Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROP SAHAJA

NanaNanot
Gigit
King Kong
Katak Puru
antarakasih
Fabregas
Aku tak kisah
Mak Su
Betul ke?
Saya
ZynnHarris
rxz
haira
bakal jenazah
WaitNsee
ropeah
Rezeki milik Allah
eastern_diamondback
Atenwan
Shazenko
Hero melaya
RAHIM BENZEMA
Pak jodi
27 posters

Page 19 of 40 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Next

Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty Bro

Post by mamatsengkek 31/3/2018, 18:00

Bro ko jgn melalak dalam ni mcm ko tu betul. Aku dh bgtau, nk jmpa aku bedepan. Ko tkpayaj nk masuk campor kalau ko tk masuk dlm dana ni. Aku dh bgtau aku tunggu sapa2 yg nk jmpa aku esok. Ko dtg jmpa aku bro. Kita tgk sape gari sape. Ko pun guna nama pdrm utk buat provok. Aku pun bole berkas ko

mamatsengkek
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty Kahkahkah

Post by hairan 31/3/2018, 17:57

Suruh bg nama penuh pun tk brani kehkehkeh. Ada2 je la puak belah sana nk serang. Guna nama pun fabregas.. Adoilahhh..

hairan
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty Re: ROP SAHAJA

Post by Fabregas 31/3/2018, 17:57

Dia beritahu awak semua maklumat salah...kalau betul,buktikan pada saya dia ipd mana, nama sapa, pgkt..saya cek semua salah.. Sy di bukit aman...

Fabregas
Warga Baru

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty Adoi

Post by Lukmanhakim 31/3/2018, 17:56

Kan dia dh bg jumpa dia esok, ko bawakla gari tangkap dia. Yg ko memekak kt sini tu pasal apa. Adoi failed ko ni jadi spy pdrm. Masalahnya ada ramai yg jumpa dia, and betul dia polis. Ko nk ckp pe? Aku, setakat melalak sini aku pun bole ckp aku ni najib tun razak, atau donald trump. Dlm tenet je bro. Ko nk melalak tkde value

Lukmanhakim
Guest

Back to top Go down

Post by Fabregas 31/3/2018, 17:55

Baik, saya nak jumpa esok..saya tiada masalah dan tidak memihak pada sesiapa..cuba sy ckp,jgn guna nama pdrm klu anda bkn bekerja dlm pdrm..

Fabregas
Warga Baru

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty kebenaran

Post by Cicitpokdi 31/3/2018, 17:53

Fabregas, nama ko pun tk brani nk bg, ko betugas dkt mana?? Mamatsengkek tu dia bg siap nama penuh betugas kt mana semua. Dia siap bgtau esok dia kt mana, ko bawak gari ko pi gari dia kt sana. Apa susah?? Adoi lahh

Cicitpokdi
Guest

Back to top Go down

Post by Fabregas 31/3/2018, 17:52

Tiada masalah bagi pihak anda nk tentukan siapa yg betul..tapi guna nama pdrm dan org yg tidak pernah kerja dlm pdrm..adalah salah satu kesalahan..jika anda betul bekerja pdrm..hubungi saya...saya sendiri akan datang..atau awk berjmp dengan saya terus...

Fabregas
Warga Baru

Back to top Go down

Post by Hisyam90 31/3/2018, 17:51

Sorang lg plak dah wat cerita hihihi. Bro ko setakat tulis dalam ni tkmain la. Kami yg dtg hari ni semua jumpa dia. Mcmana tu?? Dia dh ckp jumpa dia esok, ko pegi la jumpa dia bro. Tkpayah ko nk perhangat isu yg setakat dihujung jari ni.

Hisyam90
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty Penipu Scammer

Post by Johanna. 31/3/2018, 17:49

Romi, hamid, roy, zainal, ayahanda, keluar la salah sorg pun jadi wakil. Tkkn sorg pun tk brani nk bedepan, be hero to ur funder. Bg clear keadaan kalau apa diperjuangkan ni betul. Haiza tu nobody je, tkde dato or tansri, apa yg ditakutnyr

Johanna.
Guest

Back to top Go down

Post by Fabregas 31/3/2018, 17:48

Kepada mamatsengkek, jangan menggunakan nama pdrm klu anda pn bukan bekerja di situ..x pernah wujud nama kamu,bg pangkat pn salah..saya mntk hubungi ckp saya scam...sy x join mana2 pn baik positif dan negatif..tp awak gunakan nama pdrm,tmpt sy bekerja...lama saya perhatikan..
Kesalahan :-
1)Nama Awak tiada
2)Pangkat awak salah..xpernah wujud pgkt tu
3)awak boleh settle sema, saya baca...apa,semua jabatan dlm pdrm awak selesaikan.

Fabregas
Warga Baru

Back to top Go down

Post by malique 31/3/2018, 17:46

Dok bela smpai abis ayat, standard la. Kesian org ygdok pecaya lg menatang ni.

malique
Guest

Back to top Go down

Post by Cicitpokdi 31/3/2018, 17:42

Hang nk bela romi pun jgn smpai malukan dia bro.. Pemimpin apa dok sembunyi dalam rumah?? Kalau hang betoi, hang keluaq betulkan keadaan. Bkn dok betapa dlm rumah. Hang dh abeh ayat ke bro? Klu romi takdak teloq, hang yg ada teloq ni tkmau wakil boss hang ka??

Cicitpokdi
Guest

Back to top Go down

Post by ROPi 31/3/2018, 17:36

hahaha...romi n the gang duk tdo d rumh lg..xlari mn pn..xtakut apa pn..aku pn plik ni..aku tggu duit je lh..

ROPi
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty Weii

Post by mamakcupcake 31/3/2018, 17:29

Weii cicitpokdi, hang tkyah dok ajakla. Mamatsengkek, depa ni standard perbincangan kat kedai mamak tepi jalan je. Kan zainal dulu ckp, nk jumpa dia kt kedai tepi jalan.. Warung2. Mana depa nak jumpa kalau buat kt office high standard kahkahkah. Dh la wakil media, polis, lawyer pun ada. Nak mampos kalau muncul diri kt sana? Cari nahas weii silap2 breakfast harilusa kt lokap kekekekek

mamakcupcake
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty Penipu Scammer

Post by Cicitpokdi 31/3/2018, 17:27

Yes, pihak defender sepatutnya muncul. Baru la adil utk semua. Yg byk sgt ckp dlm ni, apalagi.. Jom lah!

Cicitpokdi
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty bongakman

Post by Mariamhusna 31/3/2018, 17:24

Bongakman. Actually ramai pelabor yg baca dlm forum ni, cuma jadi silent reader, termasuk sy. Tk bising tk bemakna kitaorg tk buat pape. Sy ni dulu mmg positif, tp bilamakin hari tgk pertikaian berlaku dlm ni, sy bole rumuskan pihak negatif membuktikan dgn tindakan dorg. So sbb tu sy mengambil langkah utk report polis keatas leader sy. Dan sy bersama 100 org wakil yg lain akan bersama esok di perjumpaan tersebut. Pihak pngurusan hanya tahu jual air liur utk info je, bila diajak jumpa, mcm2 alasan. Termasuk lah awk en bongakman. Kalau korg dilandasan yg betul, sila tampil membela boss korg. Kesian tansri romi tkde sape yg membela dia. Pihak negatif dh bersatu, ini peluang terakhir utk korg buktikan kemampuan korg utk dana ni. Kami teringin sgt nk jmpa ts romi. Dtg2 jauh2, at least bercakap la benar n sahut cabaran haiza. Hantar sorg wakil pun jadilah. Kalau tkde langsung sah2 mmg dana ni scam

Mariamhusna
Guest

Back to top Go down

Post by Aireen 31/3/2018, 17:17

Hurmm dh agak dh tkde sape yg berani.. Aku harap sgt biar puak positif n negatif bertemu n bebincang, and ada pihak pengurusan menjernihkan keadaan. Sedih betul.. Haiza tk kata dana ni scam, tp pihak korg yg mengiyakan.. Dana ni sememangnya scam

Aireen
Guest

Back to top Go down

Post by antarakasih 31/3/2018, 17:16

Salam,, apabila ada pertandingan dan tidak hadir,,
Automatik akan kalah di dlm prtndingn tsbut,,
Sama seperti keadaan skrng ini,,pihak defender (rop) gagal
Untk mempertahankan diri,,atau boleh dianggap melarikan
Diri dan mncipta pelbagai alasan,,takut,,atau xmampu membuktikan rop
Benar setelah 8 tahun berjalan, tiada kertas kerja atau bukti
Sepanjang rop berjalan,,hnya berlandaskan janji dan kata2 kosong shj..
Jd kita dpt mlihat mngkin ini juga akan mnjadi salah satu kes scam
Skim cpt kaya ,,blm pernah wujud lg skim cpt kaya yg berjaya di
MALAYSIA ini,,

Masih ada pluang lg untk wakil rop mnghadiri persidangan esok,

Tidk perlu lagi ayat delay2 januari,feb,mac,april krana jnji anda tidk
Prnh dikotan slama 8 thun ini..buktikan yg dana ini bnar,

gagal mmprthankan diri dan juga dri tohmahan org rmai
bmksud mmg benar kalian adalah scammer..mncipta seribu
Alasan untk tidk hadir dan mlarikan diri bererti anda mmg
Ketakutan atas ksalahan yg anda buat,,

Bumi Allah ini mmg luas,,nmun jauh mna anda lari,,suatu hri
Nnti psti dilaknat Allah juga di atas pnganiayaan yg dilakukan pd
Org rmai

Hdirlah ke psidangan,,berani krn bnar,,tkut krn mmg ada mlakukan
Ksalahan..

Akhir kata,,penipu boleh mlarikn diri,,nmun tidk boleh bsmbunyi,,
Tembelang yg mmbusuk itu,,
Lmbat laun akn pecah juga ,, tidak akan selamat dunia akhirat
Org yg memakan duit haram ini

Allah itu Maha Adil..Allah akn tnjuk kbenaran,,
Dan perkara esk ini adalah salah satu kbenran yg Allah cuba tnjukkan pd
Org rmai,,moga dipmudahkan

Wslm

antarakasih
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by Bongakman 31/3/2018, 17:14

Hahahaha lantak la ko nak ckp apa pun i takheran...
Bongakman
Bongakman
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by Cicitpokdi 31/3/2018, 16:45

Nampak sgt ko pengecut bongakman.. Kekekeke

Cicitpokdi
Guest

Back to top Go down

Post by Bongakman 31/3/2018, 16:42

I just wait n see who will win...
Bongakman
Bongakman
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by YakinROP 31/3/2018, 16:35

Hero2 malaya sudah mari...

YakinROP
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty bongakman

Post by Hisyam90 31/3/2018, 16:03

bongakman.. ko kata tk ramai?? hahaha, ko mmg setiap kali tulis tkde research betul2. mamatsengkek dh offer sape nk jadi wakil pengurusan, apakata ko yg jdi wakil? kitaorg dh ramai kt sini bro.. pasang telur ko, bawak kroni kita fight esok. baru anak jantan, bukan setakat lawan taip mcm dara sunti kahkah

Hisyam90
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 19 Empty info

Post by mamatsengkek 31/3/2018, 15:59

sape2 yg dh smpai kl and perjumpaan esok, sila senyap dalam ni. korg tkyah betekak ngn makhluk perosak yg dok melalak dalam ni. kita buktikan dgn tindakan, bukan sekadar jadi hero keyboard, sambil kunyah kuku depan PC. setiap wakil yang legal semua dh standby. sehingga hari ni kita tk dpt lagi jawapan dari pihak pengurusan utk hadir sebagai wakil. itu dh buktikan 50% kita dh menang. hanya org kecut telor saja yg besembunyi dan tknk bedepan. kalau dh ckp haiza senang ditewaskan, why not anta wakil korg dtg perbincangan esok? nak takut apa, dh siap tukang ramal lg ahli nujum ROP ckp haiza akan failed esok. apakata yg jadi ahli nujum negara tu dtg bedepan ngn aku esok?

aku nk buat pengumuman penting. aku ada berada di starbuck klcc esok antara pukul 11-2ptg sebelum perjumpaan esok di office CPA australia, mid valley. ckp ngn bos romi ko, aku tunggu sana utk jumpa wakil pengurusan dana smpai kul 2 ptg. kalau selepas kul 2 tkde org, aku akan simpulkan mmg korg tkde telor. yg mana sukarela nk jadi wakil owner korg tu bole la jumpa aku esok. YakinROP, ROPi, amoimoi, apa lagi?? aku dh bukak jalan utk korg membela bos korg. jgn dok sakai dalam ni tapi melalak mcm sajat. aku pakai baju kemeja warna biru laut. aku tunggu betul2 depan counter starbuck. just sebut zainuddin, aku akan dtg kt ko. aku harap sgt ada wakil korg. serious!!!

mamatsengkek
Guest

Back to top Go down

Post by Bongakman 31/3/2018, 15:52

Hallo..yang positif xterkira
Yang negatif aduhai bole kira dgn jari...ngehngeh
Bongakman
Bongakman
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down