Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROP SAHAJA

NanaNanot
Gigit
King Kong
Katak Puru
antarakasih
Fabregas
Aku tak kisah
Mak Su
Betul ke?
Saya
ZynnHarris
rxz
haira
bakal jenazah
WaitNsee
ropeah
Rezeki milik Allah
eastern_diamondback
Atenwan
Shazenko
Hero melaya
RAHIM BENZEMA
Pak jodi
27 posters

Page 25 of 40 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Next

Go down

ROP SAHAJA - Page 25 Empty Penipu Scammer

Post by Aireen 29/3/2018, 12:10

Semakin teruk akhlak puak defend ni. Mintak bersemuka tknk, fitnah org sana sini. Kita nk gaduh pun ada cara dia. Betul ckp makciksue, apa yg kita tulis ni akan disoal nnti kt sana. Kita semua islam.. Berbalik kepada ajaran islam. Benci gaduh mcmanapun ada cara nk selesaikan. Mamat tu dh ajak bersemuka, pergilah jumpa. Tu cara nk tamatkan fitnah. Zaman fitnah ni mmg bahaya. Zaman dajal.

Aireen
Guest

Back to top Go down

Post by MakcikSue 29/3/2018, 12:06

Amoimoi, makcik tk kisah nk gaduh pasal belainan pendapat tu perkara biasa. Dlm satu organisasi mana je tkde yg busuk. Cara kamu ni menyelar mcm tkde langsung kebaikan pihak polis kepada kamu. Makcik tk hairan kawan2 kamu jadi mcmtu, sbb tgk saja diri kamu, beradab sgt ke percakapan kamu tu? Mmg sesuai kawan dgn org yg tkde intergriti. Kalau kamu tahu kawan kamu tu ada buat jahat, kamu report saja di balai tempat dia bertugas, bawa semua bukti yg kamu ada. Itu baru masyarakt yg bertanggungjawab. Bukan setakat bersembang dekat sini, buat tuduhan melulu. Kepada benci, sebagai org tua, makcik nk berpesan, mcmana kamu benci, syirik ni Allah tk ampun. Berbalik kepada Allah, ngucap dua kalimah syahadah balik. Makcik ni bekas kerani polis saja, 30thn berkhidmat, makcik nampak ramai polis yg baik dan berpegang pada Nas Allah. Tk patut kerana sorg dua, kamu nk lebelkan semua polis sama. Anak makcik kejar peragut smpai hilang jari semata2 nk tolong sorg budak pempuan, tu dikira perasuah jugak ke. Kamu buat tuduhan fitnah mcmtu dosa kamu tanggung tu sebesar Alam. Kamu ingat apa yg kamu tulis dalam ni sekadar suka2 tk dicatit malaikat ke? Baik bermaafan sahaja. Kita tgk dana ni mcmana, masing2 ada pendapat masing2. Biar haiza buat kerja. Dia nk bantu org yg jadi mangsa. Biar inspetkor mamat buat kerja, kita yg tkbole nk sumbang apa2 ni diam sahaja lah

MakcikSue
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 25 Empty kebenaran

Post by Johanna. 29/3/2018, 11:53

Dok guna nama2 org ni yg aku cukup pantang ni.puak2 jahat dana ni tkde cara lain ke korg nk serang? Be gentle la sket, hanya pengecut je guna nama org lain nk tutup kejahatan. Mamatsengkek, ko diam je. Lgpun dh ada arrangement dh kan. Yg mana dh dpt email tu tau kebenaran dari semua ni. Dh tau puak2 positif ni mmg jahat akal, nk gaduh tkde guna pun. Bolayan jr

Johanna.
Guest

Back to top Go down

Post by Cicitpokdi 29/3/2018, 11:42

Mcmnilah, mamatsengkek dh ajak ko jumpa. Apakata dari melalak kt sini ko jumpa dia.. Dia dh ckp wat jela report kt sana. Dari sini, tktau mana satu betul sebab semua bole ckp je. Aku leh ckp aku makan ngn barack obama semalam kahkahkah. Aku leh ckp aku najib, aku rosmah kekekeke

Cicitpokdi
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 25 Empty Re: ROP SAHAJA

Post by Benci 29/3/2018, 11:32

amoiamoi wakakaka. Aku tak main geng2 ni. Maaf la, aku suka bersendirian je. Kalau betul aku senyap kalau salah aku bersuara.

Benci
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 25 Empty Marlah reramai ipd dang wangi

Post by mamatsengkek 29/3/2018, 11:19

Sape nak kenal i mai ler sini. I tak tahan dah duk sesorang melayut telor busuk neh. Kencing pun bau hancing.. Booh lah menipu lah kau lahanat

mamatsengkek
Guest

Back to top Go down

Post by amoimoi 29/3/2018, 11:16

benci ko bkn geng polis sengket ka...apasal kata kt polis sengket plk

amoimoi
Guest

Back to top Go down

Post by amoimoi 29/3/2018, 11:14

ishh makin parah plk aku tgk pergaduhan dlm ni...cm ne nk buat ye bg semua brdmai blik....melayu mmg suka brgduh...

amoimoi
Guest

Back to top Go down

Post by Benci 29/3/2018, 11:07

Mamatsengkek, tak de nak fitnahnya. Baru je saya call ipd dang wangi dan bertanya adakah nama inspektor zainudin kat sana. Yg angkat call sendiri mengatakan tak ada nama inspektor zainudin kat ipd dang wangi tu.. Wakakaka buat pe saya nak tipu.

Benci
Guest

Back to top Go down

Post by amoimoi 29/3/2018, 11:05

to makcik sue maaflh klau terasa...klau ank brnak buat kerja btl nk panas bontot tu buat apa...xsemua anggota polis cm tu..tpi aku ada kwn sisasatan jenayajh jugalh semayg xtggl tpi hmmm.....polis mamat xbuat cm tu kn..dia baik...

amoimoi
Guest

Back to top Go down

Post by Makcikbawang 29/3/2018, 11:02

Sedih la sy tgk dlm ni. Sy perhati jr cara group yg membela dana ni. Sy tgk makin lama makin nmpak scam. Dh tkde ayat, fitnah guna nama org. Ajak jumpa smpai sekarang tk berani. Yg mana nk tegak kebenaran dihina dicaci. Sy rasa mmg sy dh tkleh nk pecaya dana ni lg. Betul la haiza ckp, makin lama kita sendiri akan nmpak kesahihan dana ni mcmana. Sbb taik ni lama2 org dpt hidu jugak..

Makcikbawang
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 25 Empty Benci

Post by mamatsengkek 29/3/2018, 10:59

Aku rasa ada org guna nama benci dlm ni. Oh yeke ko ada call? Apa kata ko dtg terus ipd sini. Aku kalau menipu, aku tk berani ajak korg dtg. Dari dok guna nama org cipta fitnah, ko tanggung dosa lagi, ko ada terbayang mcmana nk hapus dosa fitnah? Ko kene jumpa org tu, mintak ampun depan2. Meh2 dtg jmpa aku.. Tkde telor, ckp je tkde telor, klu aku tipu, ko dtg ipd dang wangi, wat laporan pasal aku. Nama penuh pun ada kan

mamatsengkek
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 25 Empty Bongok

Post by Cicitpokdi 29/3/2018, 10:55

Adoi pe bongok sgt si james bond ni. Inspektor superintendent tu ASP la. Pilah google belambak hang research dulu nk bawak bongok hang kt sini. Adoiii memalukan nama james bond jr

Cicitpokdi
Guest

Back to top Go down

Post by Benci 29/3/2018, 10:54

29.03.2018 KHAMIS

Wakakakaka Poyo La Ko Mamatsengkek, Inspektor zainudin Konon, Menipu Je Kerja Wakakaka. Gua Baru Je Call Balai. Tak Ada Nama Pun Wakakakaka.

Benci
Guest

Back to top Go down

Post by mamatsengkek 29/3/2018, 10:49

Dh nk 1/4 dh ni... Tkkn puak positif tkle backup telor pihak pengurusan dtg jadi wakil. Kata leader ramai, antala sorg. Bukan nk tangkap pun, nk soal jawab mengikut fakta masing2, dari jadi hero keyboard je..

mamatsengkek
Guest

Back to top Go down

Post by mamatsengkek 29/3/2018, 10:47

Ada lg spesis guna nama aku. Kt sini bole la ko telepas, kt akhirat ko merangkak la cari aku. Mcm maciksue ckp, jgn ko makan balik apa ko ckp dh la kan. Tq maciksue. Happy policeday jugak kt keluarga maciksue. Biar dorg hina kareer polis, kita tgk sejauhmana nnti mereke dan keluarge mereke terjilat balik apa yg mereke ckp. Kihkihkih. James bond sebelum ko nk soalkan pangkat dlm polis, bole bg nama penuh ko dulu, atau aku nk ajak ko ngeteh. Amoimoi jual mahal la. Moh le.. Mungkin ko bolr jadi wakil pengurusan dana ni..

mamatsengkek
Guest

Back to top Go down

Post by James Bond 29/3/2018, 10:35

Salam .. Mamatsengkek, sy tak pernah dgr plak pangkat dlm PDRM inspektor supt..

James Bond
Guest

Back to top Go down

Post by Katak Puru 29/3/2018, 09:34

Alhamdulillah keje yang ade masih diteruskan..yang sampingan sekiranya ada rezeki, alhamdulillah..yang hakiki..yang part time sume berjalan..Alhamdulillah

Katak Puru
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by eastern_diamondback 29/3/2018, 09:21

Budi bahasa budaya kitaaaa....a....aaaa...

Sabar semua. Istighfar

hari ini 29.03.2018 adakah anda terasa jam bergerak pantas atau semakin perlahan?

eastern_diamondback
Warga Baru

Back to top Go down

Post by Guest 29/3/2018, 08:17

1. Satukan sekali saf...bersatu hati
2. Jangan berpecah belah
3. Jangan dengki mendengki
4. Jangan tamak

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Bongakman 29/3/2018, 07:53

Udah udahlah...jgn caci maki sesama sendiri buat malu je ngaku islam tapi perangai setan...istirfar banyak2 astarfirullahalazim.....termasuk i sekali....kitakan satu bangsa satu agama...jgn disebabkan perkara itu ini membuatkan hubungan silaturahim kita terjejas.... x baik...
Bongakman
Bongakman
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 25 Empty Sedap woo duk saja goyang telur gaji dpt

Post by mamatsengkek 29/3/2018, 07:40

Maaf semua byk goyang telur&mkn gaji haram kat sini. Mailah sape nak mereport dgn nyah disini. Jomm mai reramai horny neh duk sorang kat bilik pej dang wangi neh. Maklumlah i polis rileks jer melepak. Anak buah yg kerja ade aku kisah. Main tenet surf lg best. Kan byk masa ade.. Byee

mamatsengkek
Guest

Back to top Go down

Post by emy 29/3/2018, 07:10

aku pasti amoi tu spesies sajat,,

emy
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 25 Empty Kahkahkah

Post by mamakcupcake 29/3/2018, 02:02

Haha mampoih hang amoimoi.. Mulut lancang sgt dh kena warning kahkahkah. Makciksue relax la. Depa dh panaih bontot tu. Tktau nk serang dari mana.

mamakcupcake
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 25 Empty Amoi

Post by MakcikSue 29/3/2018, 01:59

Amoi, makcik nak warning hang na. Laki, anak2 makcik ni semua polis. Hang punya ayat ni mcm depa cari rezeki haram bagi makcik makan. Hang ingat senang jadi polis? Makcik malam2 tidoq tak lena lagi suami makcik tk balik. 3 kali kena tembakan, sanggup gadai nyawa ligan peragut smpai dapat. Anak makcik sorg putuih jari kelingking sebab bergelut dgn perompak. Makcik sumpah hang amoi, kalau hang lepas ni ada masalah, kecurian, rogol, bunuh, hang jgn pi report kt polis. Hang report kt bomo atau tansri romi. Aku doa sgt mulut lancang hang tu nnti akan makan diri hang balik. Kita hanya gaduh pasai dana dah la. Jgn libatkan pekerjaan org lain. Lagi2 inspector mamat ni dah pegawai senior sbb dia penah bgtau dalam ni dia inspector superitenden, siasatan jenayah plak tu, makcik dpt rasa keluarga dia mcmana setiap hari. Hang jaga diri hang tu. Jgn nnti mulut makan tuan na. Sempena hari polis, selamat hari polis kepada inspector mamat. Cari dalang dana ni sampai dapat.

MakcikSue
Guest

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 25 of 40 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Next

Back to top

- Similar topics