Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANA BPIP

hamirumar
Azxelson98
topkapi palace
me81aa
The mask of zorro
Duit terpijak nan hado
GPPABB
Kubaguli
Copacabana
apyz666
Dana tipu
Ahli Fikiran
Brekmoks
metabox99
Silverscreen
senatron
Aku dok perhati jeee..
Yerlertu
AntiScam08
Skippy Cavanaugh
Lantern
Kelakar
bora_bora
Mario_Merah
josan85
abcdefg
CatherineFeli
Mak Su
kembara
kongkalikong
jiwa74
Boncit8
wizani85@gmail.com
Sayang83
38 posters

Page 21 of 40 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Go down

DANA BPIP  - Page 21 Empty Re: DANA BPIP

Post by Cikgu 1/7/2019, 10:58

KUALA LUMPUR: Selamatkan Dana Melayu!

Itu taktik terbaru pelaburan 'Dana Haji Jasman' untuk menipu orang ramai selepas sindiket terbabit dikesan dan disenarai hitam oleh Bank Negara Malaysia pada tahun 2012.

Sindiket itu yang diketuai individu sama tetapi kononnya kini sudah bergelar Tan Sri Haji Jasman, mendakwa ada sejumlah dana milik Raja-Raja Melayu yang tersimpan di England.

Dia mendakwa, pada awal kurun ke-20 kerajaan British berjanji akan memulangkan harta berkenaan yang berjumlah RM2,400 trilion selepas cukup 100 tahun.

Bagi meyakinkan bakal pelabur, sindiket itu menunjukkan surat perjanjian ditandatangani kerajaan British, selain keratan akhbar mengenai harta berkenaan ketika memberi taklimat.

Bagaimanapun, dana berkenaan tidak dapat dikeluarkan kerana pihak berkuasa di negara itu mengenakan caj serta kos penghantaran pulang dana berkenaan.

Berikutan itu, sindiket terbabit menawarkan pelbagai pakej pulangan kepada pelabur yang boleh menyumbangkan untuk membawa pulang dana berkenaan.

Terbaru, pelabur ditawarkan pulangan RM1.5 juta bagi setiap RM100 yang dilabur. Pelaburan itu diserahkan kepada ejen sindiket terbabit yang dikenali sebagai 'Pay Master'.

Pelabur dipecahkan kepada beberapa kumpulan dan diminta menandatangani baiah (akujanji) untuk tidak melanggar 10 syarat termasuk taat kepada kerajaan dan juga tidak melakukan maksiat.

Difahamkan, kira-kira 160,000 pelabur Melayu di seluruh negara menyertai skim pelaburan berkenaan.

Taktik itu didedahkan oleh seorang pelabur yang mahu dikenali sebagai Ujang, 59.

Ujang berkata, Jasman yang dikatakan menetap di Sepang, Selangor, menganjurkan beberapa siri taklimat dan makan malam di Damansara, Bandar Tasik Selatan dan Kepong Bestari, baru-baru ini.

Ribuan pelabur dari pelbagai latar belakang pekerjaan seperti pemandu teksi, bekas tentera, profesional dan ahli perniagaan menghadiri majlis berkenaan.

Bagaimanapun, penganjur tidak membenarkan pelabur membuat rakaman sepanjang taklimat itu.

"Pelabur perlu menyerahkan wang sekurang-kurangnya RM500 sebagai usaha membantu Jasman mengeluarkan 'dana Melayu' itu di England.

"Saya sudah melabur hampir RM800 dan dijanjikan pulangan modal hampir RM10 juta pada bulan ini," katanya yang pernah berkhidmat sebagai pengawal peribadi tokoh korporat.

Ujang berkata, bagi meyakinkan pelabur bahawa kegiatan itu sah, mereka menunjukkan kira-kira 4,000 laporan polis terhadap Jasman berhubung kutipan berkenaan, tetapi masih beroperasi hingga kini.

Sementara itu, jurucakap Suruhanjaya Syarikat Malaysia (SSM) berkata, sindiket pelaburan terbabit dilaporkan bergiat aktif sejak tahun 2007.

"Di peringkat awal, sindiket itu mengaut keuntungan mencecah jutaan ringgit menerusi skim pelaburan ala perniagaan jualan langsung berbilang tingkat (MLM)," katanya.

** Ikuti pengakuan seorang lagi mangsa penipuan Dana Haji Jasman dalam BH PLUS esok.

Hak Cipta Terpelihara © 2019 - BH Online
New Straits Times Press (M) Berhad (4485-H)

Cikgu
Guest

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 21 Empty Fitnah akhir zaman

Post by Hamba396 1/7/2019, 07:51

Sedar2 la nak.. bnde ni dari 2007 kot. Still ade gak org pcye? Amik link ni hadam ..

bharian.com.my/node/41222/amp

Hamba396
Guest

Back to top Go down

Post by Hohoho 30/6/2019, 06:32

Yusnita yunus atau Yusni atan ni? Report je dua2 klu duit masuk ke akaun dorg. Kutip deposit tanpa lesen. Klu x report smp sudah la dorg menipu, delay sbb nak terus kutip duit.

Saya xleh report sbb sy xpernah bagi duit kat dorg. Sy join sbb ahli keluarga terjebak. Mmg gaduh klu ditegur atau tanya. Dulu2 beriya la dia promote. Lps kene soal mcm2, panas la dia. Ng family berkira 1 sen pun. Time nak bankin duit kat penipu ni, ada juga waktu dia sesak tapi
Sebab berangan nak kaya, pandai juga minta2. Dulu sumpah klu dah kaya, saya la antara yg dia xkan bantu sbb xmenyokong. Lah ni sbb nak pinjam duit, "nanti dah meletup, aku bawak ko pegi umrah, haji, europe, banglo, keta, padiapa". Ayat sbb nak pinjam rm50. Sembang kencang semua2 yg boleh terbang dah melayang2. Saya pegi hatyai baru ni, support belanja dia juga. Haih...

Hohoho
Guest

Back to top Go down

Post by Duit terpijak nan hado 30/6/2019, 06:29

Nak stop benda ni mudah sebenarnya tp hanya ahli sahaja yg boleh buat.

REPORT POLIS
REPORT POLIS
REPORT POLIS
REPORT POLIS
REPORT POLIS

Kau tunggu tepi tanpa kau membantu siasatan polis lepas tu kau tanya kenapa polis tak tangkap dorg?

Polis nak tangkap,man bukti nya?

Bukti pada ahli lah,bukti bank in pada accounts bank mana,acc siapa, bila, mcm mana bank in, macam mana merepak MEMPERDAYA KORANG DENGAN JANJI2 MANIS.

Itu semua lah bukti yang polis nak UNTUK MEMBANTU SIASATAN DAN MEMPERCEPATKAN SELESAIKAN KES.

Kau duk tepi tanya kenapa tak tangkap memang sampai kiamat lah dorg sedap kutip.

Duit terpijak nan hado
Warga Baru

Back to top Go down

Post by Samprak 30/6/2019, 05:48

Nk tanya, watak yg bernama yusnita yunus wujud kan dlm kes ni?sbb sy pernah org (fmly) minta tlg utk bank in rm100 ke akaun dia ni..mmg ragu2,but slagi sy tak terlibat,tak risau,cuma yg risau dgn org yg pesan kt sy utk bank in rm100 ke akaun yusnita.

Perlu tak.utk kita buat report ramai2 agar ahli keluarga kita sedar ttg benda ni?

Samprak
Guest

Back to top Go down

Post by Brotherhood 30/6/2019, 04:13

Aku tanya kawan aku dalam bpip yang masih setia topup. Apa perkembangan terbaru dari Yusni anak Atan? Member aku cakap dah positif sangat. Yus dah up lagu2 kejayaan. Kahkahkah. Lagu kejayaan tuh dari tahun lepas. Orang nak hasil (duit) bukan lagu. Yusni anak Atan ni bodoh ker bangang, dia ingat dia kerja DJ ker? Bayar duit tuju lagu. Standard leader2 bpip nih bawah tapak kaki aku jer. Ikut lagi lukman paria lidah berbelit. Otak dah jadi tak betul dah aku tengok diorang nih.

P/s : apa khabar youngman, semah, nissan gtr, GTR, shah bpip semua nih? Hidup lagi ker dalam gua tuh?

Brotherhood
Guest

Back to top Go down

Post by Killer2 30/6/2019, 02:06

Aku pernah cakap dulu. Tak akan ada akhirnya.
Scammer pala butoh ni akan cipta apa sahaja untuk topup.
Sampai mampus pun tak akan ada sebab semua ni penipuan.

Killer2
Guest

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 21 Empty Nak tahu

Post by Apik 30/6/2019, 01:38

Ye betul.

Terbaru...kononnya kena siapkan dokumen utk urusan buka akaun di singapore.
Kali ni ntah apa di gebangnya...
Yg mmg terang nyata dan jelas....ayat2 islamic pasti digunakan.
Berjuang..berjuang....ntah hapa diperjuangkan.
Kenapa polis atau mana2 tak siasat ye...
Kenapa tak cek duit2 byk2 yg di masukkan ke akaun2 yg diberi tu...akan sampai ketangan sapa... dan siaoa kah gerangan penama bank tu.
Kenapa mudah sgt bagi duit. Bygkan tiap2 bulan.
Secara logiknya kita ni kalau nak melabur atau buat bisnes pun berkira modal.tapi yg ini tak nampak btg idung pun boleh semudahnya serahkan. Main mandrem ke hapa.

Apik
Guest

Back to top Go down

Post by Apik 30/6/2019, 01:36

Ye betul.

Terbaru...kononnya kena siapkan dokumen utk urusan buka akaun di singapore.
Kali ni ntah apa di gebangnya...
Yg mmg terang nyata dan jelas....ayat2 islamic pasti digunakan.
Berjuang..berjuang....ntah hapa diperjuangkan.
Kenapa polis atau mana2 tak siasat ye...
Kenapa tak cek duit2 byk2 yg di masukkan ke akaun2 yg diberi tu...akan sampai ketangan sapa... dan siaoa kah gerangan penama bank tu.
Kenapa mudah sgt bagi duit. Bygkan tiap2 bulan.
Secara logiknya kita ni kalau nak melabur atau buat bisnes pun berkira modal.tapi yg ini tak nampak btg idung pun boleh semudahnya serahkan. Main mandrem ke hapa.

Apik
Guest

Back to top Go down

Post by Apik 30/6/2019, 01:30

Org terdekat dgn saya masih percaya buta2 benda wujud. Bila tanya....ada sumber yg meyakinkan bahawa mmg ada. Bila kita tanya macam2. Boleh kadi gaduh. Pelik. Byk2 perkara...yg ini mmg pantang diusik. Mereka yg dah jauuh terjebak seolah2 dah macam kena ikat atau terikat sampai langsung tak tau benda ni akan perhabihkan duit sendiri.

Yg aku tau nama2 yg selalu naik atau org2 kanan datok lokman keling ni.

Cikgu sabariah
Hajjah faridah dari brunei.
UAB- yg ni tak tau nama betul.tapi macam bapok.
Dayang
Asrul
Dan byk lagi.

No akaun selalu digunakan atas nama

HALINA
Kasim
Dan ada lagi tapi tak ingat.

Tempat perjumpaan selalunya di..
Concorde
Ecopark
Natrabu
Dan ada lagi .......

Nama yg selalubdi petik yg kononnya berurusan pasal benda ni...

KDN
DEUTCH BANK
Pegawai2 kerajaan / polis / tentera

Apik
Guest

Back to top Go down

Post by Brekmoks 29/6/2019, 21:13

Laaa buat apa buka kat singapore..dekat je..buka la kat zimbabwe ke..togo ke..congo ke..boleh makan angin skali...sape percaya tu mmg bodo btul la..hhahaa

Brekmoks
Warga Baru

Back to top Go down

Post by Sakithati35 29/6/2019, 21:07

Ada dlm group ckp nak ke singapura buka akaun? ahli dalam 20 org pergi singapura, penginapan & transport di tanggung, cuma bawa duit utk buka akaun utk ambil duit katanya. boleh percaya ke ni?

Sakithati35
Guest

Back to top Go down

Post by Hohoho 29/6/2019, 20:07

Bukan niaga... lacur.

Hohoho
Guest

Back to top Go down

Post by Din 29/6/2019, 20:03

Niaga pakai air liur je.. Sapa percaya nanya hoo..

Din
Guest

Back to top Go down

Post by Hohoho 29/6/2019, 20:01

AHhhhhhhh...... Berak cair. Xyah topap la sapa2 yg join. Dia nak bg balik modal dan sikit saguhati. Tgk la dia mampu tunaikan kalau hasil totap utk kecairan = 0.

Hohoho
Guest

Back to top Go down

Post by Dunia 29/6/2019, 19:33

Dimaklumkan bahawa proses serah terima kuasa sebagai peneraju bayaran kpd sh yg disyaratkan adalah sbb :

🔰Kos kecairan buka account dan hard cash untuk (setiap PO)

1, Irevocable undertacking letter
2, IMF
3, High court Malaysia
4, High court Singapura

Oleh yg demikian mohon kpd semua yg terlibat selesaikan tugasan akhir ini demi kelancaran proses pelepasan cash bag yg akan bermula pada awal bulan ini

Dengan ini , WAJIB keatas setiap SH dgn byran
Rm 2k dan SH layak untuk buka account ke Singapura bersama2 dgn PO .
pada minggu depan ni

Tp saya dgn segera usahakn separuh dari byaran dptkn dari funder .
jd kita usahakn hnya RM500 setiap org

Sekiranya tiada untuk bayaran pembukaan acc ini berkemungkinan tidak akan berlaku apa2 pada 6 bulan atau setahun atau tiada langsung.

Surat2 utk ke sgpore sudah sedia ada utk smua ahli2.
Bayaran hendaklah dijelaskan sbelum jam 12 thari esok

♦SEKIRANYA ANDA GAGAL BUAT BAYARAN MAKA ANDA HANYA AKAN DAPAT MODAL DAN SEDIKIT SAGUHATI SAHAJA DAN ANDA JUGA TIDAK LAYAK TERIMA CASHBAG.

semoga Allah permudahkn segalanya..Amiin

Dunia
Guest

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 21 Empty Bengong

Post by Ahyam 28/6/2019, 00:01

Group dgn alasan paling bangang...
DB
Lori
Gudang
Sekuriti
Askar
Bayar pegawai kerajaan

Yang paling lawak IMF? Ke WTF?
Lokman dah jadi TSL? Tktau la camne TSL ni berbincang dgn IMF.. bukan beshe beshe ni tahap kebangangannya..

Ahyam
Guest

Back to top Go down

Post by はしたな 27/6/2019, 15:27

mmg la ko tak tuju kat aku tapi aku tuju kat ko tapi tak bermakna aku sentap.

#ehkommgbodoek?
#silahadamsacarsm?

はしたな
Guest

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 21 Empty Dana bpip

Post by Ilek 27/6/2019, 15:24

by はしたな
by Ilek Today at 12:42 pm
IMF TU BSNK DUNIA LE BODOH DTG MSIA NK TAWARKN PINJAMN KPD KRJAAN..BODOH TU SIMPN SIKIT TUK ANAK CUCU...
ko dah banyak menyimpan ke? mesti bodo sangat berbakul-bakul kan. sendiri pun xlarat nak abiskan.

#bilabodosacarsm..laaa aku bkn tuju kat kau bro..nape pulak kau yg sentap..

Ilek
Guest

Back to top Go down

Post by はしたな 27/6/2019, 14:07

by Ilek Today at 12:42 pm
IMF TU BSNK DUNIA LE BODOH DTG MSIA NK TAWARKN PINJAMN KPD KRJAAN..BODOH TU SIMPN SIKIT TUK ANAK CUCU...

ko dah banyak menyimpan ke? mesti bodo sangat berbakul-bakul kan. sendiri pun xlarat nak abiskan.

#bilabodosacarsm

はしたな
Guest

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 21 Empty Kena jubur

Post by apyz666 27/6/2019, 12:44

Im being sarcastic le hahahahahaha

apyz666
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 21 Empty Dana bpip

Post by Ilek 27/6/2019, 12:42

Ilek
Guest

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 21 Empty Kena jubur

Post by apyz666 27/6/2019, 12:34

IMF dalam mission impossible tu ke maksud paria ni

apyz666
Warga Tetap
Warga Tetap

Back to top Go down

Post by はしたな 27/6/2019, 08:47

Walaun dah dtg ng skrip sampah nak kutip topap. Kali ni IMF plak jadik modal, dah lama lapar kan sebab xde kutip2 topap.

Pencacai2 mcm shah bpip adalah kerja kutip topap dari macai2 topap. Masih ada lagi ke yang yakin? Moga dibukakan hati utk bertaubat sementara sempat, klu tak mereput sia2 jek.

はしたな
Guest

Back to top Go down

DANA BPIP  - Page 21 Empty Dragon long

Post by Dragon long 27/6/2019, 00:58

DIA PYA SEMBANG..SLURPPPP!!! VAVI pig🐷PUN BOLEH TERBANG!!!!!
HAHAHA YAMACUCIIIBEETTTT!!!

Dragon long
Guest

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 21 of 40 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Back to top

- Similar topics