Dana Putar Alam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROP SAHAJA

Embrace Reality
gibsonfender46
Melayu bodoh
Syukur selalu
bakal jenazah
Katak Puru
Shima
Unazilu
ZynnHarris
Deeppurple
jack reacher
Maduhan
NanaNanot
jutawan fakir
Hero melaya
majesty77
ajaiwashere
antarakasih
hambaAllahh
Janda
fx_trader
fara7611
Orang Kampung
Bongakman
Mantap bergaya
salwa
Gigit
Senah
mampusko
Iblis Lakhnatullah
Botol kicap
Fabregas
Mak Su
King Kong
skillman
Josh
40 posters

Page 10 of 40 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Next

Go down

ROP SAHAJA - Page 10 Empty Re: ROP SAHAJA

Post by streesstahapgaban 6/6/2018, 16:54

GABENOR BANK NEGARA DAH RESIGN....KLO INI DIJADIKAN ALASAN ROP XKELUAR2 LAGI..HMMM...PAHAM2 SENDIRI..

SAYA KATA KALAU..KALAU...

streesstahapgaban
Guest

Back to top Go down

Post by gibsonfender46 6/6/2018, 12:45

Saya bukan sapa sapa dokrokcetong. Sama saja macam yang dalam ni. Belum tentu boleh selesaikan masalah nie sedangkan sebelum ni pun tak boleh nak penatrate oleh Haiza and the group.

Kita cuba channel lain pulak. Involve yang atas atas skit. Kita bukan nak cari masalah dgn romi. Tak ade niat pun. Kalau dia nak scam tu hal dia. Tu dia dgn Khaliq.

Yang penting nak kompom scam atau tidak. Kalau scam kita drop off diri kita. Bantu kwn kwn supaya drop off sama. Agar viral dalam group supaya ahli ahli stop bayar cukai kepada romi and the gang.

Kalau sah dari segi undang undang negara. Tentu gembira buat semua rakyat ROP termasuk saya.

gibsonfender46
Orang Kaya
Orang Kaya

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 10 Empty Lotus

Post by marack obaba 6/6/2018, 12:16

JgnJdSptLotusSudahlah....

marack obaba
Guest

Back to top Go down

Post by gibsonfender46 6/6/2018, 12:07

Kepada DoKrokcetong.
Tujuan utama adalah untuk ketahui samada Romi benar benar telah dapat pelepasan dari BNM. Kalau betul, kita perlu tengok sendiri kewujudan surat pelepasan tersebut. Bila dah saksi kewujudan surat tersebut, jadi tiada sangsi lagi bagi aku. Org lain tu aku tak tau la. Bila dah mcm tu aku rasa ada orang yang tamak sehingga menggangu proses seterunya sehingga kini. Nak kena suap mulut kalau tak sampai berjanggut putih la belum tentu ahli ahli dapat merasa.

Sekarang ni pemerintahan baru. Kerajaan baru tak kan dgn mudah lepaskan begitu saja walaupun kerjaan pemerintahan lama dah lulus. (AMLA) ditakuti ada sangkut paut dgn menteri terdahulu. Kan kerajaan baru begitu serious nak korek penyelewengan. NAK CARI KEBENARAN JUGA.

gibsonfender46
Orang Kaya
Orang Kaya

Back to top Go down

Post by Viral 6/6/2018, 11:33

Xde pulak isu rop ni di post dalam facebook yer..mesti meletup kalau ada dalam fb. Baru legend romi, roy, zainal, raja rampos..siap masuk gambar sekali.

Viral
Guest

Back to top Go down

Post by Diva lu 6/6/2018, 11:18

5. Then comes the role of LHLDN. Kena bayar cukai pendapatan kepada kerajaan. Bertrillion duit masuk, boleh bantu negara selesai masalah hutang negara. Kan baik mcm tu.

terbaik bro
Tun M xpyh pening dah. ada makhluk nama Romi n Rampos boleh setel hutang negara. elok dia je jd mntri kwgn

Diva lu
Guest

Back to top Go down

Post by Dokrokcetong 6/6/2018, 11:11

Haiza dulu konon senior manager bank bank yg tahu sop bank. Suaminya pulak org bank negara..lepas tu dibantu oleh polis dan wartawan2..pun gagal boh nak setel kes ni...
Hajat nok tahu jugok gibsonfender46 ni siapa..
Mana kita buleh bantu kita bantu kalu betul buleh mencari kebenaran rop.
Ni bukan kira join 8 tahun, join 6 tahun, baru join...kita nak benda ni selesai.

Dokrokcetong
Guest

Back to top Go down

Post by Deeppurple 6/6/2018, 10:28

Haizal 01110202626
Ada gak msg dia tapi tak reply.
Mana tau dia reply msg kamu.

Deeppurple
Warga Baru

Back to top Go down

Post by RomiStress 6/6/2018, 09:55

Hebat & terima kasih mr gibsonfender ni. Sanggup buat research demi nak bongkarkan rop ni..semoga dapat la bukti kebenaran rop ni..jangan jadi macam haiza hari tu..selamat berjaya

RomiStress
Guest

Back to top Go down

Post by gibsonfender46 6/6/2018, 09:18

To Diva AAAPLUSSSSS
T. Kasih banyak banyak aku kpd kau. Cara kau handle masalah dalam forum ni aku salute sangat sangat. Banyak perkara positif yang aku boleh tumpang.

Aku tahu BNM adalah tempat rujukkan utama bab ponzi scheme dan sebagai nya. Faham sangat sangat. Tapi aku x boleh ke BNM sekiranya banyak perkara yang aku tak tahu. Sebab itu aku perlu dapatkan dari bank bank yang berlainan sebab setiap bank procedure dan istilah x sama.

Begitu juga aku perlu tahu peranan LHLDN dalam hal ROP nie.

Aku ke bank bank sebab pihak pengurusan kata BNM dah buat pelepasan ROP romi. Aku anggap perkara itu benar utk seketika.

Oleh kerana sejak bulan Nov 2017 sampai sekarang pihak bank masih lagi x bagi green light kepada ROMI dan ROY dan ZAINAL dan thumbprint pun x boleh settle. Pas tu minta lagi duit dari ahli utk support Romi. Satu kesangsian yang amat nyata. Peringkat awal kata dah settle dah tak ada tambahan apa apa lagi. Sekarang buka plan lagi.

Tak ade seorang leader leader atau ahli ahli yang pernah melihat kewujudan surat pelepasan dari BNM. Tak ada. Bila banyak cakap sangat kena kick out dari group. Tinggal lah ahli ahlj yang bengap bengap sahaja. Apakah kita perlu akur apa sahaja di sampaikan oleh owner dan proxy dan vvip dgn begitu sahaja tanpa bukti yang kukuh.

Aku dapat tahu pelaburan romi adalah hasil pelaburan dgn JP Morgan. Ya, mmg ia terkenal satu dunia sebagai ejen pelaburan. Sbb itu aku pilih jumpa pengurusan LHLDN. Sejam aku berbincang. Cuma aku rumuskan disini:
1- Utk pelaburan dibuat diluar negara romi perlu minta kebenaran dari kerajaan Malaysia melalui BNM.
2- Apabila dah cukup matang, nak bawak balik hasil pelaburan yang bertrillion ke Malaysia kena declare sekali lagi dgn BNM. Banyak procedure nak settle dgn BNM.
3. Bila dah dapat pelepasan BNM baru boleh bawa masuk ke bank bank dgn surat pelepasan dari BNM.
4. Bank bank berkenaan akan rujuk balik dgn BNM sebagai pengesahan. Kalau benar dah ada pelepasan jadi bank bank berkenaan tidak ada alasan utk menahan apa apa lagi. Tapi hairan sampai sekarang tak boleh settle.
5. Then comes the role of LHLDN. Kena bayar cukai pendapatan kepada kerajaan. Bertrillion duit masuk, boleh bantu negara selesai masalah hutang negara. Kan baik mcm tu.

Baru ke bank bahagian remittant. Aku nak paham pecedure remittant. Benar mcm ROPi kata, pihak bank tak akan bagi semua info sbb melindungi pelanggannya. Itu pun kalau benar, sebab duit floating dalam bank bank bertrillion.

To ROPi : Next step skrg aku akan ke BNM soon. Aku mmg baru dalam ruang forum ni. Aku x kesah kau nak apa pun kat aku. Cuma aku minta sekira ada sebesar zarah dalam hati kau utk bantu ahli ahli yang rata rata dlm kesusahan sehingga ada yang dah meninggal, kau tolong bagi kat aku details Haiza orang kuat bank (Bank mana dan alamat Sekali) dan polis sengkek tu. Bagi peluang group aku buat risikan kat sana. Boleh.

gibsonfender46
Orang Kaya
Orang Kaya

Back to top Go down

Post by Diva lu 6/6/2018, 08:27

alahai diva ni
cakap follow thread ni tapi cakap aku join.
tulis panjang2 melalut
ingat dah sedar tapi xsedar2
bo.do.h piang
cari sendiri la kenapa 8 tahun xtertangkap.
kata power. siap cari bukti.
cakap saja boleh maaaa

Diva lu
Guest

Back to top Go down

Post by Tawaakaall 6/6/2018, 07:32

Btol gak kata Diva AAAPLUSSSSSS nie. aku pon masuk benda ni da 8 tahun. tpi bila fkir balik & logik. mna mgkin plaburan scam bleh brtahan 8 tahun. Hm.. sabar je lah.

Tawaakaall
Guest

Back to top Go down

Post by Diva AAAPLUSSSSSS 6/6/2018, 07:16

Dokrokcetong, aik lain aku tanya, ttbeeee je tegakkan benang basah. baiklah senior, beza ak nge mu 2 tahun je mask bnd natang ni. aku tanya je sebab memandangkan kau paling lama join, so alang2 tu nak tanya senior la, sepanjang 8 tahun mu wak mendeee?? , apa kau buat selama ni 8 tahun??? duduk melanguk terima info gitu je ke?? xde terdetik nak cari maklumat ke, atau call bnm paling malas pun. kalau ada buat ak xheran kalau kalau kau bising2. ayat kau sama je, kena kencing bertahun2. ok la kena kencing, dah rasa mcm kena kencing kan? dah tu apa kau buat selama ni? marah2 sembang2 tin kosong, lepastu condemn org yg baru masuk tak tahu pape. dah munggg paling lama kt join bnd ni, mu buat mendeeeee???? kalau kau kata aku tegakkan benang basah, aku kalau jumpa maklumat sahih yg bnd ni ni scam, aku dah lama war2 kt sini, masalahnya aku xjumpa bila aku cari. dan muuuuu, kalau mu rasa bnd ni scam, mu tunjuk lah sungguh mu nk gy siasat. bukan duk melanguk je sembang tin kosong kt sini acah2 senior paling lama join bnd ni. baru la antara kita sama2 tegakkan benang yg basah. mu rasa org yg percaya rop ni akal singkat, doh mu akal pnjang op, mu wak mendee sekarang ni?

Diva lu , boleh trace sekali punnnnnnn, bole hack sekali punnnnn. kalau aku lari sekali punnnnnnn. bukan boleh buat pape punnnnnn kannnnnnnnnnnnnnnnn. sedar apa? aku still je dengan pendirian aku percaya bnd ni tapi xde la percaya bodo2 gitu. kau kata bnd ni scam kan? kau sedar kan? so kau patut buat apa sekarang ni? macam aku cakap sebelum ni, kau kena kejar dulu siasat la sampai lubnag cacing, baru kau tau kau kt pihak yg mana. kalau kau cari mklumat dan bnd ni scam, so aku hormat kau punya pendirian. sebab mana la tau kot ak ada bnd terlepas pandang. tapi kalau kau xbuat pape ????

gibsonfender46 , bagus la tindakan kau ni sekurang2 nya ada rasa nk siasat sikit daripda duk melanguk je xbuat pape. so kalau kau kata bnd ni scam pun sekurang2 nya ada lah fakta dari kau. bukan dari org2 yg semata2 cakap scam kena kencing tapi xde buat pape. aku dulu pun macam kau juga, sebab sampai satu tahap hilang sabar sbb byk nau delay. so aku cari la sendiri. cuma nya aku xcari la orang bank ke lhdn ke apa sebab xsemua orang tahu. aku straight away call bnm sebab bnm most authorized body yg handle money transaction, bukak segala blacklist dari bnm, tengok list BNM (latest update, bulan april 2018). aku jumpa tapi dana lain but still gunakan konsep sama macam dana rop. aku harap kau jumpa la maklumat yg mengatakan bnd ni scam. mana la tau kau jumpa maklumat baru. tapi setakat ni aku xjumpa pape. so selagi tak keluar pape notice dari BNM, selagi nama romi xnaik, selagi tu bukan scam.

dan kepada yang lain jika anda rasa anda dah xpercaya, anda muak kena kencing , harapan asyik hancur je. buat la sesuatu. kalau bnd ni scam pun aku xde la rasa nak marah sngat sebab aku dah cari maklumat pasal ni, tapi xjumpa fakta kukuh yg bnd ni scam sebab semua ikut procedures.  lagi pun aku aware yang bnd ni berisiko. bila2 je boleh rugi sebab xde jaminan. saham myeg tu punyalah top market sekali jatuh menjunam. hmm lebur duit. so apatah lagi rop yg jaminan dia 50-50

so aku xboleh la nk main attack or accuse somebody macam tu je tanpa bukti atau fakta kukuh. unless korang jumpa la kannn. kalau korang nk ada jaminan, masuk lah pelaburan yg anda rsa yakin boleh gy jauh, main beli saham ke. . aku masuk rop ni pun saje2 je. nasihat tambahan, nk masuk bnd berisiko, masuk lah bila kau ada kewangan stabil and beberapa source of income yg lain. bukan gaji pokok semata2 lepas tu lebihan duit pergi sumbang kt ROP. malas nk sembang kewangan kt sini. sebab rata2 ramai golongan adam so aku anggap kita laki ni tau cari sumber pendapatan. bukan main masuk bedal je bila dgr pulangan tinggi tanpa backup plan. sendiri masuk dengan rela, sendiri la tanggung risiko.

pendirian aku senang, selagi romi tak didakwa dan dibuktikan bersalah xde bukti kukuh, selagi tu bukan scam, kalau didapati bersalah, makanyaaa aku pun termasuk dalam golongan yg kena scam. hahahahaha

"a person is considered innocent until he is found guilty beyond a reasonable doubt"

Diva AAAPLUSSSSSS
Guest

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 10 Empty Tuan Ropi tolong contact saya nak join

Post by jack reacher 6/6/2018, 06:16

Tuan Ropi tolong contact saya nak join

jack reacher

Back to top Go down

Post by Maduhan 6/6/2018, 05:30

Topup dan Plan utk belanje raye dh bermula..bantulah mrk sume agar aidilfitri kali ni lebih bmakna dan lebih meriah buat mereka..????????????????????

Maduhan

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 10 Empty ROP SAHAJA

Post by The Guest House 5/6/2018, 22:37

Tuan Romi

.....thank you for pencerahan.

The Guest House
Guest

Back to top Go down

Post by Info ROP 5/6/2018, 22:05

Apa pun sya mohon maaf mmg sya target nk raya meriah bersama . Tk sangka jd mcm ni . Kecewa .. ye mmg kecewa tp urusan kna sya teruskn dan yg negatif sya jd kn sumber grkkn sya .

Sya tk klua info pn merata dh info klua . Sya ckp salah tk ckp pn sma ja kena . Perli ke apa ke sya tk fkr dh . Yg sya nk bg tau bia hal sahih nt yg sah pd act utama ye sblm raya insyallah , Cma kami fkrkn mcm mna nk ke ahli sja kami bcg cara mna wlpn skit smatara nk urus yg lain2 .

Daripada
Romi Othman

Info ROP
Guest

Back to top Go down

Post by ROPi 5/6/2018, 21:51

to gibsonfender46....
ko nk siasat ke apa bagai ko buat lh..mgkn ko bru join group ni walaupn ko nk join bnyk tahun..sblm ni haiza org kuat bank dan polis sengket brtgkus lumus nk selesaikn bnda ni..last2 diam saja sbb tau kebenaran..nk buat liputan media 1 2 3 4 5 6 7 8 hbs chanel tv lh..haha..diam trus..brpa bln dh ni...lps ni jngn ko pn diam sorok muka dlm gua..

ROPi
Guest

Back to top Go down

Post by ROPi 5/6/2018, 21:43

apa ko merepek ni....lekeh btl pgwai bank yg ko tnya tu...benda ni sulit..bkn semua org atasan bank tahu...

ROPi
Guest

Back to top Go down

Post by gibsonfender46 5/6/2018, 21:12

MAAF TAK BERMINAT. SELAGI ADA NAMA TSR KA, ROSLAN BUNCIT KA, JIMMY CARTER KA AND WHAT SO EVER. SEMAKIN HARIBSEMAKIN JADI JIN IPRIT.. SUDAH SUDAH LA.

HAMPA TUNGGU... SAMPAI MASA HAMPA AKAN KENAI LANGIT TINGGI RENDAH.... BAWA BAWA LAH MUHASABAH DIRI. BERHENTILAH SEGALA SCAMMING NI... ADOIH... LAHABAU SUNGGUH.

gibsonfender46
Orang Kaya
Orang Kaya

Back to top Go down

ROP SAHAJA - Page 10 Empty Uish

Post by Tok berlagak 5/6/2018, 20:45

*PERKEMBANGAN TERKINI*

HAMPIR 6 TAHUN SEMUA PIHAK MENUNGGU REZEKI INI DAN TAHUN INI ADALAH TAHUN REZEKI.

TOKEN DIANGGARKAN DUA MINGGU SLPS RAYA DAN AKAN DISUSULI DGN PO.

GROUP INI DIPERMUDAHCARA DIMANA AHLI TIDAK PERLU MENGISI APA2 BORANG UTK POS. ANDA HANYA PERLU BAGI BUTIRAN RINGKAS DALAM DETAIL DAN MENUNGGU KEMASUKAN TOKEN DAN PO DALAM AKAUN MASING2.

TUAN JIMMY SENDIRI ADALAH PEMBAYAR DIRECT KPD ANDA SEMUA. TIADA ORG TENGAH.

ROYAL MEMPELAWA ANDA YG YAKIN DAN YG INGIN BERIKHTIAR SERENDAH RM50 DAN RM100 UTK MENYERTAI KAMI. TERUTAMANYA KPD YG BELUM MENYERTAI MANA2 GROUP.

SESUNGGUHNYA INI REZEKI ANDA KRN ROYAL TELAH MEMBAWA ANDA KE JALAN YG BENAR ( BKN SCAMMER ) DAN IMBUHAN YG DIBERI ADALAH AMAT TINGGI KRN ROYAL SENDIRI MEMINTA IMBUHAN TINGGI UTK ANDA SEMUA TANPA ROYAL ADA IMBUHAN PO DAN TOKEN SEKIRANYA ROYAL SENDIRI TIDAK MENYUMBANG. ROYAL SENDIRI MENYUMBANG UTK GROUP INI. SAMA SPT ANDA. ROYAL AKAN URUSKAN UTK ANDA DALAM TEMPOH JUALAN HANYA 7 HARI. MAKA SEBARKANLAH LINK INI SELUASNYA. SEKIRANYA GROUP INI TELAH PENUH 256 PENYUMBANG, TIADA LAGI GROUP KEDUA.

*CCTV HANYA DIBENARKAN 24 JAM SHJ.*

*SILA TT SELEWATNYA 6 JAM SLPS BOOKING*

*UPDATE AKAN DIBUAT 24JAM SEKALI MELALUI AKAUN TERTERA BAGI MENGELAKKAN PENIPUAN RESIT( BKN DITANDA TERUS BILA ANDA KATA ANDA DAH TT)*

*ROYAL AKAN MELAKSANAKAN TUGAS INI DGN JUJUR DAN AMANAH SERTA TELITI. DETAIL ANDA AKAN DISIMPAN DALAM SOFTCOPY DAN HARDCOPY*
*TIADA PAKSAAN DALAM PEMBERIAN SUMBANGAN @ PEMBELIAN LOT*

*JANGAN MENGHINA SEKIRANYA ANDA TAK TAHU DAN TAK KENAL SIAPA TSR@PROXY@10VVIP@TJ@ROYAL KECUALI ANDA BETUL2 KENAL MEREKA INI DAN TAHU PERJALANAN DAN USAHA TSR @ OWNER YANG BERSUSAH PAYAH SELAMA INI UTK BERKONGSI REZEKI BERSAMA KITA*
*PLAN PORTION JIMMY ROYAL*
????????????????????????????????????

*OPEN : 6 JUN 18*

*CLOSE : 12 JUN 18*

????SUMBANGAN RM 50

*TOKEN RM 10K*

*PO RM 60 JUTA*

???????? SUMBANGAN RM 100

*TOKEN RM 30K*

*PO RM 150 JUTA*

ANGGARAN TOKEN 2 MINGGU SLPS RAYA

ANGGARAN PO SEBULAN SLPS RAYA

*BOOKING :*

1. ROYAL : RM 100 x 2

2. LIN : RM 100 x 2

3. USTAZ KHALIL : RM 100

4. ZUKI : RM 50

5. SURIA : RM 50

6. HALIZAN : RM 100

7. NUR : RM 100

8. LIM : RM 100

9. MAMILA : RM 100

10. HAYATI : RM 50

11. AZNA : RM 50

12. NORA : RM 50

13. YUSRI ZAINAL : RM 50

14. SITI FARIDAH : RM 50

15. BALA : RM 50

16. SITI EIASAH : RM 100

17. HANIS : RM 50

18. HAMKA : RM 100 x 2

19. ZAKZAKARIA : RM 100

20. YATEE : RM 50

21. JACK SPARROW : RM 50

22. VPARAM : RM 100 x 2

23. ANNZ : RM 100 x 5

23. JAMALIAH : RM 100 x 3

24. YUSRI AR : RM 100

25. ANAND : RM 100 x 2

26. HALIMAH : RM 100

27. APIS : RM 100

28. ROY : RM 50

29. JEFF HAMZAH : RM 100

30. HAIFA'A : RM 100

31. WATIRAIS : RM 50

32. ROS : RM50

33. ARIF : RM50

34. ZARITH : RM50

35.AINZZ : RM 50

36. ZAM : RM 100

*BANK IN :*

*CIMB*
*MUZAFAR SAID*
*760 0038 811*

*MAYBANK*
*MUZAFAR SAID*
*1643 2433 3170*

Tok berlagak
Guest

Back to top Go down

Post by Diva lu 5/6/2018, 19:20

orang boleh trace je ko.
cuma malas.
apa2 pun tahniah sbb dah sedar

Diva lu
Guest

Back to top Go down

Post by Azmel 5/6/2018, 18:31

Aku ingatkan Lokman je lambung..
Romi pun lambung jugo.. hahahaha

Wasalam Romi..
dalam ahli sesak tu.. sempat buat renovation ye..

Tanya je bossssss

Ada 4 R sebenarnya.. tambah satu lagi.. Rohaizat Lambung..

Azmel
Guest

Back to top Go down

Post by Info terkini 5/6/2018, 18:23

Hi assalamualaikum sya ada . Sihat dh jln kn tugas pn . Sya di mklmkn mggu ni utk droy dn seterus nya ke act . Tapi bia la sya dpt kan kesahihan dhlu br sya akn bg tau smua lg baik dri sya lambung tggi ke langit.

Daripada
Bos Romi

Info terkini
Guest

Back to top Go down

Post by 2x5 5/6/2018, 15:28

tabik spring gitar sama lu brother..!! moga pembongkaran rop ni masuk brita tv3.moga tiada lg mangsa baru lps ni.cukup la kami yg mangsa terlalu lama ni.kita nyah yg mana penipu kita kekalkan yg mana btl..itu saja.

2x5
Guest

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 10 of 40 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Next

Back to top

- Similar topics