Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROP SAHAJA

Embrace Reality
gibsonfender46
Melayu bodoh
Syukur selalu
bakal jenazah
Katak Puru
Shima
Unazilu
ZynnHarris
Deeppurple
jack reacher
Maduhan
NanaNanot
jutawan fakir
Hero melaya
majesty77
ajaiwashere
antarakasih
hambaAllahh
Janda
fx_trader
fara7611
Orang Kampung
Bongakman
Mantap bergaya
salwa
Gigit
Senah
mampusko
Iblis Lakhnatullah
Botol kicap
Fabregas
Mak Su
King Kong
skillman
Josh
40 posters

Page 21 of 40 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Go down

ROP SAHAJA - Page 21 Empty Bank yang mana tu?

Post by Ahmad_Bank 22/5/2018, 11:20

Tok berlagak,

Bank yang mana tu?

Lai dia datang lagi
Post by Tok berlagak Today at 11:00 am

Selamatkan MALAYSIA drpd Pemimpin KORUP:
*Assalamualaikum selamat pg????????????*
*Apa yg boleh sy kata kan ttg token ni bergantung pada pergerakan Di bnk iaitu bermula dgn acc utama. Jika acc utama boleh diguna pakai pada atau sbelum pertengahan ramadhan maka sempat la utk buat instruction pada pihak bank bagi pembayaran token , Jika clearing Di acc utama berlaku selepas pertengahn puasa maka urusan pembayaran token akan berlaku selepas raya minggu kedua. Ini sy jelaskan situation kita supaya tak da salah faham . Urusan kita mmg tidak ada masalah atau halangan dah . Cuma kekangan masa Di prosedur pihak bank kerana transaksi melibatkan jumlah yg besar . Namun apa yg pasti owner smmg telah dipanggil pihak bank minggu lepas utk buat thumbprint bagi melepaskan dan mengesahkAn transaksi ke acc utama dan acc vvip . Apa yg kita harapkan penama2 acc utama n vvip akan dipanggil secepat mungkin utk buat thumbprint bagi mengaktifkan acc utk me buat pembayaran pada leader n ahli . Harap maklum*

*TSR*

Ahmad_Bank
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 21 Empty berapa tahun lg nak tipu

Post by berapa tahun lg nak tipu 22/5/2018, 11:03

diva, duit rop ni halal tak?

berapa tahun lg nak tipu
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 21 Empty Lai dia datang lagi

Post by Tok berlagak 22/5/2018, 11:00

Selamatkan MALAYSIA drpd Pemimpin KORUP:
*Assalamualaikum selamat pg????????????*
*Apa yg boleh sy kata kan ttg token ni bergantung pada pergerakan Di bnk iaitu bermula dgn acc utama. Jika acc utama boleh diguna pakai pada atau sbelum pertengahan ramadhan maka sempat la utk buat instruction pada pihak bank bagi pembayaran token , Jika clearing Di acc utama berlaku selepas pertengahn puasa maka urusan pembayaran token akan berlaku selepas raya minggu kedua. Ini sy jelaskan situation kita supaya tak da salah faham . Urusan kita mmg tidak ada masalah atau halangan dah . Cuma kekangan masa Di prosedur pihak bank kerana transaksi melibatkan jumlah yg besar . Namun apa yg pasti owner smmg telah dipanggil pihak bank minggu lepas utk buat thumbprint bagi melepaskan dan mengesahkAn transaksi ke acc utama dan acc vvip . Apa yg kita harapkan penama2 acc utama n vvip akan dipanggil secepat mungkin utk buat thumbprint bagi mengaktifkan acc utk me buat pembayaran pada leader n ahli . Harap maklum*

*TSR*

Tok berlagak
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 21 Empty Re: ROP SAHAJA

Post by Dokrokcetong 22/5/2018, 10:46

Diva 3a+
Fakta mung memang bijak..tapi tengok cara mu follow benda ni baru tahun 2017..nok kabor smmg/rop ni dah 8 tahun la....
Yang dok komen positif ni yg baru join setahun..memang x napok benda ni tipu.
Tapi cuba tanya yg dah masuk mende ni 5-6 tahun..guano gamok rasa..lepas topup topup...info sama dari tahun ke tahun..
Aku nak tanya diva ni...adakah smmg ni satu syarikat yg berdaftar di ssm ataun persatuan/pertubuhan yg sah dlm undang2...
Kalu tengok semua yg boleh detect scam @ tidak ni syarikat/ pertubuhan yg berdaftar secara sah..
Harap buleh jawab

Dokrokcetong
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 21 Empty ROP SAHAJA

Post by The Guest House 22/5/2018, 08:40

To Diva
.....thank you for pencerahan.

Says nak tanya satu soalan pada anda.
Harap....anda sudi menjawap nya.
Pada pandangan peribadi anda.
SMMG ini or juga di kenali sebagai Rop lately ini.
Ada kah ia merupakan hasil activity perniagaan OR....ia ada lah bakal datang dari Dana Nusantara ?

Madam Diva....thank you.

The Guest House
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 21 Empty Korus

Post by Rait 22/5/2018, 06:38

uHa...

Rait
Guest

Back to top Go down

Post by 1% je lagi.. 22/5/2018, 05:37

thanks diva..i rasa ramai SR yg baca n hargai penerangan u ni.

1% je lagi..
Guest

Back to top Go down

Post by 1% je lagi.. 22/5/2018, 05:35

thanks diva..i rasa ramai SR yg baca n hargai penerangan u ni.????

1% je lagi..
Guest

Back to top Go down

Post by Mr. krypton 22/5/2018, 05:24

terima kasih kepada DIVA, latest info aku dapat, pertengahan puasa dah settle, tapi kena lalui proses² macam tandatangan surat COI, dan banyak lagi. jadi marilah kita doa sama² supaya dana ni nampak hujungnya.

Mr. krypton
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 21 Empty DIVA KU SAYANG

Post by ROMEO 22/5/2018, 02:01

AKU AMAT MERINDUI MU DIVA...THANKS KRN BG PENCERAHAN.....NNTI KITA JUMPA BILA SAIN COI YA....
NK KENAL AKU....IRAS2 TOM CRUISE MASA DIA MUDE....HEH..HEH...HEH...

ROMEO
Guest

Back to top Go down

Post by Diva AAAPLUSSSSSS 22/5/2018, 01:16

kepada hang lekiu yg suka sangat cari aku tu keje nak kecam je, aku malas nak respon dengan explanation kau yang sok tahu selok belok undang2. tapi salah. so silakan kan dengan ilmu kau yg ada untuk mengecam dan provok di sini. p/s. aku saje tunjuk tak GELIGA kat sini sebab GELI hati tengok kau bercerita pasal report dengan "reta" hihihi. .

kepada hahaha yang suka cari aku juga tu, engko ingat aku macam kau 24 jam post layan soalan2 yang provokasi kecam sana sni? x muncul sehari kata lari. hello people, banyak lg tggjwb perlu diselesaikan. bukan bergaduh buang masa kt sini. bukan merungut hari2 pasal duit. engko ingat aku xde keje ? korang keje tak ni? come on la. orang x respon bukan lari,ada tggjwb lain. urusan keluarga kerja penting lagi dari kat sini nk jwb soalan yg gaduhhhh je keje

kepada yang tanya aku baik2 tu. terima kasih. aku pun macam korang menunggu juga. tipu la kalau ak x terkesan dengan delay. frust juga kadang2. tapi apa bole buat, negara kita ada undang2. xbole suka hati. kalau nak cepat dapat duit dalam amount yg besar, tp langgar undang2 tak ikut procedures, silap2, duit korang duit owner kena freeze. bila dah freeze satu apa xbole jln. kalau rajin baca la akta AMLA. nnt kau tau kenapa sediikit sebanyak. korang kena ingat owner bkn macam najib dapat duit segedebuk tak yah ada pape proses. kita ni orang biasa. puluh ribu terlibat, setiap sorang ada jumlah amount yg besar. sudah pasti procedures kena teliti saudara sekalian. urusan tu semua 99% mmg jujur dah siap. document smua. 1% maksud kt sini tinggal nak guna duit je. owner cuma dapat jangka je sahabat bila akn dapat. tapi kalau bank x masukkan duit, macam mana nk guna account? so delay la mampu

korang nak kata kencing silakan, tapi duit sumbangan korang tu mostly buat bayar kos lhdn tax documentation, legal fees upah lawyer semua tu. kalau tipu buat apa owner bazirkan masa uruskan semua bnd ni nak bg nmpk menipu? buat apa la leader aku susah payah naik turun kl ulang alik nak uruskan semua ni. kalau romi nak tipu, dh lama dia buat "scam letter" konon untuk tunjuk bukti BNM dah luluskan. LHDN dah lepas. lagi senang keje dia etc. tapi korang pernah nampak x surat dari BNM, LHDN etc?

korang tak caye apa aku cakap ni? nah ni senarai nama yg baru naik kt BNM. taktik lebih kurang, guna dana konon dari luar negara. bole cari dua nama ni. BNM siap tunjuk dokumen palsu.

Al-Basri Holding Sdn. Bhd. (Signed by Bahani bin Samin)
Tü-E Capital™️ Berhad (Signed by Dato Zahari Hj Awang)

korang x cye lagi?

aku tanya korang balik, dana ni dah lama. tapi takkan xde orang buat report kata ni scam? konfem ada.
aku tanya korang balik, benda ni dah lama, banyak report dh buat, kenapa masih xde dalam on going investigation? kenapa BNM xkeluar kan pape notice atau annoucement? keluar berita ?
aku bole katakan selalu tengok website BNM untuk tengok mana tahu nama SMMG nama romi zainal ke apa naik kt BNM. aku follow up dari awal 2017
tapi sampai hari ni xde?

kita memang mampu buat report, tapi kalau bnm atau polis tak cukup bukti nak dakwa, mana bole main dakwa,
kalau kita ada bukti tapi tak kukuh, mana bole dakwa. bukan soal pihak posisitif xbg kerjasama ye encik lekiu
kalau kita buat report tapi xde sokongan bukti.
kalau kita buat report sedangkan proses ikut undang2, mana bole dakwa juga.

apa yg aku cakap ni, antara sebab kenapa aku yakin dana ni ada hasil. aku mampu tunjuk BNM kat korang sebagai antara sebb kenapa ak yakin benda ni bukan tipu. kalau bnm kata scam. baru aku caye. kalau bnm xde gtau ppe xkeluar notice, so ak tetap dgn pendirian aku.

tak caye lagi? terpulang, aku hormat pendirian korang. aku mampu cakap sampai sini, ni pun dah panjang.

Diva AAAPLUSSSSSS
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 21 Empty KANG.....SAJEE JE..

Post by HP4 BMW 22/5/2018, 00:09

tu laa ayat ayahnada Raja Rampos sejak dulu lagi....dah berjaya...dah game over ....dah boleh guna pakai.....ni sampai ke tarikh ni pun ada lagi ayat2 tu..........aku ni sbnarnya malas dah nak maki, carut kat org tua...tapi..tu..laaaa.....info recycle dekat nak gaji mmg ada...

HP4 BMW
Guest

Back to top Go down

Post by hahahah 21/5/2018, 23:29

xtahu la nk ckp kerayong
kna tngk la smpai hjung bulan ni

itu hri buat event kt ganu pn janji
acc ayahanda dijamin sudh boleh diguna
pakai dan setiap yg hadir akan dpt 1 juta,
padahal sorg pn xdpt, malah topup
yg dibuka wakaka

tgk lh janji diorng smpai hjung bulan ni,
sbb diorng sungguh2 janji duit token.
dgr boleh pcya jgn.

aku pcya xkn wujud token ni smpai hjung
bulan mei pn, sbb byk sgt spin.

jgn sia2 kan kerja kita dgn bmalas malasan,
teruskn kja sperti biasa.

xselamanya mereka boleh mngutip topup
dr org rmai,Allah itu Maha Adil.

hahahah
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 21 Empty Rop

Post by Kerayong lor 21/5/2018, 23:21

AA Alim:
Rajarampos:
As..salam,
Buat semua Pejuang RRG..
Ayahanda berkeyakinan bahawa urusan kita dgn SMMG telah tamat dan berjaya sepenuh nya

Dari Owner Ayahanda berkeyakinan bahawa pada minggu ini AC Utama sudah boleh diguna pakai.Maka sudah tentu owner tidak memerlukan sumbangan lagi.

Dan kepada yang belum siap atas urusan Dana,boleh lah usaha sehingga 25hb May 2018 yang terakhir.

Selepas itu munkin AC Ayahanda pula boleh diguna pakai,kepada Pejuang semua ..
Ayahanda merakam kan JUTAAN terimakasih atas perhatian dan kesungguhan membantu Pengurusan RRG dimana 350K dalam masa lima hari kita hantar untuk ROP&DANA.Kita BERJAYA & MENANG BESAR,Tahniah buat semua.

Salam kasih & sayang,
SALAM PERJUANGAN...

Ayahanda
Rajarampos.

Ape pendaoat korg

Kerayong lor
Guest

Back to top Go down

Post by ROPi 21/5/2018, 23:19

korang xdpt info btl dr leader ke??aku nk hbq sini takut bocor rahsia plk..biarlh kt korang meroyan dlu..

ROPi
Guest

Back to top Go down

Post by hahahah 21/5/2018, 23:14

by Orang Kampung
Info dari group bpip, jika bpip tak selsesai
maka dana2 spt rop, af, dmg dan lain2 pon tak kn selesai...betul kah? sapa ada info?

adeh info group mna tu bro pls
jgn cmpur aduk,klau sahih screen shoot
perbualan diorng,klau skadar info xsahih
jgn
dicampur. sbb rop ini sndiri Zainal
klaim owner romi tiada kaitan dgn mana2
dana dan ini pelaburan romi scara official.
soalan yg bwh2 blm tjwb dh kluar
soalan pelik kau ni hahah

hahahah
Guest

Back to top Go down

Post by Orang Kampung 21/5/2018, 23:11

Info dari group bpip, jika bpip tak selsesai
maka dana2 spt rop, af, dmg dan lain2 pon tak kn selesai...betul kah? sapa ada info?

Orang Kampung
Warga Baru

Back to top Go down

Post by hahahah 21/5/2018, 22:14

stiap thun spin, akhir thun ni genaplah 9 thun
aku amat jamin dan pasti tarikh akhir bulan ini
juga 100% tidak akan dpt token.
dari bulan 1 kini msuklah bulan 6.
percayalah mereka akan spin
duit token tidak akan peroleh
shingga raya ini, pmbohongan yg dicipta.
bolh save msg ni.kita tgk nanti

diva pn x berani bls komen2 shabat disini,
kerana apa, jika di group bertnya sdikit aja kena
maki dgn admin, kna kick , kna buang krana mereka
ada kuasa disana. disini lah kita dihimpunkan dan
mereka tiada kuasa untk para shbat disini mluahkan
yg tbuku di hati dan sgala persoalan, kerana itu para
leader ada yg sakit hati dan mmbalas komen disini
dgn mncabar mereka2 ini mmbuat report.
report atau tidak report ini adalah hak mereka2 disini.
mereka disini nk bertanya persoalan yg xdpt ditanya
di group msing2. jd kpd diva hrp x lari dari soalan
sahabat2 di bwh ini.

hahahah
Guest

Back to top Go down

Post by Entah 21/5/2018, 21:34

Cerita token lagi... bila agaknya tu.. manjang tarikh bertukar je..????????

Entah
Guest

Back to top Go down

Post by eropi 21/5/2018, 17:59

btul apa, token pn dari tahun2 lepas
sama je ayat sblm puasa, xdpt pn.

eropi
Guest

Back to top Go down

Post by ROPi 21/5/2018, 17:08

dah bersepah dh report..xleh buat tindakan apa sbb bnda ni btl...korang xpyh buang masa...yg pasti masa tu semakin hampir...token dlu ok...po harap brsabar lg..

ROPi
Guest

Back to top Go down

Post by hahahah 21/5/2018, 11:32

dari bulan 1 msuk ke bulan 3
aku ingat lagi pokdi yg suka ckp besaq bulan
3 dpt, skrng akhirnya dh masuk bulan 6
haprak xdok hahah

hahahah
Guest

Back to top Go down

Post by Dokrokcetong 21/5/2018, 07:23

Refund?? Ado ko leader buleh refund......rasa doh bagi xleh refund..

Dokrokcetong
Guest

Back to top Go down

Post by eropi 21/5/2018, 03:02

by Mr. krypton
bukan macam tu diva, aku dalam keadaan aku tak tahu sama ada nak refund atau tak, aku rasa tak da keperluan nak buat report, jadi aku nak tanya kau lah diva, boleh bagi tak kenapa kau rasa ROP ni masih on track dan kau still percaya.
----------
komen kecam2 tu biar je diva, cuma
kami skrng nk tahu knp selalu delay,
setelah bg harapan dan janji contohnya
tarikh sblm puasa dpt token, alih2 kini
diam seribu bahasa, mngapa perlu beri
janji palsu kpd rmai yg mngharapkan rop,
kdg bukan smua nk jd kaya, tp sebab janji
kata sekian tarikh ini dpt & pasti dh tlalu
hampir, ada yg hnya mahu jadikan ianya
sbgai kos perubatan, bukankah ini sudh
dikira penganiayaan kpercyaan kpd bnyk pihak,
mngkin pihak anda tidak pduli tntng msalah2
mereka yg sakit ini, krn mungkin
hari ini hari anda,,,hari esok Allah
lebih mngetahuinya . usah beri janji
manis, nyatakan yg jujur dan betul,
berbalik kpd soalan krypton, silakan
beri pndapat mr diva mmndngkan sy rasa
diva ada bkait rapat dgn org2 atasan.
kita xmahu kecam mngecam disini,
sila nyatakan yg jjur mmndngkan pihak
tn sgt2 sgt mnyokong dan yakin dana ini
silakan

eropi
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 21 Empty KAN AKU DAH KATA...

Post by HANG LEKIU 21/5/2018, 02:18

Nak wat report cam na Diva...puak2 seangkatan dgn ko ni tak nak bgi krjasama. Bila buat report dah tentu tak leh sorang dua..dia mesti ada kjasama dgn org lain tp puak2 positif ni mesti tak nak bg krjasama punya aku dah cuba masa dana Lembu EPO hari tu....puak2 positif Al-Lembu masa tu tak ngaku dana EPO tu scam...report aku tu lenyap gitu je....

Kalu wat report dana Kong Kali Kong ni pun sama...PDRM / BNM akan usul periksa sapa2 lg terlibat..takkan aku nk kata aku sorng je atau dua, tiga org je....habis puak2 positif lembu tu tak nak ngaku yg dana ni scam cam mana report nak jalan...buang masa je....

Lgi pun scammer amat suka kalau ahli wat report..kerja dia lagi mudah....duit bukan simpan dlm ngara ni...dia lagi bijak laa...bukan biol cam puak yg yakin ntah apa2 cam ko ni.....

tu punn..nak kena aku ajar ke...DIVA........biol gak mo ni rupanya...aku ingat geliga.....rupanya...GELI ADA.....kann DIVA?...Jom kita GELI2...

HANG LEKIU
Guest

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 21 of 40 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Back to top

- Similar topics