgn leader2 direct proxy, vvip dan juga 34 leader semua appear br blh gunapakai. Adakah term tu masih sama atau dh berubah?

Dah berubah

62.  Hanani Ahmad (RRG)
Adakah kemungkinan berlaku kegemparan kt Malaysia di atas lahirnya ribuan jutawan mengejut kt negara ini. Spt pernah terjadi di felda atau kampung di LB Johnson N9 sedikit masa dulu.

Kalau tanya saya, saya jawab iya.

INFO SMMG
Guest

Back to top Go down

Post by gatantaan 4/12/2018, 17:30

isu lawyer tu tak habis2..ada2 je alasan..dah 10 hari menunggu...dtg info mcm ni..esk2 apa lagi alasan tu..

gatantaan
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by tipu.. 4/12/2018, 17:21

ni pun penipu...takkan lah lama sangat..tu alasan je tu...supaya org masih nak top up..

tipu..
Guest

Back to top Go down

Post by INFO SMMG 4/12/2018, 16:49

Salam dan selamat petang pada ahli2 smmg yg dikasihi, ape khabar anda hari ni ? Semoga dalam keadaan baik dan sentiasa dalam Rahmat Allah .

Utk pengetahuan anda :

Setakat hari ni pihak bnk hnya update pada lawyer smmg yg pihak bank sedang melakukan yg terbaik dalam proses verifikasi dan penyelarasan acc utama .

Jika selesai Di acc utama maksdnya proses verifikasi dan penyelarasan acc utama bermakna acc utama telah boleh melakukan transaksi tanpa ada halangan .  

Ini akan memudahkan segala urusan seterusnya kerana ia adalah takda atas bagi semua transaksi selepas acc utama ni selesai prosedurnya .

Masa yg diambil seperti yg dimaklumkan sbelum ni mmg agak lama dan menguji Kesabaran kita . Tapi ia berbaloi kerana anda akan bebas dari masalah kewangan selepas semua ini selesai .

Kita Di smmg telah berusaha yg terbaik dan owner smmg sendiri dan berusaha sehingga impian semua jadi kenyataan .

Bersyukur kita kerana ada insan Bernama romi iaitu owner smmg yg sentiasa sabar dan cekal biarpun sentiasa dihujani dgn cemuhan kutukan org2 yg tak faham perjalanan smmg ini .

alhamdulillah , kita nntikan pengunguman rasmi dari proxy owner smmg bila acc Beliau sudah selesai prosedur Di bank .

INFO SMMG
Guest

Back to top Go down

Post by wak lu 4/12/2018, 16:47

Setahu akulah lowyer ni depa takkn ambil masa lama sebab semua tu duit. Lagi cepat urusan tu selesai lagi cepat depa dapat duit. Aishhhhh entahlah apa nak di labonkan lagi. Aku ni tak faham urusan bank bertrilion trilion ni. Maklumlan aku ni berurusan dengan bank setakat ratus ringgit aje. Lagi besar labunnya lagi besarlah temberang depa terkeluar.

wak lu
Guest

Back to top Go down

Post by Zainal terus nak perdaya 4/12/2018, 16:35

Dia tuding kat bank ambil masa nak proses... dia sdr keje bank... xkesah la nak tgu lapan belas juta tahun... yg minta topap apahal? diam2 smp appier suda ler.

Zainal terus nak perdaya
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 13 Empty banyak group baru yg dibuat senyap2

Post by fakoff 4/12/2018, 16:12

pembohong laknatullah. masa nak top up siap cakap ini yg terakhir. bila2 masa boleh dapat. cepat siapa yg nak ambil peluang. dah x jauh dah. bila2 masa plan ni boleh tutup sebelum tarikh akhir kalau duit dh cair. betul2 pembohong laknatullah. lepas tu dah malu asyik membohong, nk buka plan dgn group lama takut kene sindir, maka buka lah group baru senyap2. kutip berapa bnyk kali sampai group baru dahh syak sesuatu, takut nk buka plan lg, dia buka lagi satu group baru. tu lah mouds operandi mereka. sebab nampaknya dalam ni info2 dtg dari bnyk group. sebab tu lah group2 lama senyap sunyi. diorang tgh entertain group baru. tgh bagi ayat2 manis. rebutlah pelunag terakhir ini lah ape lah. sedangkan dgn group lama pun mcm tu juga. terakhir yg macam mana tu ?.kalau terakhir maknanya dah x ada kutipan dah. tpbuka group[ baru buat kutipan lg. tu terakhir ke ?.. penipu laknatullah kamu semua ni.

fakoff
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 13 Empty Dana hj jasman

Post by Entahlah 4/12/2018, 15:26

Uiit sakit hati baca jawapan zainal.senang hidup jawapan " sy tak tahu" nak cut conversation mudah ayat "off kejap".dah tak tahu nak bg alasan apa kat ahli.siap keluar ayat " ada sebulan lagi".Astagfirullahalazim..serious mereka mmg tak takut dosa yg mereka akan pikul.ye kat dunia tak nampak betapa azab nya hukuman allah tu macamana. Romi,rampos,zainal,amir,rohaizat nak minta maaf kat ahli sebanyak 41 ribu org tu macamana kat padang mashyar.??jawapan macam ni pun masih ada ahli yg x boleh nak pikir secara waras?

Entahlah
Guest

Back to top Go down

Post by Ijoy 4/12/2018, 15:08

HAHAHAHAHAHAHAHA!!!

Tahun ni lebih dari 4 kali guna info appear ke akaun tunggu bank call... Bulan 2 guna info ni,bulan 5 jgak, bulan 7 itu hari, bulan 9 pun same skrg bulan 12...semak info lama masing2x...
Dulu bulan 1 dia ada bg jadual agihan...bersorak sakan ahli,bila tengok jadual ghupanya selepas 90 hari (3 bulan) baru mula..takpe ahli tunggu jgak..tpi smpai skrg haprak...sbenarnya wujud ke kelentong sume ni??? Itu je kami nak tau..berpuluh k jgak habis labur sini..

Ijoy
Guest

Back to top Go down

Post by INFO SMMG 4/12/2018, 14:47

[04.12.18 10:19 AM]

[12/4, 10:19 AM] ROP TN ZAINAL: Saya tak mahu bagi apa2 jangkaan sbb saya takut bagi harapan pada ahli. Saya hanya berikan yg sahih sahaja nanti. Sbb bila jangkaan x menjadi,  kekeciwaan tu terasa sangat. Jadi biarkan kit tunggu dah benar2 bekrlaku dan sama2 meraikan.

[12/4, 10:19 AM]  +60 17- : Apa yg menyebabkan masih tertangguh lg tuan.. tuan mesti tau..

[12/4, 10:21 AM]  +60 19- : klu x arif mana sangat tu..maknanya, TZ.. yg paling hampir dgn TSR. jadinya..x kan x dak sikit pun.. hint yg kedudukan POk kita..'SUCCESS' tu tahap mana..TZ..paling tidak pun..yg delay ni atas sbb apa TZ.

[12/4, 10:21 AM] ROP TN ZAINAL: Saya x tahu tuan. Tugas saya hanya tunggu dipanggil oleh bank aje.

[12/4, 10:29 AM]  +60 19- : Ujung taun bank tutup akaun. Sempat ke 4 akaun dpt ye. Sebab dr awal taun smpai bln 12 kesah tgu 4 akaun saja????

[12/4, 10:32 AM] ROP TN ZAINAL: Hanya mwnanti panggilan lawyer bank

[12/4, 10:35 AM]  +60 19- : Menanti tmpoh pngilan Tu ade timeframe X tz. 3-5 hr bekeje ke.. mcmtu.. atau tgu dia semak satu2 smpai selesai
[12/4, 10:35 AM]  +60 19-
: Kerana da bminggu2 da tz

[12/4, 10:38 AM] ROP TN ZAINAL: Setkt nie saya diminta tunggu aja. Xde time frame. Tunggu sehingga urusan bank saya selesai

[12/4, 10:39 AM]  +60 10-
: Ramai berpendapat termasuk Wak sendiri bahawasanye status skrg ini nampak stagnant. Ianye bagai alasan terpilih untuk melepaskan diri daripada terus menjawab tuntutan janji2 jangkaan selama ini. Status menanti panggilan dari loyar bank ini bukan created status untuk menghentikan bunyi bising akar umbi kan tz?????

[12/4, 10:40 AM] ROP TN ZAINAL: Tidak wak.
[12/4, 10:42 AM]  +60 10- : TZ ape masih ade peluang utk dapat pd tahun ini? Sejujurnye..

[12/4, 10:44 AM] ROP TN ZAINAL: Masih ada 1 bulan lagi wak, peluang sentiasa ada. Tapi still follow stage yg kita pernah bgtau

[12/4, 10:47 AM]  +60 10- : Wak tarak ilmu perbankan. Benarkah hujung2 tahun sebegini adalah closing account kpd semua bank maka peluang utk kita sambung berurusan adalah tahun hadapan? Ramai predictors berkata demikian. Makanye Wak nak tau sendiri dari tz yg berpengetahuan luas dlm industri ini..????

[12/4, 10:49 AM] ROP TN ZAINAL: Tidak wak. Tiada kaitan dgn closing year end
[12/4, 10:50 AM]  +60 11- : Closing year end sama aje mcm closing month end. Cuma report dia tebal sikit aje

[12/4, 10:51 AM]  +60 19- : Tetapi rasanya mcm taun sudah2, 2015, 2016, 2017 mcm ade kesah tutup akaun. Kalu sape yg simpan info dlu..

[12/4, 10:54 AM]  +60 19- : Cuma selagi blm dpt, tiap bln yg ambl ksmpatan jual portion akan jual portion. Kalu refund lain cite. Masuk 100, refund 100. Kalu yg jual portion, sdri blm dpt, da jual n janji lg bnyk, xtaula apa hukumnya. Mcm bnda blm ade tp da jual.. hmm..????

[12/4, 10:54 AM] ROP TN ZAINAL: Bila dah berlaku kesahihan nanti, kami akan keluarkan schedule pembayaran kepada leadr
[12/4, 10:55 AM] ROP TN ZAINAL: Off kejap ya. Ada hey

INFO SMMG
Guest

Back to top Go down

Post by Hmmmm 4/12/2018, 14:29

Mudahnya nak carik duit sara hidup..buat satu dana yg tak wujud.carik leader yg ilmu cetek dan taksub melampau + jenis hati kering nak collect duit dr org..terhasillah satu dana pelaburan ..inilah satu2nya dana pelaburan paling lama kat dunia.8 tahun..1sen pun ahli tak pernah merasa segala imbuhan2 yg dijanjikan..hmmmm

Hmmmm
Guest

Back to top Go down

Post by Hmmmm 4/12/2018, 14:28

Mudahnya nak carik duit sara hidup..buat satu dana yg tak wujud.carik leader yg ilmu cetek dan taksub melampau + jenis hati kering nak collect duit dr org..terhasillah satu dana pelaburan ..inilah satu2nya dana pelaburan paling lama kat dunia.8 tahun..1sen pun ahli tak pernah merasa segala imbuhan2 yg dijanjikan..hmmmm

Hmmmm
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 13 Empty meow

Post by gatantaan 4/12/2018, 12:54

ktkan masih budak2 sekolah..sbb tu la dia cakap macam tu...dia ingat kt ni bodo...

gatantaan
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by wak lu 4/12/2018, 12:53

cek dah ada kat dia tetiba duit dalam lori...hahahahaha....ooooooh mungkin duit tu nak di transfer dari bank utama ke bank leader kot. ayat penyedap hati....hahahahahahaha

wak lu
Guest

Back to top Go down

Post by Akupuakposip Lah sangat 4/12/2018, 12:43

Mmg leader awak tu sekolah takat darjah 6 jer.. hahahah.. ade bawak duit naik lori.. fening aku nak brain..

Akupuakposip Lah sangat
Guest

Back to top Go down

Post by Topapian 4/12/2018, 12:35

mcm2 la cete dorg nak minta kaldai topap...

1) Mula2 akan masuk bank, kena bukak DB, BP untuk duit masuk, siap ada debit card bagai value juta2 billion2, kereta mewah, mcm2la plan topap
2) Tiba2 cash dlm lori dlm gudang, topap mcm2 la pulis, askar, insuran, cash bag, darimana dtg cash pun xleh nak bitau
3) Pusing balik ke masuk akaun bank, ulang (1) dan (2)

tu blum konon2 kos pengurusan, byk keje dorg katanya.

bulan lepas rampos ada suh survey2 kereta dan mcm2 kan.. Skg apa ceta?

Topapian
Guest

Back to top Go down

Post by Entahlah 4/12/2018, 12:17

Hahahaha..apa ke jadahnya duit bawa naik lori..hahahah aku nak gelak wehh..terkentut2 aku baca.(sori jgn marah ye)
Ni afwff sapa yg join dia minta document 5 serangkai
1) salinan ic depan blkg berwarna (jgn cross)
2) gambar ukuran passport 4 keping
3) gmbar ukuran lesen 4keping
4)envelope saiz a4
Weiiiii..kenapa tak boleh cross ic tuh?wah ..sedap2 ic org x bg cross..tahu x bahayanya salinan ic tu..sapa yg pi bg salinan ic tanpa cross mmg bodohlah

Entahlah
Guest

Back to top Go down

Post by Toing toing 4/12/2018, 12:09

Leader nur

Toing toing
Guest

Back to top Go down

Post by Akupuakpositip lah sangat 4/12/2018, 12:02

Dia ingat dia bawak pasir ke? Mention je nama leader awak tu kat sini..

Akupuakpositip lah sangat
Guest

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 13 of 40 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Next

Back to top

- Similar topics