Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Episod 04] - Nak Siasat? mai aku tolong...yang lain marah tapi mahu..senyap2 berharap gak.haha

2 posters

Go down

[Episod 04] - Nak Siasat? mai aku tolong...yang lain marah tapi mahu..senyap2 berharap gak.haha Empty Re: [Episod 04] - Nak Siasat? mai aku tolong...yang lain marah tapi mahu..senyap2 berharap gak.haha

Post by Yerlertu 7/4/2019, 11:08

Adakah aku kata aku positif?? Kau dah kenapa?? Dah macam cacing kepanasan..panas sangatkah statment aku??

Yerlertu
Orang Kaya
Orang Kaya

Back to top Go down

[Episod 04] - Nak Siasat? mai aku tolong...yang lain marah tapi mahu..senyap2 berharap gak.haha Empty Re: [Episod 04] - Nak Siasat? mai aku tolong...yang lain marah tapi mahu..senyap2 berharap gak.haha

Post by Pemburu info 7/4/2019, 09:57

Hihihi huhuhu wakawaka

Pemburu info
Guest

Back to top Go down

Post by senatron 7/4/2019, 09:29

Pemburu info wrote:Senetron nak info la senatron teringin sngt ewww senatron best la awak berhujah da mcm owner aku tngok.

soklan macm ni, aku kena jawab: Ya aku la owner.. ownership of senatron...wow!!...hahahahahahaha

senatron
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by senatron 7/4/2019, 09:28

Yerlertu wrote:Dari ayat yang kau guna pun kau bukanlah dari golongan ilmiah..mungkin kau sekadar ceduk info dari orang lain yang menyiasat..dari ayat kau aku boleh agak kau jenis manusia macamana..aku tak mengeji kau tapi kenapa kau mengeji aku?? Aku persoalkan keikhlasan kau..apa tujuan kau..adakah kau sebenarnya mahu menjadi hero kononnya mahu menyelamatkan orang melayu yang gila bayang?? Aku rasa tak perlu aku habiskan ayat aku dengan ayat meludah..tiada guna pun

Wow pengawai siasat dah datang.. so ape soklan ko.. aku baca pn x phm...hahahahahahahahaha.. mai aku habaq skali lagi..ini ruangan -ve..so x perlu nk tunjuk ilmiah sangat.. kalu nak ilmiah ko buka tajuk baru dalam ruangan +ve.. walaupn x ilmiah tp aku tau la mana tmpat -ve mana tempat +ve, ko ni main redah ja sbb tu asyik masyuk lubang taik jaa..hahahah....marah ke?????hahaha

senatron
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by senatron 7/4/2019, 09:22

Yerlertu wrote:Aku sudah baca berkali kali setiap ayat kau keluarkan..malah aku berada di dalam forum ini sebelum kau lagi..aku nampak something fishy..tiada ketetapan..sebab tu ada orang yang menegur kau sedang mengarang novel..kau sebenarnya tak tahu apa2..begitu juga aku..jadi, janganlah kau buat ayat seolah2 meminta semua orang berkata sambunglah lagi..sambunglah lagi

hahaahah... 2018 registered? puihhh....lama la sangat kan....nak provoke la tu...ko igt aku melenting dengan ayat2 provokasi ko? best part is ko baca jugak laa novel aku berkali-kali.. wow!!! bekali-kali tu..hahaha... tp biasala melayu suka cuit belakang ja.. pastu lari..so bacala lagi supaya mane tahu ada part2 yang ko pecaya contohnya top up 10 hinggit dapat 1b..hahahaha

senatron
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by Pemburu info 7/4/2019, 08:59

Senetron nak info la senatron teringin sngt ewww senatron best la awak berhujah da mcm owner aku tngok.

Pemburu info
Guest

Back to top Go down

Post by Yerlertu 7/4/2019, 08:59

Aku sudah baca berkali kali setiap ayat kau keluarkan..malah aku berada di dalam forum ini sebelum kau lagi..aku nampak something fishy..tiada ketetapan..sebab tu ada orang yang menegur kau sedang mengarang novel..kau sebenarnya tak tahu apa2..begitu juga aku..jadi, janganlah kau buat ayat seolah2 meminta semua orang berkata sambunglah lagi..sambunglah lagi

Yerlertu
Orang Kaya
Orang Kaya

Back to top Go down

Post by Yerlertu 7/4/2019, 08:52

Dari ayat yang kau guna pun kau bukanlah dari golongan ilmiah..mungkin kau sekadar ceduk info dari orang lain yang menyiasat..dari ayat kau aku boleh agak kau jenis manusia macamana..aku tak mengeji kau tapi kenapa kau mengeji aku?? Aku persoalkan keikhlasan kau..apa tujuan kau..adakah kau sebenarnya mahu menjadi hero kononnya mahu menyelamatkan orang melayu yang gila bayang?? Aku rasa tak perlu aku habiskan ayat aku dengan ayat meludah..tiada guna pun

Yerlertu
Orang Kaya
Orang Kaya

Back to top Go down

Post by senatron 7/4/2019, 08:41

Yerlertu wrote:Kau macam tak ikhlas nak reveal semua ini..siap minta duit bagai..kau dah sama dengan diorang tulah kalau kau minta-minta duit..kalau kau ikhlas nak sedarkan orang orang melayu yang gila bayang ni, kau reveal saja tanpa minta balasan..kalau kau nak sebut pasal modal yang kau keluarkan untuk reveal semua ni tapi kau tak menyertai pun dana bodoh ni, untuk apa kau nak buktikan benda ini semua tak betul?? Baik kau jangan ambil peduli

ikhlas..hahaha... tang situ plak pusing. nak info la tu..kikiki.. so ikhlas x yah mintak ape2.. yang aku menaip ni ko bagi ape? so ni kira sbgai apa? sepondekrapudongong tol....ko sendiri pn confius, dah namanya ni group -ve, ko nak suruh aku taip khutbah ka??? kan aku kata bengong nnt keluar hadis lain plak..pastu last2 main sentimen... ha tu lagi masyuk..mai aku habaq, dalam tulisan aku ni ko pandai2 cedok laa.. x payah nk provoke aku..kalu ko rasa pedas mgkin tergolong dalam golongan mereka ini, mgkin ya mgkin idak...hahaha...

tak sertai tapi nak buktikan, pastu ckp tak ikhlas.. kikikiki... nampak situ?? panas bontot laa tewwww...kikiki....

senatron
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by Yerlertu 7/4/2019, 08:07

Kau macam tak ikhlas nak reveal semua ini..siap minta duit bagai..kau dah sama dengan diorang tulah kalau kau minta-minta duit..kalau kau ikhlas nak sedarkan orang orang melayu yang gila bayang ni, kau reveal saja tanpa minta balasan..kalau kau nak sebut pasal modal yang kau keluarkan untuk reveal semua ni tapi kau tak menyertai pun dana bodoh ni, untuk apa kau nak buktikan benda ini semua tak betul?? Baik kau jangan ambil peduli

Yerlertu
Orang Kaya
Orang Kaya

Back to top Go down

[Episod 04] - Nak Siasat? mai aku tolong...yang lain marah tapi mahu..senyap2 berharap gak.haha Empty [Episod 04] - Nak Siasat? mai aku tolong...yang lain marah tapi mahu..senyap2 berharap gak.haha

Post by senatron 7/4/2019, 07:49

Jengjengjeng wrote:Jeng jeng jeng....... movie dah nak start..... kita tengok ending dana ni nnti lgumana.... wa salute dgn braderrr ni......

*Salam sejahtera. Dimaklumkan pada 8 April ini saya akan ke ********* untuk memberi keterangan tentang skim BPIP/ROP/SMMG/WSB/AFWF & yg seangkatan dengan nya. Pada 9 April pula saya akan memberi keterangan di ****** juga tentang skim yang sama. Ada beberapa peguam yang hendak bantu kita secara pro bono memandangkan ini skim yang berbeza setiap satu nya. Mohon ahli yang sudah buat report sila serahkan sesalinan atau nombor rujukan pada saya. Ahli yang ada bukti dalam apa jua bentuk sekalipun dalam skim pelaburan yang berbeza di atas sila kumpulkan & serahkan pada pembantu kumpulan untuk dikemaskini mengikut skim. Kalau boleh bagi nama penuh, num. akaun bank & juga num. telefon ketua skim masing masing. Kita akan bertindak sebelum puasa tiba karna bimbang info baru yang menyebab bertambah ahli yang melabur. Terima kasih.*

Mai aku tolong share skit information senang skit korang nk buat report. Ini adalah rekaan skim di bawah 1 pool (Berbuih aku dok cerita 20 tahun dah.. tapi biasala melayukan suka billion, mendapat la ko..hahah) yang sama dimana rekaan cerita berdasarkan skim yang di reka untuk mendapat kutipan bagi tujuan peribadi. masalah yang di hadapi oleh penyiasat sekarang untuk mencari dalangnya. Siapakah org di sebalik mereka2 yang mengaku owner ini... Yang kononnya sekarang ini mengaku Owner adalah karut ja, percayala depa ni x tahu apa2 melainkan MENERIMA info dengan membayar sejumlah wang dan berharap orang itu memberi balasan setimpal. Itu sahaja.. ini bukan skim pelaburan....habistu depa ni pi bank berurusan dengan bank ni tu apa.... aku cerita skit bab ni

Mereka yang mengaku owner ini berulang alik ke bank salah 1 sebabnya adalah hendak membayar bil2/hutang2 mereka..hahaha.awat kelakar? tapi fakta, org yang berlagak kaya ni kena la belakon lebey skit, ada driver, puihhhhh.. yang seterusnya menanyakan pihak bank/sembang untuk pembayaran kononya sejumlah wang besar untuk di agihkan kepada ahli2 mereka.. ada pun mengaku yang kononnya ada programmer bagai itu adalah mereka ini di upah untuk membangunkan sistem pengkalan data untuk merekod ahli2 yang menyumbang kononnya nanti sekiranya duit dapat agihan "bonus" dapat di bahagikan berdasarkan kutipan dan sistem ini kita pendekkan cerita lebih mirip kepada sistem pembayaran gaji pekerja. cuma gaya penceritaan die tu kasi gempaqlaaa.. aku percaya leader ka sape2 yang mengaku dekat sangat ngan kononnya owner tidak pernah yakin dan kadang2 sangsi jugak "depa ni jumpa sapa ek kat bank?" x payah nak menafi la wei.. fakta pertama aku dedahkan kat sini, apakah surat yang kononnya korang mengaku owner dan surat itu di atas nama siapa dan dengan sapa kamu berurusan (yang ori ek..bukan yg rekaan macm geng lukumantong -bukn namasbnr). yang ni pn korang dah gagap.. sebab itu la cerita depa ni merapu dan akhirnya membuatkan ahli yang taksud makin lama makin kurang percaya.. kejap duit masuk, kejap tunggu apppear, kejap ada masalah, kejap dah clear, pastu diammm..bank ni tuan2 semua, skali ko dah masuk duit ataupun buat trx order, x da kejap A kejap B, sampai period masa die (jika flooting- 3/4 hari) terus appear... x da maknanya jadi n tak jadi.. ada beberapa perkara teknikal lain lagi berkenaan dgn trx ni, aku x nak cite sini..sikit2 dah laa..

.... hahah.. aku x nak ulas panjang sgt.. aku bagi 1 dulu.. banyak lagi sebenarnya.. cukup la situ dulu..korang bukan bayar aku pon...hahaha...stakat romi/ijat tu celah gigi aku... bukan level aku pun.. so yg bawah2 ni x yah la nk bagi info macam taik nak cabar2/provoke.... aku bukan bodo mcm hampa gilo dengan billion pejam mata 10 hinggit ja top up...hahahha... puihhh...so sbb tu aku tak amik port.. cuma kesian korang dok gaduh, maki, meroyan walhal ini semua geng2 depa ja.. mula2 romi bagi info, pastu diam, rampos, pastu diam ijat, hahahaha.. duit masyuk (info topup aku dah cite..ko pandai2 galilah cari) tapi ahli bawah ni gigih taksud dok mengaku benar/bermaruah/berwibawa..puihhhhhhh... kentot laa...

Seterusnya aku bagi hints skit lagi laa dan x berhajat nk ulas.. memperguna lawyer ,urusan bank, kawan2, bank pusat, bank pembayar,PoF dan lain2.... so tu ja aku bagi hints (banyak lagi).. bab ni aku cerita lain masa kalu mood cantik n kalu korang bagi aku duit laa.. hahahhaha.....

Stakat ni dulu..nanti aku sambung kalu ada masa.....

senatron
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics