Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROP SAHAJA

bora_bora
penunggu_gua
gibsonfender46
Ryan89
unggas
kongkalikong
Hannacun86
CheqMonq
Abang Sado
ulatulat
lalalala9999
hemmalek
Rajarompas
Tipahtertipubang
ivankov
shane5595
anis fariza
Hidup Susah
22 posters

Page 38 of 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Go down

ROP SAHAJA - Page 38 Empty Sudah2 la...

Post by Rasanya? 11/2/2019, 13:26

Dok dlm group negatif nk jilat lebih ????????????
Tknk mengaku la tu dah menipu kuikuikui.
Dah dekat tu agak2 berapa lama? 1 hari? 1 minggu? 1 bulan? 1 tahun? 1 kurun? 1 abad?
Dah kena tipu tp masih percaya tu kira pandai ke? HAHAHAHAHAHAHA

Rasanya?
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 38 Empty Several

Post by CheqMonq 11/2/2019, 11:23

Aku sokong hang forklift.. Allah maha mendengar.. Kalau dia kata Kun Fa Ya Kun.. Adalah rezki kita.. Kalau sbaliknya.. Allah boleh berikan utk kita smua.. Sabar dan banyak berdoa.. Insahallah..

CheqMonq
Warga Baru

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 38 Empty Dapat

Post by Forklift 11/2/2019, 10:30

Kalau duit tak dapat pun... Apa boleh buat... Biarlah depa nak tipu pun... Allah maha kaya... Kita kerja cari duit cari rezeki mcm biasa... Selagi hidup selagi tu kena cari makan....

Forklift
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 38 Empty Gaduh

Post by Forklift 11/2/2019, 10:21

Cool kawan2 jgn gaduh2... Duit nak dapat dah ni... Kita melayu kena bersatu... Baru boleh naik... Jangan buang kawan... Jangan dengki... Jangan iri hati... Jangan hipokrit... Jangan pentingkan diri sendiri... Solat jangan lupa ye... Buang jauh2 ya kawan... Kita kawan2 takmau lawan... Nanti duit dah dapat kita pakat sama2 bagi bangsa melayu kita naik... Ini tanah melayu kita... Ingat ye... Jangan buang kawan ye... Walaupun aku dah dibuang kawan2...

Jadikan melayu setaraf dengan bangsa2 lain... Inshaallah amin...

Forklift
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 38 Empty Mmmm

Post by Aku yg tulis to agree... 11/2/2019, 10:15

Kepada to to agree... Dahsyat kau punya maki hamun aku... Mcm2 pala butuh la... Taknak mampos dari awal la... Sebelum kata orang bodoh... Baca dulu ayat apa aku tulis... Fahamkan... Adakah ayat aku tulis nak membodek... Kau tak dapat bezakan ke... Ayat penyata dengan ayat bodek... Sekolah ke tidak ni..? Tahu baca ke tidak? Rasanya kawan2 dalam ni mesti tahu siapa yg bodoh sebenarnya...

Aku yg tulis to agree...
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 38 Empty Re: ROP SAHAJA

Post by To Rasanya 11/2/2019, 10:11

Org bodoh macam ko la lg teruk.. sebabnye dah la xde ilmu lps tu nak kaya cepat lepas tu meroyan mcm khinzir..tu sebab bodo piang mcm lembu..ada paham?hahahahahahaha

To Rasanya
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 38 Empty Bengong

Post by Rasanya? 11/2/2019, 09:00

Hihi suka2 nak bodohkan org..
Bodoh & penipu mana lagi teruk?
Dari segi duit, penipu menang..
Dari segi moral & agama, penipu menang juga ke?

Rasanya?
Guest

Back to top Go down

Post by jilaker 11/2/2019, 08:55

wahhh lembu penjilat Romi dah kepanasan, pegi lah komen kat  section info positif, x laku pun kat situ , x ada sapa pun nak komen Very Happy Very Happy Very Happy

jilaker
Guest

Back to top Go down

Post by Skimauta 11/2/2019, 08:37

Dah kaya belum...atau masih dlm angan2 nak kaya....lawak lah hampa ni senang ja kena tipu dgn mat ropi ni...lawakkkkkkkkkkkkk hahahah kesian...mlm ni bukak mudah.com tgk keta besau...esok top up lagi hahahah

Skimauta
Guest

Back to top Go down

Post by To mr jay 11/2/2019, 08:33

Nak mintak maaf....duit haram lagi di sebat ada la...mana benarnya..kat mana sahih skim ni aku pun tak tau...pernah ke org labur 1k dapat 500juta.. logik la sikit....kalau betul lah skim ni...malaysia x ada org susah dah...tak payah kerja semua...siap boleh beli amerika lagi...duit bertrillion..no 1-10 terkaya dunia semua org malaysia...tapi syg bodoh x bertempat...allah bagi akal utk fikir...bukan jalan mudah mcm ni...

To mr jay
Guest

Back to top Go down

Post by To cilako 11/2/2019, 07:21

Cilako mmg sesuai dgn diri ko yg celaka tu..camni la bro..aku tau ko bodoh..tp pls la jgn tnjuk sgt ko tu bodoh n bangang. Senyap2 udah la..biar ko je tau betapa bodo nye ko..so aku nasihatkan ko msuk skolah rendah balik..bljr elok2 mcmna nk jd cerdik blk..jgn asik mroyan je..dh la join sndri..org xpksa..ada hati nk jd kaya cepat..pstu bila xdpt duit udah jd mcm org gila sawan..hakk tuiiii

To cilako
Guest

Back to top Go down

Post by cilako 11/2/2019, 06:49

ini kan section info negatif tapi kenapa ramai lembu2 penjilat Romi  Very Happy Very Happy Very Happy

cilako
Guest

Back to top Go down

Post by Mr jay 11/2/2019, 02:13

Aku harap nnti bila duit dh masok... mana2 yg bergaduh mana2 yang maki leader cepat2 laa minta maaf... dana ni benar wahai sahabat sekalian... bersabarlah akan ada bahagian masing2 nanti in sha allah doa2kn supaya segala urusan dipermudahkn

Mr jay
Guest

Back to top Go down

Post by Skimauta 11/2/2019, 00:35

Aku baca kau org punya komen...akauntan pun boleh gila...mcm ni pun hampa dok percaya lagi ..bagi lagi leader duit...topup lagi...hahhaha allah bagi akal fikir lah bro

Skimauta
Guest

Back to top Go down

Post by CheqMonq 11/2/2019, 00:18

La.. Xnyah gado..gado.. Kita patutnya doakan dipermudahkan sgala urusan.. Bukan kita bergaduh sesama kita.. Kalau ada.. Adalah.. Kalau sebaliknya... Kita bersabar... Allah uji kita dgn permasalahan untuk kita mnjadi lebih baik dan terbaik.. Wallah

CheqMonq
Warga Baru

Back to top Go down

Post by porrah yang terencat 10/2/2019, 23:50

Aku rasa bukan lidah ko yang tergeliat tapi ko memang terencat bro. macam agree cakap BODOH AKAN KEKAL BODOH SAMPAI MATI. sgt sesuai dengan ko porrah. Sampai ko tak kenal ayat bodek dengan ayat penyata. Dh makan ubat mental ke belum?hahahahahahhaha

porrah yang terencat
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 38 Empty rop sahaja

Post by porrah 10/2/2019, 23:41

NAK TERGELIAT LIDAH AKU BACA KOMEN ""To Agree""
nampak sgt nk membodek.....
bila tau benda nk berhasil
ni laaa satu cth melayu porrahh !!!!!!

porrah
Guest

Back to top Go down

Post by To to agree 10/2/2019, 23:35

Eh ada lg org bodoh dlm ni nampaknya..Wei bahlul..kalo rs xde ilmu..xtau pape baik ko senyap n diam2 je la cibai..sbb lg ko bsuara lg nmpk kbodohan n kbahlulan ko tu.. aku rs ko ni bodoh sikit je dr lembu..ehh silap..bodoh byk dr lembu..otak ko pn rsnya bkn dlm kpala..tp kt bontot..btol kan?cb check blk otak ko ktne..ko ni dr awal lg dh nmpak bodohnya tp ko xprasan. Konon2 join nk kaya cepat. Nk dapat juta2..sangap duit sangat..pastu dah xdpt duit ko jadi meroyan macam *****..dh awal2 lagi ko yg letakkan diri ko bodoh mcm lembu. Dah tu nak salahkan orang merata konon kena tipu la. Konon ko dijalan yang betul la...bodoh nak mampus..kalo rs kena tipu sgt pg la buat repot polis mcm yg romi sruh tu. xpun ko claim blk pd leader duit ko labur brpa ratus 100 200 1000 10k?pastu brambus xyah nak meganjing..ke ko masih mengharapkan n nak jgk lg duit juta2 tu..kutuk2 maki2 tp duit tu masih ko tgu..pala butoh la lu *****...kenapa ko xmampus je dr awal bahlolll.

To to agree
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 38 Empty Duit masuk

Post by Forklift 10/2/2019, 23:33

Duit nak masuk dah...alhamdulillah... 8 tahun dok tunggu haihhhh... Dari zaman paklah nuhhh... Kalau la dapat... Akan senanglah wahai bangsa2 ku... Apa yg penting boleh beli forklift....hehehehe

Forklift
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 38 Empty Pehh

Post by To kelewon dan poorah 10/2/2019, 23:29

Kadang2 aku baca komen dari kelewon dan poorah... Kelakar... Lawak... Bodoh pun ade... Bila tanya tak boleh jawab... Diam... Boh penendang kot...

To kelewon dan poorah
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 38 Empty Wow

Post by To agree 10/2/2019, 23:20

Pehh agree... Back up baik nampak... Dah kaye ke.... Sedut sampai ke telur ni... Jgn berlagak bagus sangat agree... Semua kat sini semuanya menunggu duit... Negatif ke... Positif ke... Semua sedang menanti duit... Utk yg positif tu... Dok diam2 sudahlah ye... Biar yg negatif ni bagi tekanan... Utk yg puak2 negatif ni pun peranannya penting juga... Supaya pihak2 yg menguruskan dana ni kena tahu yg ahli2 takkan dok diam... Yg positif pula jgn tunjuk hebat sangat...bangga dengan vvip la apa la... Semua disini adalah vvip... yg positif tu duduk diam sudah... Jgn byk cakap kalau takut sangat... Suruh angguk kena angguk...suruh geleng kena geleng...inilah perangai puak2 positif yg kononnya nak tunjuk bagus... Berlagak je lebih... Kalau sembang bukit boleh runtuh... For your info wahai si agree... Puak2 negatif ni tak hipokrit... Tak cover nak jaga benda yg rasa tertipu... Sebenarnya puak2 negatif ni org yg jujur... dengan adanya forum mcm ni... Dapat jugak info... Tapi ntahlah betul atau tidak info tu... Tapi tekanan harus diteruskan... Please shut up ye agree...

To agree
Guest

Back to top Go down

Post by Agree 10/2/2019, 14:19

Yg bodoh kekal bodoh..yg meroyan kekal meroyan..yg xde ilmu kekal xde ilmu..yg xsabar tetap akan kekal sm..yg negatif ttp negatif...bak kata org tua2..kalo bodo tu smpi mati la bodo..bodo xreti di ajar..pndai2 buat andaian sendiri...yg masih positif n byk bsabar syukur alhamdulillah tahniah diucapkan..

Agree
Guest

Back to top Go down

Post by Orang Kampung 10/2/2019, 12:07

SMMG stand-alone. tak da kaitan dgn dana2 lain.

Orang Kampung
Warga Baru

Back to top Go down

Post by INFO SMMG 10/2/2019, 11:33

HIGHWAY YANG SAMA, LALUAN YANG SAMA, DUIT YANG BERBEZA-BEZA----BLACKROSESKILL---

ASSALAMMUALAIKUM

Memang semasa Rico nk pergi sign loi serta buka akaun, rini Ahad 10/2, 2 minggu lepas di Deutsche Bank di Jalan Sultan Ismail, lawyer sabah tu datang ganggu dan kata agreement lokman dah kena batal, cuma Deutsche bank yang mesti keluar surat pembatalan, maka agreement lama terbatal.semua group Dmg, Waw dn ln2 termasuk Smmg/ Rop akan dpt agreement baru tanpa lokman hari selasa 12/02/19 ni.

Satu kapal kargo, kontena ln2, kontena Bpip ada rampasan kuasa disebabkan masalah Lokman itu sendiri.Skrang diambil alih oleh seorang lawyer dari Sabah(nama rahsia)...
2 faktor disini, faktor dalaman Smmg dan faktor luaran.

Faktor luaran penentu segalanya.Kesemua dana2 ini mempunyai punca dana masing2 dan disatukan diatas satu laluan yang sama, dan dikendalikan oleh Tun D.....Ada yg baru dan ada yang belasan tahun dan mempunyai agreement serta dokumen yang asal.

Bila Tun M kembali sebagai sebagai PM, laluan dana ini diluluskan seminggu selepas Raya Aidil Fitri 2018 dan ada yg sudah di parking di bank2 dalam Malaysia utk tempoh 6 bulan

Bila masalah timbul dan Lokman dibatalkan sebagai owner Bpip didalam agreement lama, tetapi namanya masih kekal di Deutsche Bank, maka pihak bank mengeluarkan surat termination bertarikh 6hb.Februari,2019. Kelulusan sepenuhnya kpd agreement baru ialah pada tanggal 12/2/19.

Jadi tidak perlu meroyan lagi, krn yg meroyan ni tidak tahu apa2, buat spekulasi melulu, hentam kromo, org Jawa cakap, sembrono. Tunggu bertahun2, hasilnya masuk angin keluar asap.

Saya dah ikuti perkembangan ini sejak 2013 dan sudah tengok document asal, dan atas faktor keselamatan.Pada bulan 5,2015, kalau tak silap, Droy mula2 bawa masuk Rm 456 Billion melalui JP Morgan ke Standard Charted, sebab dia Pemegang Watikah Raja2.Sebab yakin baru saya masuk dgn Abg Mid pada 2016.

Lps tu datang pula masalah Zaidi, mereka cipta macam2 krn riak, sebab ada connection konon dgn Bnm.Tsr tak layan dan suruh Droy yg layan si Zaidi ni.

Skrg perkara yg sama berulang kpd Bpip pula, tpi bagus juga sebab Lokman bermasalah.Tsr steady sj, tidak goyah, banyak penghinaan, kecaman yg dia terima, terutama dsy.

Takpa, nanti kita tengok dsy lari bogel di KL, suruh dia telan dan hadam kesemuanya, kalau dia ada maruah lah.Dia lagi bapak scammer dgn dcycoin dia, coin kita pun lebur terus, Faiz pn membisu.

In Shaa Allah, 12/2/19, laluan dana2 ni selesai, investment Smmg pun begitu, tunggu public announcement dari Tsr sj, tapi rasanya penghujung bulan jugala, banyak sgt hiccups, tapi x semput.

Yang rugi kepada mereka yang x sabar, tidak berIman kepada Qada dan Qadar, ujian,dugaan tetap ada, yang penting keyakinan, ilmu yakin, ainul yakin, haqqul yakin dan kamalul yakin, kesempurnaan yakin kepada Allahu Taala.

Tu sebab Melayu itu layu, lemah ilmu, kebodohan didepan, melatah kuat sgt, sifat2 dengki serta khianat dan akhirnya menanggis x berlagu, menyesal x guna.Yang sabar, tahniah, jangan lupa keluarkan zakat pendapatan, 2.5% je...

Maju jaya Smmg...utk Tsr, Droy, Tz,Abg Mid,Ta,Vvip, Royal, Mia Nadia,Kzie, Cf, Sensei dan leader2 Smmg serta warga kerja Smmg...terima kasih dan saya berdoa agar kesemuanya dilindungi Allahu Taala, sihat sentiasa, ceria selalu dan tangga kejayaan hanya selangkah saja lagi.....terima kasih sekali lagi dari

Blackroseskill.....Addios.....dan kepada Rico...I owe you, my man....

INFO SMMG
Guest

Back to top Go down

Post by CheqMonq 9/2/2019, 23:26

Mantap tu.. Wow.... Awesome..

CheqMonq
Warga Baru

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content