Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Episod 03] - kemana top up ku?

2 posters

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

[Episod 03] - kemana top up ku? - Page 2 Empty Soal-jawab - Tokpayah

Post by senatron 15/3/2019, 12:19

kalau dah selesai kenapa owner tak nak kasi?
Biar hutang negara dapat diselesaikan dengan magik?

ini classic orng melayu, kalu berak mana taik... hahahaha.. aku habaq semua kerja selesai tiada keperluan duit.. aku x citer dapat duit...awat x dapat info lagi ka? sah meroyan ni..hahahaha.....

bab ni aku bagi hint laa.. nk cerita kena buka episod lain plak bersama top up.. baru layan... jawab camtu dulu tgk dos aku bagi ni bole kurangkan meroyan tak.... hahahahahah

senatron
Guest

Back to top Go down

[Episod 03] - kemana top up ku? - Page 2 Empty Re: [Episod 03] - kemana top up ku?

Post by tokpayah 15/3/2019, 12:14

kalau dah selesai kenapa owner tak nak kasi?
Biar hutang negara dapat diselesaikan dengan magik?

tokpayah
Guest

Back to top Go down

[Episod 03] - kemana top up ku? - Page 2 Empty 10 minit dah 50++ review

Post by senatron 15/3/2019, 11:57

baru 10min post dah 50 review.. hahahaha...

Dalam hati ada bunga taik ayam sungguh... nak tapi malu..dah dapat rakus...puihhh....

senatron
Guest

Back to top Go down

[Episod 03] - kemana top up ku? - Page 2 Empty inshaAllah esk ....

Post by senatron 15/3/2019, 11:56

inshaAllah esk jam 8malam kalu aku ada masa akan ku sambung lagi.. yang mana PM, DM, SKYPE, EMAIL,SMS, sudah laa.. aku bo layan... aku di sini x da kepentingan suka-suka shj.. kalu nk meroyan hang p sebelah.. hingusan meroyan ni stakat 10 tahun x yah laa... nnt aku luku cincin 5 jari setepek kat muka kang... ubat meroyan ni 1 ja.. kasi info.. dalam info kasi pemanis skit.. "esk akan berlaku..kita doakan"...ini ayat keramat...hahahah... sapa2 leader nak buat top up tp ketandusan ayat mai sini aku bole ajar... aku bab2 info ni stakat nak kutip RM200k celah gigi ja...

senatron
Guest

Back to top Go down

[Episod 03] - kemana top up ku? - Page 2 Empty [Episod 03] - kemana top up ku?

Post by senatron 15/3/2019, 11:42

Ramai yang bertanye pada aku.tapi kalu aku menyalak di gunung Everest skali pn pasti tak semua akan dapat dengar dan aku tak cakp yang aku ni betul dan berlagak.. aku bercerita untuk perkongsian stakat yang aku tahu. Yang nak meroyan info sila masuk chanel yang betul dan hangpa meroyan laa….hahha.. yang mana dah biasa dengan ketum info oleh group masing2 stim la deme2 ni.. aku x heran pun…..aku mmg x da leader dan tak da group.. aku di kategori James bond aka Leman ranger..hahahaha. so aku bukan nak jadi hero pasai aku x kisah hampa semua dapat berapa….haha

1. apabende yang OwNeR buat dgn duit top up Berapa trillion dapat?

Aku nak tanye sape Owner dan kalu hang kenal owner awat x tanye? Takut nanti kene blok n duit x dapat… hahaha…aku x nak komen panjang pasal duit dalam poket yang mengaku owner , itu ko punye pasal la ape ko nak buat…yang dah bagi sumbangan tu atas dasar apa? Hadap ja la…

Cuma apa yang aku amati dan di maklumkan bahawa, duit itu adalah untuk PERSEDIAN dapat nanti, TIADA URUSAN DANA (yang tulen) kerana urusan ini di lakukan oleh 1 Badan yang di rahsiakan dan sudah selesai beberapa tahun yang lalu.. mereka ini tiada keperluan duit lagi.

Jadi kebiasaanya yang mengaku owner ini adalah nama terbitan dana.. contoh aku buat dana Senatron.. so aku la owner tp source of money aku??? Ini di rahsiakan puak2 lanun ni dan cerita2 senatron bermula disini..kahkahkah.. so ape mereka buat adalah, laintik dan kerah leader bawahan untuk kutip duit dari org bawan bayar kepada mereka yang kononnya proses ini dan proses itu belum selesai. FAKTANYA adalah sebahagian duit itu di bawa berjumpa di suatu tempat dan bayar mereka ni dengan sejumlah wang yang lumayan lalu dapat la info “ minggu depan kita akan dapan”… jadi yang mereka ni mengaku owner pening macam mana nk jawab kepada ahli bawahan, maka cerita pelepah kelapa di reka laa… tapi kebelakangan ini info2 ini mcm menarik dan Nampak ilmiah sikit..hahahaha…

Jadi aku pelik ngan korang ni, begaduh semasa sendiri nak tegakkan K** yang dah x naik.. podaah… dok ckp group ni tulen, sah, bagus, hebak..piuhhhh sudah laa.. tak yah gaduh pun.. semua itu dari source yang sama dan source itu dinamakan POOL . Pool duit ini adalah dari punca yang pelbagai dari zaman dahulu kala,(aku malas nk cita..kasi2 surface dah laa….korang pn bukan paham pung), dari sumber2 bank instrument, sumber2 perjanjian pajakan dan mcm lagi laah… Bab ni panjang dan aku x nak nk panjangkan pasal korang bayar aku berapa????? Hahahahhahaha….nantikan ada spy dalam ni pegi update kat leader dan leader bgtau kononnya owner, fuh free ja create duit top up..hahahaha…. gila ko.. x smpai 1 jam 5++org dah review aku punye karangan… see… dalam ni meroyan, tp dalam hati ada bunga taik ayam… berharap jugak..hahaha….

Ape mereka ni buat aku boleh share dalam episode ke 4 .. kalu ada top up laa… hahahhahaha……memang asyuukkkkk……

Brape trillion? Hahah…ini mmg best.. aku pn nak tanye korang, berapa geng2 lanun ni bgtau dapat? Apa yang aku di maklumkan dan diphmkan dan dilihat… hanya beberapa persen sahaja dari POOL besar ni di bahagikan dan selebihnya di bawah kelolaan xxxxxx (aku rahsiakan)… info free mane bole aku share semua.. sikit2 sudah laa.. kasi lanun2 ni buat modal..kahkah kah…. Total yang dikatakan “CASH DIRECT” mksdnya melalui direct account ataupun bank draft hanya trillion shj.. cuba bayangkan trillion itu dibahagikan kepada ratusan dan bawah bawah bawah… OK bio aku terang skit lagi.. hampa semua ni bukan paham..asyik dok wirid romi, rampos, luku-man,ijat… itu ja korang tahu.. tp nak habaq, depa ni x da apa pun.. bawahan jgk.. Cuma lebih derang ni pakai minyak wangi bau semerbak ja… hahahaha….so nk smpai ke level derang ni 4 atau 5 lapis dah.. so bayangkan lah….bila dah dapat kat depa ni yang mengaku owner baru la pada hampa semua…awat terkejut ka.. hampa x yah terkejut.. romi and the geng lain pun dah biru dah muka.. awat hang nk ckp apa? Puihh….ada modal sedikit lagi sapa nk cepat bayar line…mapoihhhhhhh… itu pun bole buat modal… maka lalat2 pun bertembanganla mencari taik tuk sumbangan…kah kah kah…so backup plan biasala bayaran secara berperingkat kerana x cukup….mcm aku cerita sebelumni..kononnya nak pusing duit tu dulu bila dapat profit baru bole bayar… hahahaha…tapi depa ni keluar info bukan macam ni laa.. depa ni bab info mmg champion.. die kasi tukar sedap skit la cite die….

2. kenapa ahli/leader kene pam duit kepada OwNeR untuk dia releasekan duit?

Ini cerita temberang… logic la brother dan faktanya kalu duit x da dalam akaun, hampa nk release buat apa… podaaah… aku bab-bab banking ni ramai teman2 VP dalam dan aku tau la camna cara camna..ko ingat bank boleh ke hold duit orang? Mau kene saman….tp nak buat camna…yang bawah ni nak duit gak…taik pn taik laa..hadap la jugak.. pasal di ugut ni.. kalu x, x kan dapat…hahahaha… cerita yang mengaku diri owner ni adalah setelah POOL besar di lepaskan maka process releasekan duit kepada bawahan akan berlaku melalui beberapa mekanisma pembayaran yang bank akan offer.. so masa tu yang mengaku owner nak bawa lawyer ataupn tidak ikut suke koranglaa.. better bawa lawyer laa bagi mereka ni uruskan senang dan bank akan berurusan direct dengan lawyer… so di situ kos-kos akan di tolak terus dari akaun… so ko igt rini umum trus bole dapat ka? Yang lanun2 ni amik masa jgk….dari akaun die sekurang2nya 1 minggu gak nak kebawah.. so seterusnya.. tak usah nak kelentong laa….so lanun ni gunakan modal top up dengan info sape bayar line plak…hahahahhaha… puiiihhhh…. Aku bole jer cerita detail hal berkenaan pembayaran ni…hahahaha…. Tgk keadaan n mod akulaa…..

3. Kenapa nak keluarkan duit kena masukkan duit?
Yang ni ko tanye diri sendiri laa… soklan pn tahap Cambridge ni so level aku jawab SPM suda laa…

4. Begitu hairan dan ajaib cara penceritaan kisah dana ni. Sepatutnya bila nak proses duit yang besar, dia just deduct je lah kos operasi dia dari jumpah duit yang masuk ada dalam akaun tu
Itu depa punya lanun cerita untuk buat modal top up.. semua orang dah tahu… RM10 hinggit ja…hahahahahaha

senatron
Guest

Back to top Go down

[Episod 03] - kemana top up ku? - Page 2 Empty Re: [Episod 03] - kemana top up ku?

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics