Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROP SAHAJA

antarakasih
NanaNanot
bakal jenazah
RAHIM BENZEMA
ropeah
muhammadar
King Kong
Orang Kampung
Betul ke?
Aku tak kisah
Pak jodi
Rezeki milik Allah
masringah
Zack Snyder
Sitah1977
Dantdm
metabox99
shirokensuka
WaitNsee
ZynnHarris
ishak
kodok17
MH
Pok Ya Congkodok
salwa
Anonymous0
Peneroka Maya
jesse james
Achik
zacjb
BakalJutawan
jutawan fakir
msauffie
ajaiwashere
Sayang83
fara7611
jebattuah
Adl39
Pungguk rindukan bulan
ustaz_dke
lyndazzz
dragonvire
am_001
metalfire87
48 posters

Page 19 of 40 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Next

Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty Re: ROP SAHAJA

Post by Crot 14/3/2018, 11:02

Yang positif tu masih berharap duit datang begolek2 lepas ni... berangan smpai senyum ke telinga... dengan modal yg sikit anda mampu menjadi jutawan... siapa tak rabun mata wei... siang malam dok tengok pic kreta2 mewah... berangan beli rumah mewah... bawak satu family g umrah dan hj... siap jeling org pakai kereta mewah lg... lepas ni dia pulak.... anak beranak nk apa je.. mintakkk... tp tunggu po masuk la... surat resign da di karang...tunggu tuka tarikh dan print saja... hantar kat boss smbil senyum... senyum lagii... meniaga la baru kena dengan diri... pengalaman no 2... janji duit ada ... bukak je apa yg di hajati... untung pn kira no 2... sbb duit dah bnyak sngat... tk tau nk buat apa... huhuhuhu... banga dlam angan2 sendiri... niat baik nak maju kan diri... nak kaya kn family... tapi... ada ke... kalau ada kenduri doa selamat 3 hari 3 malm di buat nya... abis satu kampug di ajak nya... bila di tanya mna dtg nya duit... kata untung meniaga... padahal bru je plan nak meniaga... tapi tetap senyum... senyum lagi dalam hati... dah berangan nak ke luar negara melawat satu dunia... ada je tmpat cantek terus digoogle nya... berngan nk bawak family... tak kurang juga plan nk bawak scndal... senyum lagi... masa kerja senyum sorng2 smpai ke telingga... bila boss jeling hati melonjak2 membrontak... dalam hati cakap tunggu kau kalau PO masuk yee... aku pulak jd boss.. senyum je aku lepas tu... tapi... harapan tinggal harapan...dari hari ke minggu... dr minggu masuk dah bulan... dr bulan masuk pulak tahun... ada ke?... mengadap lagi kerja yg lama... mengadap lagi kereta yg sama... takde ke mana mana... duduk nun jauh di sudut sana... anak bini menanya mana yg di janji kan... muka da stat masam mcam cuka... dah takde da suka2... senyum pn tk iklas smpai ke telinga... watsap or tele masuk hati jadi bedebar... mengharap smpai nya info yang berguna... info yg boleh buat senyum saja... tapi mcam tu juga... info sama.... ni nak menagis ke nak ketawa... hati jadi lara... mulut muncung sesaja... anak salah mesti kena punya... anak yg jadi bahan lepas geram sebab hati terluka... sedar kah kita?... sampai bila... sampai bila nak mendongak mencuba... hati tetap kata adaaa.... hati di pujuk kasi selesa... bila dah lama... hati marah tak terkata.... semua leader di carut di cerca... bca blog pun sama... bnyak yang membakar jiwa... pakat ramai2 report bia semua kena... padan muka... lepas report sekali info masuk kata nak dapat minggu ni juga... cofermmm punya... dah hati berbunga bunga... tapi ada ke?... tepuk dada tanya selera.... hehehehe

Cerita benar dalam group tuuu je...

Crot
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty Dah rasa ke?

Post by ZynnHarris 14/3/2018, 09:58

Ada dalam sini dah merasa duit ROP tu ke? Bape juta korg dapat? Cuba story sikit.

Sikit tak sikit beribu jugak lah bini aku dah melabur dalam ROP ni. So far leader memang x mintak topup tp aku tgk diorg mintak cara yang lain contoh - "mari ajak2 saudara mara, kawan untuk share rezeki ini" return pulak tu mak aih takut dengar, juta2 aje.

Hairannya yg dah lama masuk x dapat2 lagi tapi duk suruh kita promote2 suh kita ajak org lain. mgkn dah xde idea macam mana nk rolling duit org lain la tu kot. tmbh bila dah ada forum mcm ni, aku rasa ramai yg batalkan hasrat nak join scheme mcm ni bila dah baca. jd mmg penting platform ni utk sedarkan org.

Dulu ckp hujung bln 12, lepas tu bulan 1 skrg hujung bulan 3 pulak. Firasat aku hujung bulan 3 tahun dpn pn tak kan dpt. Tp yg pasti mesti ada yg akan pertahankn scam ni lg dgn ungkapan - "Rezeki dari Allah tiada yang mustahil". Menunggang agama utk kepentingan sendiri.

Lepas bln 3 ni kita tgk pula ape ayat2 baru lps ni. Jgn di kait dgn pilihanraya udah ler. huhu.

ZynnHarris
Warga Baru

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty To puan haiza

Post by Lailasari 14/3/2018, 08:03

Salam puan, baiknya diri puan, sy dpt rasa puan mmg ikhlas utk siasat mengenai dana ni. Sy nk try jawatan kosong tu. Sy send cv ye puan. Tolongla pecahkan tembelang leader2 hingga pihak atasan utk dana ni. Kami dh tk larat nk tggu n rasa tertipu

Lailasari
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty Slim vacancies

Post by Haiza 14/3/2018, 01:36

Sorry off topic. Alang2 org dh tnya ada job ke tak, sy tgh cari 2 org graduate utk slim kt kuwait finance. Kalau ada yg berminat hanta cv kt haiza.idayati(alias)gmail.com
Gaduh2 gak.. Bertelagah pendapat tu perkara biasa, hal baik patut dikongsi besama. Sekian

Haiza
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty Topap lagi

Post by Tok berlagak 14/3/2018, 00:39

Tidak habia habia nak metopap aje...Kali no dr tuan Jimmy aka muzaffar.. antara 10vvip Akaun Kata beliau Dalam group leh dapat awal jika topap.

Berapa banyak nak keluarkan duit haaaa.. Kata tempoh Hari dah cukup Dan close X sampai 2 Hari dah buka plan baru. Ramai Yang terpedaya Tu bukan skit RM 20 dapat 10j.

Lagi satu datuk romi dah Naik tan Sri. Cepat betul dpt pangkat tan Sri. Main beli ke APA

Sekian laporan Dari
tok Berlagak

Tok berlagak
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty To pokdi

Post by Lianaapi 13/3/2018, 23:57

Pokdi2, ckp dh semakin melalut. Dhtkle nk buktikan pape, better diam jelah. Nk senarai hitam mcmana kalau tkde lg laporan polis. Ni kan baru je hubbysarah n haiza nk cari segala bukti n kumpulkan semua org, lambat laun nnti blacklist la rop ni.

Lianaapi
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty lagi pening

Post by pening 13/3/2018, 23:25

org tua2 bergaduh..apa la....

pening
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty ROP

Post by PDP 13/3/2018, 21:07

sudah2 POK DI. tunggu sampai hujung march...tak guna kamu nk bertekak...sebab kamu tak dpt buktikan pape...

PDP
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty Puan Haiza Idayati - Terima kasih

Post by Furaqa 13/3/2018, 20:54

Salam. Puan Haiza, saya telah email resume saya kepada Puan.

Harap dapat pertimbangan Puan.
Terima kasih

Furaqa
Guest

Back to top Go down

Post by pok di 13/3/2018, 20:50

knpalh rop ni dh dikatakn dh 10 tahun masih xdisenarai hitamkn di bnm???yg lain2 xsmpai setahun pn kantoi...

pok di
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty Furaqa

Post by haiza 13/3/2018, 20:11

Salam Furaqa. Boleh hantar dkt email personal sy, haiza.idayati(alias)gmail.com sy mmg perlukan sorg staff, kamu bidang apa? Nnti hantar cv lepas tu if ok bole kita jumpa lunchtalk. Sy ada biz ngn adik, transportation. Maybe bole letak awk dkt sana

haiza
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty Puan Haiza Idayati

Post by Fuqara 13/3/2018, 19:47

Salam. Bagaimana boleh saya berhubung dengan Puan Haiza Idayati? Saya sudah 12 bulan menganggur. Saya harap Puan atau suami Puan boleh bantu saya dapatkan saya kerja.

Saya sudah lebih setahun menanti dana, imbuhan ROP ini. Saya lemah tetapi saya yakin Allah akan jawab doa saya. Seperti saya katakan dulu, saya dah tiada apa lagi selain menanti imbuhan ini dan juga berharap ada kawan atau sahabat di luar sana boleh bantu saya dapatkan saya kerja.

Terima kasih.

Fuqara
Guest

Back to top Go down

Post by emy 13/3/2018, 19:26

pelaburan forex pn ada pulangan xsmpaj setahun
malah bulan2 masuk

yg rop romy ni ko wtpa romy,,smpai lebih
5 tahun ,,satu sen pn xde pulangan

ke trade forex tapi hangus duit tu ,,
da xde duit mintak topup

Allah xkn mudahkan perjalan orang yg menipu
mcm romy zainal dan penjilat2 leader ini

shingga kini,,maka alasan delay yg diberi
takut nak ckp dh game over,,terpaksa guna
ayat delay shj

emy
Guest

Back to top Go down

Post by metabox99 13/3/2018, 18:41

10 pelaburan haram lesapkan RM1.14 bilion

SURUHANJAYA Syarikat Malaysia (SSM) menyenaraikan 10 pelaburan haram di negara ini membabitkan kerugian RM1.14 bilion sejak 2015 hingga tahun lalu.

Ketua Pegawai Eksekutifnya Datuk Zahrah Abd Wahab Fenner berkata, maklumat itu diperoleh berdasarkan tindakan penguat kuasaan bersama beberapa agensi penguat kuasaan lain selain aduan daripada 758,851 individu yang menjadi mangsa penipuan pelaburan haram itu.

Menurutnya, dalam tempoh tiga tahun berkenaan, sebanyak 227 aduan diterima berhubung kes penipuan pelaburan haram.
“Kita kesan 10 jenis pelaburan haram ditawarkan membabitkan pelaburan e-Money iaitu pelaburan tanpa produk yang mengakibatkan kerugian tertinggi sebanyak RM700 juta.

“Selain itu pelaburan mata wang asing (Forex), pertukaran wang asing, bon solar, ladang kurma, tanaman cili, wireless wifi, pelaburan berasaskan kelapa, pakej percutian dan modal perniagaan juga dikesan aktif mencari mangsa di negara ini,” katanya.

Beliau berkata demikian pada sidang media sempena Karnival Youngpreneurs Go (YPGO) di Universiti Teknologi Nasional (UNITEN) Muadzam Shah, Rompin, hari ini.

Karnival berkenaan disempurnakan Ketua Setiausaha Kementerian Perdagangan Dalam Negeri, Koperasi dan Kepenggunaan (KPDNKK) Datuk Seri Jamil Salleh.
Hadir sama, Naib Canselor UNITEN Prof Datuk Dr Ir Kamal Nasharuddin Mustapha.

Menurutnya, perkara itu menjadi perhatian serius SSM untuk dikekang bagi mengurangkan jenayah penipuan terbabit daripada berleluasa.
Katanya, atas kesedaran itu pihaknya turut melancarkan beberapa kempen termasuk Kempen Kesedaran Scam atau #scamalert2018 oleh SSM.

“Kempen ini dilaksanakan sebagai inisiatif SSM dalam mengekang pelaburan haram di kalangan masyarakat yang semakin berleluasa sejak kebelakangan ini termasuk membabitkan penipuan umrah.

“Kita minta masyarakat lebih peka dan membuat aduan kepada SSM jika timbul keraguan berkenaan skim yang ditawarkan sebarang pihak kepada mereka.

“Jika mereka tidak yakin semak dahulu dengan mana-mana pihak berkuasa seperti Bank Negara Malaysia dan Polis Diraja Malaysia (PDRM), katanya.

Katanya, sehingga kini hanya 205 skim pelaburan pelbagai jenis berdaftar dengan SSM.

Artikel ini disiarkan pada : Selasa, 13 Mac 2018 @ 5:40 PM

https://www.hmetro.com.my/mutakhir/2018/03/320852/10-pelaburan-haram-lesapkan-rm114-bilion

metabox99
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by Kikilalaboboboy.. 13/3/2018, 18:39

Apa yang susah sgt...marah sana sini...skg puan haiza dah bg green light...so sapa2 yg rasa tertipu tu salurkan la maklumat dan bukti utk diambil tindakan...ramai yg rasa teraniaya tu bg la segala maklumat yg ada kepada puan haiza perlukan...yg yakin tu teruskan lah kerana anda yakin nk bg maklumat utk apa kan..puan haiza dan suami sedia membantu anda utk mendapat keadilan..segalanya tiada paksaan...terpulang pada diri sendiri...wallahulam..

Kikilalaboboboy..
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty Hahahaha

Post by Don helmy 13/3/2018, 18:35

Hahahahaha kelaka lah melayu2 betekak.emmm.kenapa xg balai polis buat repot je kn senang..cepat kerja.selesai masalah.

Don helmy
Guest

Back to top Go down

Post by emy 13/3/2018, 17:51

"Dah2 la kalau dh tkde akal nk debat lg tkpayah nksentuh adab. Ko tu beradab sgt la bela pengkhianat bangsa?"

betul tu Puan Haiza,,kasihan xde modal nk ckp
si penjilat romi ni,,nk jumpa pn kecot telor
sebab benda menipu,,cacing scamer
dah mula kepanasan,,jgn
harap korg boleh lari

emy
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty Redha pdnya

Post by Sitah1977 13/3/2018, 17:08

Salam....pn haiza
Pn blh contact sy melalui email norsitahsabi@gmail.com
Sy akan bantu apa yg sy tahu ttg rop ni.....
Sy dh join rop ni 5 thn mcm2 info yg dia org kasi.
Terima kasih ada yg masih mahu bongkarkn penipuan ini.

Sitah1977
Warga Baru

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty Game over

Post by Aireen 13/3/2018, 16:52

Tu bezanya org becakap dgn ilmu, sekali bagi terus checkmate. Lepas tu meroyan ckp benda lain. Korg ckp kitaorg meroyan, sbrnya korg lg meroyan panas sbb takut dana korg kantoi. Bawak betobat la. Yakinrop, awk takut org yg masih positif mengharap dana ni akan terbuka mata. Bila dorg tesedar, korg dh tkle kutip dana. Tu dah menunjukkan kebodohan korg kt situ.

Aireen
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty Penipu Scammer

Post by mamatsengkek 13/3/2018, 16:36

Mcmni jelah, tkkn menang kalau lawan becakap ngn org busuk hati. Ditanya benda lain, dijawab benda lain. Mintak no phone, ajak jumpa, melalut panas bontot. Nmpak sgt dah dana ni palsu dari hasil pendebatan ni. Tkpela puan haiza. Jaga adik puan elok2. Yg mana nak tumbangkan scammer ni, jom la kita beganding bahu. Org kuat dh ada, apatunggu lg. Bakal jenazah tu ckp tunggu smpai akhir bulan 3. Tkpe kita bagi jrla puak2 ni peluang tggu jap. Kalau tkde baru kita betindak

mamatsengkek
Guest

Back to top Go down

Post by YakinROP 13/3/2018, 16:28

Yang peliknya org yang dah melabur dengan nilai yang besar x pula kalut...
X tau la yg dok kalut ni brp byk dah keluarkan duit melabur @ topup..kalau setakat nak membela nasib anak bangsa kononya bertindaklah segera apa yang patut...kenapa nak hentam dalam forum ni...masih ramai yg positif dan menaruh harapan pada ROP ni

YakinROP
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty To puan haiza

Post by Johanna 13/3/2018, 16:14

Tkpe puan haiza, niat puan tu kitaorg faham. Terima kasih sbb cuba utk sedarkan kitaorg. Biar je pokdi semua tu, dorg pun dh tkde cara nl bela boss dorg. Bila hati dh tkde sifat belas, mcmtula jadinya. Menikam bangsa sendiri. Puan just mintak no phone pun dorg kantoi tkle bg. Dah2 la tu pokdi, YakinROP, or sape je. Nama penuh pun korg takde telor nk bg. Inikan plak nk jumpa kan. Betol la dana ni semakin perakhiran dah. Perakhiran ke jail

Johanna
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty YakinROP

Post by haiza 13/3/2018, 16:09

Dah2 la kalau dh tkde akal nk debat lg tkpayah nksentuh adab. Ko tu beradab sgt la bela pengkhianat bangsa? Mungkin ko tk rasa bila ko tgk sendiri adik beradik kot habis duit mengharap dana ni. Aku tkperlu dana ni utk makan. Alhamdulillah rezeki aku cukup nk sara adik aku potong kaki aritu. Yg aku kesal kenapa bangsa kita sendiri tikam belakang? Niat aku hanya nk dedahkan penipuan ni. Kalau kau betul ada telor, kita buat cara baik, bejumpa dgn authority yg betul. Yg mengutuk aku keje husband aku research ni apa yg korg dh buat utk anak bangsa kita? Husband aku dh selamatkan duit org kita dgn dedahkan skim scammer hampir 10thn. Mcm2 skim dan yg ni terbaru iaiu ROP. Tupun kantoi sbb adik aku amek.. Kau??? Apa yg kau buat? Klu kau baca melalui naluri kemanusiaan, kau akan faham apa yg aku sampaikan. Kecuali kalau hati kau dh busuk membela org yg makan duit haram. Aku dh cuba nk jenihkan keadaan kt sini, aku suruh bagi no phone ngn email je pun, tu pun korg dh melalut hal lain. Tu tk jmpa lg tu

haiza
Guest

Back to top Go down

Post by RAHIM BENZEMA 13/3/2018, 16:03

ini contoh design sahaja, bukan dari Puan Haiza. Very Happy

shirokensuka wrote:Cantiknye bizz card photoshop
RAHIM BENZEMA wrote:ROP SAHAJA - Page 19 Haiza_11

RAHIM BENZEMA
Warga Baru

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty Hehhehe

Post by haiza 13/3/2018, 16:01

Aku sbrnya nk penyumbang buka mata tgk tahap pengecut penjilat romi dalam ni. Aku siap offer lg, tgk dorg dh kelam kabut tktau nk ckp ape dah. Mcmni ke korg nk pecaya lg dana ni?? Aku ajak jumpa tgk la si shirokensuka and pokdi balas ape. Harap sgt tolong la bukak mata jgn pecaya lg. Mcm aku ckp aritu, antara dua, gabung tumbangkan scammer atau redha je duit korg kene telan. Pilih la. Telor pun tkde, ada hati nk ckp dana ni wujud hehehehehe.

haiza
Guest

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 19 of 40 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Next

Back to top

- Similar topics