Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANA BPIP

shah9
inaumesejupit
Princess Enya
mohdruhaizatrahim
Smoker
SepupuLeader
Suhailah
popi
The mask of zorro
golddust
metabox99
mamakbenar
Rosli bin hassan
Ahli Fikiran
topkapi palace
Amat93
Yerlertu
trillionaire_zuhud
22 posters

Page 2 of 28 Previous  1, 2, 3 ... 15 ... 28  Next

Go down

DANA BPIP  - Page 2 Empty zahari5361@com

Post by BPIP 27/10/2022, 17:20

BPIP INFO :
Utk maklumat ahli2 , projek down. sesiapa nk refund bolih minta dgn leader masing2 .
Sekian terima kasih
Amin .

BPIP
Guest

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 2 Empty DANA HANTU

Post by Savemylife 22/8/2022, 19:19

Dh pernah kna tngkap kan dlu si DL ni cmne boleh lepas dn aktifkan smula dana **RAM ni, ada yg support dia baik punya ke..kesianla umat2 islam trmasuk sy kna game ribuan ringgit blom lg trgadai rumah dn kereta...smpai bila nk kna byar task tpi jasil x nmpk btg hidung...buatlah sesuatu mn pegi ketua polis negara, peguam negara waima Perdana Menteri....kmi akui khilaf dn kebodohan kmi jdi mngsa scmmer melayu islam ni tpi bantu kami seboleh yg mampu

Savemylife
Guest

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 2 Empty Alamat Lukman

Post by Antiscam22 12/8/2022, 12:51

Sesiapa tau di mana Lukman Hakim Abdullah, boleh tolong share kat mana dia?

Antiscam22
Guest

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 2 Empty BPIP

Post by Antiscam22 12/8/2022, 07:09

Semalam pegi JSJK. Polis cakap dah nak kena serbu dah

Antiscam22
Guest

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 2 Empty Dana

Post by RbA 11/8/2022, 15:41

Lambat lagi la....tunggu...tunggu...tunggu......

RbA
Guest

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 2 Empty Dana

Post by RbA 4/8/2022, 00:30

Yess.......sudah masuk.....

RbA
Guest

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 2 Empty Paiman

Post by Pokemon 2/8/2022, 15:35

Betul ke ni?

Pokemon
Guest

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 2 Empty Lambat lagi ke proses menuai ini......

Post by RbA 2/8/2022, 11:50

Cantekkkk....akan bermula kemasukkan....

RbA
Guest

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 2 Empty Re: DANA BPIP

Post by Hantu Raya 25/7/2022, 00:57

Kena tipu sampai meninggal dunia

Hantu Raya

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 2 Empty scam

Post by m 21/7/2022, 23:00

sampai bila nak kenatipu weii .. bodoh sgt ke

m
Guest

Back to top Go down

Post by INFO BPIP 1/7/2022, 18:58

Berikut ialah perkembangan terkini hasil perjumpaan Leader dgn Coordination Lawyer yg diadakan spt dinyatakan dibawah ini.

PERKEMBANGAN TERKINI 12/5/2022
Masa : 5.00ptg
Tempat : One World Hotel KL
Speaker : Datuk Dr Syahrul Aman Zulkifli - Coordination Lawyer

QUALIFY LEADER TO OPEN ACCOUNT
1. DAYANG NOORAISHAH ABANG MUHAMMAD
2. YUSNITA YUNUS

QUALIFY LEADER UNDER CONSIDERATION
3.   ASRUL BIN RASID

DISQUALIFY LEADER OUTSTANDING <RM10M
1. Aminudin Yasir– RM1.3M
2. Mohd Yusof Ahmad Sabri – RM1.8M
3. Maizoel Ikhwan Moktee– RM2M
4. Hj Rajiani Abd Hamid – RM7.582M

DISQUALIFY LEADER OUTSTANDING >RM10M
5. Zarina – RM12M
6. Mohd Azmir Abdullah – RM13M
7. Ramli Abu Hassan – RM13M
8. Zulkifli Kasim – RM14M
9. Pakri – RM16M
10. Yusni Atan – RM31M
11. Sabariah Long– RM40M

12. Aznoor Kasim
13. Hjh Mariam
14. Jamal JMY
15. Farhi
16. Prof Dato Dr Taib
18. Rosida Kilo
17. Samsudin Awang
18. Zulkifli Bakar

19. Dahli Shukri
20. Saleh Said (Pak Tam)
21. Ismanira Ismail (DSI)
22. Shazlina
23. Batu Pahat
24 Rizal

25. Hj Talib – Arwah
26. Ungku Abu Bakar – Arwah

Jumlah tunggakan diatas perlu ditambah dgn task semasa sebanyak RM4.798M termasuk penalties sehingga Disbursement Agreement.

Berdasarkan penjelasan, Syarikat Sun Franca tidak aktif di Malaysia tetapi aktif di London dan Europe. Urusan dilakukan melalui Broker UBS di London dan JP Morgan di Malaysia

Setakat ini 32 org SH yg telah tanda tangan pembayaran RM6.3K dan diharapkan SH yg lain mengambil peluang usaha ini utk mengelakkan kehampaan tanpa sebarang pulangan mahupun modal dan imbuhan. Kpd yg ingin membayar RM6.3K, masih boleh berbuat demikian sehingga diberitau kelak. Sila berhubung dgn Pn Dayang Nooraishah utk penjelasan lanjut

Komisen melalui Lot Equity mula masuk ke Malaysia pada January 2022 dan hanya dibenarkan sehingga 30/9/2022 sahaja. Jika gagal buka akaun sebelum 30/9/22, dokumen yg lama perlu diperbaharui yg dianggarkan berjumlah melebihi RM12M/Leader dikenakan

CADANGAN PENYELESAIAN LEADER
Berikut ialah cadangan penyelesaian terhadap Leader yg gagal. Ianya telah diteliti oleh Tan Sri Lawyer dari London sebagai alternative utk tujuan Imunity :-

FEES TO PAY
1. Master Agreement  RM150,000.00
2. Consideration lump sum arrears payment RM350,000.00
3. Another 60% Document to complete for qualify Leader documentation RM280,000.00

Jumlah besar = RM780,000.00

Tarikh tempoh pembayaran ditetapkan sebelum Rabu 18/5/22.

Segala tunggakan yg telah disiarkan sebelum ini akan di abaikan dan Leader hanya perlu membayar jumlah diatas iaitu RM780K sahaja utk buka akaun. Tiada kompromi terhadap figure tersebut

Jika payment mencecah 70% akan dibenarkan membuat rayuan baki (30%) bergantung budi bicara pengurusan.

Sekian terima kasih

Rajiani Abd Hamid
Registered Leader

INFO BPIP
Guest

Back to top Go down

Post by INFO BPIP 13/6/2022, 11:21

Assalamualaikum wrm wbt
Telah lama tidak ketemu utk informasi, apa khbar semua funder & sh😊
Urusan berjln *baik dan lancar setakat ini utk sukses dan teramat positif* tanpa perlu kite ketahui detail lanjut.

Ianya terlalu mendalam dan sulit.
Sh berminat utk ketahui bila dapat bila mula agih.

Pabila telah berlaku penerimaan, msg2 akn tahu sendiri, maka itu lah hari keramat nya.
Pihak kewangan yg lebih dekat dg urusan agihan, akn tetapi tidak boleh digembar gembur dg tarikh dan masa.

Ianya bergantung pd digitalise n loading pihak perbankkan.

Pihak kita Sabar menunggu smbil bekerja spt biasa dg tugasan rutin ok.
Jg over excited dg info jumlah nk terima permulaan ini, sebutan tarikh dsbnya.

Jgn resah dg kewangan ini.
Semua akn dpat, ade rezeki msg2.

Kecik besar bukn ukuran, asal pecah semua akn dapat.
Ianya bukan mudah utk perlepasan bukan mudah utk agihan.
Bila tiba masa semua akan tahu.

Sekian, terimakasih

Salam Hormat
YA
SFBPE
16-06-2022
🔆🌻

INFO BPIP
Guest

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 2 Empty PERHATIAN

Post by Kasturi 10/4/2022, 01:41

Dana ini berasal dari akaun Induk Perjanjian Geneva di UBS Switzerland 1961. Master Akaun ;
7825-9069-1
Jika diperhatikan kesemua penama2 yg ada di Malaysia bahawa mrk boleh mencairkan dana ini adalah nama berbeza tetapi akaun yg sama begitu juga dgn nama "Antonio Santiago Martin"

Kecairan bagi dana sudah berada di sistem Perbankan Negara yg diselia oleh Bank International Settlement (BIS) Switzerland sejak tahun 2000, sehingga kini masih belum boleh dicairkan lagi. Kerana dana ini dlm bentuk EMAS, dan perlu akaun pasangan dlm bentuk tunai, seperti dlm Perjanjian Basel III (2012)

Master Akuan : 7825-9069-1
yang telah dihantar ke sistem negara kita ,. Telah berpecah menjadi 4 , yg bermula dari No

M530, M5825, M5307, M5308

Mengapa tidak selesai dana ini , kerana mereka bukan pemilik sebenar, mereka tidak berani datang ke Bank, dan tidak ada Invitation Letter atas nama mereka. Kerana nama mrk tidak ada dlm sistem Perbankan Dunia, mrk juga tidak ada ;

1) Sijil No Emas (Berada dlm sistem)
2) Special Code (pemilik)
3) History of Fund

Dana ini tidak selesai SBB bukan nama mereka. Di dalam sistem Perbankan CITIBANK, Berlapis lapis nama Proksi .. beratus nama, yg sudah RED ALERT.
Jgn diperdaya lagi, satu pembohongan jika mrk katakan , dana yg mek minta topup untuk buka akaun di London, di Eropah,. Sebenarnya tidak ada. Dana ini MMG wujud, berada dlm sistem dan bertambah setiap hari kerana accumulate dari keuntungan Emas..

Jika mereka sebenar adalah pemilik, kpd akaun ini...
Apakah no Sijil Emas bagi No Akaun tersebut. Jadi jgn terpedaya, SIMPAN WANG ANDA,

Kasturi
Guest

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 2 Empty Princess Enya

Post by Princess Enya 15/2/2022, 00:01

q wrote:stress sangat tengok Ibu dah kemaruk dengan Dana dia, dah 4 tahun berlalu dia masih nak topup topup sampai kadang tu sanggup pinjam dari orang, lama dah cakap benda ni scam scam dia taknak dengar langsung, boleh bawa gaduh benda ni, dia percaya sangat, apa boleh buat? Saya semakin buntu, saya pelajar tapi ada juga saya buat simpanan, sekarang Ibu dah dapat tahu jumlah simpanan saya berapa, dia sangat sangat relax, makanan takde dalam peti pun dia boleh relax cakap gunalah duit saya, Ibu saya tak bekerja, ayah baru meninggal tahun lepas, saya bukan berkira, macam saya cakap saya pelajar, duit banyak keluar daripada masuk, kalau selalu sangat keluar, bila lagi saya boleh menyimpan? saya jeles dengan yang sebaya saya, ada lesen ada kereta, saya takde apa apa, sebab tu saya nekad buat simpanan dari sekarang, nak tunggu duit Dana tu sampai ke sudah tak dapat dapat, pernah juga Ibu minta duit nak bayar games tu saya tak kasi, dimarahnya saya, saya jadi stress sangat, apa saya boleh buat🥲?
Mcm ini lh bagi bukti bnm yg dana ini mmg tk wujud ... Soroklh duit tu d mana mana ... Bkn apa masa dpn awak lg penting ... Kes 2016 lg ini ddk kutip je..  jom join telegram ...jika ada masa blh berkongsi dn ambil tahu dana dana penipu yg lain supaya tk terkena dn d perdayakan.

https://t.me/joinchat/AAAAAEja0XLWu0shZ3eobw

https://t.me/SMMGWarRoom

https://t.me/joinchat/ayYMzunp0cI3ZjZl
Princess Enya
Princess Enya
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 2 Empty dana

Post by q 10/2/2022, 07:07

stress sangat tengok Ibu dah kemaruk dengan Dana dia, dah 4 tahun berlalu dia masih nak topup topup sampai kadang tu sanggup pinjam dari orang, lama dah cakap benda ni scam scam dia taknak dengar langsung, boleh bawa gaduh benda ni, dia percaya sangat, apa boleh buat? Saya semakin buntu, saya pelajar tapi ada juga saya buat simpanan, sekarang Ibu dah dapat tahu jumlah simpanan saya berapa, dia sangat sangat relax, makanan takde dalam peti pun dia boleh relax cakap gunalah duit saya, Ibu saya tak bekerja, ayah baru meninggal tahun lepas, saya bukan berkira, macam saya cakap saya pelajar, duit banyak keluar daripada masuk, kalau selalu sangat keluar, bila lagi saya boleh menyimpan? saya jeles dengan yang sebaya saya, ada lesen ada kereta, saya takde apa apa, sebab tu saya nekad buat simpanan dari sekarang, nak tunggu duit Dana tu sampai ke sudah tak dapat dapat, pernah juga Ibu minta duit nak bayar games tu saya tak kasi, dimarahnya saya, saya jadi stress sangat, apa saya boleh buat🥲?

q
Guest

Back to top Go down

Post by golddust 24/5/2021, 13:00

mmg confirm la kena game.. bagi yg masih nak berangan, tak nak dgr nasihat, taknak berpikir dan mengkaji.. biarkan mereka nangis di bucu katil nanti.. duit hangus apa pun tak dapat.. tgk cermin nampak rupa keldai hahahaha... bagi yg dah sedar cepat2 mintak refund sebelum terlambat.. rasa game mcm dah tak lama
golddust
golddust
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 2 Empty Dah kaya ke kaldai topap sekalian?

Post by inaumesejupit 24/5/2021, 11:11

kena game plan baru ye kaldai2? wakakakaka...

はしたな

inaumesejupit
Warga Baru

Back to top Go down

Post by golddust 22/3/2021, 09:59

jangan percaya langsung.. ni semua penipuan.. kawan kamu tu patut setelah 2 tahun dia dah sedar yg dia di tipu.. kenapa masih nak percaya lagi.. tengok semua skim2 yg seangkatan dgn ni semuanya serupa.. dah lebih 10 tahun sentiasa duit dah hampir nak dapat tinggal sedikit urusan je lagi yg memerlukan ahli topup duit.. padahal duit yg di janjikan tu mmg tak wujud langsung. Rujuk lah dgn badan berwajib.. skim2 ni semua sudah di blacklist olen BNM. Yg terbaik euruh kawan kamu tu buat report polis dan tuntut refund
golddust
golddust
Infomer King
Infomer King

shah9 likes this post

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 2 Empty dana BPIP - dato lokman

Post by shah9 22/3/2021, 09:36

kes ni bukan saya yg kena..kawan saya selalu cerita pasal pelaburan nie kata duit nk kluar sampai juta2..tapi kena bayar byk bende..saya dgr citer dia dari 2 tahun lepas..tapi kali nie paling terdesak nk kena bayar entah apa2 sampai nk pinjam duit saya..baru mggu lepas katanya diorg jumpa dato lokman kt KL..mohon pencerahan.

shah9

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 2 Empty はしたな

Post by inaumesejupit 8/2/2021, 13:28

Silamat harey cina punya reya , seya mau makan besar punya korang kasi topap la dei!

inaumesejupit
Warga Baru

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 2 Empty Princess Enya

Post by Princess Enya 5/2/2021, 11:53

golddust wrote:
Smoker wrote:Knp dana ni masih ada?ramai org tua yg ditipu org2 yg berumur...tanpa bukti tanpa apa pn tunjuk hitam dan putih tapi semua percaya...siapa Dato Lokman ni...kenapa kerajaan x nk memberi hukuman yg setimpal kepada scammer2 ni?tak ada ke ketua polis yg ambil tindakan terhadap bnd ni?

Mmg tak di nafikan undang2 mmg ada tapi penguatkuasaan adalah agak lemah di negara kita ni. Masalah lain nya adalah ahli2 yg menjadi mangsa tak mau buat report polis. Mungkin rasa malu nak report atau tak mau menyusahkan diri.. padahal tindakan begini lah yg membuat semua skim2 penipu seperti ini terus berkembang dan lebih ramai yg menjadi mangsa. Jika ahli ramai2 dlm skala yg besar buat report sudah tentu akan jadi viral dan pihak berkuasa akan bertindak dgn segera.
Betul berpunca dari ahli membeli benda **RAM join skim **RAM lps tu malas report... Lps tu tanya kita knp skim scam ini berterusan... Mcm lah kita ini polis... Mcm lh kita ini ddk atas undang undang
Princess Enya
Princess Enya
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by mohdruhaizatrahim 25/1/2021, 15:03

Alhamdulillah, Alhamdulillah, Alhamdulillah
Shukur

mohdruhaizatrahim
Warga Baru

mohdruhaizatrahim likes this post

Back to top Go down

Post by golddust 25/1/2021, 00:59

Smoker wrote:Knp dana ni masih ada?ramai org tua yg ditipu org2 yg berumur...tanpa bukti tanpa apa pn tunjuk hitam dan putih tapi semua percaya...siapa Dato Lokman ni...kenapa kerajaan x nk memberi hukuman yg setimpal kepada scammer2 ni?tak ada ke ketua polis yg ambil tindakan terhadap bnd ni?

Mmg tak di nafikan undang2 mmg ada tapi penguatkuasaan adalah agak lemah di negara kita ni. Masalah lain nya adalah ahli2 yg menjadi mangsa tak mau buat report polis. Mungkin rasa malu nak report atau tak mau menyusahkan diri.. padahal tindakan begini lah yg membuat semua skim2 penipu seperti ini terus berkembang dan lebih ramai yg menjadi mangsa. Jika ahli ramai2 dlm skala yg besar buat report sudah tentu akan jadi viral dan pihak berkuasa akan bertindak dgn segera.
golddust
golddust
Infomer King
Infomer King

Smoker likes this post

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 2 Empty Dana dato lokman masih bergerak sampai sekarang?

Post by Smoker 25/1/2021, 00:10

Knp dana ni masih ada?ramai org tua yg ditipu org2 yg berumur...tanpa bukti tanpa apa pn tunjuk hitam dan putih tapi semua percaya...siapa Dato Lokman ni...kenapa kerajaan x nk memberi hukuman yg setimpal kepada scammer2 ni?tak ada ke ketua polis yg ambil tindakan terhadap bnd ni?

Smoker

Back to top Go down

Post by golddust 26/10/2020, 09:48

Apa jadi kepada ahli2 BPIP?? ada yg dapat duit balik ke? hahaha

Jadi kepada ahli2 SMMG ambil lah iktibar dari apa yg berlaku. Jangan lah masih nak mengharap dgn mempercayai kata2 leader konon SMMG ada lah lain dari BPIP.. cuba kaji perjalanan skim BPIP dgn SMMG.. sama je.. cerita pasal duit yg tak wujud.. bukak plan.. bagi info kelaut.. topup.. info kelaut.. topup.. last kena cekup.. hangus duit ahli..

Sebelum terlambat tuntutlah refund dari leader2 anda.. panduan bagaimana cara mudah utk dapatkan refund telah diberi.. cara buat report, kemana nak report.. ambil lah tindakan sebelum terlambat.
golddust
golddust
Infomer King
Infomer King

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 28 Previous  1, 2, 3 ... 15 ... 28  Next

Back to top

- Similar topics