Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROP SAHAJA

apyz666
senatron
MENANTU PRIHATIN
Yerlertu
Ahli Fikiran
rop investor
metabox99
ralat404
akukaya
Skippy Cavanaugh
JutawanBudi
Brekmoks
topkapi palace
Tan Sri M
The mask of zorro
Lantern
Zender
hemmalek
mat kaji
Aku dok perhati jeee..
Hidup Susah
kongkalikong
ulatulat
27 posters

Page 4 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Go down

ROP SAHAJA - Page 4 Empty ROP SAHAJA

Post by Infotech 30/5/2019, 09:14

Duit memang tak ada. Jangan dok berangan lah. Semua info karut marut utk tutup mulut ahli. Sian ke ahli. Tahun ni info kelaut macam tahun2 sebelum.

Infotech
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 4 Empty Spyware

Post by Spyware 30/5/2019, 09:11

Manusia bertopengkan setann itulah die..penunggang agama ni anaj dajjal..

Spyware
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 4 Empty Re: ROP SAHAJA

Post by Saya pon bodoh. 30/5/2019, 03:56

Berubah bertablight takan menipu..
Masyallah..islam tu bukan letak pada jubah haji tabligh.. Sedar a Kalau kita padang Islam pada jubah tabligh haji... Lagi senang kita kene tipu..
Mmg dasar kita pemalad nak solat istikarah.. Mmg orang takut nak terima kebenaran tntng Dana ni dan Siapa mereka ni.. Hanya percaya info2.jubah haji tabligh..

Memang dasar kita pemalas

Saya pon bodoh.
Guest

Back to top Go down

Post by Nak tolong je 30/5/2019, 03:12

Sudahlah tu korang . Berhentilah percaya mnde nie . Mana ada jalan mudah untuk senang dan berjaya . Cari lah duit sendiri. Jaga amal in sha Allah rezeki tu datang . Bagi aku orang yang percaya mnde nie bulat bulat ialah orang yg terdesak nak kaya dengan pemalas .. Dana nie katanya dah lama 9 tahun ke lebih . Xkan lah pengurusan bank malaysia nie lembab sangat . Walaupun malaysia nie ada hutang tp aku rasa dari segi pengurusan semua tak lembab . Fikir logik . Kenapa dia tak kena tangkap? Tenang . Sepandai pandai tupai melombat akhirnya jatuh ke tanah jugak. Kalau tak kena di dunia kena di akhirat . Yang aku sedih ada jugak yg belajar tinggi tnggi masuk mnde nie labur duit banyak banyak kat mnde nie . Korang study dulu untuk jadi bodoh ke ape ? Tuhan bagi akal guna lah sikit .. Kata duit ada dah dalam bank . Bagi je lah . Nie info berbelit belit . Saat nak mntk topup bagi info secukup rasa . Kesian . Member aku pun ada yg masuk . Kesian tngak . Orang dubai dulu usaha sendiri lah nak kaya sebelum diorang senang mcm sekarang , bukan masuk mnde bodoh mcm nie 😪😪

Nak tolong je
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 4 Empty SAGU SMMG

Post by DIN TRELER 30/5/2019, 01:44

Kita tunggu ada satu owner grup SMMG tu bagi info kat ahli grup dia kata nak dapat saguhati sebelum syawal 2019  ni. Owner tu bukan calang2 orang..kaki tabligh...berjubah 24 jam..takkan nak menipu ahli dia.Tp tak tau laa skarang ni, title haji, kaki masjid, geng tabligh.... pun ramai gak yg kaki kencing. kalau ahli2 grup tu tak dapat juga saguhati maka jelaslah owner dia bagi gula2 penyedap hati....tak pa kita tgok nanti ada ke tak da. memang tak berapa hari lagi nak raya ni....ahli2 dia pun dah bersorak sakan dah..siap buat grup tempahan kereta2 mewah..semua rega RM 1 juta ke atas belaka....mmg tak da kat Msia kereta2 tu.....wooowwwww!!!...hebatkan ...Mmg dia org yakin sungguh2...sapa2 ahli2 dlm tu yg negatif siap laa berkicap dia org maki.....

DIN TRELER
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 4 Empty SAGU SMMG

Post by MARJO JOKO 30/5/2019, 01:41

Kita tunggu ada satu owner grup SMMG tu bagi info kat ahli grup dia kata nak dapat saguhati sebelum syawal 2019 ni. Owner tu bukan calang2 orang..kaki tabligh...berjubah 24 jam..takkan nak menipu ahli dia.Tp tak tau laa skarang ni, title haji, kaki masjid, geng tabligh.... pun ramai gak yg kaki kencing. kalau ahli2 grup tu tak dapat juga saguhati maka jelaslah owner dia bagi gula2 penyedap hati....tak pa kita tgok nanti ada ke tak da. memang tak berapa hari lagi nak raya ni....ahli2 dia pun dah bersorak sakan dah..siap buat grup tempahan kereta2 mewah..semua rega RM 1 juta ke atas belaka....mmg tak da kat Msia kereta2 tu.....wooowwwww!!!...hebatkan ...Mmg dia org yakin sungguh2...sapa2 ahli2 dlm tu yg negatif siap laa berkicap dia org maki.....

MARJO JOKO
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 4 Empty Rop

Post by Bapak romi 29/5/2019, 22:45

Saya pun ada di maklumam kan tn zainal n amir ada minta di hold kan penerima saguhati abg hamid kepada ahli sebab mereka berdua belum prepare apa2 lagi, oleh demikian juga romi memberikan kata putus romi akan membayar duit raya kepada ahli tuan zainal dan amir sebanyak yang tuan zainal minta pada romi RM5 K untuk setiap ahli penerima di bawah tuan zainal dan juga amir, kesimpulan di sini romi dah bagi Green line untuk abg hamid transfer saguhati mcm mana abg hamid sudah siap sedia..jadi tidak akan berlaku lagi pertelingkahan tz n amir bila romi bersetuju membayar duit raya kepada ahli mereka oleh sebab mereka ni lambat buat persedian.. Sumber sahih dari seorang vvip.

Romi setiap kali jumpa dengan siapa pun akan puji pengurusan abg hamid sebab persiapan yang rapi abg hamid dah buat bukan macam tz n ta nak tunggu depan mata nampak baru nak buat.

Tgok lah.. Berapa lama ahli nk tunggu... 🤣😀🤣😀🤣😀🤣

Bapak romi
Guest

Back to top Go down

Post by hantu betui 29/5/2019, 20:21

Assalamualaikum W.B.T...
Salam Ramadan Al-Mubarak...

28/5/2019 bersamaan
23 Ramadan 1440

Saya Dato sri Che Yusri Bin Che Abdullah bersyukur kehadrat Illahi, dibulan yang mulia yang penuh barakah ini Allah telah menunjuk kebesarannya dengan membukti bahawa pelaburan terancang berkaitan dengan dana2 tidak wujud yang bermaharajalela selama bertahun yang telah menipu puluhan ribu orang ramai sehingga menyebabkn kerugian berjuta ringgit setiap saban tahun telah tumpas .

Hari ini Bank Negara Malaysia telah menyenaraikan di bawah watch listed umum bahawa

Skim Dana BPIP
Skim Dana Heritage
Skim Dana pelaburan SMMG
Skim Dana Pelaburan ROP

ialah skim pelaburan tipu dan haram , BNM menasihatkan orang ramai supaya tidak terpedaya dengan ejen2 dari pelaburan tersebut atau apa2 skim yang mirip dengan skim2 pelaburan diatas kerana duit Jutaan Ringgit sehingga Trillion Ringgit tidak wujud sama sekali.

Terima Kasih kepada tidak terhingga kepada

Polis Diraja Malaysia
Bank Negara Malaysia
Suruhanjaya Commissioner
Yayasan Pencegah Jenayah Malaysia
Team Anti Scammer Malaysia

Dan seluruh tenagakerja dan agensi2 berkaitan kerana bertungkus lumus mengecam dan membanteras skim2 diatas sejak tahun 2018 sehingga hari ini. Kejayaan hari ini tidak akan tercapai tanpa kerjasama dari semua pihak , Saya menyeru kepada seluruh rakyat malaysia, marilh kita bersama-sama membantu pihak berkuasa membanteras semua pelaburan scam di Malaysia dengan menyalurkan maklumat disamping memberi kesedaran kepada masyarakat.

Akhir kata,
-bersama mencegah penipuan-

#Captain_dsy

[...]

-28/5/2019-

hantu betui
Guest

Back to top Go down

Post by DaNa BoDoH 29/5/2019, 17:47

Ehhh korang tak tau ke ?? SMMG ni memang real.. SMMG memang real PENIPU !! Romi dengan Hamid ni bila nak kena tangkap ye ??

DaNa BoDoH
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 4 Empty Mat jenin

Post by Mat jenin 29/5/2019, 05:59

BETUL2 DEPA KENCING MERATA NAAA..SMMG ISRAEL BETUL LA KALAH ZIONIS DEPA NI..HARAM JADAH TUL!!

Mat jenin
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 4 Empty SMMG ISRAEL

Post by Kencing ku hancing 29/5/2019, 04:45

SMMG ISRAEL ..mana ada is real ... Sian mak kau jang ... Move on la ... Concentrate ibadah lagi baik dari layan benda xde hujung ni .. Sesungguhnya akhirat itu kekal abadi, itulah matlamat. Dunia hanya persinggahan yang tidak ada yang boleh dibawa melainkan amal ... buruk atau baik ...

Kencing ku hancing
Guest

Back to top Go down

Post by Silverscreen 29/5/2019, 01:16

Info terbaru dari audio memaklumkan smmg is real.. dapat sebelum raya,paling lambat 5hb,harap ahli semua harap bersabar kerana puncak kegemilangan dah nyata,semua ahli patut siap sedia planning nak raya macam mana di saat bergelar jutawan.
Setiap kali nak syawal cerita sama,cukup2 la,kata jer dana ni x wujud.biar orang move on,kesian mak aku dia kata kalau x dapat dana ni sebelum raya,x payah nak raya nak melawat,gangguan emosi betul dia.
Bagila penamat kepada orang2 luar disana,dan biar mereka teruskan hidup mereka tanpa harapan palsu.
,inshallah sy akan melengkapkan impian mak saya,semoga dia panjang umur.

Silverscreen
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by metabox99 28/5/2019, 17:06

LINK GROUP TELEGRAM BBS (BUAL BICARA SMMG)

t.me/joinchat/LE9_LFCUvNMFSUYFxf08Rg

metabox99
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by BRUCE LEE 28/5/2019, 16:13

Betul ke report tak lekat?...tak ada bukti?...tak berasas?...mana statement polis/lawyer yang kata SMMG ni sahih....tak da sekor leader pun tunjuk....
Dah korang tak report cam mana polis nak bagi statement kan?......Jadi telan aje laa info2 belit2 tu...ya....

"kita lah insan terpilih dari yang dipilih"

......cukur...cukur2..... sangat2.....nak nangis pun ada ni...

BRUCE LEE
Guest

Back to top Go down

Post by Gelihati 28/5/2019, 15:58

LOBO, nak apear mcm mana account tu sbb benda ni mmg tak wujud. Cer tanya bank mana depa pakai, tak berjawab sbb dana ni confirm lama dah tak wujud. Depa buat utk kutip topap je. Tak payah dok memgharap lah. Kawan saya yg dulu stp minggu naik KL kononnya tak lama lagi nak dapat dah pun tak naik KL lagi dah....dia baru sedar tertipu selama ini. Dah lah jadi leader, nak sorok mana muka pun tak tahu dah, ahli2 dah mula mengamuk tambah2 dah dekat raya ni.

Gelihati
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 4 Empty SMMG

Post by LOBO 28/5/2019, 15:18

Aku mmmg dah mula tak sedap hati ngan 4 acc utama ni...semalam TA kata rasa2nya akan dpt duit raya seblum syawal...Mid KARISMA kata owner janji nk bagi sblum syawal...Dtg Tz hari ni kata ..4 acc utama tak nampak apa2 pun..appear pu tarak..clear pun langsung mmg tak ada....Habih yg Romi cakap nak tunggu clear kat bank penerima tu natang jadah apa?.....aku sangsi dah ni......apakah episod yg BNM, PDRM dok cekup2 tu juga termasuk SMMG ni...

Tapi mereka kata mereka kebal ...tak lot undang2..polis,lawyer,hakim,doktor org, doktor haiwan, dto', datin, jurutera...bla..blaa...semua join....
Apa kisah...main belit2 fakta pun ahli redha ..kann?...

LOBO
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 4 Empty Salam

Post by Deris 28/5/2019, 11:01

tkperlu nk sebut anjing, sbb anjing sendiri pun lg mulia pandai cari rezeki sendiri utk makan. korg yg dok nganga tapi nak duit lebat ni tktau nk dilevel tahap mana dah. bak kata Caprice, kebodohan ni ada tahap level nye. korg ni aku tktau level tahap apa dah. lebih teruk dari bodoh, buta kayu pun tk mcm korg.

Deris
Guest

Back to top Go down

Post by Ramas 28/5/2019, 10:57

Hoii anjing pentaksub juta juta,dah dapat sagu ke

Ramas
Guest

Back to top Go down

Post by はしたな 28/5/2019, 09:52

ini yang dia tunggu, BSH tu sedut melalui topap masuk kantung dorg. bijaknya.

はしたな
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 4 Empty Manggis

Post by Manggis 28/5/2019, 09:44

Hoiii org2 kampung!!!! Pengumuman!! Pengumuman!!!! Sila ambil perhatian!!!
DENGAN INI PEMBAHAGIAN DUIT AKAN BERMULA PADA HARI INI!!!..
SEKIAN TERIMA KASIH!!!

*Hanya penerima bsh yg layak shj*
Kikikikikiki jgn mare haaaa

Manggis
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 4 Empty Mangkuk ayun

Post by Mangkuk ayun 28/5/2019, 09:23

Amacam smua??? Da dapat duit raya kaa??? Duit Bsh jugak yg klua nya..hahahahahaha lawak sungguh!!!

Mangkuk ayun
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 4 Empty Spyware

Post by Spyware 27/5/2019, 21:35

YEYYYY TORA2 DTG LAGI!!! SILA TOP UP LAGI DAN LAGI DAN LAGI!!! HAHAHA KAN DA KNA TOP UP DAHH ABANG DA KATA KO X CAYA!! HAHAHAHA!!! DEKAT NAK RAYA DAAA!!

Spyware
Guest

Back to top Go down

Post by Topapian 27/5/2019, 20:28

Standard la tu time minta topap, ngaku sedara ng menteri pasola, time konon2 (dah mmg xwujud) duit nak keluar meletup kebabom, ada plak masalah yg menteri pasola pun xleh pakai. Tu je la putar2, tu pun masih lg ada yg terpedaya. Ko la kaldai topap! Siapa lagi.

Topapian
Guest

Back to top Go down

Post by Ehehe to Izrail 27/5/2019, 18:56

Xpe bro... Allah tuhan sekalian alam.. Dtg menteri pown kalu Dia kate nk kne, depa nie semua rapat.. Pelan2 usahe bg info kt polis semue ok... Sian org baru2 nie.. Kite yg dh kne nie xde nye nk mengharap dpt balik duit 2..harap bley stop la bnde nie..

Ehehe to Izrail
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 4 Empty Mat sembang

Post by Mat sembang 27/5/2019, 16:48

WOI MAT APEHAL!!! KAN AKU DA KATA KO APEHAL DGN AKU!!?? KLU AKU BODOH KO LG BANGANG LA MANGKUK!!! HAHAHAAHAHA BONGOK LA LU APAHALLLLLLL..APA PUN X BLEHHHHHHHH...HAHAHAHA KO LG BODO SBB LAYAN AKU BINGAIII!!! MANGKUK JAMBAN PYA BUDAK HAHAHAHAHA !!!

Mat sembang
Guest

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 4 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Back to top

- Similar topics