Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH

josan85
metabox99
Insan lemah
rosha
kembara
gatantaan
Ahmad_Bank
Hamna Allah
jiwa74
apexi30
shadow7
Turtle
saddam
Mak Su
farizaanis264
penggodam
popi
Insan Insani
Redha Allah
Resoses
Boncit8
Gemilang
Orang Kecil
Unazilu
KikikihNiLawak
murad
Alqanaah
Senah
ewanstarz07
33 posters

Page 7 of 40 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Next

Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 7 Empty Re: PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH

Post by Arjuna 5/1/2019, 10:09

Arjuna rasakan, kalau dana ni dh terzahir... yg positive & negative mesti boleh ddk semeja. Lupa smua sengketa ????????

#the_power_of_money

Arjuna
Guest

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 7 Empty Re: PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH

Post by Kembang semangkuk 5/1/2019, 04:15

Aku ada tertarik dengan satu komentar kat sini yang mana dia dengan yakin mengatakan "kita berada di harta akhir zaman". Nak tau apa maksud harta akhir zaman???? Dari hadith riwayat Ahmad ada menghuraikan tentang harta akhir zaman
"Tidak akan berlaku hari kiamat apabila turunnya Isa bin Mariyam untuk menghapuskan Dajjal dan pengikut nya, meruntuhkan salib2, memusnahkan ***** dan mengagihkan harta-harta. Ini terjadi apabila ramai manusia telah mati akibat peperangan melawan Dajjal laknatullah dan terlalu sedikit manusia ketika itu. Kekayaan yg di berikan sehinggakan tiada yang miskin ketika itu". Sehingga ada di ceritakan seorang lelaki datang rumah ke rumah untuk memberi sedulang emas untuk di zakatkan tetapi semua rumah menolaknya lalu berkata "di rumah kami ada berdulang emas. Alangkah baiknya sekiranya kamu bersedekah sewaktu dari dulu lagi sewaktu ramai nya org miskin". So kat sini takde pulak selit pasal dana2 ni. Yakin sungguh korang yg dana ni harta akhir zaman. Nak sangat harta akhir zaman korang tunggu la Nabi Isa turun nanti. Masa tu kaya la korang sebab hasil bumi di beri sama rata. Itu pun kalau korang sempat rasa lah. Doa lah panjang umur untuk rasa zaman tu nanti (zaman khalifah). Allahumma aammiinn

Kembang semangkuk
Guest

Back to top Go down

Post by Brotherhood 5/1/2019, 03:06

Tahun lepas aku pernah bagitahu pasal benda nih dalam forum nih yang mana diorang2 nih akan up info hari isnin, rabu dgn jumaat. Isnin up info ayat manis, rabu tiba2 ada masalah dan perlu kutipan, jumaat kutipan berjaya tapi lambat di serah pada bank atau badan2 tertentu. Isnin dapat info yang manis balik. Itu lah kitaran penipu sampai abg jamil mampos. Leader pulak dengan yakin up info ajak saudara-saudara pemohon masuk bpip sebab katanya semakin hampir. Kepala bana anda dialog yang sama setiap minggu di guna pakai. Nasib aku bodoh sendiri masuk benda bodoh nih tak ajak siapa2. Sekarang aku sedar atas kebodohan aku dan aku dah minta refund. Tunggu duit refund masuk jer nih. Masuk MLM dulu pun ada jugak pulangan. Masuk bpip taik nih topup jer, pulangan TARAK TARAK TARAK

Brotherhood
Guest

Back to top Go down

Post by Nissan Gtr 4/1/2019, 14:54

Wah nissan almera marah dekat aku nampak...kau marah sebab kau masuk Bpip ya? Kenapa kau masuk kalau tak percaya? Atau sebab kau pun perlukan duit dan mengharap duit cepat keluar atau pun kau ingat Bpip ni Easy Rhb Bank? Dalam bab ni tak ada sapa paksa Bossku...tak ada sapa suruh kau terjun lubang...ibarat kita dilahirkan didunia,kita tak minta pun hidup susah tetapi allah dah tulis itu jalankan..so kena lalui juga...kalau tak boleh main tawwakal,nama allah..nak main nama sapa? Nak main nama Pokok pisang...pokok rambutan..kita hidup ni berserah dan berusaha..kalau kau tak nak,itu hak kau lah...nak lebih usaha lebih...kalau rasa tipu,buat je lah report...duduk sampai inspektor polis panggil kau apa kesudahan...yg positif biarkan lah..kalau kau tanya aku ada bukti atau tak,aku boleh cakap satu ja,tunggu dan lihat...tak sabar tak payah tunggu...buat kerja macam biasa...lain lah kalau Bpip ni Easy Rhb Bank...30 minit ja...tu pun kau mengharap lepas dan akhirnya kena semak Ccris Ctos and Komitment...jawapanya tak lepas...Aku dan pihak Positif akan stay tunggu sampai keluar...jangan risau..sebab yg negatif pun masih menunggu walaupun labur Rm 10.00...hahahaha...jangan lupa yg pembayaran dokumen,fees lawyer..Lhdn..semua..dalam Malaysia ni tak ada yg Free ya Tuan Tuan dan Puan Puan ...ikut nombor giliran ok...harap harap nama anda tersenarai lah dalam Jutawan Bpip dan tak silap bank in...dapat yg bagus,bagus lah..dapat yg temberang..nasib kau orang lah ahli...apa apa pun aku and ahli positif support pihak Owner dan Po and Leader yg beramanah dan jujur sahaja...sama sama kita menanti ya,nanti dapat..aku bagi sikit...Rm 50.00 kepada yg tak masuk tapi buat buat masuk and kepada yg dah direfund...jangan marah ya,nanti kena jual...hahaha

Nissan Gtr
Guest

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 7 Empty MOHOM BUAT LAPORAN POLIS

Post by Mencari sinar 4/1/2019, 13:29

Mohon sesiapa yang terlibat laporkan pada polis

Mencari sinar
Guest

Back to top Go down

Post by Kakikencing 4/1/2019, 12:51

Kau punya dalam masa terdekat tu sampai kiamat la macha... dalam masa terdekat" akan dibagitahu kelak" ayat basii macha.. dan mungkin dlm masa terdekat kau dihapuskan lokman pundey...

Kakikencing
Guest

Back to top Go down

Post by mangsapenipuan 4/1/2019, 12:05

pepagii ibu aku foward info nih. aku hanya mampu gelakk. hahahahahah.

*Assalamualaikum dan slmt pg...
syukur alhamdulillah proses urusan perjalanan BPIP berjalan dgn lancar utk team kita.
beberapa document telah ditanda tangani. Ada beberapa document lg yg masih belum dibuat.
group kita adalah antara group yg terbaik.
Saya mohon agar ahli group bertenang dan bersabar.
Jgn sesekali percaya dgn khabar negetive dari team lain.
Saya sntiasa mengikuti setiap perkembangan proses BPIP ini.
Alhamdulilah segalanya berjalan lancar dan amat baik sekali.
Utk maklumat share holder, tarikh pelepasan akan dimaklumkan dlm masa terdekat ini.
sekian utk makluman*

dahh banyak kaliii dahh dok hantar gini.. habuk pun tarakk.

mangsapenipuan
Warga Baru

Back to top Go down

Post by Datuk A 4/1/2019, 11:58

Wat report lah, xpyh topup2 pade bodoh ni ramai2 jumpa balai buat report biar set2 paria ni dihapuskan,, jgn jadi bodoh semua duk topup2

Datuk A
Guest

Back to top Go down

Post by What?? 4/1/2019, 10:15

Post by INFO BPIP Today at 9:05 am
As salam n selamat mlm kepada semua sh yg di hargai.

Pencairan Dana BPIP.

Besar kemungkinan pada hari selasa n Rabu semua PO2 utama akan mula buka akaun n penerimaan Bag Tunai.

Pada minggu seberikutnya baru lah semua sh akan mula buka akaun n pihak bank akan tentukan tarikh.

Bagi yg ada Bag Tunai mohon bersabar menunggu giliran anda akan di Panggil oleh ketua masing2 utk penerimaan Bag Tunai.

Diharap semua dpt bersabar sblum sampai giliran anda d pangil utk pembukaan akaun.

Kerjsama dari semua sh amat kami hargai.

Sekian Terima Kasih

Bila masuk ja hari jumaat, info manis bak chocolate cadbury keluar....dengan harapan para SH akan redha dan menunggu perkara yang x wujud minggu depan... farao

What??
Guest

Back to top Go down

Post by Topapian 4/1/2019, 09:19

Berak cair la info ko tu.. kemungkinan yea..mungkin topap lg... kepastian di situ.

Topapian
Guest

Back to top Go down

Post by INFO BPIP 4/1/2019, 09:05

As salam n selamat mlm kepada semua sh yg di hargai.

Pencairan Dana BPIP.

Besar kemungkinan pada hari selasa n Rabu semua PO2 utama akan mula buka akaun n penerimaan Bag Tunai.

Pada minggu seberikutnya baru lah semua sh akan mula buka akaun n pihak bank akan tentukan tarikh.

Bagi yg ada Bag Tunai mohon bersabar menunggu giliran anda akan di Panggil oleh ketua masing2 utk penerimaan Bag Tunai.

Diharap semua dpt bersabar sblum sampai giliran anda d pangil utk pembukaan akaun.

Kerjsama dari semua sh amat kami hargai.

Sekian Terima Kasih

INFO BPIP
Guest

Back to top Go down

Post by Topapian 4/1/2019, 08:50

Tangkap katuk je si lukman ni. Untung2 dpt youngman dan nissan gtr skali sbb youngman tgh kolom telur kanan dan nissan gtr kusyuk kolom telur kiri lukman, tu pun masih nak berebut, padah 1 xcukup.

Stamping tu cover je... padahal kutip topap. Setepek je bagi kat yg mintak topap ni. Stop segala jenis topap, benti la dia nak terus nipu dan perdaya.

Topapian
Guest

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 7 Empty Mintak duit for stamping fee

Post by Entahlah 4/1/2019, 08:42

Parents aku harini kene bayar rm 1970 for stamping fee. Entahlah betul ke idak

Entahlah
Guest

Back to top Go down

Post by Nissan Almera 4/1/2019, 04:14

Bro GTR kalau betul dana ni sahih bro apehal takde bukti dlm group brade? Setakat tulis2 ayat mcm tu budak2 tadika kemas pun pandai buat ayat bro. Sembang bulan berganti bulan sampai dah tahun baru ni ape citer brade GTR? Setakat sembang redha tawakal insya allah rezeki akan tiba ape semua lu ingat budak2 ke nak ayam2? Ayat gempak (marila kita sama2 berdoa) doa benda yg tipu ape gampang ? Tayah nak main2 nama allah kalau benda tipu lokman. #mohon ambil tindakan semua ahli..jgn biar benda mcm ni semakin besar dan ramai yg ditipu!

Nissan Almera
Guest

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 7 Empty Wtf

Post by Hantam 4/1/2019, 03:54

Semua kene ambil tindakan laa wehh. Takkan nak duduk diam mcm banggang duit hangpa semua dah berapa byk baruar ni mkn buat joli. Hang duk tunggu2 mcm org bodoh semua ambil tindakan jgn biar baruar ni meluluase. Kalau duk bagi bagi muka dkt depa mmg takkan dpt habuan semuanya ini semua penipu. Ni dah boleh jadi kes penipuan! Apa lagi kasi hentam laa ramai2!! Mkn la kau duit haram lokman. Dunia hang lepeh akhirat mana hang nak lari baruar lokman cialll

Hantam
Guest

Back to top Go down

Post by mangsapenipuan 4/1/2019, 00:10

kesian ibu aku. dia pun tengahh duk berharap dana nihh akan dapat. kadang2 leader ada call wasap bagitau insya’allah minggu nih. dari bulan aug lagii. sampai kesudahh.. bila aku explain dia cakap kalau tipu takkan lahh leader dia bagi info pesemua mesti dah lari. hmmmm. patutlahh mangsa2 dia kebanyakkan dia orang2 tua. sebab orang tua tak tau samgar pasal it internet bagai. so diorang tak boleh nak research. mula2 aku pun dok percaya gak lah siap berangan sekali dengan ibu.. bila dia bagi alasan dah start pelik dahh. hahahaha. tuh yang research. haaa. amek kau, kene tipuu rupanya. alasan tak munasabah. tak boleh nak bukak acc sebab leader tak cukup ahli lahh. lepas tuhh. hold lagi sebab ada ahli buat hal lah. lepas tuh hold lagi sebab dato owner pergi melaka lahh kl lahh.. aduiii. macam hareeeey !

mangsapenipuan
Warga Baru

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 7 Empty Kesian aku org kena tipu

Post by Punggah 3/1/2019, 23:11

Kenapa la korang tipu pakcik2 yg dah tua2 tu. Kesian.... Celaka lah kalau korang sedar yg korang menipu tapi masih menipu

Punggah
Guest

Back to top Go down

Post by Intelijen malaysia 3/1/2019, 21:37

Salam tahun bru haha... Meriahnya bincang pelaburan bilion bilion.. Yg kena dakwa pun bilion. Semua tu tipu all is RIP... Takkan ada satu sen pun. Redha je dgan pemergian wang anda.

Intelijen malaysia
Guest

Back to top Go down

Post by Topapian 3/1/2019, 17:16

Dah pandai putar2 si palat ni. aku plak dijadikan ejen topup..hahaha.. padahal dlm post2 sblm ni reader bleh tau la cemana ko post nak perdaya, konon nak dpt dah, tgu je, xde apa2... tetau ada topap. makin ramai dah sedar la kitaran post korg ni.

ko pun xleh nak brain... konon masuk acc DB, pastu duit kat gudang, pastu masuk acc DB balik.. xkisahlah logik asal dpt kutip topap. tu pun ada juga kaldai2 topap yg masih sanggup. ko sama ada kaldai juga atau tukang kolom telur lukman kutip palat, xkan ko ni lukman nyamar nak perdaya org kat sini utk kutip topap.

aku yakin klu topap stop.. stop la penipuan delay ni.

Topapian
Guest

Back to top Go down

Post by Gelihati 3/1/2019, 16:15

Dah selesai ke buka akaun di Dutch Bank tu....mcm x ada info
Langsung pasal DB tu. Ari tu kata Lokman dah serah semua maklumat. Apa dah jadi. Dah pindah ke duit dari gudang ke DB, tak sabar dah ji nak drawdown cepat2. Aku KAYAAAAAAAA.

Gelihati
Guest

Back to top Go down

Post by Golok 3/1/2019, 16:03

Tunggu lah semua. Tak akan adanya habuan tu. Ayat penyedap sejak 3 tahun yang lalu, mcm tulah ayatnya. Hujan ada la akhir2 ni sbb musim tengkujuh. Habuan mmg tak akan adanya.

Golok
Guest

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 7 Empty What

Post by Wenx 3/1/2019, 14:27

Sembang pacak sembang taik , sembang ***** boleh terbang hati boleh senang kata mcm hidup boleh senang , tunggu sampai dalam kubur kah? Jgn main2 kan nama "allah insya allah " kalau benda temberang penipuuu!! Mkn duit haram. What the f

Wenx
Guest

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 7 Empty Tunggu lagi ke?? Sikit aje lagi.

Post by youngman 3/1/2019, 12:50

Kepada yang masih berminat nak top up boleh hubungi top up dan topapian. Mereka ni handal dalam mencari lobang kat mana masih ada peluang untuk topup sepanjang masa. Tinggi pulak tu nilai habuan berbanding pelaburan. Tapi betul ke tidak tak tau le.

Kepada Nissan Gtr, Hemmalek dan semua Shareholders kita jumpa di penamat yang gemilang.

#jutawan..hartawan...menawan

youngman
Guest

Back to top Go down

Post by Topapian 3/1/2019, 12:08

Penamat = Semua jenis topap stop.

Topapian
Guest

Back to top Go down

Post by Nissan Gtr 3/1/2019, 11:28

Terima kasih Hemmalek ....kita jumpa di penamat

Nissan Gtr
Guest

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 7 of 40 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Next

Back to top

- Similar topics