Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI)

TuanRumah
LalatForex
johncooper
Lola8008
KAMKAMKAMKAZE
Jamie
Wak luu
Yerlertu
Kepale hotak mu
Qalis
Simple4u
ctjah
topkapi palace
trillionaire_zuhud
18 posters

Page 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 3 Empty Morgan Stanley

Post by Abe Ngoh SOAFFIE HAS 14/4/2020, 12:01

Ramai yg wassup Abe Ngoh pagi ni bertanyakan ttg apakah itu Morgan Stanley. Meh Abe Ngoh citer sikit tapi in English la sebab Bahasa Malaysia Abe Ngoh tak berapa cantik

Morgan Stanley is an American multinational investment bank and financial services company headquartered at 1585 Broadway in the Morgan Stanley Building, Midtown Manhattan, New York City. With offices in more than 42 countries and more than 60,000 employees, the firm's clients include corporations, governments, institutions, and individuals.[2] Morgan Stanley ranked No. 67 in the 2018 Fortune 500 list of the largest United States corporations by total revenue.[4]

Morgan Stanley
Morgan Stanley Logo.svg
The Morgan Stanley Building head office in New York, US.
Type
Public
Traded as
NYSE: MS
S&P 100 Component
S&P 500 Component
ISIN
US6174464486 Edit this on Wikidata
Industry
Financial services
Founded
1935 (The original Morgan Stanley)
1924 (Dean Witter & Co.)

1931 (Reynolds Securities)
Founder
Henry Sturgis Morgan
Harold Stanley
Dean G. Witter
Richard S. Reynolds, Jr.
Headquarters
Morgan Stanley Building
New York City, New York, U.S.
Area served
International service
Key people
James P. Gorman
(Chairman & CEO)
Thomas Nides
(Vice Chairman)
Jonathan Pruzan
(CFO)
Products
Investment banking, Sales and trading, Commodities, Prime brokerage, Wealth management, Investment management
Revenue
Increase $40.107 billion (2018)
Operating income
Increase $11.237 billion (2018)
Net income
Increase $ 8.883 billion (2018)
AUM
Increase $463 billion (2018)
Total assets
Increase $853.531 billion (2018)
Total equity
Increase $80.246 billion (2018)
Owner
MUFG 24.0% [1]
Number of employees
60,348 (2018)
Capital ratio
16.9% (FY 2018)
Website
Footnotes / references
[2][3]
The original Morgan Stanley, formed by J.P. Morgan & Co. partners Henry Sturgis Morgan (grandson of J.P. Morgan), Harold Stanley, and others, came into existence on September 16, 1935, in response to the Glass–Steagall Act that required the splitting of commercial and investment banking businesses.[5] In its first year, the company operated with a 24% market share (US$1.1 billion) in public offerings and private placements.

The current Morgan Stanley is the result of merger of the original Morgan Stanley with Dean Witter Discover & Co. in 1997.[5] Dean Witter's Chairman and CEO, Philip J. Purcell, became the Chairman and CEO of the newly merged "Morgan Stanley Dean Witter Discover & Co." [6][7] The new firm changed its name back to "Morgan Stanley" in 2001.[8][9][10] The main areas of business for the firm today are institutional securities, wealth management and investment management.

Overview
History
Organization
Awards and honors
Controversies and lawsuits
List of officers and directors
Global and other headquarters
Notable alumni
See also
Notes
References
Further reading
External links
Last edited 3 days ago by BMJ-pdx
RELATED ARTICLES
JPMorgan Chase
American multinational banking and financial services holding company

Philip J. Purcell
American businessman

Raymond James Financial
American Investment Bank and Financial Services Firm

Paham dok?

Abe Ngoh SOAFFIE HAS
Guest

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 3 Empty Re: DANA SMMG/ROP (DANA ROMI)

Post by はしたな 14/4/2020, 11:55

dah basi, soal jawab sindri bikin mau kutip topap. tu pun masih ada yg caya. kata kaldai marah. patut kaldai yg marah sebab kena guna.

はしたな
Guest

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 3 Empty Nakazawa

Post by Nakazawa 14/4/2020, 10:08

Salam Sahabat2 semua
Cuba baca betul2 sesi soal jawab ni. Saje direka semata mata oleh anak luar nikah yahudi ha ra mi abe ngeh ngoh. Setiap soalan yg tulis disini semuanya ditanya kita semua disini.
Tujuan mereka buat2 info saja nak alih tumpuan ahli2 yg sedang dlm proses ambil tindakan undang2 terhadap mereka.
Setakat datuk2 bersiri nak jawab pasal ni minta ampun la sahabat2. Yg sy tak tahan gelak soalan & jawapan ni:- kenapa tiada rekod di BNM duit BERTRILLION masuk? Duit itu akan tertera apabila diguna pakai 😂😂😂😂😂😂 **RAM jadah betul yg reka ayat ni 😂😂😂😂😂

Nakazawa
Guest

Back to top Go down

Post by Topop 14/4/2020, 10:06

Spam panjang2 ujung2 minta topap. Siapa TZ ni? bagi jawapan hampeh. Mengharap topap je tu.

Topop
Guest

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 3 Empty yo

Post by Syukur 14/4/2020, 09:43

Token kah imbuhan kah... Jgn harap lah sebelum puasa... Kalau dari info SMMG, sendiri pun tak tahu xtvt dalaman.....lebih bagus soalan tu tanya dgn tukang sapu SAMPAH.. soalan bodoh2 macam tu pun boleh jawap macam baru lepas makan taik sendiri.

Syukur
Guest

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 3 Empty ok

Post by Syukur 14/4/2020, 09:38

Sebanyak2 soalan.. .. Jawapan macam tak tahu hujung pangkal... Buat lawak juga...
Macam artis2 jawap soalan yg tersembunyi...
Senang jawab...
Soalan pertama .........jawapan ....No komenan,
Soalan kedua.........jawapan ..... No komenan...
Dan seterus nya...... No komenan...😂😂😂😂 sampai mati...

Syukur
Guest

Back to top Go down

Post by xhalal kalau menipu 14/4/2020, 09:31

sesi jawab soalan tu aku rasa xpyh pos lah kalau kau menjawab tu mcm xpyh jwb. xde jwpn yg pasti langsung. ibarat kau cpt, rezeki milik Allah. klu duit xmasuk tu bukan rezeki kau. hangus la semua duit yg kau labur. lepastu duit xtau masuk bila ye. yg terpilih je. statement bodoh. bai bai sayonara duit korg semua

xhalal kalau menipu
Guest

Back to top Go down

Post by INFO SMMG 14/4/2020, 07:52

???????????????? ???????????????? ???????????????????? ???????????????? ???????????????????????????? ???????????????? ????????????????????????  ???????????????????? ???????????????? ???????????????????????????????????? 13 ???????????????????? 2020

????????????????????????  ????????????????    

1-  Plan token yg baru2 ni di buka, adakah ia benar2 dri pihak smmg dan tsr?

---Boleh more specific seperti  nama leader, saya tak boleh beri jawapan merangkumi semua plan yg dibuka

2- Saya saja nak kepastian ada kah wang Romi Sahih dan memang ada kah supaya ahli tak rugi menunggu lama..

---Iya, duit tsr benar dan wujud dan mmg tidak sia2 menunggu. Cuma perlukan kesabaran tahap gaban.

3 - Kita semua maklum bahawa baru² ini Tuan Romi telah ditahan oleh pihak berkuasa ekoran daripada report polis yang dibuat terhadap dirinya ... Bagaimanakah status Tuan Romi lantaran dari penahanan tersebut, adakah dia disabitkan kes atau pun tidak? Dan adakah dia dibebaskan sepenuhnya atau dengan ikat jamin?

---Secara detail dna tepat saya x pasti, tapi tiada apa2 dakwaan sehingga kini.

4- Adakah urusan Tuan Romi sudah mendapat green light daripada BNM untuk pelepasan? Jika sudah kenapa ianya agak sulit untuk release ... Adakah kerana SOP daripada bank tempatan atau masalah teknikal daripada pihak owner?

---Approval semestinya telah diperoleh Dr BNM.

5- Difahamkan bahawa nilai kewangan yang diuruskan oleh Tuan Romi adalah sangat besar sehingga mencecah ratusan trillion ... Adakah jika kewangan ini dilepaskan ianya akan memberi kesan kepada nilai mata wang & inflasi di dalam negara?

---Sudah pasti.

6.Betol k semua ahli akn dpt tahun ini? Ni soklan sy

---Bergantung kpd kecekapan dan kepandaian leader anda nanti.

7.Tz kata middle march ad progress pergerakan, sampai mana dah pergerakan tersebut, adakah ianya valid process atau sekadar sedapkan hati ahli?

---Saya nak tgk kata2 saya itu.

8.Boleh tak tuan zainal pujuk tuan romi utk keluarkan voice mesej atau video mesej mengenai status terkini smmg?

---Tidak

9.Adakah 15 akaun utama sekarang sedang menunggu kemasukan PO besar atau hanya sejumlah token?

---Sejumlah token

10.Tz ckp ptg tdi, duit TSR dah ada lama dlm bank bank negara kita, sekadar pencerahan kerana ada yg bertanya, adakah duit bantuan drpd kerajaan semasa adalah sebahagian drpd duit TSr??

--- Bab bantuan kpd kerajaan itu diluar pengetahuan saya

11.Adakah bank penerima ada meminta “consent letter” dari Tn Romi

---Diluar pengetahuan saya.

12.Apakah yg sebenarnya berlaku ketika mana banyak kenyataan yang dikeluarkan sendiri oleh Atasan serta rakaman vedio yg diambil pada masa lalu (2017,2018,2019) yg menyatakan hampir zahir duit TSR..dan ahli dinyatakan akan dpt imbuban masing.. Tetapi ianya ternyata meleset.. Persoalannya, kenapa kenyataan tersebut dibuat seolah2 akan terzahir tetapi tidak berlaku..apakah sbenarnya yg berlaku.?

---Diluar bidang kuasa saya. Saya x boleh komen atas makluman yg dibuat oleh ind lain.

13.Adakah benar urusan Tn Romi tertumpu pada bank2 penerima

--- Inn Shaa Allah

14.Abg jenal ada mengatakan jika bnyak dolak dalih. Ia membawa maksud tidak jujur atau amanah atau bahasa lebih mudah faham ianya adalah penipuan. Jadi boleh tz jawab kenyataan abg jenal tu..? Adakah smmg ni hanya sekadar ada unsur scam.?

---Saya x boleh komen utk ind lain

15.Watak utama menjadi harapan ahli adalah Dato Seri Zainal (Abg jenal) dikenali ahli sebagai org yg paling rapat dengan TZ dan TSR. Pada awalnya abg jenal banyak membantu positifkan ahli, tetapj kebelakngan ini, sering dikeluarkan kenyataan bahawa terdapat ketidaktulusan maklumat dari pihak atasan ttg proses yg berlaku sehingga kenyataan abg jenal menjadi neutral (play safe) bila ahli bertanya. Sedangkan abg jenak adalah antara org yg rapat dengan pengurusan utama TZ dan TSR. Apakah sebenarnya yg sedang berlaku?

15.Akhir2 ni stmnt info keluar dari “PENGURUSAN UTAMA” .. siapakah dia yang dinyatakan sebagai pengurusan utama

--- 6 vvip dan 1 owner

16.Tz kenapa info2 yg diberikan selalunya ke laut sedangkan pihak pengurusan mengatakan kita dilandasan yang betul

---Info dari siapa tu. Saya nak tgk juga info tu.

KHAZANAH SMMG SCAM, [13.04.20 21:54]
17.Jika benar duit sudah ada dibank malaysia..knpa mata wang dimalaysia masih rendah??jika ada duit sampai mencecah trillion ringgit pasti nilai ringgit akan naik...

--- Belum boleh digunapakai. Bila semua dah boleh gunapakai nanti, kita tgk lah kesannya

18.Boleh tak info yg diberi dari pihak pengurusan ditandatangani oleh TSR atau sebagainya sebelum di publishkn kepada Ahli supaya Info itu sahih... Kerana selalu dapat info tak sahih.

---Inn Shaa Allah, kita akan lihat itu.

19.Ahli adalah tunjang ANTARA utama ttg kejayaan program ini. Tanpa sumbangan ahli, pencairan dana tak dpt jalan dgn lancar. Ahli berhak tahu progres semasa yg berlaku, adakah kenyatan yg dikeluarkan selama ini ADAKAH hanya semata2 menyedapkan hati ahli? Sebab hakikatnya tiada ap pun yg berlaku skng. Kenapa begitu?

---Boleh kita tgk kenyataan tersebut.

20.Adakah 15 akaun utama boleh clear sebelum masuk bulan Ramadhan?

--- Inn Shaa Allah, tsr sedang usahakan

???????????????? ???????????????? ???????????????????? ???????????????? ???????????????????????????? ???????????????? ????????????????????????  ???????????????????? ???????????????? ???????????????????????????????????? 13 ???????????????????? 2020

---Boleh more specific seperti  nama leader, saya tak boleh beri jawapan merangkumi semua plan yg dibuka

2- Saya saja nak kepastian ada kah wang Romi Sahih dan memang ada kah supaya ahli tak rugi menunggu lama..

---Iya, duit tsr benar dan wujud dan mmg tidak sia2 menunggu. Cuma perlukan kesabaran tahap gaban.

3 - Kita semua maklum bahawa baru² ini Tuan Romi telah ditahan oleh pihak berkuasa ekoran daripada report polis yang dibuat terhadap dirinya ... Bagaimanakah status Tuan Romi lantaran dari penahanan tersebut, adakah dia disabitkan kes atau pun tidak? Dan adakah dia dibebaskan sepenuhnya atau dengan ikat jamin?

4- Adakah urusan Tuan Romi sudah mendapat green light daripada BNM untuk pelepasan? Jika sudah kenapa ianya agak sulit untuk release ... Adakah kerana SOP daripada bank tempatan atau masalah teknikal daripada pihak owner?

5- Difahamkan bahawa nilai kewangan yang diuruskan oleh Tuan Romi adalah sangat besar sehingga mencecah ratusan trillion ... Adakah jika kewangan ini dilepaskan ianya akan memberi kesan kepada nilai mata wang & inflasi di dalam negara?

---Sudah pasti.

7.Tz kata middle march ad progress pergerakan, sampai mana dah pergerakan tersebut, adakah ianya valid process atau sekadar sedapkan hati ahli?

8.Boleh tak tuan zainal pujuk tuan romi utk keluarkan voice mesej atau video mesej mengenai status terkini smmg?

---Tidak

9.Adakah 15 akaun utama sekarang sedang menunggu kemasukan PO besar atau hanya sejumlah token?

---Sejumlah token

10.Tz ckp ptg tdi, duit TSR dah ada lama dlm bank bank negara kita, sekadar pencerahan kerana ada yg bertanya, adakah duit bantuan drpd kerajaan semasa adalah sebahagian drpd duit TSr??

12.Apakah yg sebenarnya berlaku ketika mana banyak kenyataan yang dikeluarkan sendiri oleh Atasan serta rakaman vedio yg diambil pada masa lalu (2017,2018,2019) yg menyatakan hampir zahir duit TSR..dan ahli dinyatakan akan dpt imbuban masing.. Tetapi ianya ternyata meleset.. Persoalannya, kenapa kenyataan tersebut dibuat seolah2 akan terzahir tetapi tidak berlaku..apakah sbenarnya yg berlaku.?

---Diluar bidang kuasa saya. Saya x boleh komen atas makluman yg dibuat oleh ind lain.

--- Inn Shaa Allah

14.Abg jenal ada mengatakan jika bnyak dolak dalih. Ia membawa maksud tidak jujur atau amanah atau bahasa lebih mudah faham ianya adalah penipuan. Jadi boleh tz jawab kenyataan abg jenal tu..? Adakah smmg ni hanya sekadar ada unsur scam.?

15.Watak utama menjadi harapan ahli adalah Dato Seri Zainal (Abg jenal) dikenali ahli sebagai org yg paling rapat dengan TZ dan TSR. Pada awalnya abg jenal banyak membantu positifkan ahli, tetapj kebelakngan ini, sering dikeluarkan kenyataan bahawa terdapat ketidaktulusan maklumat dari pihak atasan ttg proses yg berlaku sehingga kenyataan abg jenal menjadi neutral (play safe) bila ahli bertanya. Sedangkan abg jenak adalah antara org yg rapat dengan pengurusan utama TZ dan TSR. Apakah sebenarnya yg sedang berlaku?

15.Akhir2 ni stmnt info keluar dari “PENGURUSAN UTAMA” .. siapakah dia yang dinyatakan sebagai pengurusan utama

--- 6 vvip dan 1 owner

16.Tz kenapa info2 yg diberikan selalunya ke laut sedangkan pihak pengurusan mengatakan kita dilandasan yang betul

17.Jika benar duit sudah ada dibank malaysia..knpa mata wang dimalaysia masih rendah??jika ada duit sampai mencecah trillion ringgit pasti nilai ringgit akan naik...

--- Belum boleh digunapakai. Bila semua dah boleh gunapakai nanti, kita tgk lah kesannya

18.Boleh tak info yg diberi dari pihak pengurusan ditandatangani oleh TSR atau sebagainya sebelum di publishkn kepada Ahli supaya Info itu sahih... Kerana selalu dapat info tak sahih.

19.Ahli adalah tunjang ANTARA utama ttg kejayaan program ini. Tanpa sumbangan ahli, pencairan dana tak dpt jalan dgn lancar. Ahli berhak tahu progres semasa yg berlaku, adakah kenyatan yg dikeluarkan selama ini ADAKAH hanya semata2 menyedapkan hati ahli? Sebab hakikatnya tiada ap pun yg berlaku skng. Kenapa begitu?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

SET SOALAN 2 BERSAMA TZ(13/4.2020)

1-Assalam TZ.. Boleh ke beri penjelasan.. Kenapa ada perubahan dr segi agihan.. Seblm ini dimaklumkn kpd 4 acc Proxy.. Tetapi skrang kpd 15 acc utama... Adakah ini yg menyebabkam kelewatan atau ini salah 1 cara utk mempercepatkan proses pembyaran? Tq..

🍎Pengubahsuaian kadang2 diperlukan utk sesuaikan dengan keadaan semasa. Cara terbaru adalah cara pembayaran terbaik. 15 acc adalah lebih baik dari 4 acc

2.Tz..Apakah yg tsr mksudkan NOV rain..
Tapi sampai saat ni tk ada apa yg rain..

🍎Jabgan tanya saya statement Dr  ind lain.

3.Setiap beberapa tahun kebelakangan ini kami dimaklumkan urusan sudah berada di penghujungnya dan kewangan ini akan dilepaskan tetapi ianya tidak berlaku ... Persoalannya adakah tahun ini berbeza dengan tahun² sebelum²nya? Bagaimana tahap keyakinan TZ untuk tahun ini?

🍎Inn Shaa Allah berbeza. Dan tsr sdg usahakan yg terbaik utk semua

4.tz... Ada ke sebarang jenis bantuan dri pihak tz  kpd ahli smmg yg sgt memerlukan sperti sy dlm keadaan skrang🤭

🍎Dari pihak saya tiada sbb saya pun menanti imbuhan ini. Inn Shaa Allah dari Pengurusan nanti bila dah sahih, kita ada perancangan.

5.salam TZ. adakah dengan kemasukan nilai yg besar ke dalam negara, BNM pn trpaksa memperkenalkan note2 yg lebih besar? adakah ini antara sebab kelewatan?

🍎Bagi saya tidak perlu. Apa yg ada dah cukup

6.Adakah IMF msuk cmpur dlm urusan smmg

🍎Luar pengetahuan saya

7.satu lg soalan TZ. jumlah kewangan yg dimiliki owner dikatakan 400T. usd atau pn rm.?

🍎Maaf, saya tak mahu jawap soalan ini. Bila dah sahih nanti anda akan tahu sendiri

8.Soalan.... Dalam masa pkp ni, tsr dan tz atau sapa2 berkenaan ada keluar buat urusan tak??di bank or apa2 urusan... Maksudnya ada pelepasan...

🍎Tsr rasanya ada, saya x pernah

9.tuan zainal, ok ini soalan serius dari saya. bukan main2 dah. betul ke ada individu lain yg lebih atas dari tsr maksud saya lebih berkuasa dr tsr. yg saya maksudkan dkt sini bukan muhyidin bukan bnm bukan trump. betul ke ada?

🍎Tiada. Owner duit ini adalah tsr

10.Soalan : Apa TZ or pihak pengurusan nak buat @ tindakan yg bakal diambil kpd puak² yg selama ni berpaling tadah & buat fitnah yg bukan²? Saman or biarkan jer?

🍎Kita menghargai publisiti yang diberikan. Inn Shaa Allah ada imbuhan dlm bentuk kewangan  untuk mereka nanti dari kami.

11.Ahli2 diberikan klu ' Tak lama dah' tapi tak berlaku lagi sehingga sekarang. Apakah masalah yg menyebabkan keadaan tersebut.

🍎Maaf tuan, bukan dlm pengetahuan saya

12.Tz, ahli yg menyumbang semakin down, lebih2 lagi yg dh lama join, ada tak kata kata semangat dari tz sendiri utk ahli supaya KEYAKINAN dan KESABARAN ahli bersemangat semula..?

🍎Rasanya dah banyak kata2 semangat yg saya berikan. Yang penting anda harus yakin apa yg anda lakukan, dan rezeki adalah milik Allah. Dan berdoalah agar kita terpilih untuk menerima rezeki ini.

13.Salam tz...mcmana turutan bayaran imbuhan ke ahli nanti?adakah ahli lama didahulukan seterusnya ahli baru?

🍎Itu pesanan dsri tsr, selesaikan yg 1st batch pada tahun 2010 hingga 2013 dahulu

14.TZ kata masi blm boleh di guna pakai..mcm mana pla bole ada token sblm puasa sprti tz kata tsr sdng usahakan

🍎Tidak

15.Pernah kah tz melihat documents drp JP Morgan? Btul ka ada?

🍎Iya ada. Bukan jp Morgan tapi Morgan Stanley

16.Anggaran dpt PO bila tu tz? Brapa lama lg nk kena tunggu?

🍎Saya tiada jawapan ini

17.Soalan tambahan TZ SMMG :

Apakah jaminan drp pihak pengurusan bahawa leader kuasa pembayar akan membayar hak ahli sepenuhnya tanpa pengurangan? Adakah terdapat apa² terma jaminan didalam surat akujanji yang ditandatangani baru² ni?

🍎Kami hanya membayar PO penuh kepada pihak Leader. Anda mesti menuntut Dr leader anda nanti. Kami tidak boleh memberikan apa2 jaminan

18.tsr  melabur caranya bagaimana. adakah dgn forex, pasaran saham atau yg lain2.

🍎Anggap ajelah rezeki Allah

19.Adakah akaun tsr dah clear tz

🍎Saya tiada hak utk jawab soalan tersebut

20.Bagaimana jika terdapat ahli di-refund modal selepas PO leader landing?

🍎Pertahankan hak anda

INFO SMMG
Guest

Back to top Go down

Post by INFO SMMG 14/4/2020, 07:47

---Boleh more specific seperti  nama leader, saya tak boleh beri jawapan merangkumi semua plan yg dibuka[/b]

---Sudah pasti.

---Tidak

---Sejumlah token

--- Inn Shaa Allah

--- 6 vvip dan 1 owner

INFO SMMG
Guest

Back to top Go down

Post by trillionaire_zuhud 13/4/2020, 22:00

sebab semuanya pembohongan semata mata tuan aji
trillionaire_zuhud
trillionaire_zuhud
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 3 Empty g

Post by Pening 13/4/2020, 21:26

untuk semua org

Aku confuse pasal kenapa susah sngt nk lepaskan duit ke ahli, bila smmg dh bnyk kali ckp "duit ada di bank tunggu perlepasan bank shj"
"sudah sign aku janji"
Siapa2 tahu? Tlg terangkan.

Btw guys, konon romi tlg Malaysia 400 billion pasal covid-19 ni. Kenapa x keluar berita?

Pening
Guest

Back to top Go down

Post by Nakazawa 13/4/2020, 17:58

Salam
Khas utk ha ra mi abe ngeh ngoh disayangi romi:-
Tepuk amai amai belalang kupu kupu
Abe ngeh ngoh pandai tipu romi upah sutut 👈
🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌🍌

Nakazawa
Guest

Back to top Go down

Post by Nakazawa 13/4/2020, 17:14

Salam.
Pd anak kelahiran ha ra mi yahudi abe ngeh ngoh, satu badan dah mula menggelatar ya takut esok apa akan jadi 😂😂😂😂😂 berani buat berani la tanggung. Mak bapak ko tak ajar ke pasal agama dan prinsip hidup??? Nak aniaya org sampai bila? Bukan kah akan ada tanda noktah dihujung nanti? 😂😂😂😂😂😂😂😂😂 pegi la balai terdekat & cuba check berapa laporan polis telah dibuat setakat ni ya. Nanti awak dpt la jawapan utk tindakan hari esok 😂😂😂😂😂😂😂 nak sembang kari konon haktuuiii.....

Nakazawa
Guest

Back to top Go down

Post by Nakazawa 13/4/2020, 16:51

Salam. Pd anak ha ram kelahiran yahudi abe ngeh ngoh, peliknya kenapa nak lindungi 4 org tu dpd lindungi tuan ko romi ya. DSY takde niat jahat terhadap romi & kaum sekutunya tetapi oleh kerana romi mempermainkan vvip dan DSY, mereka buat tindakan undang2 terhadap kaum sekutu romi. Yg sebenarnya DSY dan beberapa vvip lain telah lost jutaan wang ringgit ditipu oleh romi dan kaum sekutunya. Jadi, skrg ni, israel romi dan kaum sekutunya termasuk anak ha ram kelahiran yahudi ***** abe ngeh ngoh gunakan modus operandi yg sama terhadap ahli. Masih nak goreng2 lagi ke wahai manusia kelahiran yahudi ha ra mi abe ngeh ngoh???😂😂😂
Nak sy dedahkan IP address kaum sekutu ko pd umum? Lagi ramai ahli akan berkumpul di balai terdekat. Sy tiada niat jahat mcm korang israel yahudi. Sy nak kan keadilan untuk ahli2 kurang berkemampuan yg telah dianiaya & dizalimi oleh kaum sekutu israel yahudi😎😎😎
My demands is very simple, pulangkan balik duit ahli yg korang curi @ beri balik imbuhan yg telah korang janjikan klu wujud la duit dana haprak ni. Thats it....

Nakazawa
Guest

Back to top Go down

Post by trillionaire_zuhud 13/4/2020, 16:10

yang paling utama duitnya tak wujud dan dana dana ini adalah penipuan scam skim cepat kaya
trillionaire_zuhud
trillionaire_zuhud
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by Abe Ngoh SOAFFIE HAS 13/4/2020, 14:37

Tuan Nakazawa amat tak betul sekali info Tuan itu. Ya betul Tuan Romi ditangkap polis sblm ini utk proses siasatan akibat laporan polis jahat yg dibuat oleh DSY. Akan tetapi dia telah dibebaskan dengan jaminan polis. Tidak dinyatakan ada pendakwaan atau pun tidak. Jadi tarikh 14/4 hanyalah fitnah dan penipuan yg dijaja oleh Tuan Nakazawa.

#kitajagakita
#smmgisreal

Abe Ngoh SOAFFIE HAS
Guest

Back to top Go down

Post by Nakazawa 13/4/2020, 14:27

Salam Sahabat2 semua.
Apa yg sy dpt tahu, pd bulan February romi dan 4 org kanan nya kena tahan reman tetapi romi keluar dgn jaminan polis utk suatu tempoh sementara peguam romi kemukakan bukti2 dan kesahihan duit dana tersebut. Peguam romi tarik diri dpd bela si romi palat sbb complicated sikit urusan pergerakan duit dana. Mengikut jangkaan jaminan polis akan berakhir pd 14/4/2020 kecuali romi manage dpt kan balik peguam yg lain handle kes dia utk buat rayuan @ extend tempoh masa. Siasatan juga menunjukan tiada kewujudan BERTRILLION ringgit transaction antara Malaysia & luar negara atas nama individu mahupun atas nama dana wsb, smmg/smtg dan bpip. Tiada data pun. Lagi 1 perkara mustahak, nama ketiga tiga dana telah disenarai hitam dlm system bank negara. Pelik kan klu wujud duit.
Tetapi klu romi berjaya lantik peguam singh, confirm boleh main tarik tali sampai hujung tahun dgn katakan duit wujud walaupun tak wujud. Ni kepakaran peguam singh dlm bab ni. Geng putar alam.
Jadi ini yg sy dpt tahu dpd beberapa rakan2 dr jabatan2 tertentu.
Allahualam la sejauh mana kebenaran kedua dua pihak.

Nakazawa
Guest

Back to top Go down

Post by trillionaire_zuhud 13/4/2020, 12:36

romi kena reman dan dilepaskan kerana diikat jamin
umum mengetahui ada jenayah yang suspek boleh diikat jamin dan ada jenayah yang tidak boleh dijamin seperti jenayah yang melibatkan akta di mana hukumannya adalah hukuman mati sebagai contoh dan lain lain akta

berkenaan penangkapan itu pula tuan aji boleh rujuk artikel yang berikut;Penguatkuasaan ‘lemah’ punca skim cepat kaya terus berleluasa

pokoknya pihak berkuasa seperti BNM, PDRM antara lain telah berkali kali cuba mendidik masyarakat dengan bahaya skim cepat kaya dan JAKIM juga telah mengeluarkan fatwa bahawa skim cepat kaya seperti dana mengarut ini semua adalah har@m

tetapi menjadi salah satu sifat insan untuk ada sifat tamak dan ingin "kerja senang"
jadi mangsa akan terus melibatkan diri dengan skim skim penipuan sebegini

global problem ni tuan aji
masyarakat perlu terus dididik untuk lebih cakna

jenayah akan berterusan sampai bila bila kerana ini memang lumrah dunia

selagi ada yang membeli (ingin cepat kaya) selagi itu ada yang menjual (skim cepat kaya)
trillionaire_zuhud
trillionaire_zuhud
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

DANA SMMG/ROP (DANA ROMI) - Page 3 Empty h

Post by Pening 13/4/2020, 11:54

maaf mencelah tuan aji
it is undoubtedly and undeniably the former
this is all a scam the signs are there for all to see
ultimately, the con artist must keep on scamming money out of their victims with endless excuses of which would include indirect threats

"The best way to spot investment fraud is the promise of safety and high returns. If someone offers you this, turn 180 degrees and do not walk - run."
Hi trillionaire_zuhud
Sebab smmg ni scam, mcm mana nk tangkap mereka? Yang saya tak faham tu romi sudah kena reman pada bulan February, tapi dilepaskan pula. Kenapa polis tak tangkap dia? Melainkan kalau dia bayar duit polis untuk lepas

Pening
Guest

Back to top Go down

Post by Ketum berasap 13/4/2020, 11:37

Hamdah punya abe ngoh. Major general hangguk ko. Nama2 yg ko sebut tu buat baik sebab nak cover hal yg dia org dah sebat duit org. Kalau betul2 baik settle la duit yg dorang janji masa buka plan. Siap buka portion sendiri.walhal duit tak tau kat mana.

Ketum berasap
Guest

Back to top Go down

Post by Nakazawa 13/4/2020, 10:19

Salam.
Mungkin baru nampak sejadah kot. Maklum la selama ni tak kena azab kan kelahiran jijik anak luar nikah ha ra mi abe ngeh ngoh 😂😂😂😂😂.
Takut mati kah 😂😂😂😂😂😂
Masa muda2 dulu lupa & lalai fahaman agama. Skrg bila dah dpt azab baru nak ingat solat ya. Azab yg korang terima tu nanti semuanya doa2 insan yg dianiaya korang tu sendiri. Dr awal sy dah pesan jgn persendakan @ main2 dgn agama suci islam. Confirm allah bayar cash. Bila buat org sedap ya skrg korang terima je la

Nakazawa
Guest

Back to top Go down

Post by Nakazawa 13/4/2020, 10:11

Salam. Sy rasa jijik bila anak luar nikah kelahiran yahudi ha ra mi abe ngeh ngoh nasihat pasal agama. Wei bendol, yg tunggang agama awak geng2 munafik awak. Klu nak tegur sesorang tu pasal agama kena tahu fahaman agama diri sendiri dulu la bendol yahudi abe ngeh ngoh.
Mcm awak & tuan2 awak yg bodoh, bongkak, kuat menipu, putar belit mana boleh tegur @ nasihat org2 islam lain. Korang kan kelahiran jijik anak luar nikah ha ra mi yahudi. **RAM la. Lagi2 korang makan bakuteh. Mana boleh. **RAM la.

Nakazawa
Guest

Back to top Go down

Post by Leybey la 13/4/2020, 09:50

Dah tua tua x yah la nak tunjuk kebodohan n kebebalan kamu tu sangat abe ngoh oii..simpan sikit ye..

Leybey la
Guest

Back to top Go down

Post by Leybey la 13/4/2020, 09:48

Si Abe ngoh ni memang PENYAPU MANGKOK JAMBAN..

Leybey la
Guest

Back to top Go down

Post by topkapi palace 13/4/2020, 09:37

Kata2 Abe Ngah suruh solat, buat baik tu Dh nampak molek Dh tu
...... Cuma Ust Ebit Liew x bukak plan, tak Kutip Top Up & Tak de berJanji billion trillion pada orang ramai & Dia x de berbohong atau sorok2 tentang segala aktiviti dia
...
Nak rahmat ALLAH turun.. kena tunaikan janji ...

topkapi palace
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Back to top

- Similar topics