Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROP SAHAJA

NanaNanot
Gigit
King Kong
Katak Puru
antarakasih
Fabregas
Aku tak kisah
Mak Su
Betul ke?
Saya
ZynnHarris
rxz
haira
bakal jenazah
WaitNsee
ropeah
Rezeki milik Allah
eastern_diamondback
Atenwan
Shazenko
Hero melaya
RAHIM BENZEMA
Pak jodi
27 posters

Page 24 of 40 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Next

Go down

ROP SAHAJA - Page 24 Empty Mangsa

Post by Cicitpokdi 29/3/2018, 15:50

Mangsa cool, la ada topup lg ke bro. Ish mmg sah leader ko tu scam. Tp nama leader ko tu mmg dh disebut2 gak. Abisla kalau terbukti besalah, kena gari tido lokap jawabnye

Cicitpokdi
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 24 Empty Penipu Scammer

Post by mangsacool 29/3/2018, 15:48

Ko bongkar skali si leader atie tu, mak aku mcm dh kena saka setiap kali dpt mesej topup dari dia. Yg jadi mangsa tolong transfer duit ni akulah.

mangsacool
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 24 Empty Geget jari

Post by mamakcupcake 29/3/2018, 15:46

Yelah gigit, siap sedia utk cabut sembuyi dlm gua lar..

mamakcupcake
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 24 Empty Nisha85

Post by Cicitpokdi 29/3/2018, 15:44

Nisha85, ko jgn sebut PDRM dlm ni. Ada org alegik kehkekeh.

Cicitpokdi
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 24 Empty Nasya

Post by Atenwan 29/3/2018, 15:41

Ada jugak yang smpai gaduh dengan mak ayah sebab mak ayah yg terlalu percaya dengan dana ni.. Yg terlalu berhrap.. Kadang kadang saya terfikir , tanpa ad usaha senang2 sahaja mereka hendak pegang title jutawan dengan hanya melabur rm100.. Sedangkan jutawan diluar sana bertungkus lumus berusaha.. Memang tidak logik kalau difikirkan balik.. Semoga dana ini dapat dibongkar kebenarannya..

Atenwan

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 24 Empty puan haiza ..sy email puan n msj puan nk thu cra report ..tpi xdpt

Post by m.....s 29/3/2018, 15:26

puan ,saya harap puam dpt tolong rmai ternaiaya hampir 14k

m.....s
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 24 Empty Re: ROP SAHAJA

Post by Gigit 29/3/2018, 15:14

Sedang team pawer rangers haiza membuat persiapan untuk menyerbu ambush dgn semangat yang berkobar2 menjulang2 tinggi setinggi gunung kinabalu... Team positif rop bersama pengurusan sedang sibuk membuat persiapan berhari raya dengan tema Hari Hari Hari Raya dengan kemuncak klimaks yang dianggarkan mencapai ketinggian lebih dari gunung everest. Hahaha

Gigit
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 24 Empty Info

Post by Nisha85 29/3/2018, 15:04

Fyi, mmg akan ada video.. Bukan setakat video kosong, video yg diambil bole pihak unit siasatan komersial pdrm. So nnti akan ada logo pdrm dlm video tu. Puan haiza mmg nk buat secara telus. Tanpa ada pembohongan apa2. Alhamdulillah ramai yg nk tolong.. Sanak sedara yg jadi mangsa, ada yg bahagian IT, bahagian rtm semua nk ganding bahu utk sedara dorg sendiri. Mmg sy nmpak ukhwah kita kalau kita bersatu.. InsyaAllah

Nisha85
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 24 Empty kebenaran

Post by Nisha85 29/3/2018, 15:01

Thanks puan haiza. Will be there as per promised.

Nisha85
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 24 Empty Video

Post by Toke betlagak 29/3/2018, 15:00

Thanks for the info... Puan haiza..boleh bagi sekali tidak video semasa Dan selepas perjumpaan itu supaya boleh Di kongsikan kepada orang ramai

Toke betlagak
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 24 Empty Benci

Post by khalid.fendi 29/3/2018, 14:55

Benci, aku kt sabah ni, ada conference, ko kt mana, bole jumpa.

khalid.fendi
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 24 Empty Assalamualaikum

Post by haiza 29/3/2018, 14:52

Assalamualaikum,

Alhamdulillah sy sudah kumpulkan 98org wakil mangsa utk bersama dengan sy di perbincangan yg telah dijadualkan kelak.

Sehingga ke hari ini sy mohon wakil dari pihak pengurusan untuk bersama dengan sy bagi memudahkan proses pencerahan tentang dana ini. Sy tegaskan disini, sy hanya ingin menolong mangsa2 yg telah membuat report polis untuk menangkap leader yg menipu menggunakan nama dana rop atau dana ini sememangnya scam. Sy akan bantu dari segi operasi dan mendapat valid report utk mebantu anda semua untuk mendapat jawapan yg telah sekian lama anda tunggu

Kalian semua tidak perlu bimbang sekiranya anda dipihak yang betul. Yg menjadi kesalahan adalah melindungi info mengenai pengutip2 top pup ini yg semakin hari semakin galak membuat urusniaga

Yg mana telah dijemput, sy harap anda berdiam sahaja. Apa yg sy kongsikan didalam whatapps group tersebut, merupakan PNC. Sy bangga kerana tiada siapa yg bocorkan maklumat disini. Alhamdulillah.

Selepas perjumpaan tersebut, pihak auditor perlukan masa seminggu untuk keluarkan report dan akan disahkan oleh Bank Negara Malaysia. Tp jgn risau, selepas je 1/4, sy akan sebarkan alamat website yg sy telah buat, utk memberi info mengenai kes ini dgn secara telus. Sy tkkn berkomunikasi didalam ini disebabkan fitnah yg berleluasa.

Kepada org yg bersama dgn sy, tkperlu lg melenting or bergaduh didalam ni. Sy melihat, aura negatif didalam ini telah menjadi lebih buruk dengan adanya penggunaan nama dari insan yg tidak bertanggungjawab. Kepada Benci, anda bole message sy di number sy, dan katakan ia dari anda. Sbb sy sudah tknk melayan scammer2 yg menganggu urusan sy. Beritahu nama anda, dan kita berbicara secara elok dan telus.

Ohya, selepas mendapat pengesahan report, barulah pihak sy akan membuat sidang akhbar. Report itu penting untuk kita lihat sekiranya ada salahlaku didalam dana ROP ini. Mereka mengatakan sudah mendapat kelulusan BNM. Tp seriously tiada hitam putih yg menguatkan kenyataan tersebut. Dan pihak BNM sendiri mengesahkan tiada nama dana ROP yg mendapat apa2 kelulusan kemasukan duit. Sbb itu sy perlu wakil dari pengurusan dana utk menjelaskan perkara ini dan kemukakan bukti. Jadi, jgnlah ada yg berharap dana ini akan berakhir dgn kejayaan akhir bulan 3 ini. Mustahil, dan amat mustahil sekali.

Akhir kata, ini mesej sy utk hari ni smpailah perbincangan itu nnti. Sekiranya ada nama sy lg, itu adalah scammer.

Salam
Haiza

haiza
Guest

Back to top Go down

Post by Benci 29/3/2018, 14:27

088976600 asp Kinab anak rawi (kota belud)
088007999 asp Razie(Kota Kinabalu)

Jap Saya Nak Call

Benci
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 24 Empty Adoi

Post by malique 29/3/2018, 14:10

Kehkeh.. Sabah bah.. Aku leh ckp kt kota london skang. Setakat gebang sini bro.

malique
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 24 Empty Yezza

Post by Aireen 29/3/2018, 14:08

Betul tu. Aku salah sorg yg dpt jemputan

Aireen
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 24 Empty kebenaran

Post by Cicitpokdi 29/3/2018, 14:07

Betul , lebih baik bersemuka dari bg no phone dlm ni. Aku kesian ngn haiza, scammer ganggu dia siang malam. Smpai terpaksa block byk nombo. Agen dajal dana ni dh semakin menggila, guna cara kotor utk teruskan matlamat dorg. To benci, setakat ko ckp dlm ni sape nk cayer. Sedangkan ramai dh dpt email jemputan nnti. Skang ni ramai puak sana tgh siasat waktu bila perjumpaan tu, so mmg kena berhati2 bg info

Cicitpokdi
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 24 Empty Benci

Post by mamatsengkek 29/3/2018, 14:03

Dan2 ckp dok sabah. Aku dh biasa dgn scammer bro. Aku dh ckp aku tkmau deal dlm hp. Ko nk buktikan sgt, ko dtg sini jumpa aku ngn haiza 1/4ni. Setakat ko ckp kt dalam ni, sape pun bole ckp, ko report je kt balai sana, kalau ko betul sgt, ASP Razie ipd kota kinabalu, ASP Kinab anak rawi kota belut. Jgn lepas ni ko ckp ko duduk pontianak plak. Kekekekeke.

mamatsengkek
Guest

Back to top Go down

Post by Dokrokcetong 29/3/2018, 13:35

Kalu kira logiknya lebih ke arah scam...
1. Haiza menyatakan tiada dalam perbankan situasi seperti ini.
2. Info menarik disusuli dengan topup
3. Janji yang selalu tidak ditepati...
4. Pihak pengurusan pun tidak tampil untuk mempertahankan kebenaran
5. Imbuhan yg tidak masuk akal imbuhan yg akan diterima.

Dokrokcetong
Guest

Back to top Go down

Post by Dokrokcetong 29/3/2018, 13:28

Bertenang semua....kita sekarang ni nak cari penyelesaian terhadap rop ni...
Sekarang dah jadi pergaduhan pulak, tuduh menuduh dengan kata2 kesat..
Yang mana positif buktikan bahawa benda ini betul dan bukan scam..setakat cerita minggu depan nak dapat, rasanya dah bertahun ayat minggu depannya..
Yang negatif buat persiapan untuk buktikan rop ni benar2 scam dan telah menganiayai ramai yang telah melabur..
Ambo bagi pendapat seposeng je..

Dokrokcetong
Guest

Back to top Go down

Post by Benci 29/3/2018, 13:09

Mari bagi no hp kamu. Aku nak contact kamu. Nak jumpa jauh sangat aku sabah kamu k.l aku contact ipd dang wangi tak ada nama kamu dlm ipd tu. Tu aku kata kalau benar aku senyap je. Dah org balai kata tak ada nama kamu takkan aku nak tipu kot.

Benci
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 24 Empty Fabregas

Post by mamatsengkek 29/3/2018, 13:00

Fabregas, aku dh tkmau contact cara phone2. Aku tgk haiza kena scam teruk sgt. La ni kalau ko betul nk contact aku mai opis aku kt dang wangi. Atau kita ngeteh mana2 lepas opis hour. Aku malas nk layan scam. Be jantan, kalau nk discuss, jumpa.

mamatsengkek
Guest

Back to top Go down

Post by Fgh 29/3/2018, 12:35

Makcik2 di kampung ramai dah menonggeng. Tiap2 minggu topup rm100. Dekat 5tahun menopup je.

Fgh
Guest

Back to top Go down

Post by Fgh 29/3/2018, 12:30

Minggu depan boleh dapat ke? Mcm ada ura2 tangguh lagi je.

Fgh
Guest

Back to top Go down

Post by Jutawan lama 29/3/2018, 12:17

Jutawan baru.... dah jadi jutawan ke?... ni dah kamis... esok jumaat... tak saba nak tengok kau melalak ni... hahahaha

Jutawan lama
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 24 Empty Tk kisah

Post by mamatsengkek 29/3/2018, 12:13

Sy betul tk kisah kalau dakwaan tu disekalikan dgn tindakan. Jujur sy ckp, sy tkde benci, makciksue. Sy cuma ajak jumpa sebab dalam ni penuh dgn kekotoran, sekadar create id palsu, lepas tu canang sana sini, tu perbuatan pengecut. Sebab tu dari hari tu aku ajak jumpa.. Tkpayah gaduh dalam ni, aku perlukan wakil dari pihak dana.. Sapa2 anta la sorg sebagai wakil. Be gentle.. Melalak dlm ni setakat hero blog apa yg korg dpt?

mamatsengkek
Guest

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 24 of 40 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Next

Back to top

- Similar topics