Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANA BPIP

hamirumar
Azxelson98
topkapi palace
me81aa
The mask of zorro
Duit terpijak nan hado
GPPABB
Kubaguli
Copacabana
apyz666
Dana tipu
Ahli Fikiran
Brekmoks
metabox99
Silverscreen
senatron
Aku dok perhati jeee..
Yerlertu
AntiScam08
Skippy Cavanaugh
Lantern
Kelakar
bora_bora
Mario_Merah
josan85
abcdefg
CatherineFeli
Mak Su
kembara
kongkalikong
jiwa74
Boncit8
wizani85@gmail.com
Sayang83
38 posters

Page 35 of 40 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Next

Go down

DANA BPIP  - Page 35 Empty dana bpip

Post by bora_bora 12/3/2019, 16:50

tolong la saya. saya nak sedarkan kawan saya ni. dah terpengaruh dengan dana ntah apa2 ni ha. dah la kepercayaan kuat betol

bora_bora

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 35 Empty Re: DANA BPIP

Post by Kau rasa 11/3/2019, 08:42

Asalamualaikum.

Pada semua...

Maklumat. Esok saya akan berurusan Di bank Di mana acc acc saya
Kerana saya telah Di panggil utk tandantangan. Document baki selapas Di tolak ke bahagian anda semua.

Bermakna mcm saya dah blh guna pakai.

Saya rasa masanya dah nak selesai pada semua.

Saya akan maklum kan nt setelah selesai urusan saya esok.. Doakan agar kita berjaya

DATO ROHAIZAT

Kau rasa
Guest

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 35 Empty dana

Post by rahul 7/3/2019, 10:32

rop romi mgkin btl...tp slain tu smua jahanam...smua nk claim ad dana...mmg xtkt mati ke...xsng dlm kubur tu whai org2 tua yg claim ad dana ni..hahaa

btw sp knl HALIL BIN IBRAHIM?
hehe...

rahul
Guest

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 35 Empty PELAN MERAPU

Post by Jojo 7/3/2019, 07:52

Semakin dekat 'nak dapat duit ' semakin byk pulak muncul pelan top up utk dpt hibah tambahan....ada sh yg kalau dikumpul hibahnya sudah mencecah trillion....itu sorang sh...kalau 10 org? Kesian aku tgok sh yg taksub dgn benda mengarut ni. Kesian sb kbykan mereka adalah org2 tua. Lebih kesian lagi sb dh tua2 pun masih kejar dunia,harta dan wang ringgit. Akhirnya yang kaya adalah leader2 depa org. Apa tknya, setiap kali top up masuk akaun leader....dunia,dunia.....

Jojo
Guest

Back to top Go down

Post by No names 7/3/2019, 02:38

Kepada: budak jahat
4 march 2019 5:21
Hati2 dlam berkomentar. Perkataan baturay tu jgan disebut lagi. Its not ordinary person.

No names
Guest

Back to top Go down

Post by Kelam kabut 6/3/2019, 21:35

gtr boleh pm saya

Kelam kabut
Guest

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 35 Empty Bengong

Post by Rasanya? 4/3/2019, 22:42

Alang2 menyeluk pekasam, biar sampai ke pangkal lengan..
Alang2 dah topup, biar sampai dpt duit..

Rasanya?
Guest

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 35 Empty bpip

Post by budak jahat 4/3/2019, 17:21

apa kata kita bantu sesama kita dari terus biarkan orang -orang ni terus mempermaikan lg orang lain. mcm sy perasan yg terbaru mcm bro kita ada post "Walaupun semua keputusan berpihak kpd kita untuk membuka akaun pada hari ini, akn tetapi kita telah terlepas pandang ttng bayaran IU kpd 27 org pegawai kerajaan". dlm group sy pn ada jg ayat yg sama. so maybe semua ni dari orang yg sama jg. kita share apa post terbaru diorang dalam ni supaya yg baru nk join atau dah terjoin akan nampak contoh contoh ayat yg diorang gunakan supaya nampak lebih jelas lg. lg cantik kita boleh letak plak nama org yg berhubung contohnya dalam group sy org atas tu nama samaran dia batturay... orang bawahan ada beberapa orang. harap yg lain boleh share ... mana tahu kita boleh cegah dan cari dalang sebenarnya... apa kata semua??? #JOMBANTU

budak jahat
Guest

Back to top Go down

Post by Rasanya? 3/3/2019, 23:07

Haritu duit dah ada dlm lori. Bebal sgt masukkn balik dlm bank hahaha.. tak logik langsung alasannya.. nk tipu budak kecik & org tua bolehla.. kejam sungguh..

Rasanya?
Guest

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 35 Empty Dana Bapak Penipu Intai Peluang (BPIP)

Post by Jojo 3/3/2019, 19:15

La ni dah bratus kali keluar ayat...KITA SEMAKIN HAMPIR....hampir pokai adalah hahaha

Jojo
Guest

Back to top Go down

Post by Rasanya? 28/2/2019, 23:25

Kalau compare dgn dana yg seangkatan dengannya (semuanya penipu), alasan topup dana ni yg paling merepek.. tp ada gak yg terhegeh2 nk topup lg.. mungkin dah masuk sikit, tknk rugi duit yg dah sumbang tu, terus topup dgn harapan dpt makin byk..

Majalah Forbes nnt akan tulis "Top 1000 richest peoples in the world are all Malaysian".

Mimpi la korang ni ????????????

Rasanya?
Guest

Back to top Go down

Post by Kiraaaaaa 27/2/2019, 10:52

*Assalamualaikum semua. Semoga semua dlm situasi sehat afiat. Amin.*

*Walaupun semua keputusan berpihak kpd kita untuk membuka akaun pada hari ini, akn tetapi kita telah terlepas pandang ttng bayaran IU kpd 27 org pegawai kerajaan yg bersama kita. Kita mesti berkerjasama untuk menjelaskn pembayaran untuk mereka secepat mungkin. Jika kita dpt menjelaskn bayaran tersebut pada hari ini, maka persetujuan telah dicapai untuk para PO/Leaders untuk membuka akaun pada besok pagi.*

*Setiap PO diperlukn byran sebnyak RM5,600*

*Sekian dimaklumkn untuk tindakan segera. Jazakumullah.*

Kiraaaaaa
Guest

Back to top Go down

Post by Mario_Merah 24/2/2019, 18:34

yang makan duit haram, kepada ketua dana bodoh bpip ni, aku harap hidup kau tak tenang, kat Mahsyar nanti, aku harap kau dapat balasan yg setimpal. kat dunia mungkin ah kau selamat. sebab kau main dgn nama Allah, kau tunggang agama untuk yakinkan orang2 tua konon kau baik. tapi, kat Akhirat nanti, kau nak main nama Allah depan Malaikat waktu dihisab? nak tunggang agama lagi? Malaikat pun gelakkan kau jer lah lepas tgk amalan kau makan duit haram, tipu ramai orang...

ayat kau orang semua "semoga jumpa di penamat kan"? nak tahu tak penamatnya kat mana? kat Mahsyar nanti.. Checkmate di hadapan Allah.

Mario_Merah

Back to top Go down

Post by Mario_Merah 24/2/2019, 18:27

Wey leader2 dana bodoh BPIP! dah2 lah ***** bodoh mintak duit topup kat mak bapak aku! korang mmg ***** ***** bodoh. kesian ***** mak bapak korang lahirkan korang, tapi dapat anak tak guna, makan hasil duit haram! pastu penunggang agama. main nama Allah, konon dapat dlm masa terdekat. tahikkk kau! ***** ***** terdekat apa? banyak gila alasan bullshit. weh, korang makan duit haram, tipu duit orang tua ni tak takut masuk neraka ke? huh? tak payah lah bodoh main nama Allah ni semua kalau setakat nak menipu. dasar penunggang agama! apa beza leader2 bpip bullshit ni dgn firaun? takde beza *****!

Mario_Merah

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 35 Empty Nak tahu

Post by Apik 23/2/2019, 11:43

Tolong lah bagi jalan dan idea utk hentikan kerja gila ni.asik bagi duit je.lepas tu bila nak pujuk bagi duit guna agana. Bila tak dapat guna lagi agama....ayat semua pandai. Dari hal buka akaun, duit kat warehouse lah, bayar driver lori lah..bayar tentera lah. Pusing balij buka akaun lagi...mintak copy ic copy itu ini dah berapa kali. Apalah bodoh tahap bemak sgt semua leh percaya kata 2manis.
Asal pertikai je....kata tak berjuang hingga titisan terakhir. Makan taik jelah macam tu.buta2 kena tipu pun.leh caya lagi.

Lepas tu alasan paling selalu di kata...asal tak jadi oengeluaran..dah viral lah..isu keselamatan lah....pelik2 la korang nih. Punnnnn masih percaya lagi. Kalau aku tgk muka2 sorang yg leader2 lah po segala ajk..semua tak leh pakai. Semua muka pencen.... ntah mana dtg duit korang yg topup2. Minta org baru org bawah yg tolong topup kan.lepastu masuk poket sendiri. Bila tya resit.alasan tak boleh.nanti viral. Hak tuihhh.
Surat kadang2 eja pun salah. Lepastu takde kepala surat.setakat surat typee macan tu biludak sekolah menengaj pun leh buat.punnn bodohhhh lagi percaya. Mana yg maka duit tu....tgulah saat nya nanti.

Apik
Guest

Back to top Go down

Post by Farouck gamat 22/2/2019, 18:13

Feb 2019 ada 28 hari jer...
????

Farouck gamat
Guest

Back to top Go down

Post by Kiraaaaaa 22/2/2019, 15:56

HATI HATI DGN PENIPUAN DANA SEPERTI DIBAWAH

ASIK NAK KAUT DUIT ORANG

DANA AFWFF / ROHAIZAT BIN MUSA / WSB / RAJARAMPOS / FERRAH HALIK / SMMG

MAKLUMAN CASH ADVANCE

Bos telah berurusan di bank hari ini. Akaun telah dibuka tetapi tidak dapat diaktifkan oleh kerana Deposit Rm250k masih tidak cukup.

Setakat ini dimaklumkan masih memerlukan Rm100K utk mengaktifkan acc tersebut. Jadi Bigboss sdg berusaha utk mencukupkan Deposit utk mengaktifkan acc berkenaan. Jadi diharap ahli-ahli dapat bersabar.

Setelah cukup deposit acc tersebut, acc akan diaktifkan dan proses terus berjalan. Jadi minta sama-sama kita berdoa agar ada lagi bantuan kpd bigboss.

Terima kasih.

DANA AFWFF / ROHAIZAT BIN MUSA / WSB / RAJARAMPOS / FERRAH HALIK / SMMG

OKAY GUYS OLEH KERANA BOSS MASIH PERLUKAN BANTUAN, PLAN AKAN DITUTUP PD 31HB JAM 11 MLM. BAGI YANG MAMPU MEMBANTU TERUSKAN. BOOKING DULU PAYMENT AKHIR 31HB.

TERIMA KASIH.

Kiraaaaaa
Guest

Back to top Go down

Post by josan85 29/12/2018, 21:43

josan85
Warga Baru

Back to top Go down

Post by Bapa bodoh 27/12/2018, 01:01

By josan85, kasi link. Tq

Bapa bodoh
Guest

Back to top Go down

Post by josan85 27/12/2018, 00:40

Join percuma. Daftar dapat percuma 10USD. Tunggu setiap 5 jam. Boleh claim profit ini
Link pendaftaran : https://okmaxgold.com/?ref=JOHNNY79

josan85
Warga Baru

Back to top Go down

Post by Brotherhood 26/12/2018, 19:27

Yang percaya leader tuh buat apa? Takkan tak boleh pikir logik bagi duit dengan doc peribadi suruh org lain buatkan sedangkan nak buka acc DB kena sign dr pemohon sendiri. Buta2 bg duit apa cerdik sangat otak tuh? Takkan tak tau langsung prosedur buka acc? Sebelum nih buka acc macam mana? Hadoii laa. Jangan tetiba ah long depan rumah korang tuntut hutang. Rupanya si lokman tuh guna doc peribadi korang buat hutang ah long. DB nih salah satu bank yang ketat prosedur dia. Aku buka bank standard chartered pun ada jer doc yang diorang minta siap nak kan bil2 terkini sebab nak tengok alamat sama tak macam yang di isi dalam borang. Sebab ic aku tak sama dengan alamat yang aku duduk. 3 kali kena reject sampai company aku kena masuk campur baru diorang approve. Lokman nih siapa senang2 bawa doc org untuk tolong buka kan acc?

Brotherhood
Guest

Back to top Go down

Post by Topup 26/12/2018, 19:09

Bukan semak dgn leader pasala akaun di Dutch Bank tu. Semak terus dgn DB ada tak nama anda di daftar utk buka akaun, kalau tak ada sah dan nyata kena kencing lagi. Ada yg masih mengharapkan esok akn dapat habuan, lepas esok, esok, entah berapa lama esok depa ni. Yg nyata Dana ini adalah jelas PENIPU.

Topup
Guest

Back to top Go down

Post by Topapian 26/12/2018, 15:22

Terima kasih abcdefg. So kepada yg ada buat bayaran utk buka acc DB, mohon lah semak balik dgn leader yg korg bayar tu.

Topapian
Guest

Back to top Go down

Post by Ahlilama 26/12/2018, 11:33

Test

Ahlilama
Guest

Back to top Go down

Post by abcdefg 26/12/2018, 11:33

Salam Topopian,

Saudara boleh membuat kesimpulan seperti itu kerana Deutsche bank mempunyai polisi sendiri mengikut undang2 yang sah. Saya boleh cuba menyampaikan kesahihan selebihnya jika saya mendapat maklumat yang lebih lanjut mengenai program ini untuk diberikan kepada kawan saya di Deutsche bank. Dia boleh tolong cek melalui sistem jika siapa dan syarikat yang terlibat telah disenarai hitamkan oleh bank tersebut. Jika tidak, diharap pihak2 yang terkena boleh melapor terus kepada bank negara dan polis. Saya tahu ramai yang telah melabur sehingga ratusan ribu demi mendapat apa yang dijanjikan oleh pihak yang tidak bertanggungjawab.

Dia juga bagitahu sebelum ini orang beramai-ramai pernah datang dari jauh ke bank tersebut untuk membuka akaun selepas mendapat maklumat daripada pihak tak bertanggungjawab dimana mereka akan mendapat pulangan wang yang begitu banyak jika membuka akaun di bank tersebut. Deutsche bank tidak pernah mengeluarkan maklumat dan mempunyai polisi yang diwarwarkan selama ini. Saya harap orang ramai tidak menyalurkan wang kepada program ini kerana ianya adalah penipuan secara terang-terangan.

Sebarang kemasukan / keluaran wang dalam jumlah besar mestilah melalui bank untuk memastikan keselamatan kedua2 pihak. Dan tiada istilah menggunakan akaun peribadi (akaun scammer/penipu) sebagai tempat simpanan sementara kerana ianya mestilah melalui akaun bank syarikat itu sendiri.  

Untuk menjadi shareholder syarikat, kedua2 pihak iaitu owner syarikat dan pelabur mesti meghadiri mesyuarat rasmi yang dikendalikan oleh syarikat itu dan syarikat itu mesti menyatakan dalam medium syarikat itu sendiri melalui website/ polisi syarikat/ audit atau apa2 yang bertulis sebagai hitam putih kepada kedua2 pihak yang terlibat. Sebab itu letterhead syarikat amat penting untuk menunjukkan kesahihan/ kebenaran urusan yang dijalankan. Ini amat penting kerana anda terus boleh cek siapa yang terlibat melalui website selepas cek letterhead syarikat tersebut.

Saya memberi nasihat di atas pengalaman saya yang menjalankan perniagaan mengikut SOP yang betul yang melibatkan pihak bank dan juga pelanggan (client) kerana ianya penting untuk audit tahunan syarikat.

abcdefg

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 35 of 40 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Next

Back to top

- Similar topics