Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROP SAHAJA

Embrace Reality
gibsonfender46
Melayu bodoh
Syukur selalu
bakal jenazah
Katak Puru
Shima
Unazilu
ZynnHarris
Deeppurple
jack reacher
Maduhan
NanaNanot
jutawan fakir
Hero melaya
majesty77
ajaiwashere
antarakasih
hambaAllahh
Janda
fx_trader
fara7611
Orang Kampung
Bongakman
Mantap bergaya
salwa
Gigit
Senah
mampusko
Iblis Lakhnatullah
Botol kicap
Fabregas
Mak Su
King Kong
skillman
Josh
40 posters

Page 25 of 40 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Next

Go down

ROP SAHAJA - Page 25 Empty Re: ROP SAHAJA

Post by isteri romi 16/5/2018, 14:25

Sape yg dah kaya boleh la minta sikit utk sopping bli barang sahur. Siape dpt token huntung la yer

isteri romi
Guest

Back to top Go down

Post by antarakasih 16/5/2018, 13:12

mengapa perlu dikatakan 99% bukanlah elok sahaja dikatakan tidak berjaya diperolehi sebelum puasa ini?..mari kita lihat pula apakah alasan yg akan diberi sebelum raya ini pula

antarakasih
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by hahahah 16/5/2018, 12:23

mana si diva, yakin rop, ropi,pasti rop
penuh air kencing kt kapala korg dh tu
kata sblm puasa dpt token, esk dh start
puasa dh apa cerita ? hahahah

hahahah
Guest

Back to top Go down

Post by Cencalok 16/5/2018, 11:21

Tahniah la siapa yg dah masuk.. Kuikuikui..

Cencalok
Guest

Back to top Go down

Post by xleh sabar dh ni.... 16/5/2018, 09:13

duit token dh msuk blum??esok dh nk puasa

xleh sabar dh ni....
Guest

Back to top Go down

Post by Katak Puru 16/5/2018, 08:53

Setuju cakap diva..pg buat report lg bagus..yg lain tu membebel je sebenarnye..hahahahha

Katak Puru
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by ROPi 16/5/2018, 08:42

dekat2 nk posa rajin plk korang karang pnjg2..sapa nk baca..

ROPi
Guest

Back to top Go down

Post by spin 16/5/2018, 07:56

aku tngk kau lebih kepada membebel
la diva daripada penerangan dana ni,
org suruh kau terangkan tapi kau mengelak
xboleh jawab kau bagi pulak alasan nantinorg
x faham padahal kau sndiri yg xtahu satu
haram pn, janji token pasti dpt sblm puasa
kata romi,,terkubur juga akhirnya.

org bukn nk dgr bebel kau pasal report
atau apa, diorg pandai lah buat report sndiri
engkau ni shj ada masalah sanggup
ditipu berulang kali, itu yg mmbuatkan
org musyikil, ini x lain x bukan ada berkait
dgn pengurusan, ntah2 leader

40k entah iyo entah tidok, ntah2 rm400 hahah

lps tu akhir ayat, kalau lebur nasib la dh melabur,
punya la bagus ayat dia untk menghabiskan
cerita kisah episod drama setelah 8
tahun duk memberi janji manis kt org
ramai. yg duk aniaya ni bukan seorng
tp ramai org. kalau esk rmai tertipu
kau pun dikira bersubahat sekali kerana
memberi keyakinan kpd org ramai
dan turut bersubahat.

orang mintak cerita pasal apa keyakinan
kau yg membuat kau jamin dana ini ada?

itu pn x taw nak jawab , nampak sgt
temberangnya tu, dari awal bulan 1
kata dpt , sblm puasa,,skrng dh tnyata
mungkir janji , ayat sebelum raya pula.
xlama lagi diam lah seribu bahasa.

akan muncul mangkuk ayun satu persatu
yg kononnya yakin dana ini, tp bukti
satu pn xdo. hanya ckp dgn air liuq basi
kemudian maki hamun org suh report,
itu hal mereka sama ada dh report atau idok.

yg mnjadi masalah adalah org yg duk
mungkir janji dan permainkan kepercyaan
org banyak kali ini. xnk dicop manusia munafik
tapi perangai duk kencing setiap minggu
setiap bulan , setiap tahun.
selagi x kena bala selagi tu dok mnipu
tu jar.

spin
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 25 Empty menjawab persoalan hang lekiuuuu i love you muah hahahahhahahahhahahah!

Post by Diva AAAPLUSSSSSS 16/5/2018, 03:15

saudara hang lekiu,

sebelum aku jawab soalan yg diajukan, kalau aku explain in details, kau dah la malas nak baca panjang2. lepastu, kau nak percaya tak? kau nak mempertikaikan lagi tak? nak berdebat lagi tak? kau nak guna ayat sama lagi tak? atau kau akan berubah untuk cari maklumat usaha sendiri ?

kalau aku explain procedures and aku bagi sebab kenapa delay lagi. kau nak percaya tak cerita dia sekarang ni?????? kalau kau still nak marah2 melalak kata benda ni penipu, kenapa nak bazirkan masa aku explain kat kau????? eh saudara, ak explain macam mana nk tau benda ni scam ke x, kau menhentam je keje kata essay bodoh, ak explain in english pun, kena hentam berlagak bagus. kang ak explain sistem perbankan, kau tak paham lepas tu memekak lagi. kang ak explain cara2 nk tuntut duit dari segi undang2. tak tau lah hentam apa lagi. buruk sikap melayu macam ni

dah la malas membaca, malas cari maklumat. lepas tu mintak orang jwab semua persoalan kau. lepas tu bising taip panjang2. alahai semua tak kena la cite dia.

aku siap bagi lagi website bnm untuk korang refer. senarai kes2 yang sedang disiasat pun ak bagi. ADA KORANG REFER TAK??? ADA KORANG BACA?? ADA KORANG CALL BUAT CLARIFICATION DENGAN BNM TANYA PASAL DANA NI? see? usaha pun takde la korang ni. buat malu lah orang melayu macam ni. baru kena offer berjuta, putih mata terus. langsung xbuat background check. langsung xprepare backup plan. main buta tuli masuk.

Yang paling aku nak gelak, owner kena tangkap, penjara 2 3 tahun, lepas tu keluar. tapi korang tetap tak dapat duit. hahaha penat aku educate orang2 macam ni. cetek ilmu cetek pemikiran. pergi la google macam mana nak tuntut duit.

lepas tu minta oraang explain, bila dah explain, kata penjilat. malu aku ada kaum melayu sikap macam ni. aku tak heran kenapa orang melayu susah nak maju. senang kena tipu bila bab duit. tanam baik2 dalam kepala tu, segala bentuk pelaburan duit adalah BERISIKO. aku berani jamin la korang xde backup plan in case dana ni xberjaya. silap korang kat situ. kalau bnd ni tipu, sah2 owner makan duit haram. tapi salah korang, korang nampak tak? weakness point korang, korang sedar x? kalau benda ni tipu andai kata, aku memang dah ready kalau benda ni tipu. nama pun risiko. backup plan dh ada standby. tu sebab ak chill bg ceramah free kat korang. terpulang nak terima dengan minda terbuka

pesanan akhir, sebelum masuk sesuatu, sebelum buat sesuatu, sediakan payung sebelum hujan. jangan jadi orang yang xde akal sebab nampak duit, putih mata lepas tu tak buat pape backup plan.

aku paham, tak semua berduit, ak paham semua nak ubah nasib, tapi ingat lah, nak labur boleh, tapi pastikan korang BERSEDIA DENGAN RISIKO. silap korang tu je. aku terima korang duk menghentam aku ke apa sebab xpuas hati, sebab duit. tapi tengok balik kat mana silap korang.

kepada makcik pakcik dalam ni, lepas ni nak masuk pelaburan ke apa, minta tolong anak ke apa cari maklumat. jangan percaya bulat2.

dan aku minta maaf atas apa yg ak cakap ni. terpulang kat korang la nak nilai macam mana. siapa yakin silakan. siapa tak yakin silakan. aku hormat pendirian korang. dan kepada tak yakin, amik lah tindakan sewajarnya itu je aku mampu cakap. .

mohon maaf. dan selamat berpuasa lusa nanti. Smile

Diva AAAPLUSSSSSS
Guest

Back to top Go down

Post by Diva AAAPLUSSSSSS 16/5/2018, 01:20

lahhh. itulah ak taip panjang2 suruh kau cari maklumat sendiri kau xnk. yang kau nampak report polis, report bnm je. ada google macam mana nk claim duit? itupun aku nak bagi tahu? kang ak cakap bangang marah xboleh terima.

yang dalam pale kau report polis je?. wahai rakyat sekalian, kalau ada buat report polis, sah2 pndakwa raya dakwa. dia masuk penjara. yang korang cerdik sangat ni kenapa pk sampai situ?

buat la civil claim aduhaiiiii pakcik makcik saudara saudari cikibom, kalau kau labur kurang rm5k, kau buat tuntutan kecil kat mahkamah rendah civil. tuntutan kecil xyh pakai lawyer. kalau owner xikut arahan court suruh kerugian kat korang, court akn keluar perintah supaya segala harta benda, account owner kena seize (sita) untuk bayar hutang kat korang.

kalau lebih 5k, buat tuntutan upah lawyer. alahai. dari situ la kalau korang betul2 nak fight. korang dapat duit korang balik. ini report polis je. mmg utk tangkap owner je la. nk tau lebih. consult la lawyer la ye.

pasal ak punya yakin kt rop tu, itu pendirian ak. aku yg cari maklumat pasal semua ni. korang xnk caye sudah. itu bukan masalah aku. korang yang tak puas hati. usaha sendiri. silakan amik tindakan sebelum owner tu kena tangkap, pergi buat pape yg patut nk dpatkan hak kau. mana lah tau benda ni disahkan sbg scam.

duit aku 40k? caring nya kat aku. hahahahaha ak labur, so aku awal2 dah amik risiko. kalau aku nk claim, aku buat civil claim. maklumat owner & leader ak semua aku ada. bukti transactions & conversations pun ak simpan. settle. risau beno yee dalam account ak ada berapa. kalau ak cakap kang, kau kata riak pula. manusia.

masalah korang? pandai la korang amik tindakan. lain kali nak masuk benda risiko macam ni, BERFIKIR DAHULU buat backup plan, susun perancangan in case jadi pape. jangan main masuk melulu tanpa backup.

okay lagi ada pape nak tanya? eh sorry aku taip essay. hahahhahaha jangan la marah chill sudah.

Diva AAAPLUSSSSSS
Guest

Back to top Go down

Post by hahahah 16/5/2018, 00:10

by Mr. krypton
haritu kata seblum bulan puasa selesai, tapi bru dapat info tadi, katanya smooth 99%, nampak tak ? apa masalahnya kalau cakap awal² ? aku makin lama makin hilang percaya dengan ROP ni, sebab dah takde bukti kukuh aku nak hold kepercayaan aku.

99% nak siap? maksudnya ada 1% lagi?
tanda gagal la dpt tu hahahah
mmg xdpt sbb gagal 1%.
apa cilake lah manusia mcm ni
pandai gile menipu beb kahkahkah

itulah nak tanya diva jugak
benda ni setiap tahun menipu sebelum
puasa dpt, lepas tu berulang lagi tahun ni.

tapi nape kau yakin gile rop ni
kau pasti 100% ke ada? xya taip
benda bodoh panjang2,duit kau
pun kau xkn dpt.
hilangkan diri plak

hahahah
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 25 Empty DAH DPT?

Post by HANG LEKIU 15/5/2018, 23:39

Ni aku nak tanya kat DIVA yg beria2 sgt yakin benda ni wujud........

jadah apa lagi yg tak selesai smpai ke hr ni....dokumen, konsultan,bayaran fees itu ini, rules and law, maklum dr bank pembayar dh ada jadual dn tarikh pelepasan, kutipan utk pelbgai kos taik kucing .....semua dh settle....
Jadi tolong bg penerangan sikit bende jadah apa lagi yg tak settle.....
Kalau ko yakin ngat bende ni bukan SCAMM..

Ko ni asyik nak suruh org wat report...ko ingat dpt balik duit yg kita org labur tu.......termasuk laa duit RM 40K ko tu.....?....Hangus loooo!!!

Scammer ni lagi suka klau ada org report...habih2 tinggi penjara 2,3 tahun je......bukan kena hukum gantung punn...PO tak yah bayar...refund pun tk prlu bagi....kluo dr penjara puhhh!!...hidup mewah beb!!.......

DIVA...ko pun tak tau benda apa yg dah settle...ko angguk je yg tau....yg pastinya acc ko masih zero dgn duit dana ni....

haaaa...haaa..haaa...BETUL KANN?

HANG LEKIU
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 25 Empty berapa tahun lg nak tipu

Post by berapa tahun lg nak tipu 15/5/2018, 22:44

99%...mungkin ada 9991% lg belum setle...jgn risau...

berapa tahun lg nak tipu
Guest

Back to top Go down

Post by Mr. krypton 15/5/2018, 22:18

haritu kata seblum bulan puasa selesai, tapi bru dapat info tadi, katanya smooth 99%, nampak tak ? apa masalahnya kalau cakap awal² ? aku makin lama makin hilang percaya dengan ROP ni, sebab dah takde bukti kukuh aku nak hold kepercayaan aku.

Mr. krypton
Guest

Back to top Go down

Post by Dokrokcetong 15/5/2018, 21:08

Kalau benda x wujud memang la x nampak mana tipunya..lain la kalau benda wujud...kalau buat x betul nampak penipuannya..

Dokrokcetong
Guest

Back to top Go down

Post by spin 15/5/2018, 21:00

bagus kalau ckp elok2 cmtu diva
elakkan pkataan bngang bodoh , org tua lh
mudah ttipu lah,
hormat skit rmai pakcik makcik kt sni

bgusla nmpk molek skit bahasa tu,
biasalah diva spe xmara kalau dok spin jer
bila nk tamat, ckp lusa,
nak tamat lg ckp mingu dpn
smpai bertahun gnti tahun dh

skrng ini kata sblm puasa akn tamat
bila tinggal sehari lg puasa dia ckp
pula proses dh 99%

mksudnya gagal dpt sblm puasa, lbih baik trus terang
aje ckp xdpt.
nampak x dia nk letak harapan kt situ
padahal bnda xmnjadi haha lawak btul pngurusan ni

aku xhairan dh bnda ni wujud atau x,
klau boleh jgn dok menipu tarikh lg,
pmainkan janji dan harapan org

asyik pmainkan org nanti
esok lusa harapan dan keinginan kita pula tidk
tcapai.

brp lama lagikah mau dok spin

apa yg mmbuatkan kau bgitu yakin dan pcaya.
adakah kau jamin bnda ni wujud? shingga
kau telan bulat2 sgala kata2 pngurusan

apa pun maaf zahir batin diva , slmt bpuasa.

spin
Guest

Back to top Go down

Post by Diva AAAPLUSSSSSS 15/5/2018, 20:46

baiklah. kita tunggu yaaaa. jangan risau. Balasan azab pedih kalau amik duit secara haram. makan duit orang. itu aku pun tahu.

aku pertahan sebab aku yakin yang aku punya laluan ni betul. korang tak yakin terpulang lah, tapi kenapa bising kt sini? buat lah report. penat la hai nasihat suruh report.

aku yakin sebab aku cari latar belakang, aku tanya BNM, aku cari list BNM aku tanya ada tak kes yg guna taktik kutip duit dapat token, aku cari case2 yg tgh on-going investigation. aku guna info2 kat group yg ak dapat clarify dengan BNM. dan aku bagi tau korang sendiri macam mana nk tau kalau kes fraud or scam. so sekarang ni, tugas korang cari maklumat.

kalau ak sekongkol, bersubahat, penjilat tegar. buat apa la aku beriye suruh kau buat report polis, report BNM, logik la sikit. mmg desperate ke suruh buat report? hahahaha
kalau aku owner, konfem ak gelabah takut sebab konfem BNM korek punya berdasarkan report2 yg telah dibuat, maklumat sedia ada. no account semua ada la.

korang xpercaya terpulang la, kena scammed dengan orang lain tanggung sendiri la. relax la pakcik. saya ajar pakcik macam mana nak tahu perkara benar atau salah, kalau pkcik spin ni ada anak, pkcik minta tolong ank pkcik cari maklumat buat report. kalau pkcik ni org muda, guna intellectual anda untuk report semua ni.

benar dan betul sekali. oraang yg amik duit haram ni ada azab dia, tapi untuk kat dunia sementara sekarang ni,sementara tunggu balasan Allah,  jalan kan tanggungjawab anda buat report, tuntut hak anda! anda biisng2 kat sini xdapat apa. kalau dah buat report, tahniah. tunggu siasatan. simple.

kalau xfaham lagi aku tak tahu nak cakap apa dah.

Diva AAAPLUSSSSSS
Guest

Back to top Go down

Post by MAT spanar 15/5/2018, 20:42

Apa aku bleh kata YakinRop dan Diva AAAPLUSSSSSS nie penjilat tegar abis semua org dia kata bodo,hakikatnya diorang yg bodoh..sapa setuju kasi up skit...ada 2 ekor lembu romi bjaya di kesan hahahahaha...

MAT spanar
Guest

Back to top Go down

Post by Dokrokcetong 15/5/2018, 20:24

Kalu topup ada lagi nok masuk sebelum puasa kot mana...serupo sekalo lah..dok main pusing ayat sama....

Dokrokcetong
Guest

Back to top Go down

Post by spin 15/5/2018, 20:18

xpyh ulang2 ayat yg sama,nmpk sgt kamu desperate
takut org ramai xpcya lg.
penjilat tegar romi si diva
bsugguh2 ptahankan bnda ni
kita tngk esok last sblm puasa
adakah dpt token
jika tidak dpt bmkna mmg munafik lh
puak2 ini tmasuk yg bsetongkol seperti diva
InshaAllah smpai waktunya adalah balasan untk kamu

spin
Guest

Back to top Go down

Post by Diva AAAPLUSSSSSS 15/5/2018, 19:40

spin lagi agar ramai tertipu? hahahahha korang je tak bijak. polis ada, BNM ada. maklumat kt bnm semua da. tapi korang malas cari. malas buat report. orang melayu mmg PEMALAS. pandai masuk tapi tak pandai cari jalan keluar, nak cari maklumat selebihnya, percaya lah bulat2 apa leader owner cakap. itu bangang nama nya, biasa yang prcaya ni pkcik mkcik. yang korang muda2 ni kalau ada, pergi lah cari maklumat. come on la. maklumat dihujung cari.

korang xbijak & rasa tertitpu sebab korang percaya bulat2. korang tak cari maklumat, korang tak call BNM sendiri, korang xbuat report,

korang cuma bergantung 100% pada info, recycle info dan sebagainya. tapi xnak cari maklumat clarify dgn bnm

dah tau rasa tertipu, pergi la amik tindakan. call BNM, bagi tahu nama penuh romi tanya sepuas2 nya kat operator. siasat sendiri. point kau jilat je lah yg kau nmpk, tapi diri tu bodoh sbb percaya bulat2 dpt duit sekali banyak.

kalau rasa tertitpu dan dibodohkan, pergi cari kepandaian kau balik, amik tindakan. kau kata ak jilat? eh silakan, bodoh lagi sebab kau tak buat report tapi dalam masa sama tunggu duit kira hari.

jilat pun jilat la bak kata kau, penjilat educated. kahkahkahkah.  janji xbodoh percaya bulat2.

orang salahkan scammer tapi dalam masa sama tak nak salahkan diri sendiri sebab percaya bulat2 bodo gitu jeeee. so kalau xyakin, xbijak, tak pandai cari jalan keluar, kenapa nk salahkn statement yg menyakinkan mengajak org join? anda sendiri tak cari maklumat dulu sebelum & selepas join kan? so padan la muka.

Diva AAAPLUSSSSSS
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 25 Empty KEPADA ORANG2 YANG KEJAP YAKIN, KEJAP WAS2, BOLEH TENGOK WEBSITE BANK NEGARA MALAYSIA,

Post by Diva AAAPLUSSSSSS 15/5/2018, 19:16

cari kat bahagian FINANCIAL FRAUD ALERT > Status of Cases Investigated: (taking illegal deposit)

KEPADA GOLONGAN YANG YAKIN DIA DITIPU, NI CARA BUAT REPORT, bukan kat forum ni melalak kosong. kalau yg lain nak call BNM nak clarify pasal isu ni pun boleh.  

Report a Fraud or Get Help

If you have any information pertaining to illegal financial schemes, or are a victim of such schemes and want to seek advice, you can directly contact our Customer Service Centres:

BNMTELELINK (Call Centre)

Tel.: 1-300-88-5465 (1-300-88-LINK)
Fax: 03-2174 1515
SMS to 15888: BNM TANYA [your report / query]
[nak email, tengok website dia. )

Operating Hours: 9.00 a.m. - 5.00 p.m. (Monday - Friday)

kalau tak paham english, haaa pandai2 la korang google translate yooo.

so aku dah tunjuk cara nak cari MAKLUMAT SAHIH, pandai2 korang la cari sendiri baca sendiri, nak suruh aku call BNM ke??? EHHHHH MANUSIA PERGI USAHA SENDIRI, CARI MAKLUMAT, CALL BNM TANYA SENDIRI. KAU MEMBEBEL LA SEMUA NI KAT OPERATOR, baru tindakan bijak!

kalau blur tak reti cakap, tu haaaa. HANTAR SMS. BUKAN KAT FORUM NI!

satu hal lagi, yang leader bukak topup sendiri tu tanggung sendiri la ye, mcm kau post la, terpulang kat korang nk tlg leader macam mana, kalau leader korang tamak haloba, babai la korang. nk tolong tolong. xnk sudah. oh ye jgn lupa, ada yang menyamar jadi owner / leader lepas tu ikut taktik bukak plan. beware  okay?

done jilat! Salam maghrib!

Diva AAAPLUSSSSSS
Guest

Back to top Go down

Post by spin 15/5/2018, 19:03

spin dan auta lagi diva
back up lg jd penjilat tegar agar ramai
trus join dan tertipu
konon nk dpt sblm puasa
esk last sblm puasa pn dh bukak topup
apehal perlu menyara anak bini ke der
kata konon dana ni wujud tp xhabis lg
topupnya trus kan membackup bnda yg
xpasti, saban tahun berganti tahun wahai diva
membongak la kau menipu org ramai

[14/05 9:47 am] TS Romi Smmg: Aslmkm slmt pg .
Btl mmg ada pengurusan mklmkn pd sya akn plan tersebut dn pasti nya sya mlmkn kan smua akn bom sya .
Atas bebrapa2 urusan yg perlu di selesaikan .
Btl sptmna yg sya mklmkn selesai sblm puasa ye hnya comfirmation samada arini atau esok . Dan apa bila clear pd act utama serentak confirmation utk leader dn wakil2 pembyr kmi akan buat declaration dahulu begitu jgk dgn leader2 sblm blh di agihkan le ahli2 .
Insyallah yg sah kami akn buat declaration mmgu ni sebaik clear di act2 utama.

[14/05 9:51 am] TS Romi Smmg: Ini sptmana sya mklmkn awal dlu bergantung pd kerja2 leader dn wakil anda smua yg mana diperkatakan telah bersedia 2/3 tahun dlu utk menerima duit2 tersebut.
Urusan sya hnya smpi disini dn hnya akan bantu jika di perlukan .
Alhmdllh la klu dh bersedia dri 2/3 thn dlu sdg kan sya hingga ke arini yg bersedia pn mash perlukan bantuan dri pihak2 tertentu bg melancarkan urusan.

[14/05 9:53 am] TS Romi Smmg: Jika ada yg nak bantu mereka di persilakan jika tidak abaikan shj dn tggu msa menerima shj . Jika terzahir awal maka sya akan mklmkn pd mereka utk ttp .

[14/05 9:55 am] TS Romi Smmg: Sya amat bersyukur skg ni smua lancar dan tiada gangguan dri mana2 pihak begitu jga dgn act dan hp sya tidak lg di tap spt mana sblm ni . Sentiasa di pantau perbualan.

[14/05 9:58 am] TS Romi Smmg: Dan sbb itu la sya droy dn zainal jrg berbual di hp kami berjumpa secara tertutup dn apa sja perbcgan hnya kami bertiga.

**********************************************************************************************************************************

????BANTUAN CHARGES DIRECT OWNER ROP

(KUASA BAYAR)

????RM1000 GET RM800JUTA
????RM500 GET RM400JUTA
????RM100 GET RM80JUTA
????RM50 GET RM40 JUTA

LAST TT 20HB/5/2018 @ 11 MLM
*ONLINE BANKING RUJUKAN : BACKPACKER KOREA*
==========================

1. 10304 50
2. 20079 200
3. 10688 50
4. 10066 200
5. *10291 100*✔️????
6. 10279 50
7. 20247 50
8. 20330 50
9. 20351 50
10. 10045 50
11. 10218 50
12. 10425 150
13. 20102 50
14. 10432 50
15. *10620 100*✔️????
16. 20242 50
17. 10417 50
18. 10176 50
19. 20194 1.5k
20. 10345 50
21. 10323 100
22. 10243 50
23. 10160 50
24. 20197 200
25. 10594 100????????
26. *20195 50*✔️????
27. *10069 50*✔️????mrz
28. 30040 50
29. Johari6183 50
30. 20241 50
31. 10195 50
32. 10326 50
33. 10108 50
34. 10379 50
35. 10473 50
36. 20171 100
37. 10076 50
38. *10453 50*✔️????
39. 10123 50
40. 10398 100
41. 20217 50
42. 10538 50????????
43. 10546 50????????
44. 10643 50????????
45. 10560 50
46. 20147 50
47. 10067 50
48. 20373 50

*BOOKING : 4650*
*PAID : 350*

spin
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 25 Empty SILA SEMAK SENARAI KES YANG SEDANG DISIASAT OLEH BNM ITUPUN KALAU RAJIN KAHKAHKAH

Post by Diva AAAPLUSSSSSS 15/5/2018, 18:36

hahahaha bongkak macam aku pun eh pergi lantok lerr, setakat kata2 mcm tu xheran, aku dari semalam tanya bukti apa, buat report belum? sekor xde cakap. hahaha

ni nak tanya, dah buat research kat website BNM? aku cakap dah sebelum ni. benda ni menipu pun, mana bukti nya, kau sibuk kait kan dengn BN tumbang 60 tahun. jadi, mana bukti nya? nak suruh kau buat research kt BNM? ermmm report pun tak buat

Ni nak tanya golongan yg serba tahu la kan. almaklum lah penjilat punya pandangan mana bole pakai. bias katanya. penjilat tegar.

Dah tengok senarai individu atau company yang sedang disiasat BNM? banyakkk oooo list. antara nya mecca skim fund (2018) dgn dana haji jasman (2012) . and recent cases, taktik yg sama guna dana haji jasman pun dah kantoi time 2015.

tapi dana si romi ni, ak cari semalam kat list cases (on-going investigation) pun takde yang berkait. kalau tak caye, pergi la ye buat research cari maklumat kat BNM ye. bukan kat forum ni. bukan sembang kosong je kata orang lain menjilat. pergi tengok dengan mata sendiri.

jadi nak tanya, korang yg kena tipu ni dah buat report ke belum???? kenapa xde dalam status on-going investigation????????? nak fakta sangat kan. ni lagi sekali aku tanya, kalau benda ni tipu, scam, dan ada yang dah buat report, kenapa xde dalam senarai on-going investigation kat website BNM?????

tak caye? silakan cek kt website BNM
. alang tu2 sila click kat bahagian report. buat report kena scammed dengan romi. kalau MALAS SANGAT biasa lah melayu mmg malas membaca dan buat research, SILA HUBUNGI TALIAN ADUAN BNM. clarify sendiri dengan BNM.

kepada hahahahha dan seangkatannya, daripada rajin bukak forum ni kan. pergi la tengok depan mata kat senarai kes yg tengah disiasat BNM. kalau jumpa silakan roger. peaceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

Diva AAAPLUSSSSSS
Guest

Back to top Go down

Post by hahahha 15/5/2018, 17:36

Regim Najib dh kene tumbang. Aku nk tgk regim romi plak bole tahan smpai bila. Slagi ada yg dok topup, slagi tu korg jadi pemberi nafkah kt family romi. Bodo tol. Sanggup hanya kerana info recycle tapi sebenarnya pencari nafkah utk romi dan seangkatannye haha

itulah,,bongkak cm diva,
konon alasan derma supaya boleh menipu
duit org rmai dan bharap org ramai redo
selepS bnda ini gagal, ini lah rancangan
kpala otak manusia zalim, sama mcm najib
lah akhirnya Allah tumbangkan, tnggu masa
je si geng diva dan penipu ni smua trima bala.
bn pn boleh tumbang selepas 60 tahun,
sama je sperti dana scam ni,
aku nk tgk btul ke sblm puasa ni,
yg pasti stiap tahun sblm puasa
dan raya akan keluar ayat topup
seperti di bawah,kehkeh sndiri boleh
pkir bro

hahahha
Guest

Back to top Go down

Post by Sponsored content