Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH

josan85
metabox99
Insan lemah
rosha
kembara
gatantaan
Ahmad_Bank
Hamna Allah
jiwa74
apexi30
shadow7
Turtle
saddam
Mak Su
farizaanis264
penggodam
popi
Insan Insani
Redha Allah
Resoses
Boncit8
Gemilang
Orang Kecil
Unazilu
KikikihNiLawak
murad
Alqanaah
Senah
ewanstarz07
33 posters

Page 8 of 40 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Next

Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 8 Empty Re: PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH

Post by hemmalek 3/1/2019, 09:54

Nissan Gtr wrote:Ada pihak mengatakan Nissan cakap benda yg sama tapi dapat pun tidak...Bro,kalau dapat lambat atau cepat janji aku tahu kesahihan nya..kenapa lambat..delay semua..daripada kau tak ada info,info lama,info copy paste entah zaman bila entah..kalau tak percaya jangan masuk,why masuk..diri sendiri yg tak boleh nak sabar,bising kenapa...ingat kerja senang...kau ingat Bpip ni Easy Rhb Bank...30 minit duit keluar...kalau tak puas hati,pergi lah report dekat badan berkuasa,tak payah tunggu..kalau tak ada tindakkan..sendiri faham lah...aku pun ahli juga bro,tunggu dan tunggu menanti...nak senang bukan senang..nak susah cukup senang ja..bila akan dapat..kau tunggu lah...aku positif dgn youngman sebab kami tahu...bro negatif tapi masih mengharap kenapa..nampak sangat kau pun positif...kalau dapat nanti,tak rasa malu ka ambil duit yg kau hina owner and org yg tak salah...nanti dah dapat,kau minta duit modal kau balik,jangan ambil imbuhan..takut tak halal nanti...so tak payah lah kau nak cakap aku macam macam...dunia ni macam macam manusia ada bro...setakat kata dekat aku macam macam,celah gigi ja bro...aku tak nak tahu kau sapa..pangkat apa..kerja apa..yg aku tahu,kau dengan aku mahkluk allah yg dijadikan dari air mani...last moment...selamat bergembira yg positif...dan teruskan maju jaya dan berdoa...tak salah berdoa..dari duduk saja...Kepada Youngman..kita jumpa di penerimaan...rezeki allah punya..allah punya suka dia nak bagi dekat sapa pun...tak nak jangan ambil...yahoooo.....#positif lebih baik dari tidak berusaha apa apa

SETUJU DENGAN NISSAN....

hemmalek
Warga Baru

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 8 Empty Re: PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH

Post by Nissan Gtr 3/1/2019, 01:08

Ya...Selamat malam Kapten Rio

# Kami support Bpip,positif,menuju kejayaan,bakal bakal jutawan,kita jumpa nanti ya

Nissan Gtr
Guest

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 8 Empty rop sahaja

Post by Kapten Rio 2/1/2019, 23:52

SELAMAT MALAM GTR...

Kapten Rio
Guest

Back to top Go down

Post by Nissan Gtr 2/1/2019, 23:46

Semoga dipermudahkan Bpip... selamat berjaya owner,leader,sub leader and ahli positif yg terlibat...mudah mudahan kita bersabar dan menanti kejayaan kita...sudah nampak dah...dimana? Bila? ... tunggu list number ok...selamat malam jutawan semua...

Nissan Gtr
Guest

Back to top Go down

Post by Topup 2/1/2019, 19:46

Pelan apa tu TOPUP LAGI. Mcm pelan bunuh diri je. Terus dapat billion2 ke. Apa mcm Youngman tak ke nk join.
Dana BPIP pasti positif akan melalui hari2 yg sukar buat sepanjang tahun 2019 sprt tahun 2018, percayalah. Kalau 3 tahun boleh sabar menannti, takkan setahun lagi tak boleh tunggu. Betul tak Youngman. Sabarlah semua, be positive utk sekian kalinya.

Topup
Guest

Back to top Go down

Post by TOPUP LAGI 2/1/2019, 19:22

PLAN CHEETAH GUAMAN
GROUP TONG TONG

RM10-50B
RM20-100B
RM30-150B
RM40-200B
RM50-250B

RM100 - 500BILLION

TOPUP LAGI
Guest

Back to top Go down

Post by Nissan Gtr 2/1/2019, 18:50

Kami dah lama hadam bosku...sebab kami hadam lah kami tahu kesahihan..aku bukan saja saja nak masuk benda ni kalau scammer...aku pun buat research juga bro..kami bukan pencacai kepada mana mana pihak...aku ahli juga...modal bawa keluar lagi banyak...so tawwakal dan berdoa...kalau org lain nak meroyan..terpulang lah...bukan aku boleh paksa..cuma aku pesan..kalau dah dapat,jangan lupa minta maaf dekat sapa yg dimaki hamun semua..takut merangkak cari dekat kubur nanti...ingat kan ja...tak apa,yg negatif teruskan...tiada halangan..yg jadi lalang pun teruskan...musuh dalam selimut pun teruskan...semua ni perangai lama dah...org pun dah masak...Sop semua pakai duit...so kalau tidak tahu urusan,better follow ja...tak salah nak meroyan...tapi jangan sampai kata macam macam dekat yg positif...nanti mati tak sempat minta maaf...yg baik belum tentu syurga oo...yg jahat belum tentu neraka...so semua kerja allah...kata lah apa pun...apa apa pun,kita jumpa di penamat ok...kalau ada duit tolong..tak nak sudah...duduk diam..tak nak masuk..minta refund...habis cerita..mudah jaa...yg tak masuk,jangan sibuk...yg dah di refund,tunggu lagi...tak reti reti...ok bye bye u alls...tak sabar jadi jutawan ni...nanti yg mana tak dapat or dapat lambat,follow up dengan leader and Po kauorang ok...info beku..so cair kan sendiri..wahai youngman...see u dekat ending...yg penting rugi sapa yg tak nampak...alhamdulilah aku sebagai ahli nampak kebenaran Bpip ni...muahhh..muahhhh????

Nissan Gtr
Guest

Back to top Go down

Post by Brotherhood 2/1/2019, 17:43

Nissan GTR, youngman aku nak cakap sikit lah. Kalau boleh hadam dalam kepala hotak tuh. Kalau betul dana diraja nih boleh claim kenapa gov tak hired sahaja peguam2 yg handal untuk fight duit nih? Kenapa tak di gunakan sahaja duit negara instead of guna duit rakyat marhaen yang kurang berkemampuan? Kenapa agihan duit sering berubah? Kejap bayar by cash, kejap bayar melalui bank. Sebelum ini banyak kutipan berlaku dan 3 kali kutipan taklimat di bawah PO yus (arahan dari lukman) tapi selepas kutipan tiba-tiba tak dapat buat taklimat atas sebab keselamatan. Bayaran kepada kementerian pertahanan. Ini paling kelakar. Kononnya kementerian pertahanan minta rm250k untuk bayaran guide pemohon-pemohon sewaktu agihan nanti. Buka acc DB pun kelakar jugak bila mana bayaran rm2k di minta pada pemohon tetapi pemohon tak boleh ikut untuk buka acc sekali. Sedangkan buka acc mana-mana bank mestilah kena ada tandatangan dan document peribadi pemohon. Sudah-sudahlah nak menipu pun. Nak tahu kenapa kitorg join? Sebab leader2 dajjal nih kata confirm keluar dalam masa terdekat. Sedar tak sedar dah 3 tahun aku join "dalam masa terdekat tuh". Dan ada juga yang tak memohon tetapi ahli keluarga yang mereka (mangsa penipuan) nih yang memohon. Jadi mereka2 nih nak bantu ahli keluar dari penipuan nih dari asyik keluarkan duit topup yang tak masuk akal. Sebab ada kes sampai gadai emas-emas yang ada, curi duit tabung anak dan sebagainya sebab kononnya nak bantu lukman buat tugasan terakhir. Walhal dah 3 tahun skrip yang sama diguna pakai. Sebab tuh aku banyak kali cakap, kalau satu hari nanti ternyata bpip nih menipu, korang yang positif jangan cabut rambut dah lah. Korang redha, anggap 1 sedekah pada lukman. Kesian tuan korang tak makan

Brotherhood
Guest

Back to top Go down

Post by Nissan Gtr 2/1/2019, 16:15

Ada pihak mengatakan Nissan cakap benda yg sama tapi dapat pun tidak...Bro,kalau dapat lambat atau cepat janji aku tahu kesahihan nya..kenapa lambat..delay semua..daripada kau tak ada info,info lama,info copy paste entah zaman bila entah..kalau tak percaya jangan masuk,why masuk..diri sendiri yg tak boleh nak sabar,bising kenapa...ingat kerja senang...kau ingat Bpip ni Easy Rhb Bank...30 minit duit keluar...kalau tak puas hati,pergi lah report dekat badan berkuasa,tak payah tunggu..kalau tak ada tindakkan..sendiri faham lah...aku pun ahli juga bro,tunggu dan tunggu menanti...nak senang bukan senang..nak susah cukup senang ja..bila akan dapat..kau tunggu lah...aku positif dgn youngman sebab kami tahu...bro negatif tapi masih mengharap kenapa..nampak sangat kau pun positif...kalau dapat nanti,tak rasa malu ka ambil duit yg kau hina owner and org yg tak salah...nanti dah dapat,kau minta duit modal kau balik,jangan ambil imbuhan..takut tak halal nanti...so tak payah lah kau nak cakap aku macam macam...dunia ni macam macam manusia ada bro...setakat kata dekat aku macam macam,celah gigi ja bro...aku tak nak tahu kau sapa..pangkat apa..kerja apa..yg aku tahu,kau dengan aku mahkluk allah yg dijadikan dari air mani...last moment...selamat bergembira yg positif...dan teruskan maju jaya dan berdoa...tak salah berdoa..dari duduk saja...Kepada Youngman..kita jumpa di penerimaan...rezeki allah punya..allah punya suka dia nak bagi dekat sapa pun...tak nak jangan ambil...yahoooo.....#positif lebih baik dari tidak berusaha apa apa

Nissan Gtr
Guest

Back to top Go down

Post by Topapian 2/1/2019, 15:03

Elok ko terus kolom telur lukman tu kutip palat. dah x logik...mula buka acc DB.. pastu duit ada dlm gudang, minta topap bagai.. tetiba buka acc DB lg... positif xbertempat. This is 2019.. wake up.. aritu beriya kater ogos 2018 bakal jutawan.. tetau kolom telur lukman smp disember 2018.. 2019 br lukman lps kepitan dia.. xsbr2 bg info basi nak perdaya org.

Topapian
Guest

Back to top Go down

Post by hemmalek 2/1/2019, 12:36

Sebelum ni saya x percaya, semua ni di luar kotak fikiran saya... saya cuba selidik, buat kajian, baca pendapat pihak2 yang bersangkut paut, lihat sekeliling, ... now saya percaya duit warisan tu wujud dan SAHIH... cuma group2 dana yang diwujudkan ini yang x pasti KESAHIHAN nye.. adakah berada di saluran yang betul.

Apa yang saya pasti, pihak PEWARIS dan pihak2 atasan yang dipertanggungjawabkan sedang bertungkus lumus untuk menjayakan DANA ini..& difahamkan sedang melalui fasa terakhir..
Apa yang diharapkan semoga kita semua memperolehi segala apa yang kita hajatkan...
Bersama-samalah kita berdoa, bermunajat kepada ALLAH... agar dilorongkan rezeki tersebut kepada kita & keluarga...Aamiinn....

hemmalek
Warga Baru

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 8 Empty Tunggu lagi ke??

Post by youngman 2/1/2019, 12:05

Permulaan tawaran telah dikatakan "Mana ada orang boleh kaya hanya dengan bayar RM1K dapat berjuta2". "Bukan ada jalan mudah nak jadi kaya dalam sekelip mata. Kena berusaha gila2 untuk kaya"

Hakikatnya betul bukan mudah nak jadi kaya dalam sekelip mata. Semua cabaran, dugaan dan halangan yang sentiasa berubah dalam memenuhi setiap proses yang diperlukan (walaupun kadang2 tu tak masuk akal prosedurnya tu) Tambah memeritkan bila top up sentiasa diperlukan dari masa ke semasa dan sumber maklumat berkaitan projek yang sentiasa diRAHSIAkan menyebabkan ramai yang hilang kesabaran dan pertimbangan waras. Keluarlah perkataan yang bermacam2 di forum ini sehingga tahap nak buat perkara yang syirik kepada Tuhan pun telah difikirkan...contoh : santau. Memberi gelaran tertentu kepada orang lain dah seperti jadi kewajipan dalam forum ini.

Semua pihak iaitu Owner, PO, Leader dan Shareholders bertungkus lumus untuk memastikan projek ini berjaya sementelahan banyak modal telah dikeluarkan oleh pihak yang terlibat. Ini bukan info harapan tetapi kita tunggu sahaja hari yang tak disangka2 tu akan tiba.  Terpulang kepada diri masing2 untuk mentafsirkan projek ini sebagai menipu, nak kutip duit ahli sahaja untuk kemewahan diri sendiri atau apa2 lagi tanggapan negatif yang boleh masing2 fikirkan di kepala otak yang sentiasa bergeliga itu.

seperti kata Nissan GTR #positif times to win#

Ketemu lagi selepas kejayaan besar.

youngman
Guest

Back to top Go down

Post by Topapian 2/1/2019, 09:42

2 palat kerak ni mesti bersama klu post.. last dia post ogos 2018 akan dpt, lps tu sepi smp disember.. buka tahun 2019...bg info harapan.. nnt2 adalah topap plak.. lukman lapar...

Topapian
Guest

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 8 Empty TAK LAMA LAGI...???

Post by youngman 2/1/2019, 09:21

Saat dan detik yang ditunggu2 akan tiba jua setelah melalui cabaran, dugaan dan halangan silih berganti yang datang tanpa amaran awal. Seperti menambah garam di luka ianya diselit dengan tohmahan dan syak wasangka yang bukan alang kepalang hebatnya tetapi itu semua adalah reaksi tindak balas biasa kita sebagai manusia yang lemah. Tapi bila yek...? Ada tarikhnya..? Tunggu aje masa yang akan dimaklumkan secara rasminya.

Hari yang tak disangka2 itu pasti akan tiba buat mereka yang tetap bersabar. Selamat Tahun Baru 2019 yang penuh dengan keberkatan buat Owner, PO, Leader dan Shareholders yang mampu bertahan dengan kerenah birokrasi yang rumit di sepanjang tahun 2018.

youngman
Guest

Back to top Go down

Post by Brotherhood 2/1/2019, 07:38

Nissan GTR, dari bulan 8 tahun lepas aku baca benda yang sama kau tulis. Dapat nya tak juga. Dah lah tak payah berangan lagi. Move on lah, terima hakikat yang dana2 semua nih menipu

Brotherhood
Guest

Back to top Go down

Post by Nissan Gtr 1/1/2019, 20:13

Masa untuk tersenyum
......... penuh halangan dan dugaan dan mcm mcm lah dan kini kini..bila? Tarikh?... tunggu jaa #positif times to win

Nissan Gtr
Guest

Back to top Go down

Post by Topup 1/1/2019, 12:18

Salam INFO BPIP, Salam tahun 2019. Esok dapat habuan kan kan, kan?

Topup
Guest

Back to top Go down

Post by Topapian 1/1/2019, 08:39

Salam 2019 semua,

palat-palat positif dah jutawan, triliawan blom?

nantikan la episod topap yg seterusnya dari lukman

B = Baek
P = Punya
I = Iniworang (elak unsur rasis)
P = Putar

harap jgn la recycle info2 basi, tahun 2019 bg la planner topap plak, jadual gaji awam dah publish, minta la topap 2-3 ari sblm tu supaya kaldai2 topap sambil inzal tu pinjam duit dari yg sudi atau mta advance dr bos. baru la lancar proses topap. tahun xmau gastrik2 lg kan lukman sbb kutip topap last minute.

Kejayaan program topap pasti berjaya!

Topapian
Guest

Back to top Go down

Post by Ali80 31/12/2018, 14:55

Makan duit haram lg,puak2 nie..hahaha jgn la nak berangan nak dpt juta2 trilion2..mimpi pon belum tentu lg...sapa2 yg dok bg duit,lg kat puak2 lokman paria nie,memang x dpt di bendung lg la kebodohan tu..kebodohan terserlah..nak bg jgk,p bg je kat tabung masjid..dunia dpt,akhirat pon dpt..

Ali80
Guest

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 8 Empty Bengong

Post by Ahyam 30/12/2018, 16:15

BPIP ni tak konsisten la..
Sumbangan & imbuhan tak pernah konsisten.. tak lulus matematik ke apa?
Haritu RM100 dpt 1T, ni RM100 dpt 100k pulak?
Cara byr skjp cash dlm lori, skjp bank, cash balik, byk sgt u turn mcm politik skrg ni
Cuba compare dgn ROP, cara pembayaran sama je, tgu 4 acc utama sahih, walaupun dah makan tahun huhu

Ahyam
Guest

Back to top Go down

Post by Topup 30/12/2018, 15:28

Tak pernah dengar nak buka akaun bank kena ada kertas kerja. Kepala hotak hang ny INFO BPIP. Buka akaun skrng ni just bagi IC je. Mana ada nak kena buat kertas kerja. HODOH BIOL tak habis2. pecaya pula tu Leader2 yg bangang. Yg seronok nya si Lokman, entah betul atau tidak silap2 diapun tak sedar kuncu2 nya dok minta top up memanjang. Esok ni pasti ada lagi nak kena top up bayar itu la, bayar ini la. Kesian kat depa dari minggu lepas dok menunggu di KL, tak balik2 lagi, kononnnya tak lama dah nak dapat habuan. Berdolah lah semua sh agar esok luruh dari langit duit2 tu di DB. Kalau esok masih tak dapat masihkah lagi sh nak percaya? Rasanya dah sampai masa semua bermuafakat ke Bukit Aman dan Bank Negara buaat Laporan. Pertamanya utk mengesahkan dana ini wujud dan keduanya utk pihak Polis ambil tindakan jika dana ni tidak wujud. Dan esok adalah hari terakhir 2018, janji Dtk Lokman di buat sejak tahun 2015 lagi.....mahu tunggu 10 tahun lagi. Tak payahlah wahai umat islam yg terlibat nak tunggu lagi, sesungguhgnya dana BPIP ini adalah mainan semata2 dan tidak pernah ada dana di mana2 pun.

Topup
Guest

Back to top Go down

Post by Babiterbang 30/12/2018, 09:22

Haahaa tkde duit ke takat 6k ..bangang klu nk mnipu pun jngn tnjuk klmhan yg kau tkde duit..tkkn DATO LOKMAN ko kepapa.. BODOH.. snng jer modal agama dngn topup kn nk raih duit org.... ????

Babiterbang
Guest

Back to top Go down

Post by Ali80 30/12/2018, 08:33

Puak2 lokman paria nie,x habis2 lg nak menipu..

Ali80
Guest

Back to top Go down

Post by INFO BPIP 30/12/2018, 06:31

[29/12, 2:23 pm]

Asalammualaikum.. Warahmatullahi Wabarakatuh. Kepada para penyumbang sekalian. Pihak pengurusan masih lagi mengalami kekurangan sebanyak 6K utk komisen buka akaun Leader (maksudnya Dato, Saya dan sorang lagi leader gp sblh). Masing2 memerlukan 2K seorang. Justeru itu marilah kita bersama2 menjalankan urusan kita seperti biasa untuk menghulurkan pertolongan bagi menjayakan impian kita selama ini.. kerana kita ini sudah berada di puncak gunung yang tinggi.. takkan kita nak turun ke bawah dengan tangan kosong..

*Leader sblhpun usaha juga utk bantu... Kita akan kumpul genap 6K utk 3 leader*

*Untuk ini. Sebagai keprihatinan penyumbang semua.. Sy akan memberi imbuhan seperti di bawah:*

RM100/RM100K
dan
RM1,000/RM2 Juta.

Sumbangan boleh dikreditkan ke akaun:

*Maybank*
*112026758098 (Sharifah Zuraida)*

*109017435024 (Syed Mohamad Hisham)*

*KEPERLUAN DIBERI SEHINGGA SEBELUM ATAU PAGI ISNIN*

*ASSALAMUALAIKUM. WARAHMATULLAHI WABARAKATUH.* *MAAF ADA KEKHILAFAN TENTANG FEE 6K.*

*FEE NI UNTUK KOMISEN KEPADA URUSAN KERTAS KERJA PEGUAM YG MEMGURUSKAN  URUSAN DOKUMENTASI  BERKENAAN PEMBUKAAN AKAUN LEADER KEPADA BANK DUNIA (DB)*

*3 ORANG LEADER DI WAJIBKAN  BUKA AKAUN DB*

INFO BPIP
Guest

Back to top Go down

PERBINCANGAN MENGENAI INFO DATO LUKMAN HAKIM BIN ABDULLAH - Page 8 Empty Bengong

Post by Ahyam 30/12/2018, 01:00

D roy tu ada kat group sebelah.. owner dana heritage .. byk sgt dana zillion2 kat Malaysia ni

Ahyam
Guest

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 8 of 40 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Next

Back to top

- Similar topics